Három hosszabbítás után tört meg a jég

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában 8 mérkőzést rendeztek meg ezen a játéknapon, ezek közül kétségkívül a legizgalmasabbat játszotta a Toronto Raptors és a Utah Jazz, hiszen csak a harmadik hosszabbítás végén dőlt el, hogy melyik csapat tudja megtörni rossz sorozatát. A Miami Heat LeBron James klasszisteljesítményének köszönhetően menekült meg Houstonban attól, hogy zsinórban másodszor is kikapjon, Rajon Rondo pedig egy lepattanó híján tripla duplázott, s egyhuzamban harmincegyedszer eljutva legalább 10 gólpasszig most is a bostoni siker kulcsa volt az ő játéka. Bőven akadtak még érdekességek mára virradóra, nézzük is a játéknap teljes összefoglalását!

 


A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Toronto Raptors - Utah Jazz 133 - 140 - háromszori hosszabbítás után

A játéknap egyik legnagyobb kérdése volt, hogy a Kyle Lowry nélkül felálló, a szezont pocsékul kezdő Toronto vagy az idegenben még nyeretlen Utah töri meg előbb a negatív szériát, s bizony annyira egy hullámhosszon volt a két gárda, hogy három túlóra is kellett, mire kiderül a válasz. A rendes játékidő végén Al Jefferson(!) triplája mentette meg a vendégeket mínusz 3-nál, igaz, lett volna még sansza a győzelem kicsikarására Casey mester tanítványainak. Az első ráadásban hasonló eseménysorok zajlottak le, igaz, ekkor közelebbről egalizált a Jazz 24 ponttal, 17 lepattanóval és 8 gólpasszal záró centere, de ugyanúgy elbaltázta esélyét a Raptors a dudaszó pillanatában. A második extra periódusban már a tartalékirányítónak, John Lucasnak kellett triplát dobnia, hogy életben maradjon csapata, ám a harmadik hosszabbításban már nem hagyott kérdéseket a győztes kiléte felől a Utah, melyben hatan(!) jutottak el legalább 15 pontig. A hazaiaknál DeMar DeRozan vitte a prímet 37 pontos karriercsúcs-beállításával, de a 20 pontos, 17 gólpasszos dupla duplával kirukkoló Jose Calderont is érdemes kiemelnünk, a Jazz legeredményesebbje pedig a 34-t szóró Paul Millsap volt.

A Raptors legjobb dobói: DeRozan 20, Calderon, Kleiza 20-20

A Jazz legjobb dobói: Millsap 34, Al Jefferson 24, Foye 20

 

Philadelphia 76ers - Milwaukee Bucks 96 - 105

Nem jó hírre keltek a philadelphiaiak, hiszen kiderült, hogy leghamarabb januárban számíthatnak új sztárjukra, Andrew Bynumra és bizony még rosszabb szájízzel térhettek nyugovóra a nap végén, ugyanis a Milwaukee egy remekbe szabott negyedik negyeddel elorozta a győzelmet a Sixerstől. Brandon Jennings pár gyengébb produkció után most 33 ponttal és 8 gólpasszal emlékeztetett arra a játékosra, aki a hét legjobbja címet is megkapta nyolc nappal korábban, vezetésével pedig veretlen maradt idegenben a Bucks, ami azért önmagában sem kis meglepetés. A hazaiknál 20 dobott ponttal tért vissza bokasérüléséből Jason Richardson, de ez sem segített Doug Collins fiain.

A 76ers legjobb dobói: Holiday 25, J. Richardson 20, D. Wright 14

A Bucks legjobb dobói: Jennings 33, Ellis 18, Dunleavy 13

 

Detroit Pistons - Oklahoma City Thunder 90 - 92

Közel volt a Pistns ahhoz, hogy megtörje eddigi nyeretlenségért, ám végül nem tette meg azt a szívességet a hazaiaknak a születésnapos Russell Westbrook húzta Thunder, hogy elbukja előnyét az utolsó pillanatokban. A vendégek szeleburdi irányítójának ma nagyon kijött a lépést, 33 ponttal, 10 lepattanóval és 4 gólpasszal zárt, de a 26-ot dobó, 9 pattanót szedő Kevin Durant remeklése is kellett a győzelemhez. A Detroit ugyan kikapott, ám végre olyan játékot nyújtott, amire lehet építeni a későbbiekben, ez pedig elsősorban Rodney Stuckey jelentős feljavulásának volt köszönhető (19 pont, 5 gólpassz).

A Pistons legjobb dobói: Stuckey 19, Monroe 19, Maxiell 13

A Thunder legjobb dobói: Westbrook 33, Durant 26, Kev. Martin 13

 

Chicago Bulls - Boston Celtics 95 - 101

Bostoni szemszögből rögtön egy mérföldkő elérésével kezdődött a rangadó, Kevin Garnett ugyanis megelőzte a pontdobók örökranglistáján Allen Iversont és immáron ő a liga történetének 17. legtöbb pontot elérő játékosa, majd egy szintén dicsőség teljes momentummal zárta le a vendég gárda ezt az összecsapást, hiszen a 20 pontos, 9 lepattanós, 10 gólpasszos, 5 labdát szerző Rondo az utolsó percben kiosztott két asszisztjával tartotta életben fantasztikus sorozatát, amely mostanra már 31 zsinórban legalább 10 gólpasszos teljesítményből áll az alapszakaszokat tekintve. A mérkőzésen egyébként sokáig nem volt igazán meccsben a Bulls, mely nem csak Derrick Rose-t, de a cseréjét, Kirk Hinrich-ot is nélkülözni kényszerült sérülés miatt, de a végjátékban visszajöttek Tom Thibodeau tanítványai, ám Rondo és Garnett szépen lehozták a végjátékot az immáron pozitív mérleggel álló Bostonnak.

A Bulls legjobb dobói: Deng 26, Noah 17, Boozer 15

A Celtics legjobb dobói: Rondo 20, Bass 16, Garnett 15

 

Houston Rockets - Miami Heat 110 - 113 

A védekezése még mindig nem állt össze a bajnoknak, támadásban viszont megállíthatatlan a James - Bosh - Wade tandem. Ha nem is simán vezetve, de úgy tűnt, kézben tudja tartani a meccset a 22-őt szóró Harden fémjelezte texasi alakulat, ám jött a végül 38 ponttal, 10 lepattanóval és 6 gólpasszal zéró LeBron James és kiénekelte a sajtot a houstoni szájakból. Chris Bosh 24 ponttal és 10 lepattanóval volt ma az első számú szárnysegéd, míg betegsége után Dwyane Wade is egyre jobb (19 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz). A Rockets legjobbja a 25 pontos karriercsúcsát beállító és az utolsó percben nagyon fontos, ám végül győzelmet nem érő triplát is szerző Chandler Parsons volt, de Omer Asik (19 pont, 14 lepattanó) is egyre többet képes hozzátenni támadásban a houstoniak játékához.

A Rockets legjobb dobói: Parsons 25, Harden 22, Asik 19

A Heat legjobb dobói: L. James 38, Bosh 24, Wade 19

 

Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 82 - 90

Az idény eddigi legérdekesebb sztorija az, ami Minnesotában történik, hiszen a csapat lassan mindegyik alapembere kidőlt már sérülések miatt - Kevin Love és Ricky Rubio még el sem kezdhették a szezont, JJ Barea, Brandon Roy és Chase Budinger menet közben sérült le, míg Nikola Pekovics ma ficamította ki a bokáját -, ám a Timberwolves Andrej Kirilenko (16 pont, 11 lepattanó) és újabban a szintén orosz Sved (16 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz, 3 blokk) vezetésével tartja a frontot és sorban nyeri meccseit. Most a szintén két fontos sérültet (Dirk Nowitzki, Shawn Marion) jegelő dallasiak otthonában diadalmaskodtak, ezzel a legjobbak között maradtak a Nyugati Főcsoportban.

A Mavericks legjobb dobói: D. Collison 21, Mayo 18, Kaman 12

A Timberwolves legjobb dobói: Pekovics 20, Kirilenko, Sved 16-16

 

Phoenix Suns - Denver Nuggets 110 - 100

Első igai erőfelmérőjét nagy meglepetésre elég magabiztos játékkal, igaz nem fölényesen nyerte a Suns, mely a Denver négyes győzelmi szériáját szakította meg ezzel. A 21 pontos, 7gólpasszos Dragic és a padról beszállva most is szépen termelő (19 pont) Shannon Brown főszereplésével több nagy rohamot is vezetett a negyedik negyedben a Phoenix, s az utolsóra már nem tudott érdemben reagálni a 17 pontot és 9 lepattanót a közösbe tevő Andre Iguodala húzta Nuggets.

A Suns legjobb dobói: Dragic 21, S. Brown 19, Beasley 16

A Nuggets legjobb dobói: Iguodala 17, McGee 16, Gallinari 15

 

Portland Trail Blazers - Atlanta Hawks 87 - 95

A talán esélytelenebbnek tűnő Hawks egy 13 pontos első negyedbeli vezetéssel megadta az alaphangot, s egészen addig vezetett is, míg a negyedik negyedben a Blazers fel nem jött egy 13 - 0-ás futással. Ám onnantól elfogyott a hazaiak minden energiája és a 19 pontja mellé 11 lepattanót is begyűjtő Josh Smith vezette Atlanta diadalmaskodott. a 19 pontos, 18 lepattanós, élete egyik legjobb teljesítményét nyújtó JJ Hickson mellett az ászok nem fogtak ma ki extra napot a portlandieknél, ráadásul a kispad megont csak 6 egységet tudott betenni a közösbe, így elbukott a Blazers és egyre kiábrándítóbb, 2 - 5-ös mérleggel áll.

A Blazers legjobb dobói: Hickson, Batum 19-19, Matthews 17

A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 19, Korver 16, Horford 15

 

A nap hőse: Al Jefferson, aki előbb egy triplával mentette hosszabbításra a meccset a Jazznek Torontóban, majd az első ráadás végén egy duplával harcolta ki a második túlórát, végül 24 pontos, 17 lepattanós, 8 gólpasszos performansszal vezette első idei idegenbeli győzelmére a Utah-t.

A nap lúzere: A Philadelphia 76ers, mely napközben Andrew Bynum szolgálatairól kellett, hogy lemondjon legalább januárig, majd este kapitulált hazai parketten a Milwaukee-val szemben.

 

 

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus