Hatalmas hajrával úszta meg a Lakers

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra 10 mérkőzést játszottak le, s ezeken választ kaphattunk pár igen érdekes kérdésre is. A Los Angeles Lakers zsinórban harmadszor nyert, ám vélhetően senki sem gondolta volna, hogy Kobe Bryantéknak 18 pontos hátrányból kell kapaszkodniuk, de végül meglett a siker Mike D'Antoni tanítványai számára. Miamiban a stílusok harcát láthatta a közönség, hiszen a több európai kulcsemberrel felálló Timberwolves érkezett a bajnok otthonába, s játszott egy igen jó meccset. A Boston Celticsnél viszont gondok vannak, Doc Rivers csapata már megint kikapott, ezúttal Chicagóban, végtelenül simán, de Brooklynban sem lehetnek nyugodtak a vezetők, a remek rajt után meglehetősen visszaesett az otthon a Utah ellen vesztő Nets. Nézzük a játéknap további érdekességeit!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Washington Wizards - Atlanta Hawks 95 - 100 - hosszabbítás után

Idén már második nagyon szoros csatáját vívta meg egymással ez a két gárda, s most is a Hawks nevetett a végén, hiába voltak jó esélyei a győzelem megszerzésére a fővárosi alakulatnak. A tripla duplázó Jordan Crawford (27 pont, 11 lepattanó, 11 gólpassz) a hosszabbításig el tudta kormányozni a ligautolsót, de a ráadásban már érvényre jutott az Atlanta nagyobb rutinja, a 24-et szóró Lou Williams volt a kulcs a vendégek győzelmében.

A Wizards legjobb dobói: Jo. Crawford 27, Nené 18, Beal 17

A Hawks legjobb dobói: L. Williams 24, Josh Smith 17, Korver 16

Brooklyn Nets - Utah Jazz 90 - 92

Kris Humphries ugyan visszakerült a Brooklyn kezdőjébe, de úgy fest, ez egycsapásra nem oldott meg mindent a nyáron várost váltó Netsnél, az idegenben gyengécske Jazz is győzni tudott Deron Williamsék új otthonában. A 19 pontos Mo Williams mögött több átlagon fölüli egyéni teljesítményt is hoztak a Utah játékosai, a hazaiaknál pedig csak a 21-et szóró Joe Johnsonra nem lehetett panasz. A Johnson-tanítványok félidőben még 13-mal mentek, ám a fordulás után egy másik mérkőzés kezdődött, a hajrában pedig már nem jöttek be a hazaik megoldások, így nyert a Jazz.

A Nets legjobb dobói: Joe Johnson 21, B. Lopez 16, Deron Williams 14

A Jazz legjobb dobói: Mo Williams 19, Al Jefferson 16, Favors 13

Miami Heat - Minnesota Timberwolves 103 - 96

Ricky Rubio a back-to-back mérkőzés miatt pihenőt kapott, de így is elmondható, hogy az európai játékstílust képviselő Minnesota Timberwolves idegenben is nagy csatára késztette a bajnokot, mely lényegesen jobb második félidejének köszönhetően azért a győzelmet meg tudta szerezni. A Kirilenko, Love, Pekovics trió szépen élt a festékben, de a periméteren a floridai sztárgárda akarata érvényesült, s a 24-et szóró Wade és a 22 pontos, 11 gólpasszos James performansza garancia volt a sikerre.

A Heat legjobb dobói: Wade 24, L. James 22, Bosh 15

A Timberwolves legjobb dobói: Kirilenko 22, Pekovics 18, Ridnour 13

Chicago Bulls - Boston Celtics 100 - 89

A Bulls ugyan nem kezdett jól, de a végül tripla duplázó Joakim Noah (11 pont, 13 lepattanó, 10 gólpassz), illetve a 21-21 pontot elérő Deng, Boozer páros főszereplésével nagyon simán diadalmaskodott a korábbi bostoni segédedző, Tom Thibodeau gárdája. A Celticsnél valami nagyon nem stimmel, jó kezdés után teljesen szétesett a vendégek játéka, pedig ma még Rajon Rondo is stabilan dobott távolról, illetve középtávolról, s 26 pontos, 8 gólpasszos produkciójával abszolút vezér tudott lenni. A Boston ezennel már csak 50 százalékon áll, s mindhárom utóbbi idegenbeli találkozóját elvesztette.

A Bulls legjobb dobói: Deng, Boozer 21-21, N. Robinson 18

A Celtics legjobb dobói: Rondo 26, Pierce 16, C. Lee 14

Milwaukee Bucks - Indiana Pacers 98 - 93

Brandon Jennings a kisebb hullámvölgy után ma 34 ponttal jelentkezett és a sérülés után visszatérő Mike Dunleavy (17 pont, 6 lepattanó) segítségével elvitte a győzelem kapujába a Milwaukee-t a csoportrangadón. A vendégeknél George Hill volt a legeredményesebb a maga 18 pontjával, de most az extra védekezés és a kiemelkedő egyéni teljesítmények is hiányoztak a Pacersnél, így nem jött össze az idegenbeli diadal Frank Vogel fiainak.

A Bucks legjobb dobói: Jennings 34, Ellis 19, Dunleavy 17

A Pacers legjobb dobói: G. Hill 18, P. George 16, Mahinmi 14

Dallas Mavericks - Philadelphia 76ers 107 - 100

Már negyedszer vesztett zsinórban a két legjobb játékosát nélkülöző Sixers, mely tényleg nagy gondban lehet azok után, hogy Andrew Bynum mellett Jrue Holiday-t is jegelni kényszerül hosszabb időn keresztül. A Dallas nem foglalkozott a körülményekkel, inkább örült, hogy a megint balul sikerült idegenbeli túra után végre megint otthon játszhatott, s Derek Fisher kidőlése sem akadályozta meg abban az OJ Mayo (26 pont, 8 gólpassz) fémjelezte texasi alakulatot, hogy izgalmak nélkül hajrázza le a philadelphiaiakat.

A Mavericks legjobb dobói: Mayo 26, Kaman 20, Marion 14

A 76ers legjobb dobói: D. Wright 25, Hawes 18, Turner 17

Cleveland Cavaliers - Toronto Raptors 99 - 113

Jose Calderon úgy látszik, nem a levegőbe beszélt, amiikor azt találta mondani, hogy ez a Raptors "az ő csapata", ma 23 ponttal és 6 gólpasszal segítette győzelemhez a kanadai gárdát a spanyol játékmester, s igen sokatmondó a tény, hogy zsinórban harmadszor nyert a Toronto Bargnani és Lowry nélkül, korábban pedig óriási szenvedést mutatott be a Casey-legénység a sztárok jelenlétében. A 23-at dobó Irving és a 22 pontos, 10 lepattanós dupla duplával kirukkoló Anderson Varejao mindent megtettek a sikerért, de mindhiába, sokkal nagyobb lendülettel és akarattal játszott ma a Raptors, mely 12 meccses idegenbeli vereségsorozatot szakított meg ezen diadalával.

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 23, Varejao 22, Gee 15

A Raptors legjobb dobói: Calderon 23, A. Anderson 18, A. Johnson 17

Denver Nuggets - San Antonio Spurs 112 - 106

A Nuggets továbbra is igen masszív otthon, s kellett is ez a győzelem egy ilyen rangadón George Karlnak és tanítványainak, hiszen a kemény idegenbeli túrák eléggé megtépázták a jobb sorsra érdemes Denver mérlegét, s egyelőre a rájátszást jelentő helyekért küzd a coloradói alakulat. Tim Duncan elképesztő teljesítménnyel érte el a 23 ezer pontos határt, 31 egysége mellé 16 lepattanót gyűjtött be, 6 gólpasszt osztott ki és 5-öt blokkolt, de ez sem volt elég as Spursnek, mely egyhuzamban negyedszer bukott otthonától távol, pedig még Manu Ginobili is játszhatott az előzetes várakozásokkal ellentétben.

A Nuggets legjobb dobói: Gallinari 28, Faried 19, C. Brewer 16

A Spurs legjobb dobói: Duncan 31, Ginobili 16, Mills 15

Los Angeles Lakers - Charlotte Bobcats 101 - 100

Pau Gasol visszatértével láthatóan könnyedebben játszott támadásban a Lakers, ám a harmadik etapban állva hagyta a hazaiakat a 28 egységig jutó Kemba Walker húzta Bobcats, mely zsinórban 11 elvesztett találkozó után érkezett Los Angelesbe, de tudjuk jól, hogy a kiscsapat évtizedes mumusa az aranysárga-lila klubnak, ez valahol most is kijött. A vendégek 18 egységnyi fórra tettek szert, de Kobe Bryant ezt nem hagyta annyiban, extra dobások vállalásával visszahozta övéit, majd a hajrában fordított is, s végül nagy szerencsével ugyan, de célba is ért a D'Antoni-legénység, mely ezzel a sikerével már hármas győzelmi szériánál tart.

A Lakers legjobb dobói: Bryant 30, Meeks, World Peace 17-17

A Bobcats legjobb dobói: Walker 28, Sessions 20, Henderson 19

Golden State Warriors - New Orleans Hornets 103 - 96

Idén elég lényeges különbség van a két gárda hatékonysága közt, de ehhez mérten nem lett kiütés a mai mérkőzésből, ugyanis a kispadról behozott Ryan Anderson a maga 28 pontjával igyekezett versenyben tartani a New Orleanst, Greivis Vasquez pedig 20 ponttal és 11 gólpasszal zárva hozta a Steph Curry elleni külön párharcot. A 26-ot szóró David Lee és a padról most is produktív játékkal beszálló Jack (16 pont, 10 gólpassz) - Landry (16 pont, 9 lepattanó) páros elintézték, hogy izgulni valója azért ne nagyon legyen a GSW szurkolóinak a hajrában.

A Warriors legjobb dobói: D. Lee 26, K. Thompson 19, Jack, Landry 16-16

A Hornets legjobb dobói: R. Anderson 28, Vasquez 20, A. Davis 15

A nap hőse: Kobe Bryant, aki 30 pontjával és fontos kosaraival megmentette a végjátékban a Lakarest egy óriási blamától.

A nap lúzere: A Boston Celtics, mely nem is volt igazán méltó ellenfele a Derrick Rose nélkül játszó Bullsnak sem és nagyon simán kapitulált Chicagóban.