Hibátlan Brooklyn, nyeretlen Lakers

Hét találkozót rendeztek ma az NBA előszezonjában. Mint arról korábban már beszámoltunk, Somogyi Gergő sajnos nem lépett pályára a Los Angeles Lakers színeiben, Kobe Bryanték azonban ezúttal is kiütéses vereséget szenvedtek, az előszezon során már nem először. A Brooklyn, az Indiana és a Chicago szoros küzdelemben, míg az Oklahoma, a Minnesota és Detroit viszont simán tudott diadalmaskodni. Nézzük a összecsapásokat részleteikben!

Indiana Pacers - Atlanta Hawks 102-98

Indianapolisban találkozott egymással a Hawks és a Pacers. A vendégek ugyan elvesztették egyik legnagyobb ászukat a nyáron (Joe Johnson), de eddigi játékukon ez annyira nem mutatkozott meg, ma sem kezdtek megilletődötten, és egészen a második negyed legvégéig vezettek is, többször is tetszetős játékkal (ezt az Atlantával kapcsolatban évek óta nem lehetett leírni). A félidő előtt egy George tripla viszont fordítást eredményezett, és innentől kezdve a hazaiak uralták a játékot. Nem tudtak nagyon elszakadni ellenfelüktől, de végig náluk volt az előny. A lefújás előtt még a vendégek kapaszkodtak, de Roy Hibbert duplája a végét jelentette számukra. A Pacers azt is túlélte, hogy a labdaeladási arány 18-9 volt a javukra (de ez ezúttal nem pozitívumot jelent), viszont 35-ször állhattak a büntetővonalra, és abból 31-szer sikeresen értékesítették is az egypontost, ez döntött végül. A győzteseknél Paul George (20 pont, 8 pattanó) és Hibbert (16 pont, 11 pattanó, 6 blokk) voltak a legjobbak, a túloldalon Lou Williams (18 pont) volt a legeredményesebb, ezenkívül még öten dobtak 11 és 14 pont között.

Boston Celtics - Brooklyn Nets 96-97

A teljes kezdőötöse nélkül állt fel a Nets a Boston Gardenben, ennek ellenére jól kezdték az összecsapást, a második negyed elejéig vezettek. A Darko Milicsicset ezúttal nem játszató hazaiak itt vették át a mérkőzés irányítását, két és fél negyeden keresztül simán, nem egyszer több mint 10 ponttal is vezettek. Négy perccel a vége előtt is még 93-83 volt a javukra, ám ekkor nagyon megálltak támadásban, a brooklyniak pedig közelebb tudtak kerülni, sőt, 40 másodperccel a vége előtt Shengelia 2+1-e révén át is vették a vezetést. Jason Collins lefaultolása jó ötletnek tűnt, de a center kettőből egy büntetőt bedobott, így 96-96-nál egy támadásnyi idővel a Brooklyn hozhatta a labdát. Steven Dennis mindkét neki megítélt büntetőt kihagyta, de a ma sem kis önbizalommal játszó Mirza Teletovic visszaszedte a pattanót, őt is lefaultolták, ő viszont bedobott kettőből legalább egyet. A túloldalon előbb Micah Downs, majd Kris Joseph hagyta ki a győztes kosárnak szánt kísérletet, így tartalékosan is nyert a Nets. A Bostonban Paul Pierce (29 pont) nagyon jól játszott, de a többieket nem igazán lehet dicsérni (Rajon Rondo például 5 pont, 11 gólpassz, de 6 eladott labda is), míg a túloldalon az ezúttal is pazarul játszó Andray Blatche (23 pont, 9 pattanó) mellett Teletovic (18 pont) volt a legeredményesebb, de sok kísérletből (6/17 mezőnyből).

Detroit Pistons - Orlando Magic 112-86

Nem mintha olyan hatalmas erőt képviselne a Dwight Howard cserét követően az Orlando Magic, de még a lehetőségekhez képest is borzasztóan tartalékosan álltak fel a mai találkozóra a Pistons ellen, egyetlen kezdőjük sem lépett pályára, de még a várható aktív rotációból is maximum 2-3 ember. Az első negyedben ez nem látszott meg, jól tartották magukat, de a második felvonást 21 ponttal bukták el, itt vége is lett a meccs érdemi részének, a hátralévő idő már a szórakozásé meg egy-két figura begyakorlásáé volt. Ekkora különbségnél nem meglepő: a hazaiak mindenben jobbak voltak, mint a floridai alakulat. A Detroitnál 10-en dobtak legalább 7 pontot, a legeredményesebbek Rodney Stuckey (19 pont) és Greg Monroe (15 pont) voltak. A túloldalon DeQuan Jones (22 pont) próbálkozott elég erőteljesen azzal, hogy ne csak az edzőtábor idejére maradhasson a csapatnál, de Gustavo Ayonnak (19 pont, 10 pattanó) is jó meccs volt, kár, hogy csapatának már kevésbé.

Chicago Bulls - Milwaukee Bucks 100-94

Kirk Hinrich távollétében Nate Robinsonnal a kezdőcsapatban indult neki a Bulls a divíziórivális Bucks elleni találkozónak. KryptoNate vezetésével aztán az eddigieknél jóval folyékonyabb támadójátékot sikerült produkálnia Tom Thibodeau legénységének, és még ha nem is ütötték ki ellenfelüket, de magabiztosan, 10 pont körül vezettek a negyedik negyed közepéig. Itt kezdett el feljebb jönni a vendék együttes, de komoly esélyük nem igazán volt a találkozó megfordítására, a Chicago ezúttal egy általuk végig kontrollált mérkőzést tudott lehozni és nyert is. John Henson a negyedik negyed derekán lesérült (térd), de saját lábán hagyta el a parkettát, valószínűleg nagyon komoly problémáról nincs szó. Robinson (23 pont, 14 gólpassz) egyértelmű jelzést küldött, ő ide nem csak jó csapattársnak és öltözői bohócnak érkezett, de jó volt Rip Hamilton (23 pont) és Joakim Noah (16 pont, 12 pattanó) is. A másik oldalon Brandon Jennings (13 pont), Samuel Dalembert (13 pont, 10 pattanó) és Mike Dunleavy (13 pont) voltak a legeredményesebbek, de ezen az estén nem igazán volt vezére a Scott Skiles alakulatának.

Oklahoma City Thunder - Charlotte Bobcats 120-98

Meglepően jó meccset játszott egymással az Oklahoma és a Charlotte - legalábbis egy félidő erejéig. A még mindig inkább a gyengébb együttesek közé sorolt Bobcats nagyon jól tartotta magát a tavalyi döntős ellen, hiába támadtak viszonylag jól Duranték, a túloldalról mindig érkezett válasz. A fordulás után aztán nemcsak pontossá, de látványossá is vált a hazai gárda, a vendégek pedig kezdtek kifogyni a tűzerőből, így előbb egy 10-est, majd még egy 10-est kaptak vendéglátóiktól, a vége így nagyon sima lett. A hazaiknál természetesen jó volt a kezdő, főleg Serge Ibaka (16 pont, 10 pattanó), de az igazi statgyártás a második sorban ment: Daniel Orton (13 pont), Perry Jones III (17 pont) és Andy Rautins (20 pont) is talán legjobb meccsüket játszották NBA csapat színeiben, de az ACL szakadásából visszatérőben lévő Eric Maynort (10 pont, 7 gólpassz, 5 pattanó) is lehet dicsérni. A másik oldalon két új szerzemény, Ben Gordon (21 pont) és Ramon Sessions (18 pont, 7 gólpassz) vitték a prímet.

Minnesota Timberwolves - Maccabi Haifa 114-81

Második meccsét is lejátszotta az izraeli Maccabi Haifa a tengerentúlon, és ez már közel sem sikerült olyan szépre, mint a pár nappal korábbi. Már a legelején éreztette a Minnesota, melyik a jobb csapat, simán raktak közé 10 pontot alig másfél negyed alatt, de a nagyszünet előtt kiengedtek, így három pontra vissza tudott jönni a Maccabi 24 perc játékot követően. A fordulás után aztán csúnyán bedarálták őket vendéglátóik, 18 ponttal nyerte ezt a negyedet a Timberwolves a csak ekkor 14 egységig jutó Brandon Roy vezetésével. A záró játékrészben nem estek megint abba a hibába, hogy felengedjék magukra ellenfelüket, újabb 12 egységgel verték az izraelieket, így végeredményben nagyon simán diadalmaskodtak. A siker fő letéteményesei Roy (19 pont) és Kevin Love (24 pont) voltak, de Luke Ridnourt és Derrick Williamst leszámítva minden pályára lépő hozott egy jó teljesítményt.