Hihetetlen forgatókönyv Denverben

10 derbi jutott az érdeklődőknek, s aki követte a találkozók szinte bármelyikét, nem csalódhatott. Az Atlanta és a Cleveland hosszabbításba torkolló csatája után Denverben jött az utóbbi időszak legelképesztőbb mérkőzése, amit végül a hazaiak nyertek a kissé rutintalan Detroit ellen. A New York Kincks egyelőre megállíthatatlan Mike Woodsonnal a vezetőedzői székben, a Chicago pedig Rose nélkül is képtelen kikapni. Nézzük, hogyan alakultak az egyes mérkőzések!

Atlanta Hawks–Cleveland Cavaliers 103–102 – hosszabbítás után

Egészen hihetetlen, hogy honnan és miként nyerte meg ezt a meccset a 32 pontos, 17 lepattanós Josh Smith vezette Hawks! A rendes játékidőben már volt közte 16 egységnyi is, méghozzá a majdnem tripla duplázó Kyrie Irving (29 pont, 9 lepattanó, 9 gólpassz) és társai javára, de jött Joe Johnson és a negyedik negyed vége előtt mínusz 3-nál bevágta az egyenlítő triplát, ami után következhetett a túlóra. Az extra percekben is volt már 5 pontos fórja a vendégeknek, de Johnson megint belelendült és találataival átvette a vezetést az Atlanta. Az utolsó támadás a Cavaliers oldalán folyt, ám előbb Irving hibázott, majd Gee rontott közvetlen közelről a támadólepattanó után, Pachulia pedig összeszedte a labdát és ezzel győztesen intették le a hazaiakat.

A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 32, Joe Johnson 22, Pachulia 14

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 29, Jamison 23, T. Thompson 13

 

Denver Nuggets–Detroit Pistons 116–115

Ha hihetetlen meccsnek tituláltuk az előbbit, akkor mit mondjunk a Nuggets és a Pistons csatájára?! A 25-ig jutó Lawson segítségével már 24(!) ponttal is ment a Gallinari és Fernandez távollétében küzdő Nuggets, de a Rodney Stuckey nélkül érkező Pistons kezdővé avanzsáló dobóhátvédje, Ben Gordon egészen extázisban kezdett el dobálni. A 9-ből 9 triplát(!) értékesítő kisember már a nagyszünet előtt visszahozta a Detroitot, majd a fordulás után összesen 45 egységig jutva a vezetést is át tudta venni a vendégeknek. 3-mal ment a Pistons, amikor Arron Afflalo faulttal együtt gyűrt be egy ziccert, ám a plusz büntetőt elrontotta, viszont jött az új Nuggets szerzemény, JaVale McGee és visszatette a támadólepattanót! Mivel Gordon hibázott a másik oldalon, így nyert a Denver az idény egyik leghihetetlenebb mérkőzésén.

A Nuggets legjobb dobói: Lawson 25, Afflalo 23, Harrington 16

A Pistons legjobb dobói: B. Gordon 45, Knight 16, Monroe 13

 

Philadelphia 76ers–New York Knicks 79–82

Újabb riválisát gyűrte le idegenben a Knicks, bár még bőven van különbség a két alakulat mérlegei közt, de úgy fest, hogy Mike Woodson irányításával a New York képes lehet odaérni a divízió első helyére vagy annak környékére, s ebben a versenyfutásban ez egy nagyon fontos siker volt Jeremy Linék számára. A Nagy Alma kedvencei szépen, tudatosan és elsőrangú védekezéssel játszottak Philadelphiában, ahol szinte végig hátrányban lévő 76ers kicsit érthetetlen módon szabálytalankodni sem próbált az utolsó pillanatokban, nem volt sansza sem az egyenlítésre Elton Bradnéknek.

A 76ers legjobb dobói: Holiday 16, Meeks, L. Williams, Iguodala 13-13

A Knicks legjobb dobói: Stoudemire 21, Lin 18, Anthony 10

 

Oklahoma City Thunder–Los Angeles Clippers 114–91

Furcsa dolgokat produkál az élet: Derek Fisher kivásárlása után immáron a Thunder színeiben mutatkozhatott be (5 pont) egy Los Angeles-i csapat ellen. Az sem mellékes, hogy ez a párosítás egy hónappal ezelőtt még a Nyugati Konferencia két élharcosának viadala lett volna, ám mára a Clipperst csak egy hajszál választja el attól, hogy ne jusson be a rájátszásba sem. A 32-t szóró Durant főszereplésével végig kézben tartotta a meccset az OKC, Blake Griffin pedig NBA pályafutása legpontszegényebb mérkőzésén van túl, összesen 7 egységnyi és ugyanennyi lepattanó érkezett tőle, pedig egykoron ő is Oklahoma Cityben pattogtatott, még a Sooners NCAA csapatában. A vendégeknél Caron Butler nem lépett pályára, de ezzel sem magyarázható az ilyen különbségű differencia.

A Thunder legjobb dobói: Durant 32, Westbrook 19, Ibaka 15

A Clippers legjobb dobói: Foye 23, Paul 13, D. Jordan, N. Young 12-12

 

Dallas Mavericks–Los Angeles Lakers 93–109

Kobe Bryant 30 pontjával és Pau Gasol 27 egységével gyakorlatilag esélyt sem adott a Lakers a címvédőnek, ráadásul Ramon Sessions igen minőségi irányítójátékkal szállt be a kispadról (17 pont, 9 gólpassz). A tavalyi playoff söprése után most a Los Angeles-i alakulat nyerte meg az összes alapszakasz találkozóját a dallasiakkal szemben. A Brendan Haywood és Delonte West nélkül kiálló hazaiaknál csak Terry (23 pont) és Nowitzki (26 pont, 10 lepattanó) termelt, mindenki más 10 alatt maradt, ráadásul 46 – 29-re nyerte a lepattanókért folytatott harcot a Lakers, így teljesen esélytelen volt a Mavericks.

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 26, Terry 23, V. Carter 9

A Lakers legjobb dobói: Bryant 30, P. Gasol 27, Sessions 17

 

San Antonio Spurs – Minnesota Timberwolves 116 – 100

A Spurs ugyan simán nyerte ezt a találkozót a Nikola Pekovics, Darko Milicsics és Ricky Rubio nélkül érkező Minnesota ellen, ugyanakkor nem lehetett felhőtlenül boldog, mert korán elvesztette Tony Parkert sérülés miatt. Stephen Jackson 16 ponttal jelentkezett csereként beállva, Tim Duncan pedig 21 ponttal és 15 lepattanóval idézte régebbi önmagát. A vendégeknél Barea 18 pontos, 11 gólpasszos dupla duplája és Love centerposztról teljesített 17 pontos, 12 lepattanós produkciója emelhető ki elsősorban.

A Spurs legjobb dobói: Duncan 21, Leaonard, Neal, S. Jackson 16-16

A Timberwolves legjobb dobói: Barea 18, Love 17, Tolliver 16

 

Toronto Raptors–Chicago Bulls 82–94

A Raptors terepszínű(!) szerelésben lépett pályára a Derrick Rose távollétében vezére nélkül játszó Bulls ellen, s három negyeden keresztül úgy festett, meg is szakíthatja a chicagóiak 5 találkozó tartó idegenbeli veretlenségét. Ám az utolsó etapot 32 – 13(!) arányban nyerte a megint remek teljesítménnyel beszálló (13 pont, 4 gólpassz) John Lucas húzta Bulls. DeMar DeRozan 23 pontja mellett Bargnani megint gyengélkedett (10-ből 2 mezőny, 8 pont), Bayless pedig megpróbálkozott a játékkal, de gyorsan fel kellett adnia a harcot.

A Raptors legjobb dobói: DeRozan 23, J. Johnson 16, Bargnani 8

A Bulls legjobb dobói: Deng 17, CJ Watson 15, Lucas 13

 

Orlando Magic–Phoenix Suns 103–93

Amikor egy és ugyanazon mérkőzésen Steve Nash csak 2 gólpasszt oszt ki és Marcin Gortat mindössze 4 pontig jut, akkor sok sansza nem lehet a Sunsnak, még sem verték agyon a 24 órával korábban Miamiban elbukó arizonaiakat Orlandóban. Ryan Anderson szépen robog a Legtöbbet Fejlődött Játékos cím felé, most 7 triplát elsüllyesztve jutott el 29 pontig, ezt Dwight Howard egy brutális dupla duplával (28 pont, 16 lepattanó) toldotta meg, nem volt komolyabb gondja a Magicnek ezen az estén.

A Magic legjobb dobói: R. Anderson 29, D. Howard 28, G. Davis 16

A Suns legjobb dobói: Dudley 17, R. Lopez 14, Nash 12

 

New Orleans Hornets–Golden State Warriors 92–101

Nyugat talán két leggyengébb csapata mérkőzött meg New Orleansban, ahol Klay Thompson 27 pontos karriercsúcsán felül a 25 pontos, 11 lepattanós David Lee is nagyot alkotott, ennyi pedig elég volt ahhoz, hogy a Warriors végig uralja a játékot. A hazaiaknál a nemrég visszatért Jason Smith (12 pont, 7 lepattanó) és a tripla duplázó Jarrett Jack (17 pont, 10 lepattanó, 11 gólpassz) üde színfolt volt, de a nagy tankolásban lévő Hornets teljes mértékben megelégedhetett a vereséggel, semmi sem veszélyezteti a biztos Top 4-es draftválasztást New Orleansban.

A Hornets legjobb dobói: Jack 17, Kaman, Henry 13-13

A Warriors legjobb dobói: K. Thompson 27, D. Lee 25, Rush 16

 

New Jersey Nets–Washington Wizards 89–108

A frusztrációé volt a főszerep New Jerseyben, hiszen a Nets képes volt a Wizardstól is simán kikapni hazai pályán. Deron Williams a kiállíttatta magát két technikaival, s hamarosan követte őt edzője, Avery Johnson is, az új szerzeményt, Nenét is bevető (22 pont, 10 lepattanó) Wizards pedig könnyedén hozta le a végjátékot. Jordan Crawford is kivirult a fővárosiaknál, mióta nincs Young, 23-at szórt ezen az estén, Roger Mason Jr. Pedig 16-tal szállt be a kispadról.

A Nets legjobb dobói: Deron Williams 17, Morrow, Humphries, G. Wallace 13-13

A Wizards legjobb dobói: Jo. Crawford 23, Nené 22, Mason Jr. 16

 

A nap hőse: JaVale McGee, aki 15 ponttal, 7 lepattanóval, 3 blokkal és egy győztes kosárral mutatkozott be új csapata szurkolóinak.

A nap lúzere: A Philadelphia 76ers, mely meg sem próbált faultolni az utolsó másodpercekben, amikor már csak 3 pont volt a hátrány és a Knicksnél volt a labda. Lepörgött az óra, nyert a Knicks.

A nap 10 legszebb jelenete:

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus