Idén még nem látott mélységben a Lakers

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában tegnap este és mára virradóra összesen kilenc mérkőzést rendeztek meg, ezek jó részét amerikai idő szerint kora délután, ugyanis a tengerentúlon Martin Luther Kingre emlékeztek. Lassan unalmassá válhat, hogy mindig a Los Angeles Lakers van a középpontban, de egy olyan csapatnál, melyben egyszerre Kobe Bryant, Dwight Howard, Steve Nash, Pau Gasol és Metta World Peace is egészségesen játszik, ott egyszerűen "meg kell lepődni", ha a gárda tükörsimán kikap egy Rose és Deng nélküli Chicago otthonában és ezzel hét(!) győzelemnyire távolodik el az 50 százalékos mutatótól. A játéknap fénypontja viszont Jordan Crawford dudaszós triplája volt, amivel a Washington Portlandet is bevette, a Blazers sorozatban hatodszor kapitulált. A New York-i rangadót a Nets idegenben nyerte meg a Knicks ellen, a Golden State pedig fantasztikus produkciót nyújtva fektette két vállra a Los Angeles Clippers. Nem kevés érdekesség történt még ezen a játéknapon, nézzük őket mérkőzésenként!

 

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Memphis Grizzlies - Indiana Pacers 81 - 82

A liga két legjobban védekező csapata nézet farkasszemet egymással Memphisben, ahol ennek megfelelően kritikusan alacsony összpontszám született. A győzelmet egálnál egy George Hill-féle büntető jelentette a vendégek számára, pedig könnyen antihős lehetett volna a Pacers irányítója, ugyanis egyet elhibázott egálnál a vonalról, majd a 14 pontos, 8 gólpasszos Rudy Gay bedobott egy kettest, de nem az utolsó másodpercben, hanem az azutániban, így érvénytelenítették a hazaiak ászának találatát, örülhetett a keleti harmadik Indiana.

A Grizzlies legjobb dobói: Ellington 17, Gay 14, Z. Randolph, Conley 13-13

A Pacers legjobb dobói: Da. West 14, Ge. Hill 13, George 12

 

New Orleans Hornets - Sacramento Kings 114 - 105

A Hornets megint Greivis Vasquez, az idény egyik legtöbbet fejlődött játékosa vezetésével ért célba, a venezuelai irányító 19 pontot és 11 gólpasszt szállított a Kings ellen, s nem mellesleg a mérkőzés egyik legfontosabb kosarát szerezte a hajrában egy tripla formájában. Mellette a 27 pontot szóró Ryan Andersont érdemes kiemelni, aki a második negyedben elképesztő iramban dobta a triplákat összesen hét értékesített távoliig jutott a vajkezű erőcsatár. A 29 pontos, 13 lepattanós DeMarcus Cousins tarthatatlan volt, de ezt ma csataként könnyedén elbírta a New Orleans, mely ezennel el is mozdult az utolsó nyugati pozícióból.

A Hornets legjobb dobói: R. Anderson 27, Vasquez 19, E. Gordon 16

A Kings legjobb dobói: Cousins 29, Thomas 20, T. Evans 16

 

Charlotte Bobcats - Houston Rockets 94 - 100

A Rockets hetes vereségsorozatát szerette volna megszakítani, a Bobcats pedig azért indult harcba, hogy 14 zsinórban elszenvedett hazai vereség után végre nyerni tudjon saját közönsége előtt. A 35 pontos karriercsúccsal előrukkoló Kemba Walker vezetésével sokáig előnyben volt a vendéglátó, ám a 16 pontját a lehető legjobb módon időzítő Carlos Delfino, illetve a 29-et szóró James Harden előbb visszahozták a texasiakat, majd célba is értek, éppen az argentin triplavető remekbe szabott hárompontosával. 

A Bobcats legjobb dobói: Walker 35, Sessions 19, Warrick 10

A Rockets legjobb dobói: Harden 29, Marc. Morris 21, Delfino 16

 

Atlanta Hawks - Minnesota Timberwolves 104 - 96

Az alaprotációja nagyobbik felét, illetve Rick Adelman edzőt nélkülöző Minnesota meglepően sokáig uralta az eseményeket Atlantában, ám egyszer csak elkezdtek beesni a Lou Williams és Devin Harris nélkül is komoly kinti tűzerővel rendelkező Hawks távoli kísérletei, így lehetőség nyílt a hazaiak számára a fordításra és a győzelem megszerzésére. A 28 pontos, 10 lepattanós dupla duplát összehozó Al Horford szépen kihasználta, hogy a túloldalon Kevin Love és Nikola Pekovics is hiányzott, fontos győzelem volt az az Atlantának, hiszen igen erős lejtmenetben van a gárda.

A Hawks legjobb dobói: Horford 28, Ja. Pargo 16, Korver 14

A Timberwolves legjobb dobói: Derrick Williams 17, Barea 14, Kirilenko, Cunningham 13-13

 

New York Knicks - Brooklyn Nets 85 - 88

Idén már negyedszer mérte össze tudását New York tradicionális, illetve újdonsült csapata, azaz a Knicks és a Nets, s a brooklyniak idegenbeli diadalával igazságos döntetlennel zárult ez az alapszakasz-párharc. A 25-öt szóró Joe Johnson mellett a 14 pontos, 12 gólpasszos Deron Williams is hozta az elvárható szintet, ilyenkor pedig általában nyer a Nets, így történt ez ezen az éjjelen is. A 29 egységig jutó Carmelo Anthony mellett egyre inkább ingadozik a csapat játéka, 21-ből csak 6 tripla ment be hazai oldalon, ez pedig meg is pecsételte a Woodson-legénység sorsát, igaz, még JR Smith egy hármassal megmenthette volna övéit a dudaszó pillanatában, ám ő is hibázott.

A Knicks legjobb dobói: Anthony 29, JR Smith 16, Stoudemire 15 

A Nets legjobb dobói: Joe Johnson 25, Deron Williams, B. Lopez 14-14

 

Golden State Warriors - Los Angeles Clippers 106 - 99

A Clippers a sérülten játszó Chris Paul (4 pont, 9 gólpassz) gyengélkedése miatt hiába vezetett, nem tudta lezárni a Warriors elleni rangadóját, ugyanis a hazaiak szépen kihasználták, hogy a vendégek all-star irányítója képtelen rendesen mozogni, így nagyon megnyomták támadásaikat az egyes poszton. Ennek megfelelően Steph Curry 28 pontjával, illetve Jack 18 pontos, 10 gólpasszos dupla duplájával lehajrázta a Warriors a Los Angeles-ieket.

A Warriors legjobb dobói: Curry 28, Jack, K. Thompson 18-18

A Clippers legjobb dobói: Griffin 26, Ja. Carwford 24, C. Butler 19

 

Philadelphia 76ers - San Antonio Spurs 85 - 90

A 24 pontos, 17 lepattanós produkcióval csapata élére álló Tim Duncan és társai rutinból lehozták a végjátékot Manu Ginobili nélkül is, pedig a Philadelphia a nagyot játszó Spencer Hawes (16 pont, 3 blokk) főszereplésével már úgy tűnt, nyeregben van, de nem volt elég öt pontos előny sem három perccel a vége előtt, a maradék időben egyszerűen állva hagyta a Collins-tanítványokat Gregg Popovich legénysége. A Sixers ezennel hét mérkőzéssel 50 százalék alatt áll az alapszakasz felénél és nagyon messzinek tűnhet számára a playoffba jutás idén.

A Sixers legjobb dobói: Turner 18, Hawes 16, Holiday 15

A Spurs legjobb dobói: Duncan 24, T. Parker 20, Leonard 16

 

Chicago Bulls - Los Angeles Lakers 95 - 83

A Lakers nyolc év nem kapott ki zsinórban hatszor idegenben, ám most ez a csúfság is megtörtént a sztárokból álló Los Angeles-i klubnál, mivel a Bulls Derrick Rose és Luol Deng nélkül is könnyedén elverte a mindössze 16 ponttal végző Kobe Bryant vezette aranysárga-lilákat. A vendégeknél Pau Gasol csak a kispadról érkezett, 15 pontjával és 12 lepattanójával meg is tette, amit megkövetelt a haza, ám Dwight Howard (8 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda), illetve Bryant borzasztó dobóformája (22-ből 7 mezőnytalálat) megpecsételte az immáron hét meccsel 50 százalék alatt álló Lakers sorsát. Steve Nash és társai legközelebb Memphisben lépnek fel, majd az Oklahoma Cityvel találkoznak.

A Bulls legjobb dobói: Hinrich 22, Belinelli 15, Boozer 14

A Lakers legjobb dobói: Nash 18, Bryant 16, P. Gasol 15

 

Portland Trail Blazers - Washington Wizards 95 - 98

A tavalyi idény után idén is bevette Portland várát a Wizards, méghozzá egy őrületes végjátékot követően. Az utolsó percnek öt pontos vendég előnnyel mehettek neki a felek, de a Blazers Wesley Matthes triplájával még egyenlíteni is tudott, ám a dudaszóval együtt jött Jordan Crawford és behulló távoli kísérletével elsüllyesztette a tripla duplázó Nicolas Batum (12 pont, 10 lepattanó, 11 gólpassz) vezette oregoniakat, akiknek ez volt egyhuzamban a hatodik vereségük, s hosszú idő után újra negatív tartományba értek. 

A Blazers legjobb dobói: Lillard 18, Aldridge, Matthews 17-17

A Wizards legjobb dobói: Webster, Nené 24-24, Okafor, Jo. Crawford 13-13

 

A nap hőse: Jordan Crawford, aki későn ébredt, de még pont időben. A Wizards fiatalja három nagyon fontos triplát szórt a Blazers ellen, az utolsóval a meccset nyerte meg a dudaszó pillanatában.

A nap lúzere: Kobe Bryant és Dwight Howard, akik saját nevükhöz nem méltó teljesítménnyel rukkoltak ki Chicagóban, s jelentős érdemeik voltak a Lakers újabb vereségének "kiharcolásából".

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus