Irving: ilyen egy igaz 1/1-es!

A mai napon csupán 5 mérkőzést rendeztek a tengerentúlon, de panaszra így sem lehet okunk, több változatos és érdekes derbit vívtak a világ első számú kosárlabda bajnokságában. Volt nagy hátrányból való fordítás és ligarekord döntés az Orlando, illetve Dwight Howard által, alapos meglepetés és egy újonc nagy estéje a Cleveland és Kyrie Irving főszereplésével, illetve egy rémálomszerű este a New York és Carmelo Anthony szenvedésével. Nézzük sorban a találkozókat! A nap meccsével, azaz a Golden State Warriors - Orlando Magic derbivel külön posztban foglalkoztunk.


Figyelem: A Sport2 televízió 15:30-tól magyar kommentárral felvételtől közvetíti a Grizzlies és a Knicks csatáját!


Memphis Grizzlies – New York Knicks 94 – 83

Négymeccses győzelmi szériával érkezett Memphisbe a Knicks, minden adott volt tehát, hogy egy rangadó-szintű találkozót vívjanak meg egymással a felek. A Zach Randolph személyében legjobb játékosát nélkülöző Grizzlies centerben félő volt, hogy keveset tud majd felmutatni az Amare Stoudemire, Tyson Chandler kettőssel szemben, ehhez képest összesen 8 pont és 14 lepattanó érkezett a New York-iak két belső játékosától, ráadásul a vendégek még Carmelo Anthonyt is elvesztették sérülés miatt. A védekezésben nagyon kaparó Memphis rendre labdákat szerzett a passzsávokban állva, utána már csak be kellett pöttyintenie a ziccereket Tony Allenéknek, nagyon hamar elúszni látszott a hajó D'Antoni mester legénysége számára.

A kieső pontokat nem tudták pótolni a vendégek, már 20 felett volt a differencia a második félidőben, amikor a még mindig bőven negatív mérleggel álló Memphis takarékra tette ászait és lassított tempóval bekocogott a célba, természetesen győztesként. Rudy Gay robbantott ezen az estén, 26 pontot szórt, de mellette nagy dicséret illeti Marc Gasolt is, aki 10 pontos, 12 lepattanós dupla duplát ért el. A Grizzlies 48 – 41-re verte a lepattanó-harcban a keletieket, valóban rémálom volt ez a vendégeknek, amit minél hamarabb el kell felejteni, ha vissza akarnak térni a győzelmi ösvényre.

A Grizzlies legjobbjai: Gay (26 pont, 16-ból 11 mezőny, 5 lepattanó), Mayo (18 pont, 7-ből 4 tripla, 8 lepattanó, 3 eladott labda), T. Allen (12 pont, 5 lepattanó, 5 eladott labda), M. Gasol 810 pont, 12 lepattanó, 5 gólpassz, 4 blokk)

A Knicks legjobbjai: Anthony (14 pont, 3 lepattanó), B. Walker (14 pont, 7-ből 4 tripla, 3 lepattanó), Shumpert (11 pont, 20-ból 5 mezőny, 3 gólpassz, 4 szerzett labda, 6 eladott labda)

 

Atlanta Hawks – Charlotte Bobcats 111 – 81

Ahhoz képest, hogy a hazaiaknál hiányzott sérülés miatt az Al Horford, Tracy McGrady, Marvin Williams, Kirk Hinrich négyes, ijesztően sima diadalt aratott a Hawks az idegenben borzasztóan gyengén muzsikáló Charlotte ellen. Az első két negyed nem a védekezésről szólt, de a fordulás után így is teljesen elfogyott a 21 pontos karriercsúccsal jelentkező Byron Mullens vezette Bobcats, igaz Maggette személyében nekik is volt neves távolmaradójuk. Sokan okoztak ma is csalódást a vendégeknél, Boris Diaw 0 pontja, valamint a két nagyreményű újonc, Kemba Walker és Bismack Biyombo együttesen szerzett 8 egysége is elgondolkodtató – főleg, hogy nem az első eset, amikor a két lottery-választott kritikán alul produkál.

Az Atlantánál Josh Smith és a centerben kezdőbe került Zaza Pachulia gyönyörűen pótolták a kieső Al Horford pontjait és lepattanóit, hiszen a bedobó 30-at szórt, ami mellett 13 lecsorgó labdát kaparintott meg, a grúz nagyember pedig az Eb-n mutatott formájára emlékeztetett és 10 pont, 10 lepattanós dupla dupla állt a neve mellett a lefújás után. Mindkettejüknek ez volt az idei legjobb produkciója, de mellettük többen is villogtak, például Joe Johnson 23 pontig jutott, amit 7 lepattanóval és 8 gólpasszal spékelt meg, Jeff Teague pedig néhány gyengébb este után már újra jó formában – 16 egységnyit tett a közösbe, kisember létére  6 lepattanót hozott el, valamint 7 alkalommal hozta kihagyhatatlan helyzetbe a társait.

A Hawks legjobbjai: Jo. Smith (30 pont, 22-ből 14 mezőny, 13 lepattanó, 3 gólpassz), Jo. Johnson (23 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz), Teague (16 pont, 4-ből 2 tripla, 6 lepattanó, 7 gólpassz), I. Johnson (12 pont, 7 lepattanó – kipontozódott), W. Green (11 pont, 3 lepattanó, 3 szerzett labda), Pachulia (10 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz)

A Bobcats legjobbjai: Mullens (21 pont, 4 lepattanó), Henderson (16 pont, 4 lepattanó), T. Thomas (9 pont, 3 blokk)



Milwaukee Bucks – Detroit Pistons 102 – 93

A fiatal Greg Monroe – Brandon Knight páros óriási estéje ellenére rajt-cél győzelmet tudott aratni a kulcsemberek közül már csak a Dunleavy – Udrih duót nélkülöző Bucks a Pistons ellen. Az újonc Leuer némi meglepetésre kezdőbe került a hazaiaknál, ha már ilyen lehetőséget kapott, akkor rögtön a Milwaukee egyik legjobbja lett, 16 pontja, 6 lepattanója, 5 gólpassza és 2 blokkja figyelemreméltó. Rajta kívül két jó és két extra performansz érkezett még a Bucks első sorától, hiszen Bogut és Delfino hozták a megszokott hasznos teljesítményt, Stephen Jackson pedig nem lassít a tegnap 34 pontos idénycsúcs után, most 25-öt szórt. A legeredményesebb az a Brandon Jennings lett, akinek a játéka erre az évadra nagyon letisztult és kategóriákkal minőségibb irányítónak számít, mint bármikor korábban. Ez alkalommal viszont ponterősségével tűnt ki, 27 egységével a legeredményesebb lett csapatában.

A második oldalon visszatért sérüléséből Rodney Stuckey, de 11 pontjával sem tudott érdemben segíteni a vendégként rendre nagyon gyenge produkciót hozó Detroitnak. Az élete legjobb formájában lévő ifjonc, Monroe 32 pontos karriercsúccsal és 16 lepattanós idényrekorddal jelentkezett, az újonc irányító, Knight pedig 20-ig jutott pontokban, remek dobószázalékokkal. A Bucks Andrew Bogut visszatérésével úgy fest, mehet a playoff helyezésekért, a Pistons viszont az egyik leggyengébb társaság eddig a teljes mezőnyben a 2 – 9-es mutatóval és az idegenben mutatott teljesen kilátástalan játékkal.

A Bucks legjobbjai: Jennings (27 pont, 4-ből 3 tripla, 3 gólpassz, 3 eladott labda), S. Jackson (25 pont, 6 lepattanó, 6 gólpassz, 3 szerzett labda, 6 eladott labda), Leuer (15 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 2 blokk), Ilyasova (14 pont, 3-ból 2 tripla, 6 lepattanó), Bogut (10 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk)

A Pistons legjobbjai: Monroe (32 pont, 16-ból 12 lepattanó, 8-ból 8 büntető, 16 lepattanó, 2 szerzett labda), Knight (20 pont, 9-ből 7 mezőny, 2-ből 2 tripla, 3 gólpassz, 5 eladott labda), Prince (13 pont, 4 gólpassz), Stuckey (11 pont, 7-ből 7 büntető, 3 lepattanó, 4 gólpassz)



Phoenix Suns – Cleveland Cavaliers 90 – 101

Két éppen negatív mérleggel érkező csapat vívott meg egymással Arizonában, ahol azért a szépen lassan lendületbe jövő hazaiakat tekinthettük esélyesebbnek a feldobás előtt. A visszatérő Michael Redd három triplájának köszönhetően és az újonc Markieff Morris újabb remeklésével másfél negyeden keresztül úgy tűnt, hogy érvényesül a papírforma, ám amikor 8 ponttal ment a Suns, jött az 1/1-es Kyrie Irving és kezébe vette saját csapata és a mérkőzés sorsát. Az újonc zseni 12 pontot szórt egyhuzamban és egy olyan, a második félidő első etapjába is átnyúló futást vezetett, melynek végén már a vendégek voltak 8-as fórban.

A Phoenix már nem tudott újítani, de legalább egy emlékezetes momentum akadt mára is, Steve Nash megszerezte karrierje 16 000. pontját az NBA-ben. A 16 pontos, 15 gólpasszos dupla dupla klasszisteljesítmény, de megint nem akadt igazi vezér a hazaiaknál, amikor igazán szorult a hurok, Nash pedig hiába irányított olyan játékosokat, akik nem merték magukra vállalni a felelősséget, amikor azt a leginkább meg kellett volna tenni. Irving 26 pontos karriercsúcsa dicséretes, talán ez volt az első olyan performansza rövidke profi pályafutása alatt, ami valóban minden vele támasztott elvárásnak megfelelt. Ma este társa is akadt, a veterán Jamison 23-at szórt, Varejao pedig 8 pontja mellett 17 lepattanót szedett le, illetve fantasztikusan nagyot alakított védekezésben.

A Suns legjobbjai: Nash (16 pont, 15 gólpassz, 3 eladott labda), Gortat (14 pont, 11-ből 7 mezőny, 10 lepattanó, 5 blokk, 3 eladott labda), Mark. Morris (13 pont, 2-ből 2 tripla, 8 lepattanó), Redd (12 pont), Frye (12 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett labda), S. Brown (11 pont, 3 eladott labda)

A Cavaliers legjobbjai: Irving (26 pont, 17-ből 11 mezőny, 3 lepattanó, 6 gólpassz, 2 szerzett labda, 6 eladott labda), Jamison (23 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda), Gibson (10 pont, 5-ből 3 tripla, 2 szerzett labda), Varejao (8 pont, 17 lepattanó)

 

A nap hőse: Dwight Howard igazi emberfeletti teljesítményt nyújtva vezette sikerre övéit, ráadásul kétszámjegyű hátrányból és idegenben tette mindezt. A 39 büntetőkísérlet abszolút NBA-csúcs, a 45 pontos, 23 lepattanós dupla-dupla pedig a legjobb produkció idén az egész ligában.

A nap lúzere: A Golden State Warriors esetében eszünkbe jut a mondás, mely szerint „aki másnak gödröt ás, maga esik bele”. A gödör Dwight Howardnak készült, végül a 13 pontos fórból bukó Warriors esett bele. Arról nem is beszélve, hogy Mark Jackson és tanítványai nézhetetlenné tették az est egyik legérdekesebb
összecsapását.

A játéknap legszebb jelenetei:

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus