James fantasztikus mérföldkövekhez ért

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában 10 mérkőzést játszottak le mára virradóra, s ezek felén meglepetés született, közülük három ráadásul igen vaskosra sikeredett, ezen felül pedig LeBron James 20 ezredik pontját és 5 ezredik gólpasszát is ünnepelhette a nagyérdemű. A Doc Rivers edzette Boston Celtics az NBA-történeti ritkaságnak számító apa-fiú párharcot elvesztette az Austin Riversszel felálló New Orleans ellen, az Indina pedig nagy verésbe futott bele Orlandóban, ám talán ezeknél is nagyobb papírforma-borulásnak tekinthető a Cleveland portlandi diadala. Ha ez nem lenne elég, akkor a Josh Smith nélküli Atlanta elverte az ex-Hawkkal, Joe Johnsonnal érkező Brooklynt, a Dallas pedig ötös vereségszériához juttatta a Houstont. Torontóban csak a hosszabbítás döntött, de ott érvényesült a nagyobb tudás a Chicago javára, a Golden State pedig nem tudott méltó ellenfele lenni a Miaminak Steph Curry távollétében. Nézzük, hogyan alakultak az egyes találkozók!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Toronto Raptors - Chicago Bulls 105 - 107 - hosszabbítás után

A 26 pontos Kyle Lowry többször is megmentette ezen az estén a Torontót, de társai elügyetlenkedték a többi esélyt, így Luol Deng a hosszabbítás vége előtt három szekundummal megnyerhette a meccset a Chicagónak. A legszebb éveire emlékeztető Carlos Boozer egy 36 pontos, 12 lepattanós dupla duplával rukkolt ki, míg a hazaiaknál a 27-es karriercsúcsát beállító Alan Anderson vitte a prímet.

A Raptors legjobb dobói: A. Anderson 27, Lowry 26, DeRozan 18

A Bulls legjobb dobói: Boozer 36, Deng 19, Noah 16

Orlando Magic - Indiana Pacers 97 - 86

Bár a végeredmény nem sugall kiütést, de a Pacersnek egyszerűen sansza sem volt Orlandóban a triplavonalon kívülről remek napot kifogó Magic ellen. A hazaiak 21 távoli kísérletükből 12-őt értékesíteni tudtak, Nikola Vucsevics pedig egy 16 pontos, 15 lepattanós dupla duplával igyekezett rendet tenni a palánk környékén, erre pedig nem volt válasza az egyébként remek formában lévő Indanának, melyet ma este is a 20 pontos, 10 lepattanós Paul George vitt a hátán.

A Magic legjobb dobói: Vucsevics 16, Afflalo 15, Nelson, Reddick 14-14

A Pacers legjobb dobói: Georeg 20, Ge. Hill 15, Da. West 14

Atlanta Hawks - Brooklyn Nets 109 - 95

A hazai gárda egy mérkőzésre eltiltotta Josh Smith-t, így a legjobb játékosa nélkül volt kénytelen kiállni a Hawks, mely a tavaly még Atlantában pattogtató Joe Johnsonnal felálló, hetes győzelmi szériával érkező Brooklynt fogadta. A 28 pontos karriercsúcsa mellé 11 gólpasszt is kiosztó Jeff Teague viszont olyan remekül irányított ma este, hogy a Nets csak nyomozta a labdát és végig jelentős hátrányban próbálta befogni a vendéglátókat. Deron Williams ahogy gyengébben játszott (12 pont, 9 gólpassz), máris kikapott a Brooklyn, de így sem lehet panasz a gárdára, mely PJ Carlesimo idei első 10 vezetőedzőként levezényelt meccsééből kettő kivételével az összeset hozta.

A Hawks legjobb dobói: J. Teague 28, D. Harris 18, Horford 17

A Nets legjobb dobói: B. Lopez 22, Joe Johnson 15, Blatche, Deron Williams 12-12

Boston Celtics - New Orleans Hornets 78 - 90

Idei talán leginkább frusztráló vereségét szenvedte el a hatos győzelmi széria után lévő Celtics a nyugati végeken tanyázó New Orleans ellen, hazai pályán. A vendégek legjobbja, Eric Gordon pályára sem lépett elővigyázatossági okokból, a Boston pedig ennek megfelelően hengerelt is az első percekben, úgy festett, sima hazai diadal születik. Ám a cserék párharcát meglepetésre kiütéssel nyerte a második negyedben a Hornets, s ebben bizony a Celtics edzőjének fia, Austin Rivers is vastagon benne volt, s végül nem is tudott megújulni már a Celtics a második félidőben, célba ért a Williams-legénység. A 18 pontos, 9 lepattanós Aminu tarthatatlan volt Pierce-ék számára, de az 1/1-es Anthony Davis is összehozott egy 10 pontos, 10 lepattanós dupla duplát.

A Celtics legjobb dobói: Garnett 15, Pierce, Terry 12-12

A Hornets legjobb dobói: Aminu 18, R. Lopez 17, Vasquez 15

Oklahoma City Thunder - Denver Nuggets 117 - 97

A nap rangadójának várták, ám az egyik legsimább harc kerekedett ki ebből a párosításból. A végül 32 egységig jutó Russell Westbrook tarthatatlan volt a denveri védők számára, a visszatérő Serge Ibaka pedig 5 blokkot osztott ki, ráadásul Kevin Martin a padról beszállva egy 20-ast hintett, így Kevin Duranttől elég volt egy 20 pontos performansz is. A Nuggets teljesen tanácstalan volt ezen a játéknapon, ami azért a back-to-back, illetve a tegnapi hosszabbítás után annyira nem is meglepő.

A Thunder legjobb dobói: Westbrook 32, Kev. Martin, Durant 20-20

A Nuggets legjobb dobói: Koufos 16, McGee 15, Iguodala 12

Dallas Mavericks - Houston Rockets 105 - 100

A lendületbe jövő Mavericks nyerte a texasi rangadót a mindössze 20 pontot elérő James Harden fémjelezte Rockets ellen, így a houstoniak már ötös vereségszériánál tartanak, míg a Carlisle-legénység harmadszor diadalmaskodott egyhuzamban. A 19-et szóró Jeremy Lin a végén nagyot hibázott, pedig mínusz háromnál volt labdája az egalizáláshoz a vendég gárdának. Dirk Nowitzki ma a maga 19 pontjával a hazaiak legjobbja volt, de mellette a 18-18 egységig jutó Mayo, Marion páros is kitett magáért, kezd összeérni a Mavericks, csak akkora a hátrány a táblázaton, hogy lehet, túl későn indul a hajrá.

A Mavericsk legjobb dobói: Nowitzki 19, Mayo, Marion 18-18

A Rockets legjobb dobói: Harden 20, Lin 19, Parsons 18

San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 103 - 82

Visszavágott pár nappal korábbi vereségéért a Spurs a Grizzliesnek, méghozzá nem is akárhogy, hanem egy 21 pontos, a második félidőben kiütés-szagú győzelemmel. A 19 pontos Tim Duncan, valamint a 17-et dobó, 11 gólpasszt kiosztó Tony Parker mellett annyira jók voltak a kiegészítőemberek, hogy Manu Ginobili hiánya meg sem látszott a hazaiakon. A Memphis egyre sűrűbben fog ki kritikán aluli napot támadásban, ma is ez volt a helyzet, csak 42 százalékkal tüzelt a Hollins-legénység, s egyénileg sem volt senki a Grizzliesnél, aki ki tudta volna rángatni a kátyúba ragadt szekeret.

A Spurs legjobb dobói: Duncan 19, T. Parker 17, Diaw 14

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 17, M. Gasol 12, T. Allen, Z. Randolph 11-11

Sacramento Kings - Washington Wizards 95 - 94

A nap bakiparádéját Sacramentóban láthatta a nagyérdemű, ahol egálnál kettőből két büntetőt hagyott ki a sérüléséből nemrég visszatérő, ma 14 ponttal és 10 gólpasszal záró John Wall, majd a másik oldalon a 21-et szóró Tyreke Evans is csak egyet tudott értékesíteni a vonalról, ám utóbbi végül hős lett, hiszen a 26-ot dobó Bradley Beal elrontotta a potenciális győztes dobást. Így nem nyert zsinórban negyedszer a Wizards, van viszont Kings-féle győzelmi sorozat.

A Kings legjobb dobói: Cousins, T. Evans, Salmons 21-21

A Wizards legjobb dobói: Beal 26, Seraphin 16, Nené 15

Portland Trail Blazers - Cleveland Cavaliers 88 - 93

A Portlanden is kifogott a back-to-back, az oregoniak ennyire rövid kispaddal, pihenő nélkül, fáradt vezérekkel a harmatgyenge Clevelandet sem tudták elintézni, még hazai környezetben sem. Kyrie Irving a maga 31 pontjával és fantasztikus megmozdulásaival megmutatta az idei év legjobb újoncának, Damian Lillardnak, hogy miként produkál egy megkoronázott elsőéves a második szezonjában, Nicolas Batum pedig hiába zárt 23 pontos, 12 lepattanós dupla duplával, eladott 9 labdát, amikből a 19 pontos, 14 lepattanós Tristan Thompson és társai rendre könnyű pontokat is szereztek.

A Blazers legjobb dobói: Batum 23, Matthews 17, Aldridge 15

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 31, T. Thompson 19, T. Zeller 11

Golden State Warriors - Miami Heat 75 - 92

Mivel nem volt a hazaiaknál a bokáját és a térdét is fájlaló Steph Curry, így minden reflektorfény LeBron Jamesnek maradt meg, aki ma lépte át a 20 ezer dobott pontos, illetve az 5 ezer kiosztott gólpasszos határokat egyéni karrierjét tekintve, az alapszakaszra vonatkoztatva, ezzel ő lett minden idők legfiatalabb játékosa, aki elérte a 20 ezer pontot, 5 ezer lepattanót, illetve 5 ezer gólpasszt, s nem mellesleg ma 25-öt szórva és 10 asszisztot kiosztva simán bevitte a célba a mostanság idegenben gyengélkedő Heatet.

A Warriors legjobb dobói: Jack 16, D. Lee 12, Landry 10

A Heat legjobb dobói: L. James 25, Wade, Chalmers 15-15

A nap hőse: LeBron James, aki két csodálatos mérföldkövet is ma ért el, ráadásul 25 pontjával, 10 gólpasszával és 7 lepattanójával a tripla duplától sem járt messze.

A nap lúzere: John Wall, aki egálnál mindkét büntetőjét mellédobta a Kings elleni "roncsderbi" végjátékában, ki is kapott csapata, a Washington.