James nem tudott hibázni, a Clippers gödörben

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra nyolc mérkőzést játszottak le a csapatok, s bizony érdekes eredményeket, illetve egyéni teljesítményeket láthattunk ezen a játéknapon is. A pozitívumok közül az élre kívánkozik LeBron James teljesítménye: az MVP csupán egy mezőny-, illetve egy büntetőkísérletet rontva jutott el 31 pontig, igaz így is csak szűken verte a címvédő a liga sereghajtóját. A Los Angeles Clippers Chris Paul után Blake Griffint is elvesztette sérülés miatt, így nem is csoda, hogy Vinny Del Negro legénysége Washingtonban is kapitulált. A nap rangadóját az Indiana nyerte a csoportrivális Chicago ellen, a Utah pedig kisebb meglepetésre csak hosszabbításban tudta legyűrni a megint fegyelmezetlen DeMarcus Cousinst korán elvesztő Sacramentót. Nézzük, hogyan alakultak az egyes találkozók!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Indiana Pacers - Chicago Bulls 111 - 101

A Pacers ezzel a győzelmével beérte a Bullst a divízió élén, ráadásul igen magabiztosan nyerte a derbit Frank Vogel legénysége a Joakim Noah, Derrick Rose, Kirk Hinrich trió nélkül is kompetens chicagóiak ellen. A vendégek Carlos Boozert már bevethették, de az erőcsatár csúnyán elvesztette a David Weest (29 pont, 9 lepattanó) elleni párharcot, ami a mérkőzés végkimenetelét is meghatározta. A hazaiak majd 53 százalékkal dobtak a liga egyik legmasszívabb védő egysége ellen, mostanság érdekes, hogy támadásban látszik igen erősnek a Danny Granger nélkül korábban inkább a védekezésre hangsúlyt fektető Indiana. A vendéglátók egy 21 pontos, 11 lepattanós dupla duplát kaptak a másik vezértől, Paul George-tól, illetve George Hill is 22 egységig jutott, a Bullsnál közben csak a 24-et szerző csereember, Marco Belinelli villogott.

A Pacers legjobb dobói: Da. Weest 29, Ge. Hill 22, George 21

A Bulls legjobb dobói: Belinelli 24, N. Robinson 19, Deng 13

 

Philadelphia 76ers - Orlando Magic 78 - 61

A Magic teljes potenciális kezdőötöse hiányzott ezen a játéknapon különböző sérülések miatt, ugyanis az Al Harrington, Glen Davis, Arron Afflalo trióhoz nemrégiben csatlakozott a Jameer Nelson, JJ Redick páros is, így egyedül a 9 pontos, 14 lepattanós ex-philadelphiai center, Nikola Vucsevics lehetett ott a parketten az alapemberek közül, de ő és a 18-at szóró Moore is csak 61(!) dobott pontig tudták tolni a floridaiak szekerét. Az Orlando ezzel idei második 10-es kudarcszériáját is elszenvedte, míg az Andrew Bynumot továbbra is nélkülöző Sixers zsinórban lejátszott ötödik hazai találkozóján a negyedik diadalát aratta, de nem lehetett felhőtlenül boldog a philadelphiai publikum, ugyanis Thad Young korán kidőlt a sorból és nem is térhetett már vissza a parkettre ezen az estén. A 21 pontos, 14 lepattanós dupla duplát szállító Spencer Hawes a legjobb mérkőzését játszotta ma, Jrue Holiday pedig 13 pontja mellé 14 gólpasszt is kiosztott, egyáltalán nem forgott veszélyben a hazai győzelem.

A 76ers legjobb dobói: Hawes 21, N. Young 15, Holiday 13

A Magic legjobb dobói: Moore 18, Nicholson 11, Harkless 10

 

Washington Wizards - Los Angeles Clippers 98 - 90

Nem elég, hogy Chris Paul hiányzása óta alig tud nyerni a Clippers (7 mérkőzésből csak 2 győzelem a feldobás előtt), Blake Griffin a bemelegítés végén nem a parkettre futott ki, hanem az öltözőbe be, így két legnagyobb ásza nélkül kellett volna legyűrnie a lelkes, illetve John Wall visszatérése óta eredményesnek is mondható Washingtont, ami végül nem jött össze. A Crawfordok harcát kiütéssel nyerte ugyan a 28-at szóró Jamal, ám összességében a csupán 3 egységig jutó Jordan örülhetett. A vendégeknél DeAndre Jordan 7 pont mellett 22 lepattanót kapott le, a hazaiaknál pedig a 21-et szóró Webester volt ma a nyerőember.

A Wizards legjobb dobói: Webster 21, Temple, Nené 15-15

A Clippers legjobb dobói: Ja. Crawford 28, Bledsoe 17, C. Butler 15

 

New York Knicks - Detroit Pistons 99 - 85

Gyorsan kiütés szagúvá vált a mérkőzés, ám a végén egész tisztes veréssel megúszta az ezt a találkozót az új szerzemény, Jose Calderon (15 pont, 3 gólpassz) beépítése miatt kvázi feláldozó Pistons. A hazaiaknál a 27-et dobó Carmelo Anthony mellett a sorozatban harmadik mérkőzésén is 20 lepattanóig jutó Tyson Chandler, valamint a kispadról érkező Amare Stoudemire 20 pontja, ami kiemelhető. Egy ilyen estén nem véletlen, hogy JR Smith homály(!) büntetőjét is csak nevetgélés övezte a New York-i kispadon... Zsinórban öt sikernél tart a Knicks és lohol a keleti esős Miami után.

A Knicks legjobb dobói: Anthony 27, Stoudemire 20, JR Smith 16

A Pistons legjobb dobói: Calderon 15, Stuckey 14, W. Bynum 13

 

Miami Heat - Charlotte Bobcats 99 - 94

A 31 pontos, 14 mezőnydobásából 13-at értékesítő, 6-ból 5 büntetőt beszóró, továbbá 8 lepattanót begyűjtő, s 8 gólpasszt kiosztó LeBron James elképesztően precíz teljesítménye garantálta a győzelmet a címvédő számára, bár a ligautolsó Bobcats így is sokáig szorongatott Miamiban. A hazaiaknál a 20 pontos, 12 lepattanós Dwynae Wade is a hasznosabbik énjét vette elő, valamint Chris Bosh (23 pont) is sokat segített a regnáló MVP-nek. A vendégek helytállása a sokáig sérült BJ Mullens (12 pont, 9 lepattanó) visszatérésének, valamint a kispadról beállva 18-at szóró Ramon Sessionsnek volt elsősorban köszönhető.

A Heat legjobb dobói: L. James 31, Bosh 23, Wade 20

A Bobcats legjobb dobói: Sessions 18, B. Gordon 16, Mullens 12

 

Oklahoma City Thunder - Dallas Mavericks 112 - 91

A vendégeknél visszatért Dirk Nowitzki, de minden jóindulattal együtt is csak ártott csapatának, mintsem használt volna, a Thunder pedig "leatletizálta" a pályáról a Dallast, s végül kis túlzással kiütéses győzelmet aratott. Kevin Duranttől elég volt egy 19 pontos, 10 lepattanós dupla dupla is, a sort a 24-et dobó Russell Weetbrook vezette hazai oldalon, de a 17-et szóró Kevin Martin is oroszlánrészt vállalt a diadalból. A texasiaknál csak a 23 egységig jutó Shawn Marion nyújtott átlagon felülit.

A Thunder legjobb dobói: Westbrook 24, Durant 19, Kev. Martin 17

A Mavericks legjobb dobói: Marion 23, Do. Jones 15, Crowder, Nowitzki 10-10

 

Minnesota Timberwolves - Portland Trail Blazers 98 - 100

Bár nagy reményekkel indult idén a Minnesota, az elképesztő sérüléshullámnak köszönhetően lassan teljesen elsüllyed a Timberwolves "hajója", hiszen az újabb hazai kudarc után már kilenc győzelemnyire van az Adelman-legénység az 50 százalékos mutatótól, s még Andrei Kirilenko is kidőlt a találkozó alatt... Már 19 ponttal is ment egyébként a Wesley Mattews-t (22 pont, 5 gólpassz) kisebb sérülés után visszakapó Blazers, mely a 25 pontos, 13 lepattanós, igen erős dupla duplát szállító LaMarcus Aldridge révén szépen kihasználta a vendéglátók palánk alatti gyengeségeit. A 23-at szóró, élete meccsét játszó Cunningham egyébként még megmenthette volna a mérkőzést a Minnesotának, de hibázott, így Ricky Rubio (15 pont, 14 gólpassz) messze idei legjobb performansza nem ért győzelmet.

A Timberwolves legjobb dobói: Cunningham 23, Barea 17, Rubio 15

A Blazers legjobb dobói: Aldridge 25, Matthews 22, Lillard 21

 

Utah Jazz - Sacramento Kings 98 - 91 - hosszabbítás után

A Kings úgy tudott pariban lenni az otthon nagyon erős Utah-val, hogy DeMracus Cousinst a félidei szünet alatt(!) állították ki a játékvezetők a fegyelmezetlen center második kidumált technikaija miatt, ám a túlórában a sérült Hayward-ot helyettesítő Alec Burks (14 pont, 4 gólpassz) fontos találataival célba ért a Jazz. A vendéglátók legjobbja a 20-at dobó Randy Foye volt, de a 15 pontos, 12 lepattanós, 5 gólpasszos Al Jefferson is kitett magáért. A Sacramentót a 23 pontja mellé 10 lepattanót is begyűjtő Thompson, valamint a kiváló formában lévő Tyreke Evans (20 pont) tartották versenyben, de a rutin is a csapatjáték győzött.

A Jazz legjobb dobói: Foye 20, Al Jefferson 15, Burks, Millsap 14-14

A Kings legjobb dobói: J. Thompson 23, T. Evans 20, I. Thomas 17

 

A nap hőse: LeBron James - a 31 pont, 14-ből 13-as mezőnyözés, 6-ból 5-ös büntetőzés, 8 lepattanó, 8 gólpassz számsor önmagáért beszél, még akkor is, ha az MVP "csak" a ligautolsó Bobcats ellen vezette ezzel győzelemre a címvédőt.

A nap lúzere: DeMarcus Cousins, aki képes volt kidumálni magát a meccsből a félidei szünet alatt Salt Lake Cityben, ahol a Kings csak hosszabbítás után kapitulált.

 

 

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus