Két túlóra, fordítás, balhé és show

Los Angelesben elképesztő meccset játszott a Lakers és a Thunder, utóbbi vereségével lemondhat az első kiemelésről, előbbi viszont nagyon jó eséllyel harmadikként zárhat - és a két alakulat már a playoff második körében találkozhat. A mai mérkőzés eseményeinek tükrében (és nem feledve Derek Fishert) nagyon parázs hangulatú párharcra számíthatunk.

Los Angeles Lakers–Oklahoma City Thunder 114–106 – kétszeri hosszabbítás után

Nagy volt a tét a Staples Centerben, ez pedig érezhető is volt a csapatokon, illetve a játékosokon. Az első, akinél elpattanta a cérna, az Metta World Peace (egykor Ron Artest) volt, a balhés múlttal rendelkező bedobó egy teljesen értelmetlen szándékos könyökössel ütötte ki James Hardent egy kosár utáni ünneplés során, amiért azonnal kiállították és csoda lenne, ha az ügynek itt egyáltalán vége lenne, valószínűleg komolyabb eltiltás következik.

A rendes játékidőben végig hátrányban loholó Lakers már 18-cal is égett a második félidőben, ám Kobe Bryant és Steve Blake (2–2 nagyon fontos és nehéz tripla) hátukra vették a nyugati 3. pozícióért küzdő vendéglátókat és egy fantasztikus hajrával utol is érték a 35 pontos Durant vezette Thundert. Mivel a vendégek nem tudtak élni utolsó esélyükkel egálnál, jöhetett a ráadás! Az első túlórában nem engedték el egymás kezét a felek, itt is az OKC kezében volt az utolsó esély, de Durant után Westbrook is hibázott.

A második extra periódusban már nem volt apelláta, az utolsó két percet nagyon megnyomta a Lakers és a 26-ig jutó Bryant segítségével révbe is ért, ezzel továbbra is a harmadik a Főcsoportban, a Brooks-legénység pedig lemondhat a Konferencia 1-es rajtszámáról, mivel immáron két vereséggel többje van, mint a San Antoniónak, ráadásul James Hardenre is további vizsgálatok várnak, miután kikönyökölték őt a mérkőzésről (a legfrissebb hírek szerint nem történt komoly baja). Derek Fisher ma nem volt tényező, nem tudott egykori csapata otthonában maradandót alkotni, ellenben a Los Angeles-ieknél a helyette megszerzett Jordan Hill 14 pontos, 15 lepattanós dupla duplájával megmutatta, hogy akár nagyobb feladatok elvégzésére is alkalmas, mint amekkorákra eddig használta őt új kenyéradója.

A Lakers legjobb dobói: Bryant 26, P. Gasol 20, J. Hill 14

A Thunder legjobb dobói: Durant 35, Ibaka 18, Wesbrook, Harden 14-14