Kilenc győzelemnél a Nuggets

A denverieknek idén nincs All-Star játékosuk, ebből (is) merítenek extra motivációt. A 2011-es bajnok Dallas nagy különbségű győzelmet aratott. Brandon Jennings volt a negatív hős a Bucksban. Ez a Detroit már nem az a Detroit.

Mára virradóra öt mérkőzést játszottak az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA), ahol az igazi sztárcsapatok pihentek – persze így sem maradtunk izgalmak nélkül. A Kyrie Irving vezette Cavaliers végig partiban volt a liga legjobb formában lévő csapatával, a Denver Nuggets-szal, a Jose Calderon irányította Pistons megtréfálta egyik playoff-ba igyekvő szomszédját, a Mavericks pedig hatalmas verésben részesítette az idén már szebb napokat is látott Warriorst. Különleges meccset játszottak Sacramentóban, ahol a helyi drukkerek kvázi szimpátiatüntetést rendeztek a franchise mellett, és a csapat meg is ajándékozta őket egy lélekemelő győzelemmel.

Cleveland Cavaliers – Denver Nuggets 103-111

Három hazai győzelem után most fejet hajtott a Cleveland, amelyben Kyrie Irving ma talán egy kicsit túlvállalta magát – ugyanakkor a vereség oka nem ez volt, hanem a palánkok alatt nyújtott teljesítmények különbsége és a kiegyensúlyozottság. A Denver nagyemberei 6/25-ös mezőnymutatóba kergették a Cavs hasonló csapatrészét (JaVale McGee 4 blokkot is kiosztott), emellett nyolc Nuggets-játékos érte el a 10 pontos határt. A vendégek sorozatban 9. sikerüket aratták és ott loholnak a nyugati 3. helyezett Clippers nyomában, míg a Cavaliersnél annak örülhetnek, hogy Irving mellett a kiscsatár Alonzo Gee is jó formában van: rontott mezőnydobás nélkül ért el 20 pontot.

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 26, Gee 20, Ellington 13.

A Nuggets legjobb dobói: Gallinari 19, Faried 17, Iguodala 14.



Philadelphia 76ers - Charlotte Bobcats 87-76

Nem volt szép látvány a két csapat összecsapása, de arra jó volt, hogy a 76ers visszataláljon a győzelmi ösvényre. A Sixersben ismét az All-Star irányító, Jrue Holiday volt a húzóember (20 pont, 7 gólpassz), azonban váratlan segítséget kapott attól a Lavoy Allentől, aki csak sérülések miatt került be a kezdőötösbe. Az erőcsatár-center 14 pontja mellé karriercsúcsot jelentő 22 lepattanót kapkodott össze – beszédes adat, hogy a túloldalon senki nem jutott hét darab fölé. A Bobcatsről megint megállapítható: nagyon jó játékosanyag, de akkora lyukak tátonganak a magas posztokon, hogy ha az ellenfél nem fog ki rossz napot, esélytelenek.

A 76ers legjobb dobói: Holiday 20, Hawes 17, Turner 16.
A Bobcats legjobb dobói: Sessions 20, Mullens 16, Henderson 13.



Milwaukee Bucks – Detroit Pistons 100-105

A Pistons alig 24 órával korábban még a listavezető San Antonio Spurst verte, most pedig a Jose Calderon vezette gárda a szomszédvár Milwaukee-t is bevette. Az alig egy hete érkezett spanyol játékmester 23 pontját 10/13-as mezőnymutatóval érte el, emellé 10 gólpasszt is kiosztott, a fiatal Pistons eddig láthatóan ’vevő’ a rutinjára. A győzelmet mégsem valamelyik ifjonc biztosította be, hanem a már sokszor leírt Charlie Villanueva, aki 10 másodperccel a vége előtt parádés hárompontossal koronázta meg egész estés jó teljesítményét (18/12, 13 lepattanó). A túloldalon többeknek is sült a keze (a kezdőötösből hárman is legalább 50%-ot értek el), ennek fényében Brandon Jennings 27 rádobása kissé soknak tűnik, pláne, hogy mindössze nyolcszor talált – az utolsó 10 másodpercben két dobást is elrontott. Éles a kontraszt Calderonnal…

A Bucks legjobb dobói: Jennings 26, Iljasova 15, Dalembert 14.

A Pistons legjobb dobói: Calderon 23, Stuckey 19, Villanueva 18.



Dallas Mavericks – Golden State Warriors 116-91

A tegnapi Memphis elleni csata nem múlt el nyomtalanul a Warriorsnál, a Dallas jó csapatmunkával tulajdonképpen az első félidőben megválaszolta az érdemi kérdéseket (62-36). A veterán Shawn Marion mellett a Mayo-Collison hátvédpár is jól teljesített, míg a túloldalon Andrew Bogut bokáját pihentették, a többiek pedig egyszerűen nem tudtak kellőképpen felpörögni a mérkőzésre. A Warriors 4. vereségét szenvedte el zsinórban, ezek mindegyikén legalább 30 pontot kapott az első negyedben – ma az első félidőben dobott 36 pont számukra negatív idénycsúcs.

A Mavericks legjobb dobói: Marion 26,     Mayo 19, Collison 18.
A Warriors legjobb dobói: Curry 18, Landry 13, Barnes 12.



Sacramento Kings – Utah Jazz 120-109

A két gárda 5 nappal ezelőtt már találkozott, akkor DeMarcus Cousins, a Kings fiatal centere azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy a meccs korai szakaszában kiállíttatta magát. A Sacramento azóta nem lépett pályára, és úgy tűnik, sikerült beszélni az önző és problémás sportoló fejével: ma csapatjátékosként viselkedett, aminek meg is lett az eredménye. Ő dupla-duplát (13 pont, 11 lepattanó) ért el, három csapattársa pedig 20 pont fölé jutott – és a közönség is hozzátette a magáét, az egész összecsapás alatt tüntettek a csapat maradása mellett (a legutóbbi hírek szerint a Kings már Seattle-ben, Sonics-ként kezdi a következő szezont…). A Jazz 24 órával korábban még a Chicagótól kapott ki szoros meccsen, elég sok a sérültjük, egy ilyen érzelemdús estére nem is nagyon készülhettek fel – azonban így is kevés hiányzott ahhoz, hogy győzzenek. Újabb vereségükkel azonban megteremtették a lehetőséget a Rockets-Trail Blazers-Lakers triónak, hogy még sűrűbbé tegyék a playoff-ért harcolók mezőnyét Nyugaton.

A Kings legjobb dobói: Thomas 25, Thornton 24, Thompson 21.
A Jazz legjobb dobói: Burks 24, Jefferson 16, Kanter 15.

A nap hőse: Charlie Villanueva. Az utóbbi időben több jó teljesítményt is letett már az asztalra a Pistons erőcsatára, ma pedig hasznos játéka mellett győztes triplát is szerzett – utóbbival előzte meg rangsorunkban Lavoy Allent és csapattársát, Jose Calderont.

A nap lúzere: Brandon Jennings. A Bucks fiatal irányítója egész este csak tüzelt, de nem töltött. Ilyen előfordul, ma azonban ezzel elvette a lehetőséget jól dobó csapattársai elöl, túlvállalásai pedig egy nagyon fontos győzelmébe kerültek playoffért harcoló csapatának.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus