Kinézik a kezdőből, de meccset nyer

Az észak-amerikai profi kosárlabda ligában mára virradóra 13 találkozót rendeztek meg, közte csemegének számító párosításokkal és érdekesebbnél érdekesebb párharcokkal, mégis egy olyan találkozó hozta a legnagyobb fordulatot és a leghihetetlenebb végjátékot, melyen nem is biztos, hogy szoros mérkőzést vártunk volna. Luke Ridnour pár napja még meccset vesztett csapatának kihagyott ziccerével, ám most mindent jóvátett!

Minnesota Timberwolves – Utah Jazz 100 – 98

Tavaly éppen a Minnesota Timberwolves volt az a csapat, mely gyakorlatilag rájátszó lett volna, ha a harmadik negyedek végén mindig lefújják az adott találkozókat, most pedig éppen Rick Adelman tanítványai mutattak be egy bámulatos fordítást a hajrában! 13 pontos hátránnyal ment neki a 22 pontos Barea vezette hazai gárda az utolsó 12 percnek, de a 13-at szóró Derrick Williamsnek köszönhetően egy perccel a lefújás előtt már egyenlíteni is tudott a Minnesota, majd Rubio egy rossz és egy jó büntetője után Al Jefferson még egyenlített, ám a sokak által megkérdőjelezve bizalmat kapó Ridnour egy gyönyörű floaterrel megnyerte a találkozót a lefújás pillanatában övéinek! A 15 pontos, 12 lepattanós Nikola Pekovics mellett ezen az estén nem volt kiugró egyéni teljesítmény a vendéglátóknál, a kezdők közül Ridnour felelt elsősorban a pontokért, Love pedig épphogy dupla duplázott (10 pont, 10 lepattanó), ami az ő esetében igencsak „gyenge” produkció, de így is célba ért a Timberwolves.

A Timbervolves legjobb dobói: Barea 22, Ridnour 17, Pekovics 15

A Jazz legjobb dobói: Millsap 25, J. Howard 19, Al Jefferson 18

Houston Rockets – Philadelphia 76ers 93 – 87

Az idénykezdet egyik legkellemesebb meglepetése volt a Sixers magabiztos menetelése, ám mára ötös vereségszériába került Doug Collins legénysége. A Philadelphia szemernyit sem lett rosszabb csapat az utóbbi két hétben, viszont a palánk alatt nagyon hiányzik a Spencer Hawes, Elton Brand páros, amit minden este alaposan meg is érez a gárda. A 19 pontos, 10 lepattanós dupla duplát szállító Scola és társai igyekeztek végig kézben tartani a meccset, de a keletiek egyszer egy 10 – 0-s rohammal tudtak fordítani, viszont Kyle Lowry a hajrában nem hagyott esélyt a vendégeknek, így tovább roboghat a texasi alakulat, mely egyre feljebb kúszik az igen sűrű nyugati táblázaton.

A Rockets legjobb dobói: Scola 19, Kev. Martin 16, Lowry 13

A 76ers legjobb dobói: Vucsevics 18, L. Williams 17, T. Young 15

New York Knicks – Atlanta Hawks 99 – 82

A Joe Johnson és Al Horford nélkül felálló Atlantát valósággal lemosta a 17 pontot szóró, 9 gólpasszt kiosztó Jeremy Lin húzta Knicks, bár a végére sokat szépített a vendég gárda és megúszta egy tisztesebb vereséggel. Mike D'Antoni előtt most valószínűleg minden New York szurkoló megemeli a kalapját, ugyanis az immáron teljes kerettel rendelkező Knicks Steve Novak és a „nélkülözés” idején szintén sokat vállaló Landry Fields helyét is meghagyta a rotációban, illetve a kezdőben, s a két kiegészítőember igencsak meghálálta a bizalmat, továbbá az új arcok, JR Smith és Baron Davis is nagyon biztatóan kosaraztak ezen az éjjelen, a Nagy Alma kedvencei pedig felhőtlenül játszottak a kissé szárnyaszegett Hawks ellen. Carmelo Anthony most sem vállalt egészségtelenül sokat (15 pont, 16-ból 7 mezőny) és Linnek is marad 11 rádobása, megvan az etalon a Knicks számára támadásban és a felelősség elosztásában.

A Knicks legjobb dobói: Lin, Novak 17-17, Fields 16

A Hawks legjobb dobói: Teague 18, W. Green 16, Josh Smith 13

Phoenix Suns – Golden State Warriors 104 – 106

Nagyon bekezdett és hamar megugrott 20 ponttal a Warriors, mely egyre komolyabban gondolja, hogy felzárkózik a rájátszáshelyen lévő csapatok mögé, de korán elvesztette a vendég gárda a bokáját újra megrándító Steph Curryt, így végül egy nagy hajrával utolérte ellenfelét a Suns. Monta Ellis viszont nem csak 26 dobott pontja, hanem egy másodperccel a végső dudaszó előtt szerzett győztes találata miatt is nyerőemberré vált, persze mellette nem szabad megfeledkezni a 23-at szóró Wrightról és az eggyel kevesebbet dobó Lee-ről sem. Hiába Gortat újabb dupla duplája (21 pont, 15 lepattanó) és Frye kitartó jó formája (22 pont, 9 lepattanó), a Phoenix ezúttal csúnyán alulmaradt a hátvédek külön harcában.

A Suns legjobb dobói: Frye 22, Gortat 21, Dudley 17

A Warriors legjobb dobói: Ellis 26, D. Wright 23, D. Lee 22

Dallas Mavericks – Los Angeles Lakers 91 – 96

Hatalmas skalpot gyűjtött be idegenben a Los Angeles Lakers, hiszen a címvédő otthonában nyertek Bryanték. Elsősorban Pau Gasol ihletett játéka (24 pont, 9 lepattanó), Andrew Bynum erős dupla duplája (19 pont, 14 lepattanó) és a Bryant, Fisher hátvédpáros szokásosnál arányosabb munkamegosztása (15-15 pont) vezetett a diadalhoz, a hajrában több elhibázott büntető sem okozott kárt a két évvel ezelőtti bajnoknak a tavalyi „aranyérmes” ellen. A sokszor nagyon kiegyensúlyozott csapatteljesítményt hozó texasiak ezúttal túlságosan is három ember, azaz Nowitzki (25 pont, 12 lepattanó), Carter (20 pont) és Terry (16 pont) alapoztak, Odom nem lehetett segítségére új társainak a régi cimborák ellen.

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 25, V. Carter 20, Terry 16

A Lakers legjobb dobói: P. Gasol 24, A. Bnyum 19, Bryant, Fisher 15-15

Los Angeles Clippers – Denver Nuggets 103 – 95

A két gárda közt bőven van kapcsolódási pont, bár a legjelentősebb, azaz Chauncey Billups már hetek óta harcképtelen, de Kenyon Martin így is volt csapata ellen küzdhetett meg ezen az estén. A főszereplő mégsem ő, hanem a 36-ot szóró és 9 gólpasszt kiosztó Chris Paul volt, de szárnysegédje, a 27 pontot, 12 lepattanót és 5 gólpasszt a közösbe tevő Blake Griffin is egyik legjobb performanszát hozta ebben az idényben. Nené és Gallinari mellett Ty Lawson, Chris Andersen és Rudy Fernandez sem állhatott be a denverieknél, ezt pedig csupán 3 negyeden keresztül tudta ellensúlyozni a 20-at szóró Afflaló fémjelezte vendég alakulat.

A Clippers legjobb dobói: Paul 36, Griffin 27, Foye 11

A Nuggets legjobb dobói: Afflalo 20, J. Hamilton 18, Faried, Brewer 12-12

Oklahoma City Thunder – Boston Celtics 119 – 104

Kevin Garnett ugyan visszatért a bostoniaknál, de ő sem tudta megakadályozni azt, hogy a Celtics elszenvedje zsinórban 5. vereségét is, és ezzel már újra 2 győzelemnyivel legyen 50 százalék alatt. A keletiek elképesztő hullámzást mutattak be a 48 perc alatt: az első periódusban előbb kétszámjegyű előnybe, majd ugyanilyen hátrányba(!) kerültek, 21 – 0-át futott a Thunder, már az első félidőben 20 feletti fórral rendelkezett a 31 pontos Westbrook és a 28-ig jutó Durant húzta OKC, de 27-ről visszajött 6-ra is a vendég alakulat, akár izgalmasabb is lehetett volna a végjáték amennyiben marad egy kis szufla a Bostonban, de mivel teljesen elkészültek erejükkel a keletiek, így a lendületes hazai gárda átrohant a végjátékban Doc Rivers fiain. Rajon Rondo, az időközben All-Star behívót kapó irányító (Joe Johnsont helyettesíti majd) eltiltása miatt nem lehetett ott társaival, de nem biztos, hogy vele együtt, illetve a Brandon Bass, Chris Wilcox páros jelenlétével ugyanígy alakult volna a derbi.

A Thunder legjobb dobói: Westbrook 31, Durant 28, Harden, Cook 17-17

A Celtics legjobb dobói: Pierce, Garnett 23-23, R. Allen 21

Washington Wizards – Sacramento Kings 107 – 115

Fiatal, lendületes, tehetséges, de nem éppen higgadt és magas játékintelligenciájú kosarasok vezetik mindkét gárdát, így érdekes összecsapást vártunk a Wizards és a Kings fővárosi összecsapásától. Ezt abszolút meg is kaptuk, stílszerűen nagyon buta játékkal kapott ki a Washington a második félidőben, több labdát adtak el Wallék, mint ahány mezőnykosarat szereztek a fordulás után... Ugyan a legeredményesebb az Evans – Thornton páros volt vendégoldalon, de a kulcs most is Isaiah Thomas produkciója volt (18 pont, 6 gólpassz), a hazaiaknál a 32 pontos Jordan Crawford és a majdnem tripla duplázó John Wall (21 pont, 9 lepattanó, 11 gólpassz) sem tudott elég higgadt lenni a végjátékban.

A Wizards legjobb dobói: Jo. Crawford 32, Wall 21, N. Young 17

A Kings legjobb dobói: M. Thornton, T. Evans 22-22, I. Thomas 18

Cleveland Cavaliers – New Orleans Hornets 84 – 89

A Cavs nem tudta megnyerni egymásutáni harmadik találkozóját, mivel a 21 pontos, 13 lepattanós Kaman és a 17 lepattanót letépő Ayon a palánk alatt csúnyán helybenhagyták a Varejao nélkül felálló hazaiakat. Irving ugyan kiosztott 11 asszisztot, de csupán 6 egységig jutott dobásban, méghozzá 13-ból 2-es mezőnyözéssel, gyakorlatilag rajta ment el a találkozó az említett hiányosságokon felül.

A Cavaliers legjobb dobói: Jamison 22, Gee 13, Sessions 11

A Hornets legjobb dobói: Kaman 21, Belinelli 19, Jack 16

Chicago Bulls – Milwaukee Bucks 110 – 91

Joakim Noah élete első tripla duplájáról szólt az este Chicagóban, a Bulls centere 13 pontja, illetve lepattanója mellett 10 gólpasszt tudott kiosztani, ami egy center esetében különösen dicséretes. A Bogut, Gooden páros távollétében nagyon lyukas a Bucks a palánk alatt, Jennings 20 pontja és Ilyasova kitartó lelkesedése sokra nem elég ebben a formában, kezd kicsúszni a talaj a Milwaukee alól.

A Bulls legjobb dobói: Boozer 20, Rose, Deng 16-16

A Bucks legjobb dobói: Jennings 20, Ilyasova 15, Leuer 15

Toronto Raptors – Detroit Pistons 103 – 93

A Pistons is jó passzban van mostanság, de azért nem adják ingyen a győzelmeket a keleti kiscsapatok sem hazai pályán. A Toronto még mindig Andrea Bargnani nélkül küzd, egy ideje pedig sérült Kleiza és Bayles is, így minden munka a 23-at szóró DeRozanra és a 17-ig jutó Barbosára, illetve a 12 pontos, 12 lepattanós Aaron Gray-re maradt, utóbbinál viszont akkor teljes a kép, ha hozzátesszük: Greg Monroe 30-at dobott róla és szedett mellőle 14 lepattanót... A kanadaiak végig magabiztos játékkal és a 15 gólpasszt kiosztó Calderon zseniális irányításának hála nyertek a Pistons ellen.

A Raptors legjobb dobói: DeRozan 23, Barbosa 17, Jam. Johnson 15

A Pistons legjobb dobói: Monroe 30, Knight 16, Prince 14

New Jersey Nets – Orlando Magic 91 – 108

A találkozó pikánsságát az adta, hogy sokan boronálják össze az Orlandóból elvágyódó Dwight Howardot a Nets irányítójával, ráadásul Deron Williams a center szerint is a legideálisabb játszótárs lenne számára. A két oldalon természetesen éppen ez a két játékos volt a főszereplő, végül a 20 pontja mellé 17 lepattanót is begyűjtő Howard és társai örülhettek, a 23-at szóró Williams pedig vesztesen vonult le a parkettről. A floridaiaknál nyolcan értek el legalább 8 pontot.

A Nets legjobb dobói: M. Brooks 24, Deron Williams 23, B. Lopez 15

A Magic legjobb dobói: D. Howard 20, G. Davis 16, R. Anderson 14

Charlotte Bobcats – Indiana Pacers 88 – 102

55 pontot dobott a Pacers kispadja, Tyler Hansbrough egymaga 22-őt vállalt ebből, ráadásul 9 lepattanót is megkaparintott, így természetesen simán diadalmaskodott az Indiana idegenben is a keleti sereghajtó otthonában. A hazaiaknál a 20 pontos Maggette mellett a 9-et dobó, 10 lepattanót leszedő és 6 blokkot kiosztó Biyombo játéka adhat okot a legtöbb örömre.

A Bobcats legjobb dobói: Maggette 20, Augustin 15, K. Walker 14

A Pacers legjobb dobói: Hansbrough 22, Granger 12, A. Price 11

A nap hőse: Luke Ridnour, aki 17 pontjával nem csak vezére volt a Minnesotának, de az utolsó másodpercben elvállalta és értékesítette a meccsnyerő közelit.

A nap lúzere: A Utah Jazz, mely teljesen leblokkolt a negyedik negyedben és 13 pontos előnyről bukott el a Timberwolves otthonában.