Kisebb csoda: a Chicago jutott tovább!

Mára virradóra egyetlen kérdés maradt az NBA rájátszásának első körében, méghozzá az, hogy az 1-3-ról felálló Brooklyn Nets vagy pedig a Derrick Rose, Luol Deng és Kirk Hinrich nélkül harcba induló Chicago Bulls jut-e tovább utolsóként. Nos, nem kis meglepetésre Tom Thibodeau igencsak tartalékos csapata végig uralta a mérkőzést is összességében simán diadalmaskodott idegenben is, méghozzá az élete egyik legjobb teljesítményét nyújtó Joakim Noah főszereplésével. A "színtelen, szagtalan" Nets pedig szégyenben maradt és nem tudta kihasználni, hogy kategóriákkal erősebb kerettel harcolhatott ebben a sorozatban. Nézzük a részleteket!

A mérkőzések eredményére kattintva elénk tárul a részletes statisztika és a videós összefoglaló!

Brooklyn Nets(4.) - Chicago Bulls(5.) 93 - 99

Miután a Bulls tavaly első kiemeltként bukott el a playoff nyitókörében Derrick Rose kiesésének (is) köszönhetően, most nem sokan gondolták, hogy az azóta pályára sem lépő szupersztár távollétében ennél ebben a szezonban messzebbre jut majd a Chicago, pedig ez ma megtörtént. A vendégek Luol Denget sem tudták bevetni, ugyanis a brit válogatott bedobója nem sokkal a derbi előtt még kórházi kezelés alatt állt és Brooklynba sem tudott elutazni a társakkal, Kirk Hinrich pedig hiába ülte ki az előző két összecsapást, az ő vádlija sem javult meg, így ő sem öltözhetett be. Ha ehhez hozzávesszük, hogy Nate Robinson és Taj Gibson az influenzával küzdve vállalta a megmérettetést, akkor nem túlzás, hogy papíron sansztalanként ment fel a pályára ezen a találkozón a Bulls.

Erről viszont nem szóltak Joakim Noah-nak (24 pont, 14 lepattanó, 6 blokk), aki elvileg csak limitált perceket vállalhatott volna, ám végül 41 minutumnyit töltött játékban, s lelkesedése, hatékony védekezés, illetve támadásbeli ponterőssége új távlatokat nyitott meg az utóbbi két felvonást elvesztő ötödik kiemelt előtt, Marco Belinelli (24 pont, 6 lepattanó) pedig szintén nagyon élt újra kezdőként, így a vendégek folyamatosan építgették előnyüket, ami az első félidő végén 17 egységnyire duzzadt! A Bulls ilyen felállásban is 61 pontot termelt az első két negyedben, ami nagyon jól jellemzi, hogy mennyivel jobban akarta ezt a győzelmet a Thibodeau-alakulat, mely gyönyörűen kontrollált minden egyes támadást és védekezést.

A fordulás után 10 pontot lefaragott a deficitből a 24 pontos, 7 gólpasszos Deron Williams irányította Nets, mely Gerald Wallace-tól 19 pontos extra segítséget is kapott, viszont ezzel együtt sem volt képes valóban közel jutni az egyenlítéshez. Joe Johnson ma is bizonyította, hogy közel sem éri meg az érte fizetett csillagászati összeget (19,8 millió dollár ebben az évben!), hiszen az hagyján, hogy 14-ből 2-es mezőnymutatóval zárt, de a Brooklyn szinte összes fontos támadását teljesen üres helyzetből puskázta el, ez pedig annyira visszavetette az egyébként is tűz és lendület nélkül csatázó negyedik kiemeltet, hogy végül fejet kellett hajtania a Bulls előtt. A Chicago a Miami ellen vívja majd második körös párharcát, pályahátrányból kezdve.

A Nets legjobb dobói: Deron Williams 24, B. Lopez 21, G. Wallace 19

A Bulls legjobb dobói: Noah, Belinelli 24-24, Boozer 17

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4 - 3 a Bulls javára.

A nap hőse: Joakim Noah, aki végre egészségesnek tűnve nyújtott klasszisteljesítmény. 24 pont, 14 lepattanó, 2 gólpassz, 6 blokk, közte megannyi fontos találattal és lendületölő szereléssel.

A nap lúzere: Joe Johnson, aki szó szerint elpuskázta a Nets esélyeit. Gyakorlatilag ha ő hozta volna a tőle elvárhatót, akkor egy teljesen más stílusú mérkőzésről beszélhetnénk, ám a "volna" és a "ha" ebben a sportágban is csak a kispadon foglalnak helyet, így a majd 20 millió dollárt zsebre tevő Johnson a maga 14-ből 2-es mezőnyözésével az egyik fő oka volt a sótlan Brooklyn vereségének.