Kisöpörték a bajnokot!

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra négy találkozót rendeztek meg, három idegenbeli siker mellett csupán egy hazai győzelem született. Az Oklahoma City Thunder kisöpörte a tavalyi bajnok Dallast. A San Antonio igazi csapatmunkával fektette két vállra idegenben a Utah-t. Az Indiana hosszabbításra kényszerült Orlandóban, de végül győztesen hagyta el a pályát. Izgalmas végjátékban szerezte meg első hazai sikerét a Paul vezette Clippers. Nézzük is, hogyan alakultak az egyes találkozók!

Los Angeles Clippers (5.) – Memphis Grizzlies (4.) 87-86

Chris Paul és társai úgy gondolták, hogy ha már sikerült nekik egy meccset ellopni Memhphis-ből, akkor nem szeretnék ezt rögtön az első találkozón elbukni. A második negyedben kipattant egy-két dolog, ami még sok konfliktusra adhat okot ebben a párharcban. Paul kapott megtorolt és megtorlatlan keménységeket Randolph-tól, Mayo-tól egyaránt. De Griffin pontokkal válaszolt a szúrkákra. A harmadik negyedben azonban hiába fordította a maga javára a találkozót a vendég együttes. Ugyanis a záró játékrészben tíz perc alatt mindössze egy mezőnykosarat tudtak összehozni. Viszont a végjátékban Gay triplája, majd Bledsoe két kihagyott büntetője után labdájuk volt a győzelemhez, de Gay akkor már elhibázta a hármast. A remekül játszó Paul vezette Clippers megérdemelten nyert és már vezet a párharcban.

A Clippers legjobb dobói: Paul 26, Griffin 17, Foye 16

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 24, Randolph 17, M. Gasol – Pondexter 11-11

A négy győzelemig tartó párharc állása: 2–1 a Clippers javára.

Dallas Mavericks (7.) – Oklahoma City Thunder (2.) 97-103

A Dallas-nak ezen az estén ismét sikerült az, amit ebben a párosításban már eladott párszor, elhitette a szurkolókkal, hogy győzhetnek. Nowitzki egyszemélyes hadseregként cipelte hátán csapatát, a túloldalon pedig Durant mellett a csereember Harden villogott. Az utolsó etapra 12 pontos előnyt alakított ki a hazai csapat Kidd és Nowitzki vezetésével. A negyedik negyedben visszajött a Thunder, de Nowitzki egy utolsó rántással még bevitte a vezetésbe az övéit, de az lett az év utolsó örömteli megmozdulása számára. Harden 15 pontot dobott az utolsó játékrészben, a Thunder pedig 24-10 rohanással gázolt át a tavalyi bajnokon és söpörte ki, 4-0-val.

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 34, Kidd 16, Terry 11

A Thunder legjobb dobói: Harden 29, Durant 24, Westbrook – Fisher 12-12

A négy győzelemig tartó párharc végeredménye: 4–0 a Thunder javára.

Utah Jazz (8.) – San Antonio Spurs (1.) 90-103

A nyugati első nem akarta, hogy a fejére nőjön a második, ezért idegenben tettek egy lépést azért, hogy legyen sanszuk vereség nélkül továbblépni a következő körbe. A két nagy öreg Parker és Duncan mellé több kiegészítő ember is fellépet, hasznos játékukkal pedig prognosztizálták, hogy nem lehet majd a későbbiekben sem egy kézlegyintéssel elintézni a Spurs-t. Két negyedig elhitették a Jazz-el, hogy lehet sanszuk a hazai győzelemre, Jefferson és Harris jó játéka azonban vajmi keveset ért a csapatként remekül funkcionáló texasiak ellen.

A Jazz legjobb dobói: A. Jefferson – Harris 21-21, Favors 15

A Spurs legjobb dobói: Parker 27, Duncan 17, Green 14

A négy győzelemig tartó párharc állása: 3–0 a Spurs javára.

Orlando Magic (6.) – Indiana Pacers (3.) 99-101 hosszabbítás után

A mérkőzés rendes játékidejének végéig különösebb izgalmakat nem tartogatott az ütközet, egy átlagos rájátszásbeli mérkőzés volt, ahol a centerek domináltak, meglepetésre a hazaiaktól Glen Davis is. Az utolsó percen belül J.J. Reddick egyenlített egy nagyszerűen üresre játszott hármassal. Ezután mindkét gárdának volt egy-egy lehetősége, hogy megnyerje a találkozót, nem jött össze, következett a hosszabbítás. Ment a húzd meg, ereszd meg West hiába juttatta előnyhöz a vendégeket, Nelson kiegyenlített és ő követte el a döntő faltot, 2,2 másodperccel a vége előtt. Hill köszönte a lehetőséget bedobta mindkét büntetőt és ezzel az Indiana nyerte a találkozót.

A Magic legjobb dobói: Richardson 25, G. Davis 24, Nelson 12

A Pacers legjobb dobói: Da. West 26, Granger 21, Hibbert 14

A négy győzelemig tartó párharc állása: 3–1 a Pacers javára.

A nap hőse: Chris Paul – Ütötték, verték a Clippers irányítóját, aki nyugodt tudott maradni és nagyszerű játékával győzelemre segítette együttesét!

A nap lúzere: Dallas Mavericks – Képesek voltak arra a bravúrra, hogy 13 pontos vezetést hagyjanak veszni, ezzel a látványos összeomlással odaajándékozták a Thunder-nek a negyedik mérkőzést és kiestek.