Kiütések napja és egy Memphis siker

Négy találkozót rendeztek hajnalban az NBA-ben. Három mérkőzésen teljesen egyértelmű volt az egyik gárda fölénye, az Atlanta a New Orleanst intézte el a második félidőben, a Heat már az első negyedben megmutatta a Pistonsnak, ki az úr a háznál, és a nagyszünetre ki is alakult a végső különbség, míg a Celtics az első negyedben megalapozta győzelmét a Nets ellen, az utolsóban pedig egy harmincast rakott a két gárda közé. A nap negyedik meccsén a Memphis a páratlan negyedeket pont annyival nyerte meg, hogy a végjátékban végig előnyben játszhasson a Bucks vendégeként.

Atlanta Hawks - New Orleans Hornets 97-68

Semmi nem mutatott arra, hogy Atlantában ma mészárlás lesz, a Hornets jobban is kezdte az összecsapást, vezettek szinte a teljes első negyedben, és félidőben is egált mutatott az eredményjelző. A harmadik negyedben aztán a vendégek képtelenek voltak a gyűrűbe találni, nemcsak a Hawks jó védekezésének, de saját rontásaiknak köszönhetően is. A 26-7-re elveszített 12 percet követően a győztes kiléte már nem volt kérdés, az Atlanta azonban a záró felvonást is megnyerte egy tízessel, így a félidőig nagyon szoros, kiegyenlített meccsen végül nagyon simán diadalmaskodtak a hazaiak. Larry Drew együttesénél Josh Smith (16 pont), Anthony Morrow (15 pont) és Devin Harris (14 pont) voltak a legeredményesebbek, de Al Horford (10 pont, 11 pattanó) és Lou Williams (10 pont, 8 gólpassz) is nagyon hasznosan játszottak. A túloldalon főleg ez utóbbi nem mondható el szinte senkiről. Anthony Davis (19 pont, 7 pattanó) viszonylag hatékony volt, de ő is -30-ban zárt, nem tudta megakadályozni, hogy csapatát kiüssék a harmadik felvonás során.

Miami Heat - Detroit Pistons 105-78

A vártnak megfelelően alakult a Heat és a Pistons "csatája". Már az első negyedben kiütközött, nem egyenlő erők küzdelme ez, a 27-11-es eredmény nagyjából hűen tükrözte az előre elgondoltakat. Nem lassított azonban a hazai gárda, a következő negyedet 11, a rá következő felvonást pedig 8 ponttal nyertél, így már ekkor 35 pontos előnnyel várhatták az utolsó 12 percet. Kozmetikáztak ugyan Lawrence Frank legényei, de a lényegen ez nem változtatott, komolyabb erőkifejtésre sem tudták kényszeríteni ellenfelüket. A Miaminél a Big3 volt a legjobb, Dwyane Wade (21 pont), Chris Bosh (17 pont) és LeBron James (13 pont) is hatékonyak voltak, főleg az eddig sérülésekkel küszködő Wade volt az, aki vitte a gárdát. Rajtuk kívül mindenki pontot szerzett, aki pályára lépett, kivéve Robert Doziert. A túloldalon a három fiatal, Greg Monroe (15 pont), Brandon Knight (12 pont) és Andre Drummond (9 pont, 8 pattanó) voltak a legjobbak.

Milwaukee Bucks - Memphis Grizzlies 94-97

A nap egyetlen szorosan alakuló összecsapását rendezték Milwaukee-ban. A vendégeknél hiányzott Marc Gasol, Zach Randolph és Tony Allen is, így a cserék, főleg Wayne Ellington, Jerome Jordan, Ronald Dupree és Marreese Speights jóval többet játszottak a szokásosnál. A Grizzlies ennek ellenére jobban kezdett, megnyerték az első negyedet, ám viszonylag rövid keretük miatt a másodikban a Bucks zárkózott, a félidőben csak egy ponttal vezettek Conley-ék. A harmadik felvonásban megint sokkal jobbak voltak ellenfelüknél, de megint megismétlődött a forgatókönyv, a páros negyedben Scott Skiles együttese volt a pontosabb, így a végjátékra elolvadt a vendégek előnye. A Milwaukee-nak azonban a vezetést egyszer sem sikerült átvenni, végig a Memphis kezében volt a meccs, és amikor kosarat kaptak, arra mindig tudtak szinte azonnal válaszolni. Ez az 1-3 pontos gumizás ment a negyedik negyed végén, a Bucks képtelen volt kintről betalálni, hogy egyenlíteni tudjanak, vagy kivédekezni egy támadást, hogy egy pontos hátrányuknál támadhassanak, így a vége három pontos Grizzlies siker lett. A győztesnél a két megmarat kezdő, Rudy Gay (20 pont, 6 gólpassz) és Mike Conley (20 pont, 6 gólpassz) szinte azonos teljesítményt nyújtottak, de ez azt is jelentette, hogy mindketten gyengén dobtak mezőnyből, így Speights (16 pont, 11 pattanó) volt a legjobb összességében. A túloldalon a két hátvéd Monta Ellis (20 pont) és Brandon Jennings (19 pont) voltak a legeredményesebbek.

Brooklyn Nets - Boston Celtics 85-115

Nagyon érdekes meccset játszott egymással a Brooklyn és a Boston. Pár napja a kezdője nélkül felálló Nets verte saját pályáján a Celticset, most azonban mindenkit bevetett Avery Johnson vezetőedző, a végeredmény azonban merőben más lett. Már az első negyedben kiépítettek a vendégek egy 10 pontos előnyt, amit a találkozó során inkább növeltek, mint tartottak. A brooklyniaknak egyetlen felzárkózási kísérletük volt, a harmadik negyed végén - negyedik negyed elején próbálkoztak meg egy rohammal még, de a Celtics visszanyomta őket, sőt, az utolsó 12 percben vált igazán egyoldalúvá a meccs, a végén 30 pont lett a két gárda között. A Bostonnál Paul Pierce (18 pont) és Courtney Lee (18 pont) voltak a legponterősebbek, de az egész kezdő mellett Jason Terry-t (15 pont) és Kris Joseph-et (11 pont) is lehet dicsérni. A másik oldalon a kezdőötös mind az öt tagja elérte a 10 pontot, de Brook Lopez 14 egysége volt az egyetlen, ami talán említést érdemel, a többiek mind tudásuk alatt pattogtattak.