Kiütötték a Chicagót, nyeregben a Memphis

Mára virradóra két párharc is úgy fest, hogy érdemben eldőlt az észak-amerikai profi kosárlabdaliga rájátszásának második körében, hiszen sorozatban harmadszor diadalmaskodott a Miami Heat és a Memphis Grizzlies is, így a Chicago Bulls, illetve az Oklahoma City Thunder is 1-3-as hátrányba került, ráadásul Tom Thibodeau extrán tartalékos legénysége ezzel már dupla pályahátrányban is van. A tavalyi finalista sokáig úgy tűnt, hogy egyenlít a maga szériájában, de 17 pontos előny sem volt elég Kevin Durantéknek... Jöjjenek a részletek!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Chicago Bulls(5.) - Miami Heat(1.) 65 - 88

Óriási hittel és akarattal vágott bele ebbe a párharcba a Derrick Rose, Kirk Hinrich, Luol Deng triót nélkülöző Chicago, de a Miami most végleg megtörhette a keleti ötödik kiemeltet, mely kellemetlen meglepetésként még ma sem kaphatta vissza egyik hiányzóját sem, bár a mostanság jegelt Rip Hamilton (11 pont, 4 gólpassz) beállása legalább bővítette az érdemi rotációt. A címvédő villámrajtot vett, úgyhogy a 14 pontos, 12 lepattanós dupla duplát összekaparó Carlos Boozer húzta Bulls végig csak futott az eredmény után, de annyira gyenge volt most a Thibodeau-tanítványok dobóformája, amivel esélye sem volt a vendéglátónak akár csak a mérkőzés szorossá tételére sem. Marco Belinelliék 25,7 százalékos mezőnymutatót és 17-ből 2-es triplázást mutattak be, Nate Robinson (12-ből 0) például pontot sem szerzett, de Joakim Noah is csak egy kettest tudott értékesíteni, így a Heat elbírta Dwyane Wade újabb kicsi sérülését, illetve 6 dobott pontját.

A vendégeknél a 27 ponttal, 7 lepattanóval és 8 gólpasszal végző LeBron James mellett a 14 pontot, 6 lepattanót és 4 blokkot a közösbe tevő Chris Bosh emelhető ki, a többiek nagyon szépen elosztották a terheket, a kiegészítők pedig a remek csapatvédekezésen felül mindig be-be tudtak segíteni egy-egy fontos kosárral. A Chicago hiába nyerte 46-36-ra a lepattanó-párharcot, a hazaiak által dobott 65 pont negatív klubrekord a maga nemében, s talán a párharc érdemi végét is jelenti, hiszen a Miami két nap múlva saját közönsége előtt már le is zárhatja a sorozatot egy esetleges győzelemmel.

A Bulls legjobb dobói: Boozer 14, J. Butler 12, R. Hamilton 11

A Heat legjobb dobói: L. James 27, Bosh 14, C. Andersen 9

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3 - 1 a Heat javára.

Memphis Grizzlies(5.) - Oklahoma City Thunder(1.) 103 - 97 - hosszabbítás után

Az ebben a párharcban talán mindenről döntő derbit szinte hibátlan játékkal kezdte az Oklahoma City, mely 17 pontos előnyben is volt már a második negyed derekán, de kulcsmomentumnak tekinthető, hogy a Mike Conley (24 pont, 5 gólpassz, 4 szerzett labda) irányította Memphis még a nagyszünet előtt lefaragta hátrányát 8 egységnyire és lendületet szerzett a folytatásra. A mindig igen erős harmadik 12 percet produkáló Hollins-legények bizony ki is egyenlítettek a fordulást követően, az összesen 46 pontot, 23 lepattanót és 7 blokkot termelő Randolph, Gasol páros ellenállhatatlan volt a palánk alatt, s a párharcban korábban nagyon gyengén játszó, de most jól kezdő Serge Ibaka (17 pont, 14 lepattanó, 3 blokk) ekkorra már nem tudta ellensúlyozni a túlerőt.

A meccset mégis egy OKC-center, Kendrick Perkins mentette meg a rendes játékidő végén a vendégeknek, ugyanis Zach Randolph Kevin Durant (27 pont, 7 lepattanó, 7 gólpassz) egyenlítő kosarát követően még elengedett egy tempót a dudaszó pillanatában, ám azt blokkolta az egyébként szinte mindig láthatatlan statisztikákat produkáló veterán, így következhetett a hosszabbítás. Az extra percekben viszont támadásban már teljesen kifulladt csapat benyomását keltette a Thunder, a vendégek egyetlen kosarát Derek Fisher szerezte egy tripla formájában, az élete egyik legjobb produkcióját nyújtó Marc Gasol (23 pont, 11 lepattanó, 6 blokk) pedig feltette az "i"-re a pontot és kosarával érdemben is lezárta a derbit, ami után már csak egyet kell nyernie az ötödik kiemeltnek, hogy visszavágjon a két évvel ezelőtti második körös kiesésért.

A Grizzlies legjobb dobói: Conley 24, Z. Randolph, M. Gasol 23-23

A Thunder legjobb dobói:  Durant 27, Kev. Martin 18, Ibaka 17

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3 - 1 a Grizzlies javára.

A nap hőse: Marc Gasol, aki elképesztőn erős számsora (23 pont, 11 lepattanó, 6 blokk) mellett a Thunder elleni meccs egyik legfontosabb kosarát is jegyezte.

A nap lúzere: Nate Robinson, akinek most teljes mértékben kicsúszott a kezéből az irányítás és egy 12-ből 0-s rettenettel jelentkezett mezőnyből.