Kobe Bryant és Chris Bosh visszatért

Kobe egy triplával, Bosh jó játékkal jelentkezett - hasznosak voltak a Jazz újoncai - Lowry parádézott - extrán dobott a Hornets

 

Amiről a Festékben beszélnek c. rovatunk a játéknap videóival

Miami Heat – Charlotte Hornets 77-90

Highlight Heat. A floridaiak szemmel láthatóan atletikusabbak lettek tavalyhoz képest még úgy is, hogy Whiteside és Ennis nem lépett pályára – Gerald Green óriási zsákolása mellett Stoudemire és Winslow is egy-egy nagy töméssel mutatkozott be. Az új igazolások szinte mind gyenge dobómutatóval, de aktívan dolgoztak, a visszatérő Chris Bosh pedig úgy tűnt, hogy rendben van: 14 ponttal és 7 lepattanóval vezette csapatát. Összességében látszott, hogy még keresik egymást a játékosok, de a kispadról jóval több hasznos teljesítmény érkezhet idén, mint tavaly.

Triplagyáros Hornets. Nem csak a sérült Kidd-Gilchrist, de Jefferson és Batum is kiülte ezt a találkozót a vendégeknél, de a csere magasok (Hansbrough és az újonc Kaminsky) megoldották a lepattanózást – ketten együtt 28-at (!) szereztek meg. Ugyan a dobás nem ment nekik, Kaminsky beemelt három triplát és gyakorlatilag ezzel nőtt most ellenfele fölé a Hornets: a 17 pontos Kemba Walker és a 21-et szóró Brian Roberts vezérletével összesen 12 hármast süllyesztettek el. Ugyan a tegnap remeklő Lin-Lamb páros most haloványabb volt, az már most látszik, hogy Kaminsky a padról beszállva komoly lendületet tud adni a támadójátéknak.

A Heat legjobb dobói: Bosh 14, Wade 12, Green 12/3, Stoudemire 12
A Hornets legjobb dobói: Roberts 21/9, Walker 17/9, Lin 10

Toronto Raptors – Los Angeles Clippers 93-73

Lowry-ra nem volt ellenszer. Rendkívül agresszíven játszott a Raptors irányítója, szinte megállás nélkül támadta a festéket, ennek következtében pedig 21 perc alatt 26 pontig (7/10 mezőnyből, 11/12 büntető) jutott – Chris Paul tehetetlennek bizonyult ellene. A Raptorsnál Luis Scola parádésan (13 pont, 8 lepattanó 17 perc alatt), Carroll visszafogottan (6 pont) mutatkozott be, de mellette igazán DeRozan sem remekelt – bár a büntetők neki is jól mentek.

Pierce és Griffin sem a torontóiak szíve csücske. Paul Pierce-t nem éppen hangos ovációval köszöntötte a kanadai közönség, jelezvén, hogy emlékeznek még a tavalyi Wizards-Raptors párharcra – a veterán kiscsatár kilenc perc alatt egyetlen kosarat jegyzett ma. Most már Blake Griffint sem biztos, hogy szeretik Torontóban, hiszen a bemelegítésnél egy zsákolással eltörte a mérkőzésórát, igaz, utána ezt gyenge játékkal „ellensúlyozta” – az egész Clippers kicsit szedett-vedettnek tűnik még. Stephenson 25 perc alatt pont nélkül zárt, Wesley Johnson bekerült a kezdőbe, de itt sem volt faktor, a Crawford-Smith duó pedig 4/15-t hajított mezőnyből – DeAndre Jordan szerepe ugyanakkor ismét négy zsákolásra korlátozódott…

A Raptors legjobb dobói: Lowry 26/3, Scola 13, DeRozan 11
A Clippers legjobb dobói: Redick 15/6, Griffin 14, Paul 7

Los Angeles Lakers – Utah Jazz 71-90

Bryant és Randle is visszatért. A Lakers legendája az első negyedben végig pályán volt, ez alatt négy rossz dobására egy tripla jutott – a mérkőzés hátra lévő részét kiülte, igaz, a második félidőben a szurkolók már pályára követelték. A tavalyi szezonban 1/7-esként húzott, majd az első meccsen lábtörést szenvedő Julius Randle is biztatóan mozgott, igaz, a dobásait még csak kereste: 2/10-es mezőnymutatóval, 7 ponttal és 7 lepattanóval zárt kezdőként. Az újonc D’Angelo Russell nem vállalt ma sokat és bár persze előszezon-meccs, a 29%-os mezőnymutató elárulja, hogy van még mit dolgozni ezen a támadójátékon az arany-liláknál.

Burke Burke volt, Neto és Pleiss pedig hasznos. Arról mi is írtunk már korábban, hogy Trey Burke játéka döntő lehet a Jazz szezonjának szempontjából – nos, ma 0/4 triplával, három gólpasszal és három eladott labdával zárt. Cseréje, a brazil Neto azonban jó benyomást keltett, igaz, kosarat nem szerzett, de húsz perce alatt +20-ban (!) volt csapata, hat gólpassza mellett pedig négy labdát szerzett – elsőre mindenképpen biztató volt. Mint ahogy jól mutatkozott be a német center, Tibor Pleiss is, hiszen bár mezőnykísérlete nem volt, 4/4 büntetője mellett hét lepattanóval és jó védekezéssel töltötte 13 percét a parketten – igaz, a faultgondjai itt is előjöttek…

A Lakers legjobb dobói: L. Williams 14/3, Young 10/6, Clarkson 9
A Jazz legjobb dobói: Favors 16, Hayward 11, Gobert 10, Burke 10

 

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus