Lakers, Celtics: csúnya kudarc odahaza

Mára virradóra három találkozót rendeztek meg az észak-amerikai profi kosárlabdaliga rájátszásának első körében, ahol a klubok már a harmadik mérkőzéseknél járnak. A liga históriájának két legeredményesebb gárdája, a Boston Celtics, illetve a Los Angeles Lakers hazai környezetben szenvedett történelmi tekintetben is súlyos, kiábrándító vereséget, így a New York Knicks, valamint a San Antonio Spurs is egy-egy győzelemre került a söpréssel való továbbjutástól. A nap meccsén viszont óriási küzdelem folyt a pályán Oaklandben, ahol a Golden State sérülten is harcba dobta Steph Curry-t és az ő vezetésével már előnyben a Warriors a denveriekkel szemben a hihetetlenül látványos és sok pontot hozó párharcban. Nézzük, hogyan alakultak az említett összecsapások.

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Boston Celtics(7.) - New York Knicks(2.) 76 - 90

A New York már a feldobástól kezdve hozta azt a szintet védekezésben és intenzitásban, mint a párharc korábbi mérkőzésein, viszont a Boston Celtics öregjeitől olyat láttunk, mint még soha korábban: a playoffban idejekorán feladtak fejben egy mérkőzést és ez által egy egész párharcot. A Rivers-legénység első mérkőzését játszotta hazai környezetben a bostoni maratonon történt tragédia óta, ami miatt megemlékezések sora zajlott a találkozó előtt, illetve a szünetekben, de a Garnett, Pierce, Terry trió mostani mutatványa inkább csak szomorúbbá tette a közönséget, egy korszak végérvényesen is befejeződött.

A 26 pontos Carmelo Anthony mellett az öt labdát szerző és három triplát értékesítő Pablo Prigioni megalkuvást nem tűrő játéka volt a kulcs vendég oldalon, bár a New York-iak egyik legjobbja, JR Smith nem tudta méltó módon befejezni az összecsapást, hiszen egy sportszerűtlen megmozdulás okán kiállították őt a játékvezetők. A Woodson-legénység még eleget is tartalékolhatott a negyedik összecsapásra, amit a Boston erőtlen és akaratgyenge játéka miatt valószínűsíthetően be is húz majd a Knicks és megérdemelten jut tovább a párharcból. Itt jegyezhetjük meg, hogy a liga történetében még soha sem nyert meg párharcot egy gárda sem 0-3-ról fordítva.

A Celtics legjobb dobói: J. Green 21, Pierce 17, Terry 14

A Knicks legjobb dobói: Anthony 26, JR Smith, Felton 15-15

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3 - 0 a Knicks javára.

 

Los Angeles Lakers(7.) - San Antonio Spurs(2.) 89 - 120

A találkozó előtti órákban a tengerentúli szakértők a Darius Morris, Andrew Goudelock kezdő(!) hátvédpárossal riogatták a Lakers szurkolóit, majd a Los Angeles-i sztárgárda úgy kapott ki saját közönsége előtt 31 ponttal, hogy a két említett fiatalember összesen 44(!!!) pontot tett be a közösbe, ráadásul Pau Gasol tripla duplázott (11 pont, 13 lepattanó, 10 gólpassz) ás Dwight Howard (25 pont, 11 lepattanó) egy igen masszív dupla duplát hozott össze. Természetesen ennek fényében egyértelmű is, hogy a D'Antoni-legénység védekezése a katasztrofális szintet is csak alulról súrolta, a Bryant, Nash, Blake, Meeks hátvédsort kompletten nélkülöző hazai gárda képtelen volt tartani a tempót a rengeteget és gyorsan passzoló Spurs kisembereivel, Tim Duncan pedig 26 ponttal és 9 lepattanóval zárt, ezzel a San Antonio egy lépésre került a söpréstől.

A vendégeknél az említett Duncan a maga 31 percével messze a legtöbbet játszotta, Tony Parker 20 ponttal és 7 gólpasszal jelezte, hogy nincsenek már annyira nagy fájdalmai, a texasiaknál ráadásul mind a 13 pályára lépő kosaras szerzett legalább két pontot, bár így is érte veszteség a Popovich-legénységet, ugyanis a Duncan mellett leginkább megbízható magasemberük, Tiago Splitter kidőlt a sorból.

A Lakers legjobb dobói: D. Howard 25, D. Morris 24, Goudelock 20

A Spurs legjobb dobói: Duncan 26, Parker 20, Blair 13

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3 - 0 a Spurs javára.

 

Golden State Warriors(6.) - Denver Nuggets(3.) 110 - 108

David Lee kidőlése után reális esély volt arra, hogy ezen a találkozón Steph Curry ne legyen ott a parketten, ám a kijáró bokájú ifjoncot meccsre kész állapotba hozták az orvosok, s ő 29 ponttal, valamint 11 gólpasszal vitte hátán a természetesen most is rendkívül alacsony szerkezettel felálló GSW-t. A vendégeknél Kenneth Faried visszakerült a kezdőbe, de a Denver így is egy még alacsonyabb sorral próbált válaszolni Mark Jackson húzására, ami végül nem sült el jól, hiszen a végjátékban hiába volt meg az élete mérkőzését játszó Ty Lawson (35 pont, 10 gólpassz) révén az esélye a fordításra, illetve egyenlítésre a Karl-legénységnek, megúszta az utolsó vendég támadásokat a Warriors és átvette a vezetést a párharcban!

A tempó - ahogy az látszik a végeredményből is - most is hatalmas volt, de a Golden State-nek elég volt 52,5 százalékos (egyébként kiváló) mezőnymutató is a győzelemhez a legutóbbi, 64 százalékos produkció után. A hatodik kiemeltnél az Év Hatodik Embere szavazáson harmadikként záró Jarrett Jack sorozatban másodszor is kezdőként szerepelve vezér tudott lenni, 23 pontja és 7 gólpassza olyan pluszt adott a GSW-nek, melyre nem volt válasza az egy extra teljesítmény mellett "csak" átlagos egyéni produkciókat felvonultató Denvernek. Folytatás két nap múlva Oaklandben, ahol elképesztően nagy lesz a tét!

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2 - 1 a Warriors javára.

 

A nap hőse: Steph Curry, aki bedagadt bokával és vállalta a játékot, majd 29 pontot rámolt be és 11 gólpasszt osztott ki a Nuggets ellen, amivel győzelemre is vezette a Warriorst!

A nap lúzere: A Boston Celtics és a Los Angeles Lakers a hazai környezetben nyújtott minősíthetetlen csapatteljesítmény okán. A Rivers-tanítványok a rutinos vezérek látványos feladása miatt, az aranysárga-lilák pedig a vereség különbsége és a védekezés kollektív hiányából kifolyólag lettek ma "kitüntettek".

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus