Lakers, Rockets, Hawks: nincs egyenlítés!

Mára virradóra három mérkőzést rendeztek meg az észak-amerikai profi kosárlabdaliga rájátszásának első körében, ahol a csapatok már a párharcok második mérkőzéseit játsszák. A Houston egy hatalmas negyedik negyedbeli futással még vezetni is tudott a hajrában Oklahoma Cityben, de nem volt képes egyenlíteni a csatában, a Lakers pedig megint könnyűnek találtatott a második félidőben San Antonióban, így a Los Angeles-i sztárcsapat is két vereségnyire került az első körös kieséstől. Hasonló a helyzet Atlantában is, a Hawks idegenből egy meccset sem tudott elhozni az első kettőből, Paul George ugyanis újfent megállíthatatlan volt Josh Smith-ék számára. Jöjjenek a részletek!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Oklahoma City Thunder(1.) - Houston Rockets(8.) 105 - 102

A Rockets mestere, Kevin McHale az alapszakasz hajrájában elkövetett bakijai után most nagyot húzott azzal, hogy Jeremy Lin mellé betett egy másik játékmestert is a kezdőbe, ráadásul Patrick Beverley testfelépítése és agilitása miatt remek védő is Russell Westbrookra, nem véletlen, hogy ők ketten sokszor "akasztottak tengelyt" az OKC kisemberével és Beverley (16 pont, 12 lepattanó, 6 gólpassz, 2 labdaszerzés, 1 blokk) ki is tudta hozni a sodrából a vendégek végül 29 pontot dobó all-starját. Az említett Lin ráadásul a második félidőre ki is dőlt, ráadásul úgy festett, hogy a negyedik negyed elején 15 pontos hazai vezetésnél megint túl hamar eldől az összecsapás, ám ekkor magasabb sebességi fokozatba kapcsolt az ex-Thunder-sztár, James Harden (36 pont, 11 lepattanó, 6 gólpassz) és a már emlegetett Beverley, egy 21-2-es rohanással pedig a maga javára fordította a meccset a Houston!

Ám volt visszaút a vendéglátó számára, a 29 pontos, 9 gólpasszos Kevin Durant, valamint a palánk alatt "pusztító-üzemmódba" kapcsoló Serge Ibaka (12 pont, 11 lepattanó, 6 blokk) vezették a show-t, utóbbi ráadásul egy szép tempóval érdemben le is zárta a találkozót, amit a tavalyi finalista meglepően nagy küzdelem árán nyert csak meg, ezzel tehát magabiztos előnnyel mehet Houstonba a következő két fellépésre.

A Thunder legjobb dobói: Durant, Westbrook 29-29, Ibaka 12

A Rockets legjobb dobói: Harden 36, Parsons 17, Beverley 16

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2 - 0 a Thunder javára.

 

Indiana Pacers(3.) - Atlanta Hawks(6.) 113 - 98

Paul George-ra (27 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda) továbbra sincs ellenszere az Atlantának, ráadásul Roy Hibbert (15 pont, 9 lepattanó, 3 blokk) is hozza azt az agresszivitást, amit egy tavalyi all-startól elvár a közvélemény, ennek tetejébe még George Hillen (22 pont) sem látszik a sérülés, a Hawks pedig Smith, Teague és Horford extra egyéni teljesítményei nélkül sansztalan volt az első után a második találkozón is. A 17 pontos Devin Harris ugyan adott egy kis extra lendületet a Drew-tanítványoknak, de 55 százalékos büntetőzéssel, a lepattanó-csata elvesztésével és néggyel több eladott labdával nem volt keresnivalója már a hajrában a Hawksnak, csoda is kellene Horfordéktól, hogy ne érjen véget a párharc már a következő két atlantai találkozón.

A Pacers legjobb dobói: George 27, Ge. Hill 22, Hibbert, G. Green 15-15

A Hawks legjobb dobói: D. Harris 17, J. Teague, Josh Smith 16-16

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2 - 0 a Pacers javára.

 

San Antonio Spurs(2.) - Los Angeles Lakers(7.) 102 - 91

A már két hete kieső Kobe Bryant után a második számú dobóhátvéd, Jodie Meeks egészsége is felmondta a szolgálatot a Lakersnél, bár hatalmas meglepetésre visszatérhetett az a Jordan Hill, akinek pár hónapja azt jósolták az orvosok, hogy ebben a szezonban már biztosan nem léphet pályára. Ám a Spurs nem az ellenfél felállásával foglalkozott, hanem szépen játszotta saját játékát és egy szoros első félidőt követően a másodikban eldöntötte a csatát.

Manu Ginobili (13 pont, 7 gólpassz) megint remekül szállt be a kispadról, Tony Parker (28 pont, 7 gólpassz) pedig nem teljesen egészségesen is gyönyörűen ki tudta használni, hogy az ellenfél periméter-védekezése a gyatra szintet sem feltétlenül üti meg a Steve Nash-sel a sorban. A kanadai játékmester ráadásul le is sérült - igaz, végül a pályán fejezhette be a meccset -, de ez nem osztott vagy szorzott Los Angeles-i szemszögből, ugyanis a faultproblémákkal küszködő Dwight Howard ültetése és a Popovich-legénység rohamai idejekorán eldöntötték a találkozót, tehát két mérkőzésnyi előnnyel mehetnek a felek Los Angelesbe a következő két összecsapásra.

A Spurs legjobb dobói: Parker 28, K. Leonard, Duncan 16-16

A Lakers legjobb dobói: Blake, D. Howard 16-16, P. Gasol, World Peace 13-13

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2 - 0 a Spurs javára.

 

A nap hőse: Kevin Durant (29 pont, 9 gólpassz), aki végre tettekkel is bizonyította, hogy nem szeretne többet második lenni. Ugyan még így is eggyel kevesebb mezőnykísérlete volt, mint a triplavonalon túlról 7-ből 1-et produkáló Westbrooknak, ám a hajrában legalább ő volt a vezér és kulcsfontosságú kosarakat dobott.

A nap lúzere: Steve Nash, aki egyszerűen olyan mértékben hátrány a Lakers számára védekezésben, amit szinte semmivel sem tud kompenzálni a Los Angeles-i had. Kár lenne egyedül az ő nyakába varrni az aranysárga-lilák két idegenbeli kudarcát, de az egyértelműen látszik, hogy a visszatérése nagyon nem tett jót az alapszakaszt kiválóan záró D'Antoni-legénységnek.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus