Las Vegas SL, 2. nap: Simmons és Russell győztes dobásai

A Las Vegas-i nyári ligás torna második napján két olyan meccs is volt, amely a legvégén dőlt el - Jonathon Simmons és D'Angelo Russell a dudaszóra dobtak győztes kosarat, az ex-paksi Rodney McGruder a Heat legjobbja volt, Rosco Allen bemutatkozott a Golden State-nél, Larry Nance Jr. a 5-by-5-val, Ben Simmons pedig a tripla-duplával kacérkodott.

Las Vegas-i Summer League, 2. nap

Portland TrailBlazers - Phoenix Suns 73-86

Devin Booker (28 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz, 4 eladott labda) vezetésével végig jobban játszott ellenfelénél a Suns, viszonylag simán diadalmaskodtak annak ellenére is, hogy nagyon egyik negyedet sem nyerték meg. Booker messze kiemelkedett a mezőnyből - a Sunsnál az idei draftoltak közül Tyler Ulis volt a legjobb (11 pont, 7 gólpassz, 5 pattanó, 3 szerzett labda), az 1/4-es Dragan Bendernek (12 pont, 4/13 mezőny, 1/7 tripla, 7 pattanó) és az 1/8-as Marquese Chrissnek (4 pont, 2/10 mezőny, 6 pattanó) nagyon nem ment a dobás tegnap este. A túloldalon az érdekes emberek közül ugyanez volt elmondható mindenkiről: Noah Vonleh (12 pont, 4/12 mezőny, 11 pattanó), Pat Connaughton (14 pont, 3/13 mezőny, 1/7 tripla) és az idei második körös Jake Layman (5 pont, 1/7 mezőny, 0/5 tripla, 6 pattanó) sem találták a gyűrűt, még akkor is, ha utóbbinak volt egy elég komoly húzása.

Brooklyn Nets - Cleveland Cavaliers 79-73

A negyedik negyed elejéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán 57-57 után 71-59 lett az állás, onnan már nem volt visszaút a Cavsnek. A Clevelandnél megint Jordan McRae volt a főszereplő (27 pont, 6/16 mezőny, 13/17 büntető, 5 szerzett labda), mellette nem sok mindenki tud érvényesülni idén. A Brooklynnál a már tavaly is a csapatban játszó Sean Kilpatrick volt a legjobb (19 pont), a tavalyi drafton csere útján szerzett Rondae Hollis-Jefferson a mezőnymunkából vette ki rendesen a részét (3 pont, 1/5 mezőny, 8 pattanó, 4 gólpassz, 7 szerzett labda, 5 eladott labda), a szintén tavaly draftolt Chris McCullough elfogadható volt (9 pont, 8 pattanó, 4 eladott labda), a napokban szerződtetett Isaiah Whitehead pedig a rengeteg eladott labdáját leszámítva jó (10 pont, 4 pattanó, 3-3 szerzett labda és blokk, 7 eladott labda).

Chicago Bulls - Boston Celtics 71-62

Ez a meccs is kicsit több mint három negyedig volt szoros - 55-53-ra még a Boston vezetett, de 5 percig nem szereztek kosarat, 65-55-re fordított a Bulls egy 12-0-val, ezt követően pedig már nem volt ideje a Celticsnek a visszakapaszkodásra. A Chicagónál Bobby Portis pazar volt (17 pont, 13 pattanó), Christiano Felicio hasznos, de visszafogott (6 pont, 5 pattanó), Jerian Grant (14 pont, 2/8 tripla, 4 eladott labda) és Spencer Dinwiddie (10 pont, 3/8 mezőny, 3 gólpassz) nagyjából hasonló teljesítményt nyújtottak, Denzel Valentine-nak viszont nem mentek a távoli dobások (8 pont, 4/16 mezőny, 0/9 tripla, 6 pattanó, 4 eladott labda). A túloldalon Terry Rozier vitte a prímet (13 pont, 5 pattanó, 3 szerzett labda), a második körös Abdel Nader (12 pont) és az első körben kiválasztott Guerschon Yabusele (10 pont, 7 pattanó) legjobb meccseiket hozták az idei SL-küzdelmekben. Az 1/3-as Jaylen Brown sokat erőlködött (9 pont, 3/13 mezőny), a többiek (RJ Hunter, Jordan Mickey, Demetrius Jackson, Ben Bentil) pedig még halványabbak voltak.

Utah Jazz - Washington Wizards 73-88

Egál első negyed után a második felvonást 5, a harmadikat pedig 15 ponttal nyerték a fővárosiak, simán győztek. A Wizardsnál a tavalyi első körös Kelly Oubre Jr. sokat vállalt, de nem volt olyan rettenetesen hatékony (20 pont, 8 pattanó, 4 szerzett labda, 6/19 mezőny, 2/10 tripla), mellette Micheal Eric (13 pont, 5 pattanó, 2 blokk) és Danuel House (14 pont, 3/3 tripla) voltak a legjobbak. A túloldalon Trey Lyles emelkedett ki (28 pont, 5 pattanó, 5 eladott labda), Tibor Pleiss megint gyenge volt (4 pont, 1/4 mezőny, 3 eladott labda), Aaron Craft viszont egészen jó teljesítményt hozott, jól mozgatta a csapatot (6 pont, 8 gólpassz, 6 pattanó, 3 eladott labda).

Memphis Grizzlies - Denver Nuggets 62-106

Az első negyed még egál volt, a második felvonást viszont 27 ponttal nyerte a Nuggets, ott vége is volt a meccs érdemi részének. A coloradóiaknál többen (Emmanuel Mudiay, Gary Harris) pihenőt kaptak, így most Jimmer Fredette volt a legjobb (28 pont), a második körös Petr Cornelie (19 pont, 7 pattanó) és JaKarr Sampson (16 pont) voltak a legnagyobb segítségei. A két első körös draftee, Jamal Murray (6 pont, 2/11 mezőny, 6 pattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda) és Juan Hernangomez (6 pont, 6 pattanó) ezúttal nem nyújtottak semmi kiemelkedőt. A túloldalon Wade Baldwin IV volt még a legjobb, de összességében ő sem volt hatékony (10 pont, 2/10 mezőny, 4 pattanó, 3 eladott labda).

Los Angeles Lakers - Philadelphia Sixers 70-69

Végig szoros meccset játszott egymással a két gárda - a Sixers nagyobb előnyét sikerült ledolgoznia a Lakersnek. Az utolsó negyed előtt 5-tel vezetett még a Philly, de D'Angelo Russell (22 pont, 8/20 mezőny, 3/9 tripla), 5 gólpassz, 4 pattanó, 6 eladott labda) volt a végjáték főszereplője - előbb 8 másodperccel a vége előtt egyenlített, majd TJ McConnell (12 pont, 6 gólpassz, 4-4 pattanó és szerzett labda) nehéz ziccerére egy dudaszóra dobott triplával felelt, ezzel győzött a Lakers. Az aranysárga-liláknál Russell mellett a statlapot teljesen feltöltő Larry Nance Jr.-t kell kiemelni (13 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz, 7 szerzett labda, 4 blokk, 5 eladott labda) - az idei draftoltak, az 1/2-es Brandon Ingram (7 pont, 3/12 mezőny, 4 pattanó, 3 eladott labda) és Ivica Zubac (7 pont, 8 pattanó) most visszafogottabbak voltak, bár a center hasznosan kosarazott. A Sixersnél az 1/1-es Ben Simmons viszi tovább a hagyományokat, most már majdnem tripla-duplázott, de rengeteg hibával (8 pont, 10 pattanó, 8 gólpassz, 3 szerzett labda, 2 blokk, 7 eladott labda). A másik idei első körös, Timothe Luwawu egyszerűbb számsort hozott, de dobásban hatékonyabb volt (10 pont, 4/5 mezőny, 2/3 tripla).

Miami Heat - Dallas Mavericks 64-83

Igazán egyoldalúvá a meccs csak az utolsó negyedben vált, azt nyerték a texasiak 13 ponttal, így lett ekkora a különbség. A Dallasnál Jonathan Gibson volt a vezér (30 pont, 6/10 tripla), de a tavaly kiválasztott Justin Anderson sem volt rossz (19 pont, 7/17 mezőny, 3/6 tripla, 6 pattanó, 4 eladott labda). A Miami Heatnél Rodney McGruder volt a legjobb, neki nagyon megy az idei nyári ligában (18 pont, 5/7 tripla, 4 eladott labda), Justise Winslow és Josh Richardson azonban nem játszottak, így nem volt elég az ex-paksi dobóhátvéd jó játéka a többiek teljesítményével együtt.

Golden State Warriors - San Antonio Spurs 61-63

Az első félidőben a Golden State, a másodikban a Spurs játszott valamivel jobban - a végén Jonathon Simmons épphogy dudaszó előtt feltett ziccere döntött. Rosco Allen teljesítményéről külön is beszámoltunk már - a Warriorsnél az idei második körös Pat McCaw volt a legjobb (14 pont, 4 pattanó, 2-2 gólpassz és blokk), a többiek vagy nem voltak hatékonyak vagy maximum közepes produkciót nyújtottak. A túloldalon a győztes dobást jegyző Simmons egyáltalán nem hozott még csak átlagos meccset sem (7 pont, 2/7 dupla, 3 eladott labda), de Kyle Anderson (14 pont, 6/15 mezőny, 8 pattanó, 3 blokk, 2-2 gólpassz és szerzett labda, 4 eladott labda) és Dejounte Murray (8 pont, 10 pattanó, 3-3 blokk és szerzett labda, 3/11 mezőny, 5 eladott labda) is messze voltak a hatékonytól. Ők legalább a játék többi elemében hozzátettek a San Antonio sikeréhez - igaz, Simmons meg a győztes dobással járult hozzá a győzelemhez.