Las Vegas SL, 3. nap: Ben Simmons új arca

A Las Vegas-i nyári ligás torna harmadik napját rendezték tegnap este és ma hajnalban - Ben Simmons új, inkább scorer arcát mutatta meg, Kris Dunn és Thon Maker továbbra is jó benyomást tesznek, de a másodévesek, Devin Booker és Norman Powell uralják a meccseket.

Las Vegas Summer League, 3. nap

Washington Wizards - Atlanta Hawks 80-88

Az első negyedet 11 ponttal nyerte a Hawks, a Wizards azonban egy pontra visszakapaszkodott az utolsó negyed előtt. Az Atlanta rendezte a sorait ezt követően, a végjátékra nem maradt túl sok izgalom. A győztesnél a csereként beálló Bryce Cotton volt a legjobb (21 pont, 7/11 mezőny, 3/4 tripla), Lamar Patterson is hasznosan kosarazott (16 pont, 4/7 tripla, 6 gólpassz, 4 pattanó, 2 szerzett, 4 eladott labda), az első körben kiválasztott Deandre Bembry pedig sokoldalú volt (7 pont, 7 gólpassz, 6 pattanó, 3 eladott labda) - a másik első körös draftee, Taurean Prince ezúttal sem lépett pályára. A túloldalon a Kelly Oubre Jr. (21 pont), Micheal Eric (20 pont, 8 pattanó) duó mellé ezúttal Jarell Eddie (19 pont, 4-4 pattanó és eladott labda) lépett fel.

D-League Select - Milwaukee Bucks 91-86

A második félidő elején a Bucks már 11 ponttal is vezetett, de a D-Ligások még a negyed végére vissza is jöttek a meccsbe, a végjátékban pedig Jabril Trawick (15 pont, 5 pattanó, 2 blokk) és Talib Zanna (12 pont, 5 pattanó) vezetésével győztek is. A Bucksnál így is van minek örülni, a nagycsapatnál érdekeltek közül ugyanis mindenki kifejezetten jó volt: Thon Maker nagyon masszív dupla-duplával jelentkezett (17 pont, 17 pattanó, 2 blokk), a tavalyi első körös Rashad Vaughn ezúttal hatékonyabbik énjét mutatta (24 pont, 10/18 mezőny, 3/6 tripla, 6 pattanó, 4 gólpassz), a második körben kiválasztott Malcolm Brogdon pedig szintén sokoldalúan segítette csapatát (14 pont, 4 pattanó, 4 gólpassz) - más kérdés, hogy rajtuk kívül csak Rashad James nyújtott értékelhetőt, ő se kiemelkedőt (14 pont, 5/13 mezőny, 4 pattanó, 3 gólpassz).

Toronto Raptors - Minnesota Timberwolves 82-80

Hat ponttal ugyan megnyerte a kanadai alakulat az első negyedet, de az utolsó 10 percre már úgy fordultak a csapatok, hogy 8 egységgel a Minnesota állt jobban. 57-65-ről 78-71-re fordított a Raptors, onnan pedig nem tudott visszajönni a Minny, nem volt esélyük az egyenlítésre. A Torontónál Pascal Siakam első meccsen összeszedett bokasérülése miatt nem játszott, Jakob Poeltl visszafogott volt (6 pont, 5 pattanó, 3 blokk), a két évvel ezelőtti első körös Bruno Caboclo nem játszott rosszul (15 pont), a tavalyi húzások közül pedig Delon Wright hasznos (13 pont, 4 pattanó, 3 gólpassz, 4 eladott labda), Norman Powell pedig egyenesen nyerőember volt (29 pont, 4/8 tripla, 11/12 büntető, 8 pattanó, 3 gólpassz). A túloldalon Kris Dunn vitte a prímet, de elég sok bakival (21 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz, 8 személyi hiba, 4 eladott labda) - Tyus Jonest (18 pont, 4 gólpassz, 3 pattanó) és Adreian Payne-t lehet még kiemelni (13 pont, 6 pattanó).

Sacramento Kings - Houston Rockets 73-85

Hullámzó első félidő után a Rockets 15 pontot vert ellenfelére a második 20 percben, elég simán nyertek. Sam Dekker volt ezúttal is legjobbjuk (19 pont, 7 pattanó), Montrezl Harrell is odatette magát (14 pont, 6 pattanó), KJ McDaniels pedig pocsékul dobott, de sokoldalú volt (10 pont, 3/11 mezőny, 1/5 tripla, 4 pattanó, 3-3 gólpassz, blokk, szerzett és eladott labda) - a második körben kihúzott Chinanu Onuaku inkább csak a piszkos munkát végezte el (2 pont, 9 pattanó, 3 eladott labda). A túloldalon Malachi Richardson volt a vezér (20 pont, 7 pattanó), a másik két idei első körös, Georgios Papagiannis (8 pont, 5 pattanó) és főleg Skal Labissiere (4 pont, 5 pattanó) sokkal visszafogottabbak voltak. A tavaly kiválasztott Willie Cauley-Stein húzott egy McDanielst - gyengén dobott, de elég sok mindenben segítette csapatát (11 pont, 3/11 mezőny, 6 pattanó, 3 szerzett labda, 2-2 gólpassz és blokk).

New Orleans Pelicans - Utah Jazz 72-79

Elég hullámzó volt a találkozó - a harmadik negyed közepén még egál volt az állás, elhúzott 10 ponttal a Jazz, onnan 2 perccel a vége előtt visszakapaszkodott 1-re a Pelicans, de a vége viszonylag sima lett így is. A Utah-nál Trey Lyles nem játszott, Tibor Pleiss a szokásos közepes teljesítményt nyújtotta (10 pont, 4 pattanó), az ex-szolnoki Aaron Craft pedig ezúttal csere volt (6 pont, 2/5 mezőny, 2 gólpassz, 1 pattanó) Marcus Paige mögött. A túloldalon az idei draftoltak vitték a prímet: a hatodik helyen kiválasztott Buddy Hield sokat vállalt, nem a leghatékonyabban (21 pont, 7/20 mezőny, 5/14 tripla, 7 pattanó), a 33. helyen draftolt Cheick Diallo viszont borzasztóan hasznos volt (12 pont, 5/7 mezőny, 12 pattanó, 4 blokk).

Philadelphia Sixers - Chicago Bulls 70-83

Egál első két negyed után a harmadikban robbantott a Bulls, onnan nem tudta velük tartani a lépést a Sixers. A Chicagónál ezúttal nem Bobby Portis (8 pont, 4/12 mezőny, 9 pattanó), hanem a másik magasember, Christiano Felicio volt a nyerőember (17 pont, 8/8 mezőny, 10 pattanó, 4 gólpassz) - Denzel Valentine most sokkal hatékonyabban célzott (13 pont, 2/5 tripla, 6 pattanó, 3 szerzett labda), a padról pedig Spencer Dinwiddie nagyon hajtott azért, hogy a Bulls újra leigazolja, miután néhány napja kitették keretükből (14 pont, 4 pattanó, 4 gólpassz). A túloldalon Ben Simmons teljesen másik arcát láthattuk, mint eddig (18 pont, 7/13 mezőny, de kevesebb mezőnymunka), Timothe Luwawu non-faktor volt (4 pont, 1/6 mezőny, 0/4 tripla, 3 pattanó) - Simmons mellett még Christian Wood (13 pont, 6 pattanó) és Jerami Grant (10 pont) kiemelhetőek, Nik Stauskas felemás teljesítményt nyújtott (14 pont, 3/8 tripla).

Portland TrailBlazers - San Antonio Spurs 69-85

Az első félidőben 15 pontot vert ellenfelére a Spurs, ott el is dőltek a vitás kérdések. A San Antoniónál a szokásos Kyle Anderson (23 pont, 9/17 mezőny, 3/6 tripla), Jonathon Simmons (16 pont, 5/7 mezőny) kettőst lehet kiemelni legelőször, most is Bryn Forbes nőtt fel melléjük leginkább (14 pont, 3/7 tripla) - az első kör végén kihúzott Dejounte Murray rengeteget hibázott (8 pont, 7 pattanó, 3/13 mezőny, 6 eladott labda). A túloldalon Noah Vonleh még az ipari mennyiségű eladott labdája ellenére is kiemelkedett (16 pont, 12 pattanó, 6 eladott labda) - bemutatkozott a csere útján szerzett Shabazz Napier, de sem ő (5 pont, 1/5 mezőny), sem a második körben draftolt Jake Layman (6 pont) nem mutatott semmi kiemelkedőt, a tavaly kiválasztott Pat Connaughton pedig simán gyenge napot fogott ki (9 pont, 7 pattanó, 3/13 mezőny, 1/7 tripla).

Boston Celtics - Phoenix Suns 74-87

A páratlan negyedeket 19 ponttal nyerte összesen a Suns, a párosakat minimális különbséggel a Celtics, így nem sok izgalom volt a találkozón. Devin Booker újfent bizonyította, hogy ez már nem az ő szintje (24 pont, 7 gólpassz, 3/5 tripla), mellette Alan Williams emelkedett még ki (15 pont, 12 pattanó). Tyler Ulis volt megint a legjobb a három idei draftee-ból, főleg a mezőnymunkája miatt (10 pont, 4/11 mezőny, 6 szerzett labda, 5 gólpassz, 4 pattanó), Marquese Chriss rengeteget erőlködött, amiben voltak jó és rossz dolgok is (15 pont, 6/15 mezőny, 3/6 büntető, 14 pattanó, 2 blokk, 4 eladott labda), Dragan Bender viszont ma betli volt (3 pont, 1/6 mezőny, 4 pattanó, 5 eladott labda). A túloldalon Jaylen Brown mindenben hozzátette kicsit, de a pontszerzés nem ment neki (5 pont, 0/6 mezőny, 4 pattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda, 2-2 blokk és szerzett labda), Jordan Mickey viszont jól játszott (18 pont, 6 pattanó), RJ Hunternek meg ment a dobás (17 pont, 4/6 tripla - a többiek Abdel Nadert (13 pont, 6 pattanó) leszámítva teljesen beleszürkültek a meccsbe.