Las Vegas SL, 4. nap: D'Angelo Russell megállíthatatlan

A Las Vegas-i nyári ligás torna negyedik napját rendezték tegnap este és ma hajnalban - D'Angelo Russell és Norman Powell kiemelkedtek a mezőnyből, mindketten győzelemre is vezették csapatukat.

Las Vegas Summer League, 4. nap

Memphis Grizzlies - Milwaukee Bucks 85-81

A végig szoros találkozó az utolsó 3 percben dőlt el - 2:50-nel a vége előtt még egál volt az állás, onnan viszont DJ Stephens (21 pont, 7 pattanó) vezetésével 6 pontot szerzett zsinórban a Memphis, a Bucks pedig nem tudott már visszakapaszkodni látótávolságon belülre. A győztesnél Stephens volt a legjobb 1/4-es büntetőmutatója ellenére is, de Vince Hunter is dicsérhető (17 pont, 7 pattanó, 2 blokk) - Wade Baldwin IV csendesen dolgozott (13 pont, 6 pattanó, 3 eladott labda), a nemrég szerződést kapó Andew Harrison pedig nagyon gyenge hatásfokkal játszott (12 pont, 2/14 mezőn, 1/5 tripla, 6 gólpassz, 4 pattanó, 4 eladott labda). A túloldalon a második körös Malcolm Brogdon (15 pont, 5 gólpassz) és Terran Petteway (15 pont, 6 pattanó, 4 eladott labda) voltak hasznosak. Thon Maker olyan dupla-duplát hozott, amit nem akart (10 pont, 6 pattanó, 10 személyi hiba), Rashad Vaughn pedig rosszabbik énjét vette elő (16 pont, 4/17 mezőny, 2/11 tripla).

Atlanta Hawks - Brooklyn Nets 65-72

A második negyedet 12 ponttal nyerte a Nets, a félidőben már 16-tal vezettek - 3 pontra még visszajött a Hawks a negyedik negyed elején, de közelebb nem tudtak férkőzni. A Brooklynnál a tavaly draftolt Chris McCullough nagyon hatékonyan játszott (16 pont, 8 pattanó), a legfontosabb emberek közül pedig Rondae Hollis-Jefferson rossz keze és sokoldalúsága is kiütközött megint (8 pont, 3/8 mezőny, 4-4 pattanó és gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda). A túloldalon bemutatkozott a 12. helyen kiválasztott Taurean Prince, nem is rossz teljesítménnyel (10 pont, 5/11 mezőny, 4 szerzett labda), a másik első körös, Deandre Bembry átlagos teljesítményt nyújtott (9 pont, 3 gólpassz), de ez McCullough-on kívül mindenkire elmondható volt. A Hawksnál már szerződéssel rendelkező Walter Tavares is felemás produkciót mutatott (4 pont, 1/5 mezőny, 8 pattanó, 5 blokk, 4 eladott labda).

D-League Select - Houston Rockets 89-71

Az első meccsen elszenvedett nagyarányú veresége után kezdi összeszedni magát a D-Ligás csapat, ezúttal tükörsimán nyertek a 13 ponttal behúzott harmadik negyedüknek köszönhetően. A Rocketsnél Montrezl Harrell kiemelkedett (18 pont, 8 pattanó), ezúttal sokkal jobban játszott KJ McDaniels (15 pont, 7 pattanó, 3 blokk), Sam Dekker pedig inkább a kiszolgálásban jeleskedett most (11 pont, 5/11 mezőny, 6 gólpassz, 3 pattanó) - a második körös Chinanu Onuaku 18 perc alatt értékelhetetlent nyújtott (0 pont, 2 pattanó, 2 eladott labda, 5 fault). A győztesnél Joel Wright (19 pont, 7 pattanó), Brandon Fields (13 pont, 5 pattanó, 3 gólpassz), Jaron Johnson (17 pont, 8 pattanó) és Reggie Hearn (15 pont, 3 pattanó) voltak a siker letéteményesei.

Dallas Mavericks - Toronto Raptors 69-80

A félidőben már 15 ponttal vezettek a kanadaiak, és bár a Mavs felállt a harmadik negyedben, 10 egységgel ők nyerték azt a 10 percet, a végére nem maradt izgalom, behúzta ezt a meccset is a Raptors. A Torontónál Norman Powell ma is bizonyított (23 pont), messze a győztes legjobbja volt, míg a másik tavaly draftolt, Delon Wright felemás volt összességében (8 pont, 4/8 mezőny, 5-5 gólpassz és eladott labda) - az idén 9. helyen húzott Jakob Poeltl megbízható volt (9 pont, 7 pattanó), a két évvel ezelőtt választott Bruno Caboclo pedig egészen hasznos (12 pont, 5 pattanó, 3 szerzett labda). A texasiaknál Jameel Warney volt a legjobb (14 pont, 8 pattanó, 3 szerzett labda), Justin Anderson pocsékul kosarazott (10 pont, 4/16 mezőny, 6 pattanó, 3 gólpassz, 4 eladott labda), az idei második körös, de már szerződést kapó AJ Hammons pedig szintén nem volt túl hatékony (6 pont, 3/8 mezőny, 5 pattanó).

Denver Nuggets - Miami Heat 81-92

A félidőben még a Nuggets vezetett 5 ponttal, aztán nagyot fordult a világ, a negyedik negyedben pedig bedarálta ellenfelét a floridai alakulat. A Heatnél a nagycsapatban igazán érdekelt emberek (Justise Winslow, Josh Richardson) távollétében Rodney McGruder ismét bizonyított, ő volt a Miami legjobbja (23 pont, 8/16 mezőny, 5/8 tripla) - mellette a szintén kintről halálos Damion Lee (17 pont, 3 pattanó, 5/7 tripla) és a hasznos Okaro White (11 pont, 8 pattanó) voltak még dicsérhetőek. A Nuggetsnél Emmanuel Mudiay és Gary Harris ezúttal nem léptek pályára, távollétükben Jamal Murray sok pontot dobott, de rengeteget is vállalt (29 pont, 10/25 mezőny, 2/10 tripla). Jimmer Fredette most sem volt rossz (18 pont), legjobbjuk azonban az idei draft első körének közepén kiválasztott Juan Hernangomez volt, aki szép csendben összerakott egy pazar statlapot (14 pont, 6/7 mezőny, 12 pattanó, 5 gólpassz, 2-2 szerzett és eladott labda).

Minnesota Timberwolves - Cleveland Cavaliers 68-99

A nap legsimább meccsén főleg a harmadik negyedben borult fel a pálya, ott 20 pontot vert ellenfelére az ohiói alakulat. A győztesnél Jordan McRae most sem volt hatékony, de egyrészt sokoldalúan játszott, nem csak a pontszerzésre koncentrált (11 pont, 4/11 mezőny, 3/8 büntető, 4 pattanó, 3-3 gólpassz, blokk és eladott labda), másrészt ezúttal voltak társai is Kay Felder (15 pont, 1/6 tripla, 4 pattanó, 3 gólpassz) és főleg Raphiael Putney személyében (19 pont, 5/7 tripla, 6 pattanó). A Minnesotánál a legnagyobb tehetség, Kris Dunn most nem játszott, távollétében pedig Tyus Jones (15 pont, 5 eladott labda) és Xavier Silas (14 pont) kevesek voltak, a többiek még ennyit sem tettek hozzá a meccshez.

New Orleans Pelicans - Sacramento Kings 70-66

Az első felvonást 7 egységgel nyerte a Kings, ezt az előnyt vitték a félidőre is, a Pelicans viszont 16 ponttal volt jobb a harmadik 10 perc során. Csökkentette ugyan a távolságot a Sacramento a végére, de igazán szorossá nem tudták alakítani a mérkőzést. A New Orleansnál az 1/6-os Buddy Hield volt megint főszerepben (23 pont, 10/23 mezőny, 3/12 tripla, 7 pattanó, 5 gólpassz, 4 eladott labda), és ezúttal a másik idei draftolt, Cheick Diallo sem volt annyira hasznos, mint egy találkozóval korábban (5 pont, 2/8 mezőny, 7 pattanó). A túloldalon az első kör végén húzott Skal Labissiere vitte a prímet (16 pont, 6 pattanó), a másik két első körben elkelt játékosuk, Georgios Papagiannis (1 pont, 0/7 mezőny, 6 pattanó, 3 eladott labda) és Malachi Richardson (7 pont, 2/12 mezőny, 0/5 tripla, 4-4 pattanó és eladott labda) alig találták a gyűrűt, Willie Cauley-Stein pedig szintén gyenge volt (7 pont, 2/9 mezőny, 8 pattanó, 5 eladott labda).

Los Angeles Lakers - Golden State Warriors 78-65

Az első két negyedben döntésre vitte a dolgot a Lakers, ekkor 16 ponttal bizonyultak jobbnak a Warriorsnél, így végül simán nyerték az összecsapást. Az aranysárga-liláknál D'Angelo Russell messze kiemelkedett, az egyetlen játékos volt a csapatban, aki elérte a 10 pontos határt (26 pont, 9/13 mezőny, 4/7 tripla, 5 pattanó, 4 eladott labda) - az idei drafoltak közül Ivica Zubac volt a jobb (9 pont, 5 pattanó, 2 blokk), Brandon Ingram csak büntetőből volt eredményes (7 pont, 7 pattanó, 0/5 mezőny), a tavalyi draftoltak közül pedig ezúttal Russell mellett Anthony Brown volt a jobb, de ő sem volt annyira hasznos (8 pont, 3/8 mezőny), Larry Nance Jr. több mint 17 perc alatt szinte semmit nem csinált (0 pont, 4 pattanó, 2 eladott labda). A túloldalon Pat McCaw gyengén dobott (13 pont, 4/13 mezőny, 2/7 tripla, 3-3 pattanó és eladott labda, 4 szerzett labda), Rosco Allennek pedig ezúttal most nem jött össze sok minden 8 és fél perc alatt (0 pont, 0/5 mezőny, 0/2 tripla, 3 kapott blokk).