Las Vegas SL, 6. nap: A Cavs kiejtette a Bostont

Tegnap este és ma hajnalban megvolt a Las Vegas-i nyári ligás torna rájátszásának első köre - két meglepetés született a Minnesota és a Philly által, a többi meccsen a magasabban rangsorolt együttes lépett tovább.

Las Vegas Summer League, 6. nap

Atlanta Hawks (10.) - Sacramento Kings (23.) 81-61

Az első félidő után még csak 5 ponttal állt jobban Hawks, de a második félidőben sokkal jobban játszottak, gyakorlatilag végig előnyben kosaraztak. Az Atlantánál a 12. helyen kiválasztott Taurean Prince villantott (21 pont, 9 pattanó, 5 eladott labda), DeAndre Bembry átkerült kettes posztra, ahol most hatékonyabb volt, mint az elmúlt meccseken (13 pont, 5 pattanó, 3 eladott labda), Walter Tavares pedig kifejezetten hasznosan játszott (14 pont, 9 pattanó, 3 szerzett labda). A túloldalon a fiatalok megint közepes vagy még annál is gyengébb teljesítményt nyújtott. Az idei első körösök közül Georgios Papagiannis (6 pont, 5 pattanó, 4 eladott labda) és Skal Labissiere (9 pont, 5 pattanó, 3-3 blokk és eladott labda) legalább több hasznot hajtottak, mint amennyi kárt csináltak, Malachi Richardsonról ez nem volt elmondható (3 pont, 1/4 mezőny). A tavalyi első körös Willie Cauley-Stein sem csinált semmit (4 pont, 3 pattanó), az idei második kör végén húzott Isaiah Cousins legalább a mezőnyben odatette magát, ha a dobás nem is ment neki (2 pont, 1/8 mezőny, 6 gólpassz, 3 pattanó).

Miami Heat (12.) - New Orleans Pelicans (21.) 81-77

Az első félidő 7 ponttal a Heaté volt, aztán 11-gyel nyerte a harmadik negyedet a Pelicans és fordított, az utolsó felvonásban viszont az utolsó 2 perc 50 másodpercben semmi nem jött össze a New Orleansnak. 77-71-re még vezettek, de 10-0-ra nyerte a hátralévő idő a Heat, ezzel győztek a floridaiak. A győztesnél a végén egyenlítő triplát és biztosító büntetőket is értékesítő Briante Weber volt a legjobb (18 pont, 4-4 szerzett és eladott labda), Okaro White-ot lehet mellette kiemelni (17 pont, 4 pattanó), és Rodney McGruder sem volt rossz (8 pont, 4 pattanó, 2 gólpassz, 1 eladott labda). A túloldalon Buddy Hield továbbra is gyenge százalékkal vállal rengeteget (16 pont, 5/17 mezőny, 1/7 tripla, 5-5 pattanó és gólpassz, 4 eladott labda), a második körös Cheick Diallo sokkal hasznosabb nála (14 pont, 12 pattanó), és ezúttal Alex Olah is jól használta ki idejét (15 perc, 14 pont).

San Antonio Spurs (9.) - Minnesota Timberwolves (24.) 71-80

A nap egyik meglepetését az eddig csontutolsó, győzelem nélkül álló Minnesota szolgáltatta, amely végig jobban játszott a Spursnél, az utolsó negyed előtt 14 ponttal vezetett már, így egészen simán nyert. Kris Dunn ezúttal sem játszott a Minnynél, Tyus Jones viszont odatette magát (15 pont, 5/13 mezőny, 3/6 tripla, 9 gólpassz, 2 szerzett labda), jó volt Adreian Payne is (20 pont, 7 pattanó, 2 blokk), a padról pedig Coty Clarke hozta a pluszt (16 pont). A túloldalon Jonathon Simmons (19 pont) és Dejounte Murray (14 pont, 5/15 mezőny, 1/5 tripla, 6 pattanó) voltak a legeredményesebbek, de utóbbi nem volt túl hatékony. A korábbi draftoltjaik közül Cady Lalanne inkább csak a piszkos munkára koncentrált (4 pont, 6 pattanó), Livio Jean Charles pedig még nála is szürkébb volt (4 pont).

D-League Select (10.) - Philadelphia Sixers (22.) 71-108

A mérlegek alapján ez is meglepetés volt, hiszen a nyeretlen Philly szétzúzta a 2-1-gyel álló D-Ligásokat Ben Simmons és az idő közben a Charlotte Hornetshez aláíró Christian Wood nélkül is. A Sixersnél Timothe Luwawu ezúttal jobbik arcát mutatta (15 pont, 4 eladott labda), TJ McConnell szépen irányított (8 pont, 9 gólpassz, 3 pattanó), a legjobbak viszont Brandon Paul (20 pont, 6 pattanó) és Shawn Long (21 pont, 8/9 mezőny, 3/3 tripla, 5 pattanó) voltak. A túloldalon Brandon Fields vitte a prímet (15 pont, 6 pattanó), de ezúttal nagyon kevés volt összességében az a teljesítmény, amit fel tudtak mutatni.

Cleveland Cavaliers (14.) - Boston Celtics (19.) 98-94

A Cavs a középső két negyedet összesen 10 ponttal nyerte, így 7 egységgel álltak jobban a záró 10 perc előtt. A Boston felállt, 2 perccel a vége előtt vezettek is 91-90-re, de ott jött egy 6-0-s clevelandi szakasz, abból pedig már nem tudott felállni a Celtics. A győztesnél a fontos emberek hozták a győzelmet, az idei második körben draftolt Kay Felder (22 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda), illetve a Clevelandnél már szerződéssel rendelkező Jordan McRae (32 pont, 3 pattanó). A túloldalon az előző meccsen is vezérré előlépő páros, Terry Rozier (24 pont) és Jaylen Brown (25 pont, 9 pattanó) tették a legtöbbet a sikerért a többiek közül ezúttal is kiemelkedő, igaz, nem jól dobó Abdel Naderrel együtt (13 pont, 5/14 mezőny, 5 pattanó). A tavaly húzott Jordan Mickey (9 pont, 5 pattanó) és az idei első körös Guerschon Yabusele (7 pont, 8 pattanó) tették a dolgukat a palánk alatt, Demetrius Jackson játékába sok hiba csúszott (9 pont, 3/8 mezőny, 4 eladott labda), a többiek ezúttal non-faktorok voltak.

Utah Jazz (13.) - Portland TrailBlazers (20.) 86-71

Egy napja kéthosszabbításos meccsen diadalmaskodott a Blazers, most simán győzött a Jazz, miután a középső két negyedet 14 ponttal nyerték úgy is, hogy ezúttal messze legjobbjuk, Trey Lyles nem lépett pályára. Tibor Pleiss első igazán jó meccsét produkálta a győztesnél (20 pont, 8 pattanó), az ex-szolnoki Aaron Craft pedig jobb volt ezúttal Marcus Paige-nél (11 pont, 1-1 pattanó, szerzett és eladott labda). A túloldalon Pierre Jackson vitte a prímet (18 pont, 6 pattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Jake Layman is elfogadható teljesítményt hozott (10 pont, 3 pattanó), Noah Vonleh viszont nem volt jó (10 pont, 4/10 mezőny, 0/4 tripla), a többiek (Pat Connaughton, Cliff Alexander, Luis Montero) pedig még ennyit sem tettek hozzá.

Dallas Mavericks (15.) - Milwaukee Bucks (18.) 81-64

A találkozó a harmadik negyedben dőlt el, ezt 16 ponttal nyerte a Dallas, a másik három negyed egál volt, így végül könnyedén nyertek a texasiak. Úgy győzött simán a Mavs, hogy gyakorlatilag egyetlen játékosuk volt igazán hatékony, a nagycsapattal 3 éves szerződést kötő Jonathan Gibson (14 pont, 6 pattanó), a többiek csak és kizárólag a pattanózásukkal tűntek ki, ezt a szegmenst viszont 62-37-re nyerte a Dallas - Justin Anderson egyébként pocsék volt (5 pont, 2/10 mezőny, 1/5 tripla, 8 pattanó, 3 gólpassz), a második körös és szintén szerződést kapó AJ Hammons pedig csendben tette a dolgát, ahogy szokta (6 pont, 5 pattanó). A túloldalon Thon Maker sokat tüzelt, de olyan sokszor nem talált (17 pont, 6/17 mezőny, 3 pattanó), Rashad Jamest lehet még dicsérni (15 pont, 4 pattanó) - Rashad Vaughn pocsék volt (10 pont, 4/14 mezőny, 1/5 tripla, 5 pattanó), Malcolm Brogdon pedig még nála is gyengébben dobott, de legalább kivette a részét másból (5 pont, 2/15 mezőny, 6 pattanó, 5 gólpassz).

Golden State Warriors (16.) - Houston Rockets (17.) 80-76

Az első félidőben 10 pontos fórt épített ki magának a Warriors, amit ugyan ledolgozott a Rockets, vezettek is a negyedik negyedben, és még két perccel a vége előtt is egál volt az állás, de a végén egy Darion Atkins (12 pont, 6 pattanó, 3 eladott labda) dupla, illetve Kiefer Sykes (17 pont, 5 szerzett labda) büntetői hozták a meccset az oaklandieknek. A Warriorsnél a csapat egykori centere, Ognjen Kuzmic hasznos volt (5 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz, 3 eladott labda), az idei második körös és már szerződéssel rendelkező Pat McCaw-nak pedig a kinti dobás ment (13 pont, 3/9 mezőny, 3/6 tripla, 4 pattanó, 3 gólpassz) - Rosco Allen ezúttal sem lépett pályára. A túloldalon KJ McDaniels összességében messze kiemelkedett (25 pont, 3/5 tripla, 9 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda, 3 szerzett labda, 2 blokk) - Sam Dekker gyengén játszott (7 pont, 2/8 mezőny, 6 pattanó), Montrezl Harrell pedig nem volt hatékony (16 pont, 6/15 mezőny, 1/6 tripla, 1 pattanó).