Las Vegas SL, 9. nap: Ulis meccsnyerő hármasa

Négy szoros találkozót játszottak tegnap este és ma hajnalban a Las Vegas-i nyári ligás tornán a legjobb 4 közé jutásért - két meccs hosszabbításban dőlt el, a másik kettőn pedig 3 ponton belül voltak a csapatok.

Las Vegas Summer League

Toronto Raptors (1.) - Minnesota Timberwolves (24.) 79-81

Az első negyedet még 5 ponttal nyerte a Minny, a másodikat viszont 13-mal a Raptors, és a 8 pontos kanadai fór még az utolsó 10 percre fordulva is megvolt. 70-57 után egy 13-0-s, 76-70 után pedig egy 9-0-s Timberwolves-szakasz következett. Norman Powell (17 pont, 7/18 mezőny, 4 eladott labda) még kiegyenlített egy triplával, de az utolsó pillanatokban Tyus Jones (21 pont, 8 gólpassz, 7 eladott labda, 3-3 pattanó és szerzett labda) javára faultot ítéltek, bedobta mindkét büntetőt, így nyert a Timberwolves. Jones mellett Adreian Payne (19 pont, 10 pattanó, 6 eladott labda) és Xavier Silas (22 pont, 5/11 tripla) emelkedtek ki a győztesnél - Kris Dunn most sem játszott agyrázkódás miatt. A Torontónál Powell mellett nem igazán jöttek jó teljesítmények, bár hozzá kell tenni, hogy Delon Wrightnak idő előtt fejeződött be a találkozó egy vállsérülés miatt (7 pont, 8 pattanó). Jakob Poeltl hozta, amit eddig is (6 pont, 7 pattanó, 2 blokk), Bruno Caboclo pedig elég sokat hibázott (5 pont, 6 pattanó, 2-2 gólpassz és szerzett labda, 7 eladott labda).

Denver Nuggets (4.) - Phoenix Suns (5.) 81-82 hosszabbítás után

Az első negyedet 7 ponttal nyerte a Denver, aztán előnyük minden negyedben fogyott, a végén pedig hárompontos hátrányból Jamal Murray-nek (29 pont, 7 pattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) kellett egyenlíteni. A kétperces hosszabbításban 1.8 másodperccel a vége előtt dobta az első pontokat Murray, a hátralévő idő viszont elég volt Tyler Ulisnak (19 pont, 7/19 mezőny, 4 gólpassz) egy triplára, amivel fordított és nyert is csapata. A Phoenixnél megint nem játszott Devin Booker és Marquese Chriss, most Ulis mellett Troy Williams volt kiemelkedő (22 pont, 6 pattanó, 3 szerzett labda), Dragan Bendernél pedig ezúttal a blokkokat lehet kiemelni pozitívumként (9 pont, 3/12 mezőny, 2/9 tripla, 4-4 pattanót és blokk, 3 eladott labda). A túloldalon az Emmanuel Mudiay, Gary Harris, Malik Beasley trió pihent, Jimmer Fredette volt Murray mögött a második legeredményesebb (16 pont, 4/12 mezőny, 3 eladott labda), Juan Hernangomez pedig ezúttal is nagyon hasznosan dolgozott (10 pont, 12 pattanó, 4 gólpassz), neki kiválóan sikerült a nyári liga.

Chicago Bulls (2.) - Washington Wizards (7.) 88-85

A Bulls az első három negyedet kis különbségekkel nyerte, de így is 9 ponttal vezettek a záró 10 perc előtt. Ott már volt 12 pont is a fórjuk, úgy tűnt, nagyobb izgalmak nélkül hozzák is a mérkőzést, viszont Jarell Eddie (22 pont, 5/7 tripla, 6 pattanó, 4 gólpassz) hármasával 8.7 másodperccel a vége előtt 1 pontra hozta fel a fővárosiakat. Denzel Valentine (14 pont, 4/6 tripla, 10 pattanó, 3 gólpassz) bedobta mindkét büntetőt, Eddie pedig kihagyta a potenciális egyenlítő triplát, így nyert végül a Bulls. A Chicagónál Valentine ezúttal sokkal hatékonyabb volt a megszokottnál, Bobby Portis is megtette a magáét (17 pont, 6/14 mezőny, 3/4 tripla, 9 pattanó), a két irányító viszont pocsékul dobott - Jerian Grant legalább a kiszolgálásban jeleskedett (8 pont, 3/14 mezőny, 0/7 tripla, 8 gólpassz), Spencer Dinwiddie-nek nem volt jó meccse (11 pont, 3/12 mezőny). A túloldalon Eddie mellett Nate Wolters volt hasznos (16 pont, 7 gólpassz, 5 pattanó), Kelly Oubre Jr. inkább csak tüzelt (17 pont, 4/15 mezőny, 1/7 tripla, 7 pattanó).

Brooklyn Nets (6.) - Cleveland Cavaliers (14.) 83-91 hosszabbítás után

Az első negyedet a Cavs, a másodikat a Nets nyerte 9 ponttal, utána szoros volt végig a mérkőzés. A negyedik felvonás végén Isaiah Whitehead megnyerhette volna a meccset csapatának, de kettőből csak egy büntetőt értékesített, a túloldalon pedig Jordan McRae (25 pont, 7/24 mezőny, 6 pattanó, 3 gólpassz, 4 eladott labda) hagyta ki a potenciális meccsnyerő triplát. A ráadás aztán már csak a Clevelandről szólt, 8-0-ra nyerték ezt a szakaszt, így a meccset is. A Cavsnél McRae mellett Kay Feldernek sem ment a dobás (8 pont, 3/16 mezőny, 7 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), még Deandre Liggins volt a leghasznosabb (15 pont, 5 pattanó). A Netsnél Sean Kilpatrick emelkedett ki, de ő is sokat hibázott (25 pont, 8/18 mezőny, 1/9 tripla, 5 pattanó, 7 eladott labda), Beau Beech volt hatékony (15 pont, 5/7 tripla, 7 pattanó), Rondae Hollis-Jefferson azonban eltűnt a mezőnyben (9 pont, 6 pattanó, 3 szerzett labda), Chris McCullough-nak pedig scoring szempontból semmi nem jött össze (4 pont, 2/16 mezőny, 10 pattanó).