Lendületben a Sixers

Hét meccset játszottak ma hajnalban az NBA előszezonjában. A New York Knicks sem hibátlan már, miután kikaptak a Toronto Raptorstól. A Brooklyn és a Los Angeles Lakers is folytatta rossz sorozatát (utóbbiról korábban már beszámoltunk), előbbit az egyelőre nagyon jó formát mutató Philadelphia, utóbbit pedig ezúttal a Kings verte meg. Az Orlando némi meglepetésre simán ütötte a tavaly keleti elődöntőt játszó Indianát, a Chicago pedig továbbra is keresi játékát, de ezúttal legalább már a védekezés rendben volt a Minnesota ellen, nyertek is újfent Tom Thibodeau srácai. Nyugaton a Golden State Portlandben is nyerni tudott, míg Oklahomában nem történt meglepetés a Phoenix vendégjátéka során.

Toronto Raptors - New York Knicks 107-88

Montrealban találkozott egymással a Knicks és a Raptors. A "vendégek" számítottak némileg esélyesebbnek, bár a nyáron mindkét csapat erősödött, mint ahogy ez általánosságban elmondható az Atlanti divízió összes együtteséről. A kanadai közönség előtt azonban a vendégek jobban kezdtek, kicsit több mint egy negyed alatt már 13 ponttal is vezettek. Ekkor kapcsolt be azonban Kyle Lowry, akinek a vezetésével nagyszünetre teljesen eltűnt a különbség (még buzzert is dobott a félidei sípszónál). Fordulás után aztán sokkal jobban pörgött a Raptors, így nagyon simán nyert a végére. Óriási különbség mutatkozott a két gárda között pattanókban és a triplaszázalékban, nem is meglepő a majd' 20 pontos Toronto győzelem. A kanadaiaknál Andrea Bargnani (20 pont) volt a legeredményesebb, de nem volt túl hatékony (8/21), Lowry 17 egységgel volt mögötte a második legtöbb pontot szerző. Jonas Valanciunas nagyjából a találkozó felén játszott, 4 pont mellett 10 lepattanót és 1 blokkot tud felmutatni. A túloldalon a két ász vitte a prímet, Carmelo Anthony (24 pont) és Amare Stoudemire (18 pont) mellett viszont csak közepes vagy gyenge teljesítmények voltak a Knicksnél, nem is csoda, ha simán zakóztak.

Orlando Magic - Indiana Pacers 112-96

Orlandóban csapott össze a Magic és a Pacers. Némi meglepetésre a hazaiak azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést, és bár az első félidőben még csak nyolc pontos előnyük volt, de a harmadik negyedben megduplázták azt, és rettenetesen simán verték a tavalyi rájátszás egyik kellemes meglepetését (akik idén az előszezonban eddig azért jócskán elmaradnak a mutatott játékban is a tőlük várttól). A vesztesnél Tyler Hansbrough (23 pont) volt a legjobb, rajta kívül öten szereztek 10 és 14 pont közötti pontmennyiséget, de a mai napon a védekezéssel nagyobb gond volt. A hazaiak ugyanis több kategóriával jobban dobtak (55-40 mezőnyszázalékban, 38.5-10.5 triplaszázalékban). Az Orlandót Glen Davis (21 pont) vezette, de jó volt Jameer Nelson (15 pont, 7 gólpassz), JJ Redick (12 pont, 8 gólpassz), és a pad is.

Brooklyn Nets - Philadelphia Sixers 96-106

A Barclays Centerben a Nets az átalakulása ellenére jó formában kosarazó Sixerst fogadta. A találkozó nagy részében nagyon szoros, kiegyenlített találkozót láthatott a közönség, hol itt, hol ott (inkább a vendégeknél) volt az előny. A félidő előtt ugrott meg a Philly, ekkor 8 pontnyi fórjuk volt, de fordulás után, főleg a negyedik negyedben újra visszajöttek Brook Lopezék, egyetlen pont is volt a különbség a két fél között. Ekkor azonban a két Young, Thaddeus és Nick kosaraival megint ellépett a vendég alakulat, végül "simán" nyertek, de azért ez a meccs nem volt ilyen egyszerű számukra sem. A Brooklynnál Lopez (23 pont, 9 pattanó), Deron Williams (22 pont) és Joe Johnson (18 pont) vitték a prímet, ám a győztesnél ennél jóval több jó teljesítmény akadt, heten is 10 pont fölött szereztek (összesen 9-en léptek pályára). A legeredményesebb Thad Young (24 pont, 9 pattanó) volt, de dupla-duplát jegyzett Dorrell Wright (18 pont, 11 pattanó) és Jrue Holiday (11 pont, 12 gólpassz, 6 pattanó) is. Azt is elbírta a Sixers, hogy az eddig bombaformában játszó Nick Young ma igencsak halovány produkciót mutatott.

Chicago Bulls - Minnesota Timberwolves 92-81

Chicagóba látogatott a Minnesota, de Kevin Love és Ricky Rubio mellett Nikola Pekovics sem játszott, így mondhatni igen tartalékosan léptek parkettre. A Bulls nem sokat gondolkodott, gyakorlatilag az első félidőben lezárták a meccs érdemi részét, 35 - két negyed alatt - kapott pontjuk idézett már valamit a tavalyi játékból, igaz, a megfogyatkozott ellenfél ellen ezt nem volt annyira nehéz véghezvinni. A második félidőben aztán maradt a különbség az első 24 perc alatt kialakult körül, egy, a végeredménynél talán még egyoldalúbb meccsen sikerült nyernie a Chicagónak. Carlos Boozeren (24 pont, 9 pattanó, 4 labdaszerzés) látszott, hogy ezúttal Dante Cunningham és Derrick Williams voltak a két ellenfelek, de jó volt Rip Hamilton (15 pont) és Taj Gibson dupla-duplája (12 pont, 11 pattanó) sem szorul magyarázatra. A túloldalon az előbb említett Cunningham és Andrej Kirilenko 12-12 ponttal a legeredményesebbek tudtak lenni, ez mindent el is mond a vendégek vérszegény támadójátékáról.

Oklahoma City Thunder - Phoenix Suns 107-97

Oklahomában az arizonai alakulatot fogadták, és tipikus előszezon meccs kerekedett belőle. A vendégeknél az előző meccsen lesérülő Shannon Brownt leszámítva mindenki pályára lépett, de a kezdők maximum egy negyedet játszottak, nagyon sokat próbálkozott Alvin Gentry a többiekkel, illetve valószínű olyan is volt, akinek ezzel a mai játéklehetőséggel köszönte meg az edzőtáborban való részvételt. A másik oldalon Kendrick Perkins, Perry Jones III és James Harden sem lépett pályára: Hasheem Thabeet és DeAndre Liggins is kezdő volt. Ennek megfelelően túl nagy különbség nem alakult ki az első félidőben, az elején jobban kezdtek a hazaiak, de a vendégek a második negyedben visszakapaszkodtak, egy pont volt a Thunder fórja a fordulás előtt. A nagyszünetet követően aztán megint Scott Brooksék ragadták magukhoz a kezdeményezést, ám ezúttal meg is tartották kiharcolt előnyüket, nem történt meglepetést, nyert az Oklahoma. Természetesen a két ász, Kevin Durant (22 pont) és Russell Westbrook (18 pont, 12 gólpassz) voltak a legjobbak, a túloldalon pedig Wesley Johnson (15 pont) volt a legeredményesebb, de a Sunsnál a sok ember játszatása miatt nem is születhettek olyan brutális egyéni statisztikák (Solomon Jones ettől függetlenül 17 és fél perc alatt 10 pont, 10 pattanó).

Portland TrailBlazers - Golden State Warriors 97-101

Oregonban futott össze a Warriors a Blazersszel. A találkozó első fele kis hullámvasútra hasonlított. Egál kezdést követően sokkal jobban sikerült a hazaiak utolsó pár perce az első negyedben, a második felvonásban azonban percek alatt törölte a Golden State a különbséget, a félidő hátralévő részében pedig egyik csapat sem tudott elhúzni a másiktól. Ami a baj, hogy még az első negyed végén újra kiment Steph Curry bokája, a fiatal irányító nem jött vissza már a meccsen többet. A második félidőben aztán a vendégek beindultak, kiépítettek maguknak egy kisebb előnyt, amit az összecsapás teljes hátralévő részében őriztek. A meccs végén feljött a Portland egy pontra, de mindig volt valaki, aki higgadt volt a Warriorsnél, így végül Mark Jacksonéké lett a siker. A vendégeknél David Lee (24 pont) és Klay Thompson (19 pont) a kezdőből, Carl Landry (18 pont), Brandon Rush (16 pon) és Jarrett Jack (9 pont, 9 gólpassz) pedig a padról tettek sokat a győzelemért. A túloldalon JJ Hicksont leszámítva az egész kezdő jó volt, a legeredményesebb LaMarcus Aldridge (18 pont) lett.