Lob City - Rip City 1-0

Los Angelesben rendezték a nap összecsapását, amelyen az eddig játékban és eredményekben is alulteljesítő Clippers fogadta az eddig hibátlan, 3-0-ás mérleggel álló Portland TrailBlazers együttesét. Komolyabb jelentősége volt ennek a találkozónak, hiszen egy esetleges Clippers vereség rögtön megingatta volna Vinny Del Negro alatt a padot, 1-3 még akkor is pocsék kezdés lett volna egy ilyen alakulattól, ha tudjuk, hogy nem sok idejük volt összeszokni. A másik oldalon a fekete-piros-fehérek először mozdultak ki a Rose Gardenből és egy győzelemmel ragadtak volna divízióellenfelükre, az 5-0-ával kezdő Oklahoma City Thunderre.

Los Angeles Clippers - Portland TrailBlazers 93 - 88

A találkozó első kosarát ugyan Raymond Felton szerezte, de a hazaiak már az elején megmutatták, hogy itt ma ők szeretnének irányítani. 2:20 kellett ahhoz, hogy mind az öt kezdő betaláljon a gyűrűbe és folyamatosan húztak el vendégeiktől (11-4), a túloldalon mindössze LaMarcus Aldridge tudott pontot szerezni jó ideig. Elindult a gép a túloldalon, Blake Griffin megállíthatatlan volt, így javarészt a két nagyember párbajának köszönhetően a kezdeti előny inkább nőtt, mint csökkent, hét és fél perc elteltével 19-10-et mutatott az eredményjelző. Itt kifogyott a muníció mindkét oldalon, csak tüzeltek, de nem töltöttek a játékosok és ez leginkább a Los Angeles pontjain látszódott meg, akik a negyedből hátralévő időben mindössze két büntetőt tudtak bedobni. A túloldal is impotens játékot mutatott ekkor, de a padról beszálló Nicolas Batum két kosarával látótávolságba kerültek, hátrányuk már csak négy egység volt (21-17). Jó egyéni teljesítmények mindkét oldalon akadtak, Felton már ekkor 4 pontnál és 6 gólpassznál járt, a hazaiaknál pedig Griffin 9 pontja mellett Chris Paul 5 gólpassza is megjegyzendő.

A második negyed első fél perce nagyon jól sikerült az időközben pályára kerülő Mo Williams-éknek, megint megnyugtató előnyre tettek szert (26-17), ám a következő négy percet egyik együttes sem teszi ki az ablakba, 1-1 mezőnykosarat tudtak szerezni, ellenben eladott labda és kihagyott dobás annál több volt ebben a szakaszban. Az egyik oldalon Wes Matthews és Aldridge folyamatosan magas szinten teljesített, a másik oldalon pedig mindenki betalált, így nem meglepő, hogy sem elszakadni nem sikerült a hazaiaknak, sem felzárkózni a vendégeknek, végig 6-10 pont között mozgott a differencia, végül 44-36-tal vonulhattak az öltözőbe a csapatok. Aldridge az első negyedbeli hat pontjára még rátett hetet, így már 13-nál járt a félidőben, Matthews pedig ezt a szakaszt húzta meg nagyon, ő 10 ponttal zárta az első 24 percet. A túloldalon a cseréktől Mo Williams emelkedett ki, ő négy gólpasszt jegyzett, egyébként elég jól elosztották a pontokat és a többi feladatot is.

Fordulás után úgy tűnt, el is dőlhet a találkozó, hiszen kettő és fél perc alatt nyolc pontot szorgoskodtak össze Griffinék, válasz pedig nem érkezett, így már 16-tal mentek (52-36). A különbség ráadásul nagyon nem akart csökkenni, mindenre volt válasza a Clippersnek, egyszerűen nem tudtak közelebb jönni a vendégek. Nem is nagyon volt vezérük, aki folyamatosan be tudta volna fejezni az akciókat vagy megcsinálta volna a helyzeteket a társaknak, így ritkán szeretek kosarat és akkor azonnal kaptak is egyet. Így érkeztünk el a negyed 11. percéig, ahol még mindig 16-tal vezetett a Los Angeles. Crawford révén úgy tűnt, talán mégis éled a remény (egyébként is a cserehátvéd volt a legjobb ebben a negyedben a Blazers részéről, 8 ponttal), de elpuskázták az utolsó fél percet, Thompkins duplája után Mo Williams még egy triplát is bevert, így 69-52-vel mehettek neki a felek az utolsó felvonásnak.

A záró játékrészben óriásit fordult a játék képe. Az addig pocsékul támadó Portland pár labdaszerzésnek és néhány pontosabb dobásnak köszönhetően elkezdett zárkózni, főként Crawford és Batum segítségével. Kettejük kilenc pontjára Mo Williams néha-néha tudott válaszolni, Griffin zsákolását követően pedig újra 15 volt közte, itt azonban már nem álltak meg a lendületbe jövő vendégek. Crawford tripla, Batum zsák, majd egy Felton tempót követően újra Batum volt eredményes, egy hármast helyezett a gyűrűbe, később pedig egy büntetőt. Mivel erre a stintre csak egy Butler tripla érkezett a túloldalról, így már csak hét pont volt a különbség (79-72). Williams hiába szerzett megint két pontot, Crawford passzát előbb Thomas értékesítette, majd az ex-Hawk dobott egy 2+1-et, négy egységnyire zárkóztatva ezzel csapatát.

Itt jött a meccs legmákosabb dobása, Paul nagyjából 10 méterről palánkról süllyesztette el a trojkát, ezzel kicsit megtörve a feléledő McMillan-alakulatot. Griffin és Paul ketten újra sínre rakták a Clippers gőzmozdonyát és úgy tűnt, ők érnek hamarabb célt, amikor 3:17-tel a vége előtt 90-81-re vezettek. A vendégek tettek egy utolsó próbálkozást: Crawford három büntetőt, Felton pedig egy betörést követően egy ziccert értékesített megválaszolatlanul, így amikor Aldridge palánkról betette a kettest, fél perccel a vége előtt újra meccsben volt Blazers (90-88). Hogy ne maradjanak ott túl sokáig, arról Chris Paul gondoskodott, a sztárirányító 9.3 másodperccel a vége előtt szorongatott helyzetből értékesítette a ziccert Aldridge mellett/fölött/alatt, ezzel több, mint egy támadásnyira növelve a differenciát. Batumék már nem tudtak betalálni, így Williams egy büntetőjével kialakult a 93-88-as végeredmény. Nagy megkönnyebbülés lehet ez Vinny Del Negrónak, hiszen így minden bizonnyal pár meccsel meghosszabbodott a türelmi idő vele szemben, a vendégek pedig elgondolkodhatnak, hogy ha a negyedik negyedben simán ráerőltették akaratuk hátul a Clippersre (ezzel labdaszerzéseket és könnyű kosarakat elérve a támadóoldalon), akkor vajon mit csináltak az első 36 perc alatt...

Clippers: Griffin (20 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda), Butler (19 pont), Paul (17 pont, 7 gólpassz), M.Williams (13 pont, 8 gólpassz), Jordan (9 pont, 11 pattanó)

Blazers: Ja.Crawford (23 pont, 4 pattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda), Aldridge (19 pont, 9 pattanó), Batum (15 pont, 8 pattanó), Felton (12 pont, 8 gólpassz, 6 eladott labda), Matthews (12 pont)