Los Angeles Lakers: Megtört a jég!

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra 5 találkozót rendeztek meg, s most ugyan izgalmak nélkül maradtunk, ami a végjátékokat illeti, ám bőven történtek érdekességek ezen az éjjelen is. A Los Angeles Lakers 8 előszezon-meccs és 3 alapszakasz-mérkőzés után nyert először idén, igaz Steve Nash csak civilben lehetett részese a sikernek, míg az Oklahoma City Thunder a nap legnagyobb negatív meglepetését bemutatva otthon kapott ki az Atlantától, pedig a James Harden helyett hozott Kevin Martin 28 pontot szórt. Nézzük, mi történt még ezen a játéknapon!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Los Angeles Lakers - Detroit Pistons 108 - 79

Steve Nash egy kisebb csonttörés miatt egy hétig legalább hiányzik még a Lakersből, mely most minden dühét kitöltötte a gyengécske Detroiton, s hazai pályán szerezte meg első idai diadalát. A 28 pontos, 7 lepattanós, 3 dobást blokkoló Dwight Howard eddig támadásban nagyon produktív az aranysárga-liláknál, ezúttal ráadásul Metta World Peace is évekkel ezelőtti formáját idézte támadásban 18 dobott ponttal, ennek következtében a Bryant - Gasol duótól nem kellett az extra. A vendégeknél Rodney Stuckey szenvedése továbbra is látványos, a tavaly élete szezonját futó hátvéd 0 ponttal és 7-ből 0-ás mezőnymutatóval zárt, egyedül a 18 egységig jutó svéd bedobó, Jonas Jerebko nyújtott értékelhetőt a korán kapituláló vendégeknél.

A Lakers legjobb dobói: D. Howard 28, World Peace 18, Bryant 15

A Pistons legjobb dobói: Jerebko 18, Singler 11, W. Bynum 10

Oklahoma City Thunder - Atlanta Hawks 95 - 104

A Spurs elleni idegenbeli veresége után máris megvan a második kudarca a tavalyi döntősnek, mely ugyan elég rendes pótlást kap a távozó James Harden helyén, hiszen az érte érkező Kevin Martin ma már 28 pontig jutott, de valahogy nem állt még össze az OKC egyelőre. A A 23 pontos, 12 lepattanós dupla duplát szállító Al Horford, illetve a csereként 19-et szóró Lou Williams vitték be a célba az Atlantát, a kisember egyébként 10 pontot dobott csak a negyedik negyedben, amikor ritmust váltott a Hawks, a Thunder pedig gyakorlatilag állva maradt. Érdekesség, hogy a 22 pontos, 12 lepattanós Kevin Durant továbbra is tartja a 10 lepattanó feletti szintet minden idei meccsén, de kell is a segítség a Perkins - Ibaka párosnak, ugyanis ezúttal is csak 10 lepattanót szerzett összesen a két remek védőnek tartott center.

A Thunder legjobb dobói: Kev. Martin 28, K. Durant 22, Ibaka, Westbrook 14-14

A Hawks legjobb dobói: Horford 23, L. Williams 19, J. Teague 16

New York Knicks - Philadelphia 76ers 100 - 84

Nem elég, hogy Andrew Bynum még be sem mutatkozhatott az őt nyáron a Howard-cserében megszerző Sixersben, az akkor érkező másik fontos puzzle-darab, Jason Richadson egy perc játék után kidőlt a sorból bokasérüléssel, így pláne nem volt könnyű dolga a vendégeknek a jó formában startoló Knicks ellen. A 27-et szóró Carmelo Anthony és a padról 20 ponttal beszálló JR Smith vitték a hátukon az Amare Stoudemire-t nélkülöző New Yorkot, melyben a visszatérő veterán Rasheed Wallace is kosarat szerzett. A Philadelphiánál Holiday 27 pontos performansza volt kiemelkedő, egyébként nem volt ma kompetens csapat a Sixers.

A Knicks legjobb dobói: C. Anthony 27, JR Smith 20, Kidd 12

A 76ers legjobb dobói: Holiday 27, T. Young 16, Turner, D. Wright 11-11

Orlando Magic - Phoenix Suns 115 - 94

Nem elég, hogy a csapattól nyáron a fentebb pedzegetett nagy játékoscserében távozott Dwight Howard és Jason Richardson, az sem veti vissza eddig az Orlandót, hogy Hedo Turkoglu a minap dőlt ki kéztöréssel, illetve mára már a kezdőirányító, Nelson sem volt hadra fogható. JJ Redick 24 pontos, 6 gólpasszos produkciójával nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a félidőben még 10 pontos hátrányban lévő hazaiak 29-cel tudják megnyerni a második 24 percet, ezzel a Magic 2 - 0-ás mérleget tudhat magáénak két mérkőzés után, ami mindenképp kellemes meglepetés. A vendéglátóknál a 18 pontos, 13 lepattanód Nikola Vucsevics élete meccsét játszotta, mellette Glenn Davis is hozta a maga 22 pontját, sőt, még Affllalo is szórta a kosarakat, nagyon ment az újonc vezetőedző, Jacque Vaughn legénységének.

A Magic legjobb dobói: Redick 24, G. Davis, Afflalo 22-22

A Suns legjobb dobói: Scola 24, Beasley 22, Gortat 14

Toronto Raptors - Minnesota Timberwolves 105 - 86

A már egyébként is Kevin Love és Ricky Rubio nélkül felálló Minnesota ezen az estén agyrázkódás miatt egy időre elvesztette tartalékirányítóját, JJ Bareát is, úgyhogy tavalyhoz hasonlóan idén is rájár a rúd a "legeurópaibb" NBA-csapatra, s nagyjából el is mondható, hogy a 17 pontos Kirilenko húzta vendégek addig tudták irányítani az eseményeket, míg a törpe-játékmester a pályán lehetett, utána a megint nagyon produktív torontói hátvédsor lerendezte a mérkőzést. A Raptors most nem sült be a negyedik negyedben, mint idén már korábban kétszer is, a Minnesota pedig első vereségét szenvedte el ebben az idényben.

A Raptors legjobb dobói: DeRozan, Lowry 22-22, A. Anderson 18

A Timberwolves legjobb dobói: Kirilenko 17, Pekovics 15, D. Williams, Budinger, Barea 9-9

A nap hőse: Az Orlando Magic, mely nagyon pozitív hozzáállással és nagy energiák felszabadításával pörög eddig a szezonban és tényleg minőségi kosárlabdával nyeri a meccseit.

A nap lúzere: A Minnesota Timberwolves, mely újabb fontos játékosát vesztette el sérülés miatt a Love - Rubio páros után.