Ma nem nyertek az európaiak

A pénteki Fenerbache Ülker - Boston Celtics találkozót követően tegnap este és ma hajnalban négy összecsapással folytatódtak az előszezon küzdelmei. Ezúttal a Dallas Mavericks lépett pályára Dirk Nowitzki hazájában, Németországban, és ha nem is simán, de legalább legyőzték az Alba Berlin együttesét. A másik három meccset már az Egyesült Államokban játszották, ezeken a Real Madrid Memphisben égett meg, a San Antonio Spurs kiütötte az egyébként is meggyengülő MontePaschi Sienát, a Denver Nuggets pedig idegenben ütötte az egyelőre tartalékos Los Angeles Clippers gárdáját.

Alba Berlin - Dallas Mavericks 89-84

A Europe Live Tour második mérkőzésén Nowitzki látogatott haza Németországba, ahol az újjászerveződő, az utóbbi években kicsit háttérbeszoruló Alba Berlin fogadta a Dallas Maverickst. Az már a Boston meccséből is világosan látszott, hogy olyan nagyon nem lehet félvállról venni az európai csapatokat, különben kikapnak az NBA-sek, és ez ma sem volt máshogy. A Dallas leginkább az első félidő utolsó perceiben bemutatott 7-0-ás rohanásának, és utána abból az előnyből való gazdálkodásának köszönheti a sikert, de a berliniek szinte végig ott tudtak lógni a nyakukon. A kékben játszó vendégek sokkal jobban dobtak vendéglátóiknál (53% mezőnyből, 40% hármasból vs. 39.8%, 17,4%), de rengeteg eladott labdájuk volt (26), így maradt végig szoros a találkozó. Az összecsapás krónikájához tartozik, hogy a harmadik negyedben Rodrigue Beaubois bokája kiment, a játékos nagy fájdalmak közepette feküdt a földön, és az első hírek szerint elég súlyos lehet sérülése.

Memphis Grizzlies - Real Madrid 105-93

Memphisbe látogatott Európa egyik kirakatcsapata, a spanyol Real Madrid, ám nem termett számára sok babér, ugyanis a Grizzlies meglepően sokat játszó kezdői által simán nyert az európai sztárcsapat ellen. Már a félidőben 15-tel mentek a hazaiak, úgyhogy nem volt kérdés, melyik a jobb csapat ezen a napon, a spanyolok egyszerűen nem tudták tartani a frontcourtot, a kilók és a centik sokat számítottak. Gay 27 pont, Randolph 12 pont, Gasol 16 pont, 16 pattanó, mindannyian jó százalékkal is operáltak, és még Mike Conley-tól is kaptak egy kis segítséget. A túloldalon Rudy Fernandez vitte a prímet, mellett a Chicago Bulls draftoltja, Nikola Mirotic és az amerikai JC Carroll kiemelhető. Az amerikaik itt is sokkal jobban dobtak mezőnyből (56%, 40% vs. 39.3%, 26.5%), kérdés nem férhetett a győzelmükhöz.

San Antonio Spurs - MontePaschi Siena 106-77

A Spurs Texasban fogadta az utóbbi időben Olaszországban egyeduralkodó, ám a nyáron mind vezetőedzőjét, mind játékosait, mind anyagi jólétét elvesztő sienaiakat. A találkozón kijött az óriási különbség, és az is, hogy a MontePaschinak teljesen új játékot kell tanulnia idén a Fenerbache-hoz távozó Simone Pianigiani hiányában. 24 pont volt közte a félidőben, ami az utolsó negyed előtt 30 fölé is szökött úgy, hogy a hazaiknál 18 ember lépett pályára, és csak Matt Bonner nem dobott pontot, ráadásul a San Antonio kezdői Kawhi Leonardot leszámítva 10 perceket játszottak. A túloldalon a több NBA csapatnál is próbálkozó, ám a ligában megragadni nem képes Bobby Brown bevert egy 20-ast, de pocsék százalékkal, a csapatnak pedig bőven lesz még dolga, mivel ezzel a játékkal nem csak Amerikában, de Európában, sőt, még Olaszországban is csúnyán meg fognak idén égni.

Los Angeles Clippers - Denver Nuggets 104-106

A nap meccsén az Iguodalával erősítő denveri gárda látogatott Los Angeles (egyelőre) második számú együtteséhez, a Clippershez, akiknél sem Chauncey Billups, sem Chris Paul nem lépett pályára, mindketten sérülésből épülnek fel. Végig szorosnak mondható, de a második negyed elejétől Nuggets kézben tartott mérkőzésen a legvégén hiába jött vissza a sírból egálra a hazai gárda (97-101 volt az utolsó perc kezdetén az állás) az egyébként is fantasztikusan játszó Eric Bledsoe 3.1 másodperccel a vége előtt dobott duplájával, Ty Lawsonnak még erre is volt válasza, 0.2 mp-cel a lefújás előtt megnyerte a találkozót a Denvernek. A két gárda között a végeredménynek megfelelően nem volt túl sok különbség, a hazaiak gyengébben dobták a triplákat (26.7% vs. 47.1%), de ezt kompenzálni tudták a palánk alatt pattanókkal és blokkokkal. A meccs hőse lett majdnem Bledsoe, aki nagyon jó százalékkal dobott 25 pontot, emellett 8 pattanó, 6 gólpassz és 5 labdaszerzés is bekerült a jegyzőkönyvbe a neve mellé, de a padról Jamal Crawford és Matt Barnes is kitűnően teljesített. A vendégeknél nem volt ilyen kiugró performansz, de ezt a Nuggetstől meg is szoktuk, Gallinari és Faried a kezdőből, Brewer és Hamilton viszont a padról hozta a nagyon jó átlagot.