Már előnyben a Memphis, nyert a Denver!

Mára virradóra két fantasztikus rangadót vívtak meg az észak-amerikai profi kosárlabdaliga rájátszásának első körében, ahol a csapatok a negyedik mérkőzéseknél tartanak. A Golden State úgy léphetett pályára Denverben, hogy amennyiben diadalmaskodik, tovább is lép a következő fordulóba, ám a George Karl mester vége meghúzta azt a lépést, amivel legényei a saját kezükbe vehették sorsukat, így nyert a Nuggets. Los Angelesben pedig könnyen lehet, hogy több playoff-meccset már nem vívnak idén, ugyanis a Lakers sima kiesését követően a Clippers sorozatban harmadszor is kapitulált a Memphis-szel szemben, ráadásul Blake Griffin is elég rossz állapotban van egészségileg. Nézzük, hogyan alakult a két összecsapás!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Denver Nuggets(3.) - Golden State Warriors(6.) 107 - 100

A Nuggets mesterét, George Karlt sok szakértő kikezdte amiatt, hogy a Warriors gyors játékához szeretne alkalmazkodni, nem pedig ő akarja diktálni a tempót, ami eddig főként a szerkezeti tényezőkben nyilvánult meg. Most felhagyott a small-ball-lal a coloradói alakulat és idén először kezdőbe került JaVale McGee (10 pont, 8 lepattanó, 3 blokk), ami meg is hozta a kellő változást a harmadik kiemeltnél, ugyanis hiába nem élete meccsét hozta a "Shaqtin' A Fool-sztár", de többször is jókor szerelt a találkozó elején, ezzel megadva az alaphangot a derbinek.

Steph Curry (15 pont, 19-ből 7 mezőnyből, 8 gólpassz) messze sem tudta azt a dobóformát produkálni, mint a megelőző három derbin, így hiába remekelt a Warriors többi külső embere, a csapatként ma előre lépő Nuggets megúszta a kiesést és Oaklandbe már úgy mehet, hogy a GSW-n lesz a nyomás a hatodik felvonáson, hiszen az esetleges hetedik, mindent eldöntő csatát Denverben vívnák meg a felek. A 25 pontos, 12 lepattanós, 7 gólpasszos Andre Iguodala igazi vezér volt a pályán élete talán legkomplettebb rájátszás-mérkőzésén, Ty Lawson (19 pont, 10 gólpassz) szintén dupla duplázott, ezt Wilson Chandler 19 ponttal fejelte meg, most tehát nem hiányoztak a sérült Danilo Gallinari klasszismegoldásai, nélküle is szárnyalt a Nuggets, csak úgy, mint az alapszakasz végén.

A Nuggets legjobb dobói: Iguodala 25, Lawson, W. Chandler 19-19

A Warriors legjobb dobói: H. Barnes 23, Jack 20, K. Thompson 19

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3 - 2 a Warriors javára.

Los Angeles Clippers(4.) - Memphis Grizzlies(5.) 93 - 103

Bekövetkezett az, amitől minden Clippers szurkoló tartott: a negyedik kiemelt otthon is kikapott a Memphis-től, így egy vereségnyire került attól, hogy idő előtt menjen vakációzni, pedig az első két találkozót még a Los Angeles-iek nyerték. Mivel Blake Griffin 20 percet sem bírt ma sérülése miatt, s ezt az időt is csak részben tudta hasznosan eltölteni a pályán, így csak egyszemélyes csapattá vált a hazai gárda, a 35 pontos Chris Pault annyira nem tudták ma követni saját társai, hogy a második félidőben gyakorlatilag sansza sem igazán volt a Clippersnek a fordításra és a nagyemberei remeklésével újra diadalmaskodott a Grizzlies, mely eddig mind az öt összecsapáson egyre jobb teljesítményt tudott nyújtani.

A vendégeknél a 25 pontos, 11 lepattanós dupla duplát összehozó Zach Randolph szépen kihasználta, hogy Griffin nem tudja rajta azt a védekezést megcsinálni, mint az első két összecsapáson, Marc Gasol (21 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk) pedig gyönyörűen vitte a prímet és leradírozta a pályáról az ellenfél centereit. A 20 pontos, 6 gólpasszos Mike Conley védekezésben sokat nem tudott kezdeni Paullal, ám támadásban magához képest is jól produkált, így megvan az újabb győzelem az ötödik kiemeltnek, mely saját közönsége előtt juthat a következő körbe.

A Clippers legjobb dobói: Paul 35, Ja. Crawford 15, Bledsoe 7

A Grizzlies legjobb dobói: Z. Randolph 25, M. Gasol 21, Conley 20

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3 - 2 a Grizzlies javára.

A nap hőse: Andre Iguodala, aki fantasztikus játékkal, valamint 25 ponttal, 12 lepattanóval és 7 gólpasszal cipelte be a célba a Denvert.

A nap lúzere: Vinny Del Negro, a Los Angeles Clippers vezetőedzője, aki képtelen volt változtatni csapata játékán az utóbbi mérkőzéseken és egyszerűen nincs befolyással a Grizzlies elleni párharcra már egy ideje.