Mario Chalmers és a 10 tripla

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában nyolc mérkőzést rendeztek mára virradóra, s újfent több igen komoly meglepetés született, no meg egy olyan egyéni teljesítmény, amihez hasonlót nagyjából szezononként egyet látunk. A "felbőszült" Miami Heat a 10(!) triplát értékesítő Mario Chalmers élete meccsén verte el alaposan a Sacramentót, a papírforma-borítások közül pedig az Orlando Los Angeles-i győzelme a legmeglepőbb, hiszen 10-es vereségszériát általában nem a ligaelső otthonában szoktak megszakítani. Voltak az estének nagy visszatérői is, Grant Hill és John Wall is első idei mérkőzésüket játszották, utóbbi győzelemre is vezette az abszolút utolsó Washingtont az Atlanta ellen. Még rengeteg érdekesség történt az említetteken felül is, nézzük, hogy alakultak az egyes összecsapások!

 

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Los Angeles Clippers - Orlando Magic 101 - 104

A Magic egy évtizede nem járt ilyen mélységekben, mint a mostani 10-es kudarcszériával, de nem törődve Glen Davis és Al Harrington hiányzásával, a floridai alakulat idén másodszor is bevette a Staples Centert és a Lakers után a Clipperst is idegenben fektette két vállra! A 30 pontos, 8 lepattanós, 7 gólpasszos Blake Griffin főszereplésével szépen bekezdett a hazai gárda, de JJ Redick a padról beállva megint bizonyított, a 21-et szóró vajkezű kisember végül hőssé vált, hiszen az utolsó pillanatokban kulcsfontosságú triplát értékesített, majd a másik oldalon támadófaultot harcolt ki, amikor Jamal Crawford visszahozhatta volna a Los Angeles-ieket. A 30 pontos, 7 lepattanós, 7 gólpasszos Arron Afflalo, illetve a 18 pontos, 15 lepattanós dupla duplát szállító Nikola Vucsevics produkciói mellett sem lehet szó nélkül elmenni, majd két hónap után kapott ki otthon először a Clippers, melyben Grant Hill első alkalommal játszott nyári ideigazolása óta.

A Clippers legjobb dobói: Griffin 30, Ja. Crawford 13, Paul, W. Green, Jordan 10-10

A Magic legjobb dobói: Afflalo 30, Redick 21, Vucsevics 18

 

Washington Wizards - Atlanta Hawks 93 - 83

A visszatérő John Wall és az ő 14 pontja nagy segítség volt a ligautolsó számára, hiszen a Wizards le tudta győzni a keleti élcsapatnak számító Atlantát, mely kifejezetten pocsék formában van az utóbbi hetekben. A vendégeknél sokan fogtak ki rossz napot támadásban, így nem kellettek extra egyéni teljesítmények sem hazai oldalon. Emeka Okafor 10 pontos, 10 lepattanós dupla duplája, vagy a Beal, Price páros 16-16 pontja viszont mindenképp dicséretes, míg a Hawks egyetlen mai megbízható embere Al Horford (16 pont, 12 lepattanó) volt.

A Wizards legjobb dobói: Beal, AJ. Price 16-16, Webster 15

A Hawks legjobb dobói: J. Teague 19, Horford 16, Josh Smith 11

 

Indiana Pacers - Charlotte Bobcats 96 - 88

Az idén még pályára sem lépő Danny Granger mellett az influenzás Paul George sem állt az Indiana rendelkezésére, de a tripla duplázó David West (14 pont, 12 lepattanó, 10 gólpassz), valamint a tavaly még a mai riválisnál pattogtató DJ Augustin (18 pont) gondoskodtak arról, hogy ne legyen sok izgulni valója a hazai szurkolóknak a végjátékban. A Charlotte hiába gyűjtött össze nagyon korán hét győzelmet, azóta sem jött ki a 10-ből Mike Dunlap együttese.

A Pacers legjobb dobói: Ge Hill 19, Augustin 18, Stephenson 17

A Bobcats legjobb dobói: B. Gordon 21, Walker 16, Warrick 13

 

Philadelphia 76ers - Houston Rockets 107 - 100

Ötös vereségszériát igyekezett megszakítani az Andrew Bynumot elvileg hamarosan visszakapó 76ers, mely jelenleg nagyon távol áll a playoff-helyen lévő csapatoktól. A 29-et szóró James Harden nem könnyítette meg Doug Collins fiainak dolgát, de a 30-at dobó Holiday, valamint a 18 pontos, 12 lepattanós dupla duplát szállító Thad Young ma jó vezérnek bizonyultak és elvitték övéiket a győzelem kapujába. A Rockets ezzel zsinórban harmadszor bukott idegenben, egyelőre nagyon nem ízlik ez a keleti túra Kevin McHale tanítványainak.

A 76ers legjobb dobói: Holiday 30, T. Young 18, J. Richardson 16

A Rockets legjobb dobói: Harden 29, Parsons 23, Delfino, Asik 16-16

 

Detroit Pistons - Utah Jazz 87 - 90

Hiába kezdett nagyon jól a a remek passzban lévő Pistons, a harmadik negyedben más sebességi fokozatra kapcsolt a Jazz és a 20 egysége mellé 12 lepattanót is begyűjtő Greg Monroe főszereplésével visszajött a meccsbe, majd a hajrában nagyobb rutinjának köszönhetően be is húzta a győzelmet. A hajrában Brandon Knight révén még egyenlíthetett volna a Detroit, de a hazaiak irányítójának esélye sem volt eltalálni a gyűrűt, így megmenekültek a vendégek. A Jazz sem sűrűn nyer mérkőzéseket idegenben, de az utóbbi periódusban ezen a területen is fejlődött a Mo Williams nélkül felálló Utah.

A Pistons legjobb dobói: Knight 16, W. Bynum 13, Monroe 12

A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson 20, Foye, Millsap 17-17

 

Chicago Bulls - Phoenix Suns 81 - 97

Úgy látszik, hogy a minap a Bulls minden energiáját és koncentrációját felemésztette a Knicks idegenbeli legyőzése, így hatalmas meglepetésként a bukdácsoló Phoenix éppen Chicagóban tudta megszerezni fennállása 2000. alapszakasz-győzelmét. Michale Beasley-ről nem sokat hallottunk mostanság, de a kaspad végéről beugorva ma nyerőember lett a maga 20 egységével. Mellette a 22-őt szóró Scola vitte a prímet, a hazaiaknál pedig ma nagyon hiányzott Derrick Rose, hiszen senki sem volt, aki vállaira vette volna a csapatot a nehéz pillanatokban.

A Bulls legjobb dobói: Boozer 15, Deng, J. Butler 13-13

A Suns legjobb dobói: Scola 22, Beasley 20, Telfair 13

 

Dallas Mavericks - Memphis Grizzlies 104 - 83

Egy újabb vaskos meglepetés - már nem csak a győztes kilétét tekintve, sokkal inkább a különbségre értendően. OJ Mayo 11 dobott ponttal nem volt kiemelkedő egykori társai ellen, ám Shawn Marion 20 pontos idénycsúccsal rukkolt ki, a vendégeknél pedig Rudy Gay már 12 egységgel házi pontkirály tudott lenni ezen az estén. A rájátszásba jutás szempontjából lassan teljesen reménytelen helyzetbe kerülő Dallas éppen a legjobbkor szedett össze egy ilyen önbizalom növelő győzelmet, a Grizzlies pedig négyes sikerszériát hagyott maga után.

A Mavericks legjobb dobói: Marion 20, Nowitzki 17, Kaman 14

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 12, Arthur 11, Selby 10

 

Sacramento Kings - Miami Heat 99 - 128

Nem sokan gondolták volna, hogy a kisebb gödörbe kerülő keleti listavezetőt a 13 kísérletből 10 triplát értékesítő, s 34 pontos karriercsúcsig jutó Mario Chalmers vezeti győzelemre Sacramentóban, pedig így történt. A találkozó ugyan kicsit sem volt szoros, gyakorlatilag minden dühét beleadta ebbe a küzdelembe a bajnok, LeBron James egymeccses "szünet" után újra elérte a 20 pontot, DeMarcus Cousinst pedig 11 ponton tartotta a floridai védelem. Isaiah Thomas a maga 34 pontjával szintén élete meccsét játszotta, de ez most kevés volt az üdvösséghez.

A Kings legjobb dobói: I. Thomas 34, Cousins, Jam. Johnson 11-11

A Heat legjobb dobói: Chalmers 34, L. James 20, Bosh 16

 

A nap hőse: Mario Chalmers, aki 10 triplát értékesítve jutott el karriercsúcsot jelentő 34 pontig, s győzelemre is vezette a Miamit idegenben.

A nap lúzere: A Chicago Bulls, mely egy idegenbeli bravúrgyőzelmet követően teljesen leeresztett egy kimondottan gyenge ellenféllel szemben és ki is kapott otthon a Sunstól.

 

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus