Másodjára nem égett meg a Celtics

Öt találkozót rendeztek ma az NBA előszezonjában, melyből egyet ma is Európában, azon belül is Olaszországban, Milánóban jegyeztek. A Boston Celtics ezúttal nem "tűrte", hogy európai ellenfele megtréfálja, és borzasztóan simán ütötték az EA7 Emporio Armani Milano együttesét. A másik négy találkozóra az amerikai földrészen került sor. Mint arról már beszámoltunk, Somogyi Gergő és a Lakers kikapott Fresnoban a Golden State Warriors ellen, a Hawks félház előtt verte a Heatet, a Bobcats otthon ütötte a Wizardsot, míg Gustavo Ayon volt és jelenlegi csapata Mexikóvárosban csapott össze, nyertek a Darazsak.

Boston Celtics - EA7 Emporio Armani Milano 105-75

A SportTV által is közvetített találkozón a pár nappal korábban a Fenerbache ellen elbukó Celtics látogatott Olaszország leggazdagabb klubjához. Az első negyedben még csak támadásban látszódott, hogy jóval komolyabban veszi ezt a meccset Doc Rivers legénysége, mint a törökök ellenit (34-31-es első negyed), utána azonban a cseresornak köszönhetően összeállt a védekezés, és lemosták ellenfelüket a parkettről, volt már majdnem 40 pont is a két fél közti különbség, a vége "csak" 30 lett közte. Most nem volt gondja az amerikaiaknak a pattanózással, 54-35-re verték ebben a kategóriában ellenfelüket, de az eladott labdák számán és a büntetőszázalékon kívül mindenben jobbak voltak, kivétel nélkül. A Bostonnál Rondo 4 eladott labdája ellenére is nagyon hasznosan pattogtatott, Jeff Green pedig megint bizonyította, hogy bombaformában tér vissza életmentő szívműtétje után.

Charlotte Bobcats - Washington Wizards 100-88

Alig 6000 néző volt kíváncsi arra, hogyan mutatkozik be a Charlotte-nál Michael Kidd-Gilchrist, a Wizardsnál pedig Bradley Beal, az idei draft második és harmadik választottjai. Végül a kilátogató hazai drukkerek örülhettek jobban, mivel a Bobcats végig vezetett, kezében tartotta az összecsapást, és magabiztosan nyert. Az mindenképpen érdekesség, hogy egyik együttes sem fordított túl sok energiát az edzőtáborba meghívottak kipróbálására, a hazaiak gyakorlatilag a szezon során várható rotációval és nagyjából olyan játékidőkkel operáltak, a vendégeknél azért volt pár hiányzó (Booker, Okafor és Pargo az edző döntése miatt, míg Wall és Nené sérülés okán maradtak távol), de ők is inkább a már biztos kerettagnak számító fiatalokat helyezték előtérbe. A győztesnél Gerald Henderson mellett a két padscorer, Ben Gordon és Ramon Sessions, valamint BJ Mullens is jól játszott, de megfelelően mutatkozott be MKG is (12 pont). A túloldalon kétfejű volt a "sárkány", Beal mellett Martell Webster nyújtott jó teljesítményt.

Atlanta Hawks - Miami Heat 92-79

A nap legszorosabb összecsapását vívta egymással az átalakult Hawks, és a nyáron tovább erősödő, de ezen a találkozón Dwyane Wade-t, Mario Chalmerst és Udonis Haslemet is nélkülöző Heat. Jobban kezdtek a vendégek, hiszen 26-19-re vezettek az első negyedet követően, ám a cseresorok között elég komoly különbség adódott, így fordított az Atlanta, a második félidőben pedig ugyan nem sokkal, de végig vezetve behúzták a meccset. A Heatnél Bosh nagyon jól játszott, a többiek azért nagyon visszafogottak voltak önmagukhoz képest (Norris Cole például nem sokat segített az aktív rotációba kerülésének esélyein az 5/13-as mezőnymutatóval és az 5 eladott labdával). A floridaiaknál Dexter Pittmann és Josh Harrellson kaptak lehetőséget a kérdőjeles centerek közül, úgy néz ki, nekik több esélyük van a csapatba kerülésre most. A túloldalon Lou Williams (18 pont) a padról ugyanazt hozta, amit Philadelphiában megszoktunk tőle, mellette Josh Smith (21 pont) volt még a siker legfőbb letéteményese.

New Orleans Hornets - Orlando Magic 85-80

Két olyan alakulat csapott össze Mexikóvárosban, amelyek erősen átalakulóban vannak, igaz, ezt a Hornets egy évvel korábban kezdte, így a csapatépítésben látszólag előrébb is járnak. A meccs ettől függetlenül nagyrészt nem úgy alakult, ahogy ők szerették volna, a Magic azonnal egy 10-0-ával indult, és ezt az előnyét jó ideig nem is adta le, sőt. A harmadik negyed közepén 62-41 volt az állás az Orlando javára, innen sikerült a végén kikapniuk, igaz, a mérkőzés második felében már leginkább a fiatalokat játszatta Jacque Vaughn vezetőedző, nem nagyon foglalkozott az eredménnyel. A borzasztóan gyenge színvonalú meccsen maximum három embert lehet kiemelni: a hazai környezetben játszó Gustavo Ayont (12 pont, 6 pattanó), E'Twaun Moore-t (16 pont, 7 gólpassz) és a győztesnél Brian Robertset (17 pont), a többiek elég pocsék teljesítményt nyújtottak összességében.