Megint megmenekült az Oklahoma City

A címvédő most nem dobta be, amit a Durant bedobott az első meccs végén, így hiába a nagy küzdelem, 2–0-s Oklahoma City előnnyel mennek a csapatok Dallasba

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra három találkozót rendeztek meg. A playoff első körének második mérkőzései is megkezdődtek a harmadik játéknapon, s az Oklahoma City, illetve a Miami máris 2 – 0-s előnyt tudhat magáénak, igaz teljesen más körülmények között alakította ki ezt az előnyt a nagyot küzdő és picit talán szerencsés Thunder, mint a két eléggé egyértelmű győzelmet begyűjtő Heat. Az Indiana Pacers szenvedett kezdetben, majd megtalálta azt a játékot, amivel el lehet verni az Orlandót, így Frank Vogel csapata egyenlített a két nappal ezelőtti hazai fiaskó után. Nézzük a játéknap összefoglalóját!

Oklahoma City Thunder (2.)–Dallas Mavericks (7.) 102–99

Igencsak más stílusú meccs volt ez, mint az ebben a párharcban lejátszott első, hiszen a 29-et szóró Westbrook megállíthatatlan volt és az édeskevésnek tűnő 2 gólpassza mellett is egész jól teljesített, ennek eredményeképp 16-tal is ment már a Thunder a második negyed közepén. Aztán a győzelmi kényszer alatt szereplő címvédő is elkezdte az estét, remek védekezéssel és a 31 pontos Nowitzki megbízható dobóteljesítményével a harmadik játékrész vége előtt már vezetni is tudott a texasi alakulat.

Onnantól kezdve fej-fej mellett haladtak a csapatok, ami annyira nem volt kedvező a vendégeknek – hiszen mégiscsak az Oklahoma City szerepelt hazai közönség előtt és a nyomás is a 0–2-es hátrányt elkerülni igyekvő Dallason volt inkább. Fél perccel a végső dudaszó előtt az döntött, hogy Nowitzi nem dobta be a nehéz tempót egy egységnyi OKC előnynél, a vendéglátók pedig jól koncentráltak a hátramaradt időben, a végén Terry is próbálkozhatott két potenciális egyenlítő triplával, de lejöttek a kísérletei, így 2–0-s Thunder fórral mehetnek a felek Dallasba, ahol két mérkőzést még biztosan játszanak, a címvédőn pedig totális győzelmi kényszer lesz.

A Thunder legjobb dobói: Westbrook 29, Durant 26, Harden 15

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 31, Marion 15, De. West, Terry 13-13

A négy győzelemig tartó párharc állása: 2–0 a Thunder javára

Miami Heat (2.)–New York Knicks (7.) 104–94

A 30 egységig jutó Carmelo Anthony gyakorlatilag megtriplázta első meccsen bemutatott ponttermését, de a Knicks ezzel együtt sem tudott igazán ott lenni a Miami nyakán a végjátékban, így mondhatjuk, hogy két sima floridai diadal után mehetnek a gárdák New Yorkba, hogy folytassák a sorozatot és az eddig látottak alapján az sem kizárt, hogy vissza sem jönnek már onnan Miamiba.

Miután Iman Shumpert, a vendégek legjobb periméter védője térdszalag szakadással kidőlt az előző összecsapáson, így várható volt, hogy Wade-parádé következik, hiszen a nemrég még ujjsérüléssel bajlódó ászra nem maradt megfelelő embere a 7. kiemeltnek. James kevesebbet is vállalt (19 pont, 7 lepattanó, 9 gólpassz), de Wade 25 ponttal az élre állt és a centerben játszatott Bosh is kitett magáért (21 pont). A New Yorknál további aggodalomra adhat okot, hogy Stoudemire (18 pont, 7 lepattanó) mérgében akkorát csapott kezével a meccs után, hogy megsérült…

A Heat legjobb dobói: Wade 25, Bosh 21, L. James 19

A Knicks legjobb dobói: Anthony 30, Stoudemire 18, JR Smith, T. Chandler 13-13

A négy győzelemig tartó párharc állása: 2–0 a Heat javára

Indiana Pacers (3.)–Orlando Magic (6.) 93–78

Az első meccs rémálma után hazai szemszögből 20 percig úgy nézett ki, hogy akár jöhet a második szenvedés is, mivel Glen Davis 18 pontjával, 10 lepattanójával ezen az estén is remekül pótolta a sérült Dwight Howardot. Aztán a harmadik negyedben beindult a Pacers-gépezet és megtalálta a vendéglátó, milyen játékkal lehet megtörni a Magic lendületét és onnantól gyakorlatilag csak egy csapat volt a pályán.

A lepattanó párharc 46–38 arányban történő megnyerése, a Granger, West, Hill, George négyes fogat termelékenysége és a kispad hasznos játéka meghozta tehát az áttörést és egyenlíteni tudott az Indiana. Két találkozó jön Orlandóban, ahol ha így kosarazik a Pacers, mint tette azt ma a fordulás után, könnyen előnybe is kerülhet.

A Pacers legjobb dobói: Granger, Da. West, Ge. Hill 18-18

A Magic legjobb dobói: G. Davis 18, Redick 13, Nelson 12

A négy győzelemig tartó párharc állása: 1-1

A nap hőse: Dwyane Wade, aki szépen kihasználta, hogy nincsen rá igazi ellenszere a New Yorknak és 25 pontjával győzelemre vezette a Miamit.

A nap lúzere: Amare Stoudemire, aki az elvesztett meccs után dühében akkorát csapott kezével, hogy abból sérülés lett és még a kezét is össze kellett varrni.