Megizzadt a Minnesotával a Thunder

Az Oklahoma City Thunder az Orlando Magic elleni siker után hétfő este a Minnesota Timberwolves-hoz látogatott. Az előszezon mérkőzések után hivatalos, téttel bíró mérkőzésen is bemutatkozhatott a közönségnek Ricky Rubio.

Az összecsapás első két percében zavarban volt mindkét gárda. Számtalan második esélyt engedtek, röpködtek a rigók a légtérben. A harmadik perc végére nyugodtak le a kedélyek, ekkora 5 pontos vendég előny alakult ki. De ezt a kis fórt Beasley és Milicic hamar eltüntette. Nem sokkal később egy kivédekezett Wolves támadás után Perkins úgy pattant le a szerb centerről, mintha nem reggelizett volna eleget. Az OKC csak töltött, lőtt, a Minny pedig szép csendben egy Johnson duplával és egy Beasley indítással megfordította a találkozó állását. Jól védekeztek Adelman fiai, a kialakított tiszta dobóhelyzeteket rendre elhibázták Duranték. Persze a védelem áldozatokkal is járt, Ridnour és Milicic is korán a padra kényszerült második faltja miatt. Rubio vastaps közepette állt be a játékrész végére fordulva. Beasley vezetésével vezetett 12 perc játék után a hazai csapat, ami nem csoda, hisz a Durant – Westbrook – Ibaka trió 16 dobásból 4-et juttatott csak gyűrűbe.

A vendégek a második negyed elején is rendületlenül lőttek, a Minny pedig futott. Barea gyorsindításos ziccere után Rubio dobatta meg két társát, Williams-t és az őt váltó Johnsont. A Thunder szerencséjére Harden jól lépett be a játékba, az ő pontjainak nagy szerepe volt abban, hogy a vendéglátók nem tudtak idejekorán ellépni. A második negyed feléhez közeledve Johnson jegyezte az első hazai triplát. Rubio zseniális pattintott passzal játszotta meg Randolph-ot, aki be is zsákolta a játékszert, ezzel 7 ponttal ment már a Wolves, érthető volt a Thunder időkérése. Nem telt bele egy perc és már egál volt a táblán. Westbrook öt, Harden két pontot tett fel az eredményjelzőre. Durant első hármasával átvette a vezetést a vendég gárda, megfigyelhető volt, hogy nagyon érezte egymást Westbrook és Harden. Akadoztak a farkasok támadásai, az eladott labdákból pedig rohanhatott az OKC, pár perc leforgása alatt -7-ről, +5-re módosította a találkozó állását saját szempontjából a gárda. Az utolsó három percben Love vezetésével tartotta magát a hazai csapat, mely egy 3-4 perces rövidzárlattól eltekintve partiban volt a jobb erőkből álló Oklahomával szemben.

Ritka, hogy valakivel szemben mentális fölénybe kerül a pályán Darko Milicic, ezen az estén azonban Perkins-el szemben ki tudta alakítani ezt a lélektani fórt, melyet elég nehezen viselt a vendégek centere. Az első félidő nagy lövöldözése után Durant higgadtabban és pontosabban játszott a harmadik 12 perc elejében, kosaraival 10 pontos előnyre tett szert az OKC. Ebben az időszakban a hazaiak szerb centere tudott csak eredményes lenni, így stagnált a 10 pont körülii különbség a csapatok között. Barea újbóli beállításával nagyot húzott Adelman mester, a negyed hajrájára fordulva 12 pontos differenciát 5 pontra faragta a vendéglátó. Durant egyedül húzta a Thunder szekerét, ne volt rá ellenszere a hazaiaknak, akiknek a záró játékrészre is maradt esélyük az egyenlítésre.

Barea triplával nyitotta meg az utolsó negyedet, majd Rubio megszerezte első pontjait az NBA-ben, a 2. percre fordulva pedig egy újabb remek gólpasszt osztott ki. Derrick Williams hatalmas zsákolásával 1 pontra zárkózott fel a Minny, de Cook rögtön az ellentámadásból behintett egy triplát, 4 pontos vendég vezetésnél következett időkérés. Kisvártatva Rubio bedobta első mezőnykosarát is, Westbrook zsákolása után pedig Williams követett el támadófaultot. Westbrook a kapott labdát hamar el is adta, Barea pedig okosan vitte végig az indítást, gól jó plusz egy, közte 2 pont. Beasley és Durant váltottak kosárcsörtét egymással. Az utolsó öt percre fordultak a felek, amikor Barea hibázott triplát, de a lepattanót Love helyére pöcizte, vezetett a T’wolves. Durant két büntetővel visszavette az előnyt, ám Rubio egy szép középtávolival egy pontos fórhoz segítette az övéit. Pár másodperccel később viszont elég nagy butaságot követett el. Barea ziccert hibázott, Westbrook indult, Rubio pedig faultolta, kosár jó, a büntető is. Kereken két perc volt hátra, amikor Beasley villant újra, remek egykezes húzásával egyenlített. Perkins ziccerével elérte a 100 pontot a Thunder, Beasley pedig korán akart hős lenni, elhibázott dobása után Westbrook küldött helyre két büntetőt. Minimális esélye maradt az egyenlítésre a hazaiaknak 50 másodperccel a vége előtt. Williams kosara és Westbrook kihagyott dobása után volt sansza az egyenlítésre az Adelman legényeknek, de az oldalról belépő Beasley kihagyta a ziccert, Perkins leszedte a lepattanót, 3 másodperccel a vége előtt 2 büntető értékesített. Williams kihagyta a találkozó utolsó hármasát, nagy csatában szenvedett vereséget a Timberwolves. Ez a találkozó azonban jó volt arra, hogy megmutassa, számolni kell velük idén.

Minnesota Timberwolves - Oklahoma City Thunder 100 - 104 (24-23, 22-29, 26-26, 26-28)

Thunder: Durant (33 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Westbrook (26 pont, 6 lepattanó, 6 gólpassz), Harden (16 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz)

Timberwolves: Beasley (24 pont, 5 lepattanó), Love (22 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz), Barea (14 pont, 2 lepattanó, 2 gólpassz), Rubio (6 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó), Ricky Williams (11 pont, 6 lepattanó)