Mélyponton a Los Angeles Clippers

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában viszonylag nyugodtabb játéknap következett a cserehatáridő lezárulta után, csupán 5 mérkőzés került terítékre. Az új szerzemények még nem szerepelhettek leendő klubjaikban, a távozók pedig értelemszerűen már nem segíthettek egykori csapataiknak, így kicsit foghíjas volt több gárda is, de ez például a fővárosiakat csak extrán motiválta. A Los Angeles Clippers viszont egyre mélyebbre kerül, gyakorlatilag aki szembejön, mindenki nyer vagy nyerhet a Staples Centerben ellenük az utóbbi napokban. Nézzük, hogyan alakultak az egyes derbik!

 

 

 

Los Angeles Clippers–Phoenix Suns 87–91

A Clippers utolsó 10 meccséből 6-ot elvesztett a mostani blamával együtt, egyszerűen érthetetlen, hogy miért szerepelnek ennyire haloványan, de valószínűleg most jöhetett el a mélypont Paulék számára. Ugyan Nick Young, az új szerzemény még nem léphetett pályára, de a Steve Nash – Grant Hill duót pihentető Suns ellen 17 pontos előnyről tudott kikapni a 25-öt szóró Griffin vezette hazai alakulat! 27 – 12-re nyerte az utolsó negyedet a 21-ig jutó Shannon Brown húzta Phoenix, a végjátékban annyira szétesett fejben a Los Angeles-i alakulat, hogy azt nézni is rossz volt, lassan „leér” abba a bolyba a Clippers, mely számára maga a rájátszásba jutás sem garantált, onnantól pokoli kemény dolga lenne Vinny Del Negro mesternek – feltéve, ha még ő lesz az edzője akkor a csapatnak...

A Clippers legjobb dobói: Griffin 25, C. Butler 14, Jordan 11

A Suns legjobb dobói: S. Brown 21, Frye 12, Dudley 11

 

Utah Jazz–Minnesota Timberwolves 111–105 – hosszabbítás

Ricky Rubio kiesése óta érdekes módon nem igazán esett vissza a Minnesota, körülbelül ugyanazt a stílusú és eredményességű játékot hozzák Kevin Love-ék, mint a spanyol irányítóval az alapszakasz eddigi részében. Most Salt Lake Cityben volt jelenése Rick Adelman legénységének és a Love (25 pont, 16 lepattanó), Pekovics (20 pont, 9 lepattanó), Ridnour (18 pont, 13 gólpassz, 3 szerzett labda, 2 blokk) tengely majdnem meg is szerezte a győzelmet a vendégeknek. A 26 pontos Gordon Hayward fémjelezte Jazz viszont nem akarta odaajándékozni ezt a sikert, bár a rendes játékidő végén szépen visszajött a Timberwolves az említett trió találataival, ám lett volna esélye 0,7 másodperccel a negyedik negyed vége előtt a diadal megszerzésére a Utah-nak, viszont a teljesen üresre játszott Paul Millsap kihagyta a tiszta ziccert, jöhetett a hosszabbítás! A túlórában már nem volt kérdéses az utolsó perc, Devin Harris (18 pont, 4 gólpassz) és Millsap (16 pont, 11 lepattanó) kulcsfontosságú megmozdulásaival otthon tudta tartani a győzelmet a Jazz.

A Jazz legjobb dobói: Hayward 26, D. Harris 18, Millsap 16

A Timberwolves legjobb dobói: Love 25, Pekovics 20, Ridnour 18

 

Denver Nuggets–Oklahoma City Thunder 90–103

A tegnap Nenét elcserélő, s egyúttal JaVale McGee-t megszerző Denver még nem számíthatott az új centerre, a többiek pedig nem igazán tudták felvenni a versenyt az egyébként nem extrán játszó nyugati listavezetővel. A 24-et szóró Durant mellett Westbrook is a higgadtabb énjét hozta (23 pont), bár így is eladott 7 labdát, de ez egy ilyen találkozón belefért. A 17 pontos Andre Miller vitte a prímet a hazaiaknál, ám most messze sem volt meg az a fajta csapategység, amit megszokhattunk a coloradóiaknál.

A Nuggets legjobb dobói: A. Miller 17, Gallinari 15, Afflalo 10

A Thunder legjobb dobói: Durant 24, Westbrook 23, Harden 18

 

Dallas Mavericks–Charlotte Bobcats 101–96

Félidőben érett a nem kis meglepetés, 6-tal ment két negyed után a 21-et szóró Maggette vezette keleti sereghajtó, de a fordulás után összeszedte magát a Haywoodot sérülés miatt elvesztő Mavericks és szépen lehozta a végjátékot. Nowitzki meg sem állt 27 egységig, a kispadról beálló Terry – Beaubois duó pedig 32 pontot tett a közösbe együttesen. A „felhozómeccs” tehát elérte célját, bár Lamar Odom ugyanolyan gyenge formában van (2 pont, 5 lepattanó), mintha csak 3 hónappal ezelőtt lennénk.

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 27, Terry 18, Beaubois 14

A Bobcats legjobb dobói: Maggette 21, T. Thomas 14, Augustin, Henderson, K. Walker 12-12

 

New Orleans Hornets–Washington Wizards 89–99

A fővárosiak sem számíthattak még új szerzeményükre, Nenére, illetve a távozó McGee – Young páros hiánya is érzékenyen érinthette volna a Washingtont, de ezzel szemben inkább nyert egy meccset remek játékkal a Wizards John Wall 26 pontjára és 12 gólpasszára alapozva, ráadásul a 19 pontjából 14-et az utolsó negyedben szerző Roger Mason jr. is kitett magáért. Chris Kaman maradt a Hornetsnél a cserehatáridő lejárta után is, ezt 20 ponttal és 7 lepattanóval hálálta meg a klubvezetésnek, mellette Ayon 16 pontos karriercsúcs-beállítása és 9 lepattanója érdemel említést. A Hornets gyönyörűen tankol, gyakorlatilag már nem mozdulhat el a Nyugati Konferencia utolsó helyéről Monty Williams legénysége, ez által garantált az előkelő draftcédula a nyári játékosbörzén.

A Hornets legjobb dobói: Kaman 20, Ayon 16, Ariza 13

A Wizards legjobb dobói: Wall 26, Mason jr. 19, Jo. Crawford 17

 

A nap hőse: Roger Mason jr., a profi. A veteránt hónapokon keresztül jegelte szülővárosa csapata, aztán mióta előszedték a sufniból, rendre ponterős játékkal jelentkezik. Most 19-et szórt, 14-et az utolsó negyedre tartogatott, hatalmas szerepe volt a fővárosiak ritkaság számba menő idegenbeli győzelmében.

A nap lúzere: Vinny Del Negro, aki képtelen a fantasztikusan erős keretet úgy összerakni Billups sérülése óta, hogy a Clippers nyerő csapat legyen és ott maradjon a nyugati élbolyban. A mélypont ma jött el, csapatának egy, az ászait pihentető Sunstól sikerült kikapni Los Angelesben.

A játéknap legszebb jelenetei:

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus