Mesébe illő NBA-játéknap, extra hősökkel

Vannak sűrű napok az észak-amerikai profi kosárlabdaligában, de annyira eseménydús játéknapot látni, mint ez a legutóbbi volt, nagyon ritka dolog még az NBA-ben is. Összesen 14 mérkőzés került megrendezésre, melyek közül négy is hosszabbításba torkollott, illetve ennél is több találkozó dőlt el az utolsó pillanatokban, s olyan nyerőemberek léptek elő több fronton is, akikre senki sem számított volna előzetesen. Paul George megdöntötte Reggie Miller indianai triplarekordjait, ugyanezen a mérkőzésen Roy Hibbert tripla duplázott, míg Kevin Love 34 ponttal és 14 lepattanóval tért vissza kéztörésből - úgy, hogy leghamarabb két hét múlvára jósolták, hogy ő is elkezdi az idényt. Rajon Rondo élete egyik legjobbját nyújtotta, de ez sem volt elég a Boston és a San Antonio rangadóján, a Miami csak majdnem vesztett saját közönsége előtt míg a Lakers ki is kapott Sacramentóban. Nézzük, milyen érdekességek történtek még ezen az éjjelen!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Charlotte Bobcats - Toronto Raptors 98 - 97

Lassan tényleg elátkozott franchise-nak fogja hinni mindenki a Torontót, hiszen hiába tért már vissza Kyle Lowry is, az idén nagy reményekkel induló Raptors Charlotte-ban is kikapott - nem mindennapi körülmények között. A végjátékban nagyon a vendégeknek állt a zászló, de Ramon Sessions szűk fél perccel a végső dudaszó előtt átvette a vezetést az immáron 60 százalékon álló(!) hazaiaknak, a kanadaiak pedig onnantól képtelenek voltak a gyűrűbe juttatni a labdát, ezzel az újabb kudarccal pedig 3 - 9-es mérlegük van.

A Bobcats legjobb dobói: K. Walker 19, Sessions, Kidd-Gilchrist 14-14

A Raptors legjobb dobói: Bargnani 25, Lowry 21, Valanciunas 16

Orlando Magic - Detroit Pistons 90 - 74

A harmadik negyedben egy 21 - 0-ás futással rendezte le ellenfelét a Magic, mely a kezdeti percekben képtelen volt feltartóztatni Greg Monroe-t (19 pont, 9 lepattanó), de a második félidőre egy teljesen lendületét vesztő, s összesen 26 pontot elérő Pistons futott ki a parkettre. A hazaiaknál a 11 pontos, 14 lepattanós dupla duplát hozó Davisen kívül többen is szépen odatették magukat, igazi csapatmunka volt ez a floridaiak részéről.

A Magic legjobb dobói: Nicholson 15, Afllalo 12, G. Davis, Redick 11-11

A Pistons legjobb dobói: Monroe 19, Stuckey 13, Prince 10

Cleveland Cavaliers - Philadelphia 76ers 92 - 83

Amikor két napja kiderült, hogy a Cavaliers messze legjobb játékosa, Kyrie Irving egy hónapot kénytelen kihagyni, akkor gyakorlatilag minden szakértő "eltemette" az egyébként is ötös vesztőszériában lévő clevelandieket, ám Jeremy Pargo jött a semmiből, s a semennyi játéklehetőség után kezdőként előlépve egy 28 pontos, 5 lepattanós, 5 gólpasszos produkcióval vezette diadalra a hazaiakat, pedig a másik oldalon Jrue Holiday védekezett rajta, aki "hidegre tett" már a napokban több nagy ászt is ördöngős lábmunkájával. Az ex-Euroliga-sztár mellett nem szabad megfeledkeznünk a brazil Varejao 10 pontos, 19 lepattanós dupla duplájáról sem.

A Cavaliers legjobb dobói: Je. Pargo 25, Waiters 16, Gee 14

A 76ers legjobb dobói: Holiday, J. Richardson 16-16, N. Young 13

Indiana Pacers - New Orleans Hornets 115 - 107 - hosszabbítás után

A meccs, amelyről előzetesen nem hittük volna, hogy majd sokat beszélünk róla... Pedig így lett, hiszen már azt sem nagyon gondoltuk, hogy az Eric Gordon mellett Anthony Davist is kényszerből jegelő Hornets egyáltalán meg tudja nehezíteni a Pacers dolgát, ám az indianaiak csapatként annyira gyengén funkcionálnak idén, hogy mint látjuk, minden este képesek alulmúlni önmagukat. Más olvasatban viszont egy újabb igazi nézőcsalogató mérkőzésen van túl Frank Vogel csapata, hiszen egyrészt hosszabbítást (melyet a vendégek részéről Aminu harcolt ki), izgalmakat, s a hazai kedvencek győzelmét láthatta a publikum, másodsorban pedig két fantasztikus egyéni teljesítménytől volt hangos Indianapolis a lefújás után. Paul George 37 pontjából 33-at a második félidőben, illetve a ráadásban szerzett, de a pláne az volt a produkciójában, hogy 13 kísérletből karrier és franchise csúcsokat jelentő 9 triplát értékesített, ilyet még a legendás Reggie Miller sem tudott abban a bő másfél évtizedben, amit a Pacers szerelésében töltött.. Ezen felül Roy Hibbert 11 blokkjával szintén a klub valaha volt legjobb produkcióját nyújtotta az adott kategóriában, s nem mellesleg 10 ponttal és 11 lepattanóval kiegészítve tripla duplát ért el.

A Pacers legjobb dobói: George 37, Ge. Hill, Da. West 16-16

A Hornets legjobb dobói: R. Lopez 21, Jas. Smith 18, R. Anderson 17

Boston Celtics - San Antonio Spurs 100 - 112

Bármennyire is javul a szezont elég pocsékul kezdő Celtics, olyan szinten még egy-egy extra teljesítmény segítségével sincsen jelenleg a bostoni alakulat, hogy a nagyon jó formában lévő San Antoniót meg tudja verni. A zsinórban 35.(!) mérkőzésén is kétszámjegyű gólpasszt kiosztó Rajon Rondo kevés jobb meccset játszott eddig életében, de 22 pontos, 15 asszisztos dupla duplája sem volt elég a támadásban nagyon ritkán hibázó texasiak ellen. A veterán korszakos zsenik csatáját ezúttal fölényesen nyerte a 20 pontos, 15 lepattanós Tim Duncan a haloványabb produkcióval előrukkoló Kevin Garnettel szemben, a padról beállva pedig a brazil Splitter szerzett döntő érdemeket a győzelem kiharcolásából a maga 23 egységével.

A Celtics legjobb dobói: Rondo 22, Pierce 19, Bass 16

A Spurs legjobb dobói: T. Parker 26, Splitter 23, Duncan 20

Atlanta Hawks - Washington Wizards 101 - 100 - hosszabbítás után

Atlantában sem akármilyen jeleneteket láthattunk, kezdve azzal, hogy Nené is a semmiből tért vissza, s a valaha volt legrosszabb idényrajtját produkáló Wizards edzője olyan szinten borította fel kezdőötösét, amilyet ritkán látni az NBA-ben, de rövidtávon megtette a hatását a dolog, meccsben volt, sőt sokáig vezetett is a liga egyetlen máig nyeretlen csapata, a Washington. Ezen felül azt is érdemes megemlíteni, hogy Webster végül időn túlinak ítélt közeli kettese után még úgy vonult az öltözőbe a vendég gárda, hogy ünnepelte a győzelmet, amit végül mégis a Hawks tehetett meg, hiszen a videó bizonyította, hogy hibásan ítélt a játékvezető, aki elsőre megadta volna a kosarat. Így a 2 szekundummal a túlóra vége előtt triplát dobó Kyle Korver lett a meccs hőse, a fővárosiak pedig már 0 - 10-zel állnak.

A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 25, Korver 16, Horford 15

A Wizards legjobb dobói: Seraphin 21, AJ Price 16, Nené, Ariza 12-12

Miami Heat - Milwaukee Bucks 113 - 106 - hosszabbítás után

Érte pár kritika a Milwaukee-t dicsérőket amiatt, hogy csinos mérlegét nem éppen a legjobb csapatok legyőzésével érte el, ám most veresége dacára is bizonyított a Bucks. A Dwyane Wade-del kiegészülő Heat teljes fordulatszámon pörögve is nagyot kapart, hogy a negyedik negyedben hétpontos vendég vezetésről meg tudja menteni a mérkőzést, ám a rendes játékidő utolsó pillanatában Monta Ellis gyönyörű blokkja kellett Wade ellen, hogy ne érjen célba már akkor a Miami. Ám a túlórában már csak egy csapat volt a pályán, a 24 pontos, 18 lepattanós Chris Bosh mellett James és Wade is 28-28 egységig jutott, a regnáló MVP-nek ráadásul csak 2 gólpassz hiányzott a tripla duplához. A túloldalon az újonc John Henson szépen kihasználta, hogy Larry Sanderst a születésnapján állították ki az első félidőben, 17 pontja és 18 lepattanója külön-külön is karriercsúcs, egyszerre pedig fenomenális teljesítmény egy ifjonctól - ám a bravúr elmaradt a vendégektől ezzel együtt is.

A Heat legjobb dobói: L. James, Wade 28-28, Bosh 24

A Bucks legjobb dobói: Jennings 19, Henson 17, Dunleavy 16

Oklahoma City Thunder - Los Angeles Clippers 117 - 111- hosszabbítás után

Nem mindennap látunk olyat, hogy Chris Pault egy csapat - ráadásul hosszabbításos meccsen - pontokban és gólpasszokban is 10 alatt tartsa, de ez a mutatvány most összejött a Thundernek, így a nyugati első zsinórban megnyert hat mérkőzés után kapott ki, az OKC pedig kapaszkodik felfelé a táblázaton. Félidőben Ibaka triplájával még 10-zel ment a 35 pontos Durant fémjelezte hazai alakulat, ám Matt Barnes révén egyenlített a negyedik etap vége előtt fél perccel a Clippers, mindkét irányító hibázott egyet-egyet ezt követően, úgyhogy kezdődhetett a túlóra. Ott már nem jött igazán közel a Los Angeles-i gárda a vendéglátókhoz, meg is előzte ezzel a Thunder a Clipperst.

A Thunder legjobb dobói: Durant 35, Westbrook 23, Kev. Martin 20

A Clippers legjobb dobói: Griffin 23, Ja. Crawford 20, M. Barnes 19

Houston Rockets - Chicago Bulls 93 - 89

A Bulls továbbra sem tud nyerni nyugati túráján, ezzel már negatív mérleget birtokol Tom Thibodeau együttese, de tudjuk jól, hogy legnagyobb ásza, Derrick Rose nélkül küzd a Chicago. Az első félidőben 5 labdát szerző, végül 28 pontig jutó James Harden főszereplésével ha nem is könnyen, de le tudta hajrázni a Rockets a vendégeket, kulcsmomentum volt a végjátékban az ex-chicagói Omer Asik hatalmas blokkja, aminek köszönhetően nem volt reális sansza már az egalizálásra a keleti alakulatnak.

A Rockets legjobb dobói: Harden 28, Patterson 20, Parsons 18

A Bulls legjobb dobói: N. Robinson 21, Deng 19, Boozer 13

Minnesota Timberwolves - Denver Nuggets 94 - 101

Hihetetlen pillanatokkal kezdődött a Minnesota ás a Denver rangadója, ugyanis Kevin Love két héttel a megjósolt visszatérése előtt már ott volt a hazaiak keretében, mi több, már az első félidőben(!) 22 dobott ponttal demonstrálta, hogy ő bizony teljesen rendbe jött kéztörése után, ám végül a 34 pontos, 14 lepattanós dupla dupla is kevés volt, kicsit túlpörgött a Timberwolves, mely egyébként Nikola Pekovicsot és JJ Bareát is bevethette kisebb kihagyások után, utóbbi esetében szintén senki sem számolt a mai visszatéréssel. A Nuggets viszont köszönte szépen és ellopta a show-t, Gallinari, Iguodala és Lawson ennyire jól még nem játszott egyszerre ebben az évadban, így a denveriek zsinórban második idegenbeli diadalukkal visszakapaszkodtak 50 százalékra, a Minny pedig éppen most csúszott le erre a szintre.

A Timberwolves legjobb dobói: Love 34, Barea 12, Pekovics 10

A Nuggets legjobb dobói: Gallinari 19, Lawson, Iguodala 18-18

Dallas Mavericks - New York Knicks 114 - 111

A Dallas vissza tudott vágni a ligaelsőnek New York-i vereségéért, a 27-et szóró OJ Mayo mellett a veterán Vince Carter is elkapta a fonalat, 25 ponttal segített be a kispadról az egykori zsákolókirály, akinek ma is akadtak gyönyörű mozdulatai. Jason Kidd fantasztikus játékkal (17 pont, 6 lepattanó, 5 tripla, 5 gólpassz, 5 szerzett labda) tért vissza egykori sikerei helyszínére, ahogy Tyson Chandler (21 pont, 13 lepattanó) is remekelt korábbi kenyéradója ellen, de ma jobb volt a Dallas, mely újra pozitív tartományba ért ezen sikerével.

A Mavericks legjobb dobói: Mayo 27, Carter 25, D. Collison 19

A Knicks legjobb dobói: Anthony 23, T. Chandler 21, Felton 18

Phoenix Suns - Portland Trail Blazers 114 - 87

Óriási verést mért a Phoenix a hasonló erősségű Portlandre, egyszerűen nem tudott ma az arizonaiak szintjére felpörögni a Blazers. Marcin Gortat 22 pontjával és 7 lepattanójával mutatta meg, hogy hiába nem érzi magát jól jelenlegi helyzetében, azért igazi profi és a pályán teljesíteni tud ilyen lelkiállapotban is, no meg az sem elhanyagolható, hogy a vendégek egyébként is alulméretezett kezdőcentere, JJ Hickson ki kellett, hogy hagyja ezt az összecsapást, az újonc Meyers Leonard ellen pedig azt csinált a "lengyel kalapács", amit csak akart. A Beteg Batummal felálló oregoni gárda teljesen sansztalan volt ezen az estén.

A Suns legjobb dobói: Gortat 21, Mark. Morris 19, O'Neal 17

A Blazers legjobb dobói: Lillard 24, Matthews, Batum 13-13

Sacramento Kings - Los Angeles Lakers 113 - 97

Alapos verésben részesült a Lakers Sacramentóban, pedig DeMarcus Cousins csupán 7 pontig és 8 lepattanóig jutott Dwight Howarddal szemben, igaz a Los Angeles-iek centere is csupán 1 lepattanóval volt jobb fiatal ellenfelénél - mondhatni, kioltotta egymást a két "mamut" ezen a találkozón. Kobe Bryantre ugyan nem volt ellenszere a hazai alakulatnak, 38 ponttal zárt a Lakers ikonja, ám a 23 egységig jutó Marcus Thornton és társai csapatként ma Mike D'Antoni legénysége fölé nőttek, most nagyon hiányzott Steve Nash és Steve Blake, a két sérült irányító. Megint csak 50 százalékon a Los Angeles-i sztárcsapat.

A Kings legjobb dobói: M. Thornton 23, T. Evans 18, A. Brooks, Salmons, J. Thompson 13-13

A Lakers legjobb dobói: Bryant 38, Meeks 15, World Peace 13

Golden State Warriors - Brooklyn Nets 102 - 93

Tegnap Los Angelesben volt jelenése a Netsnek, most pedig a Warriors ellen kellett idegenben bizonyítania a brooklyni gárdának, de a közösen 48 pontot termelő Curry - Thompson páros ellen nem tudott mit felmutatni a keleti alakulat. Deron Williams betegen csupán 9 pontig és 8 gólpasszig jutott el, a 22-őt dobó Brook Lopezen kívül egyénileg ma mindenki halovány volt a vendégeknél, az immáron 7 - 5-ös mérleget birtokló GSW pedig hosszú évek után végre tényleg úgy fest, hogy a rájátszás felé robog majd ebben az alapszakaszban.

A Warriors legjobb dobói: Curry 25, K. Thompson 23, D. Lee 20

A Nets legjobb dobói: B. Lopez 22, Joe Johnson 13, Blatche 11

A nap hőse: A 37 pontot szóró, összesen 9 triplát értékesítő Paul George, aki idén egyre inkább vezére tud lenni a Danny Grangert nélkülöző Indianának, no meg nem mindennap döntik meg Reggie Miller franchise rekordjait tripladobásban...

A nap lúzere: A Toronto Raptors, mely egészen hihetetlen, hogy mennyire képtelen megtanulni nyerni. Ma minden esélyük megvolt a Bobcats otthonában, de a kritikus pillanatokban sehogy sem tudták a gyűrűbe passzírozni a labdát Bargnaniék.