Mikor tényleg 48 percig tart a meccs

A hajnal egyik kiemelt fontosságú és talán legnagyobb figyelemmel követett találkozójára Oklahomában került sor, ahol a helyi Thunder vendége a regnáló bajnok, a Dallas Mavericks volt. A vendégek teljesen formán kívül kezdték a bajnokságot, két eddig vereségük közül mindkettő kiütéses lehetett volna, ha az ellenfél nem kegyelmez meg nekik, gyakorlatilag egy fél és egy negyedtől eltekintve esélyük nem volt még csak pariban sem lenni a Miamivel és a Denverrel szemben. Ezzel szemben az Oklahoma, ha nem is mindig meggyőző játékkal, de három győzelemmel indította a szezont, otthon játszottak, így minden arra mutatott, hogy ők továbbra is 100, míg a Mavericks továbbra is 0 százalékos marad.

A mérkőzést 17:00-ától a Sport2-n, 22:30-tól pedig a Sport1-en megnézhetitek újra!

Oklahoma City Thunder (4-0) - Dallas Mavericks (0-3) 104 - 102

Kapkodóan indult a meccs, két és fél perc alatt mindössze 1-1 dupla mindkét oldalon, sok kihagyott dobás és eladott labda. A rossz sorozatot a vendégek törték meg, előbb Dirk Nowitzki rakott a helyére két büntetőt, majd egy perc alatt három egymás utáni támadást is befejezett a Mavericks: Jason Kidd, Delonte West és újra Nowtizki voltak eredményesek, így négy és fél perccel a kezdést követően 11-2-re mentek és jött is a hazai időkérés. Brooks mester szavai nem nagyon hatottak, a negyed felére 5-17-et mutatott az eredményjelző, a Thunder gyakorlatilag képtelen volt kivédekezni az ellenfél rohamait. Kevin Durant és Serge Ibaka kosaraival ugyan újra tízen belülre kerültek a hazaiak, de előbb Nowitzki, majd James Harden két büntetője után Sean Williams állította vissza a két számjegyű differenciát (11-21). Itt következett a Dallas első rövidzárlata, három és fél perc alatt mindössze egy Shawn Marion kosárra futotta az erejükből, a túloldalon pedig elindult a nagy négyes: Russell Westbrook, Durant, Ibaka és Harden folyamatosan fejezték be az akciókat és utóbbi kosarával úgy fordultak az utolsó percre, hogy 25-23-ra már az Oklahoma vezetett. Ekkor a vendégektől Jason Terry lépett elő, két triplája elég volt ahhoz a hátralévő kis időben, hogy egy egységgel mégis a bajnok állhasson jobban az első negyedet követően.

A második 12 perc elején megint beragadtak a hazaiak, mindössze egy Nick Collison kosárt jegyezhettünk fel a nevük mellé és ezt a túloldal kihasználta, gyorsan öt pontos előnyt építettek ki maguknak (35-30). A kosárcsendnek vége lett a Thundernél, jött Durant egy triplával, Harden egy duplával és máris egál lett a találkozó. Ez az adok-kapok ment pár percen keresztül, aztán négy perccel a vége előtt fordult a kocka. Az akkor 44-42-re vezető Mavericks megtorpant, öt támadást puskáztak el zsinórban, az Oklahoma viszont mind az ötöt pontokkal fejezte be (Harden, Westbrook, Kendrick Perkins és Ibaka voltak eredményesek), így kezdett kinyílni az olló, az eddig szinte végig vezető vendégek már nyolc pontos hátrányban voltak (52-44). Haywood két zsákolással jelentkezett segíteni saját alakulatát és az általa kialakított négy pontos különbség maradt is a félidőre, kellett ehhez Nowitzki utolsó másodperces kosara is. A német sztár jól játszott az első félidőben, 14 pontot dobott, de mellette nem igazán volt kiemelhető senki, ennek ellenére is sokáig vezettek és csak minimális hátrányban voltak. A Thundernél Durant 18 pontot szorgoskodott össze az összecsapás első felében és egyértelműen az Ibaka-Harden kettőstől kapta a legnagyobb segítséget, akiknek nagyon jól ment a játék.

Fordulás után Dirk megint villant, Haywodd újabb zsákolásával pedig rögtön egalizáltak a sötétkékek. Perkins pontjaira Marion és West válaszoltak, hogy a túloldalról Westbrook ugyanezt tegye, miután Marion már a vezetést is megszerezte a texasiaknak. Ezt a szakaszt nem teszik ki a hazaiak az ablakba, ugyanis ezen a Westbrook válaszon kívül több, mint négy percig egyetlen pontot sem dobtak, így öt és fél perccel a negyed vége előtt 68-62-re megint a Dallas vezetett, mint már olyan sokszor a találkozón. Durant ugyan egymaga próbálta felrázni társait, de ekkor még kevés sikerrel, így a negyed kilencedik percére 65-73-as eredménnyel fordultak a felek. Megint jött egy fordulat, egy újabb olyan sorozattal, mint ami a második negyed közepén volt. Négy támadást értékesített egymás után a hazai alakulat, a vendégek ugyanennyiszer hibáztak dobásnál és hiába kért időt idő közben Rick Carlisle edző, nem használt, 75-73-nál újfent az Oklahománál volt az előny. A játékrészből hátralévő négy percben fordított még a Dallas, de Daequan Cook buzzer-beatere (és első pontjai) azt jelentették, hogy 78-76-tal indultak a gárdák az utolsó 12 percre.

A záró felvonást rendhagyó módon a hazaiak kezdték jobban, az első három percben Cook, Collison, Eric Maynor és Ibaka kosaraira mindössze West válaszolt két büntetővel, újra ott volt a legnagyobb Thunder előny, nyolc egység (86-78). Éledezett a Mavericks vagyis inkább kezdett kihagyni a koncentráció a túloldalon (főleg támadásban). Három perc alatt csak a vendégek voltak eredményesek, így a félidő feléhez úgy érkeztünk el, hogy mindössze két pont volt a differencia, még mindig az Oklahoma javára. Itt ugyan Ibaka végre betalált, de egyedül nem tudta tartani a lendületbe jövő vendégeket és Terry hármasával 91-89-re vezetett a Dallas. Harden egyenlített és Westbrook ekkor érezte úgy, hogy el kell indulnia, labdaszerzés után ő fejezte be a gyorsindítást egy 2+1-gyel, valamint a következő támadásban egy duplát is betett az ellenfél gyűrűjébe. Két perccel a vége előtt ezekkel a kosarakkal hárommal vezetett a Thunder, egészen Nowitzki újabb villanásáig,  ugyanis a német óriás triplájával egalizált. Durant duplájára is ő próbált meg válaszolni, de hibázott, támadóhibát ítéltek ellene, majd reklamálás miatt technikait is.

Óriási bakinak tűnt ez az utolsó percben, hiszen a megítélt büntetőt Durant tette a helyére, a támadást pedig Westbrook fejezte be sikerrel, így az utolsó percen belül öt pontos, behozhatatlannak tűnőre dagadt a különbség. A Dallasnak azonban a bajnok arcát láthattuk ma hajnalban: 40 másodperccel a vége előtt Terry talált be a triplavonalon túlról. A túloldalon Durant hibázott, de Ibaka leszedte a támadót, odaütöttek neki, ő azonban mindkét büntetőjét kihagyta, meccsben volt a Mavericks! Ha pedig meccsben volt, akkor ki is akarta használni az adódó lehetőséget, Dirk csak elindult, de nem fejezte be az akciót, kiosztotta Vince Carternek, aki 1.4 másodperccel a vége előtt beverte a hármast, óriási döbbenetet és csendet kieszközölve ezzel a csarnokban. Hogy miért tart 48 percig egy meccs? Azt viszont a kétszeres pontkirály Kevin Durant mutatta be. Az oldalbedobás után nem volt már ideje cselezgetni vagy belemenni bármi másba, fordulásból rá kellett emelnie 9-10 méterről. Ő megtette és ha már ráemelte a labdát, be is ment. A csüggedtséget eufória és önfeledt öröm váltotta fel Oklahomában, legnagyobb sztárjuk ugyanis újabb meccset húzott be nekik. A Dallas csalódott lehet, de játékban sokkal biztatóbbak voltak, mint az előző két alkalommal és mivel nem egy fiatal társaság, valószínűleg túl tudják magukat tenni a vereségen, még ha nagyon fájó is lehet ez most számukra. A hazaiak sokkal jobban dobtak mezőnyből az egész meccs folyamán, ám több, mint kétszer annyi labdát adtak el (26-12) és ez majdnem a vesztükbe került.

Thunder: Durant (30 pont, 11 pattanó, 6 gólpassz, 2 blokk, 6 eladott labda), Ibaka (16 pont, 8 pattanó, 3 blokk), Westbrook (16 pont, 7 eladott labda), Harden (15 pont)

Mavericks: Nowitzki (29 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz), West (15 pont, 6 gólpassz), Terry (16 pont, 9 gólpassz)