Most is Paul mentette meg a Clipperst

Az észak-amerikai profi kosárlabda ligában 8 találkozót rendeztek meg a legutóbbi játéknapon. A Los Angeles Clippers csak elképesztően nehezen gyűrte le hazai pályán a Detroitot, a Los Angeles Lakers pedig ki is kapott Kobe Bryant idei talán legrosszabb meccsén, méghozzá a Utah Jazztől, szintén a Staples Centerben. A floridai belharcot Dwyane Wade döntötte el, így a Miami Heat immáron 13 összecsapás óta veretlen otthon. Nézzük, hogyan alakultak az egyes derbik!

Los Angeles Clippers–Detroit Pistons 87–83 – hosszabbítás után

A Clippers egészen hihetetlen módon több mint egy hónapja nem nyert meg két mérkőzést egyhuzamban és a keleti kiscsapatnak számító Pistons ellen is voltak bizony gondjai. A második negyedben átvette az irányítást a 23 pontos, 15 lepattanós estét produkáló Greg Monroe vezette Detroit, s nem is akart visszább venni. A rendes játékidő végén sok esélyt adott a vendég gárda a 4 egységnyi hátrányban lévő hazaiaknak, akik végül Chris Paul (19 pont, 15 gólpassz) főszereplésével ki is használták ezeket, így jöhetett a ráadás Blake Griffin visszapöcizett közelije után. A túlórában korán meglépett Del Negro legénysége, de a vendégeknél csak ekkor indult be igazán Monroe, akinek találataival visszaállt az élre a Pistons, ám Chris Paul, aki 9 pontot szerzett a hosszabbításban, le tudta zárni a meccset a Los Angeles-ieknek. Február 15. óta most először sikerült back-to-back meccseket hoznia a Clippresnek. Nick Young bemutatkozott a vendéglátóknál, csereként 9 pontig jutott, már most is látszott, hogy nagy erőssége lehet új klubjának.

A Clippers legjobb dobói: Paul 19, Griffin 17, Foye 14

A Pistons legjobb dobói: Monroe 23, Prince 20, Jerebko 14

Los Angeles Lakers–Utah Jazz 99–103

Kobe Bryant szenvedése (20-ból 3 mezőnyből, 15 pont) rányomta bélyegét a Lakers teljesítményére és nagy meglepetésre ki is kaptak a hazaiak az Al Jefferson nélkül érkező Jazztől. Alec Burks és Enes Kanter is 17-17 pontot szórt, mindkettejüknek karriercsúcsot jelentett ez a produkció, a kezdőbe bekerült Derrick Favors pedig 12 pontjával és 10 lepattanójával megint dupla duplázott. A végén még egy jó védekezés után Bryant egyenlíthetett volna egy triplával, de a szinte végig előnyben lévő Utah megúszta és hatalmas sikert aratott a Staples Centerben. A hazaiaknál mindenképp érdemes kiemelnünk Andrew Bynum továbbra is kitartó fantasztikus formáját, ezen az estén 33 pontot és 11 lepattanót tett a közösbe.

A Lakers legjobb dobói: A. Bynum 33, P. Gasol 18, Bryant 15

A Jazz legjobb dobói: Millsap 24, Kanter, Burks 17-17

Miami Heat–Orlando Magic 91–81

A floridai rangadón nem szakadt meg az addig 12 meccse tartó hazai veretlensége a Miaminak, a 31-et szóró Wade húzta Heat tehát stabilizálta második helyét a Konferencián belül. A Magic ugyan szorongatott a harmadik negyedben, az ex-Heat játékos, Quentin Richardson például 5 triplát is dobott, de az igazi átütőerő nem volt meg a vendégekben, csak Dwight Howard 18 pontos, 11 lepattanós performanszát emelhetjük ki az egyéni teljesítmények közül is, de ma csapatként is felülmúlta a vendéglátó az Orlandót.

A Heat legjobb dobói: Wade 31, Bosh 23, L. James 14

A Magic legjobb dobói: D. Howard 18, Q. Richardson 15, Nelson 13

Memphis Grizzlies–Washington Wizards 97–92

A vártnál jobban megszenvedett a Memphis a Nenét meg nem játszató Washingtonnal, de azért ne felejtsük el, hogy a hazaiaknak meg kell küzdeniük a sokat kihagyó Zach Randolph visszaépítésével is, ami még annyira nem halad jól, ahogy azt az „ábra” is mutatja. A 27-et szóró Rudy Gay a végjátékban is remekelt, így a negyedik negyedben még vezetni is tudó fővárosiaknak végül meg kellett elégedniük egy tisztes vereséggel.

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 27, Conley 17, M. Gasol 15

A Wizards legjobb dobói: Wall 25, Jo. Crawford 22, Seraphin 12

Sacramento Kings–Minnesota Timberwolves 115–99

Úgy fest, nagyon megy a Kingsnek Tyreke Evans nélkül, hiszen sorozatban második erősebb ellenfelét is impresszív produkció után fektette két vállra Keith Smart legénysége. Marcus Thornton most sem állt meg 24 pontig, Isaiah Thomes 18 egységgel segített be, míg Jason Thompson egy dupla duplával (13 pont, 10 lepattanó) bizonyította, hogy helye van a kezdőben. A vendégek egymással sem jöttek ki jól a meccs folyamán, a 21 egysége mellé 11 lepattanót is begyűjtő Kevin Love például nagyon csúnyán összeveszett JJ Bareával, majdnem tetlegességig fajult a helyzet, de a társak időben szétválasztották a feleket.

A Kings legjobb dobói: M. Thornton 24, I. Thomas 18, Salmons 15

A Timberwolves legjobb dobói: Love 21, Derrick Williams 16, Webster 14

Cleveland Cavaliers-Atlanta Hawks 87–103

Rengeteg kiegészítőembere hiányzott az Atlantának, de a 19 pontos, 10 gólpasszos dupla duplát szállító Irving és társai így sem tudták gyakorlatilag megközelíteni sem a Hawks produkcióját ezen az estén. Joe Johnson 28 pontját precíz dobószázalékkal (16-ból 11 mezőnyből) érte el, a társak pedig mindannyian hasznossá tudták tenni magukat a játék valamilyen elemében. A hazaiaknál érdemes említést tennünk Alonzo Gee 20 pontos, 9 lepattanós produkciójáról, a fiatal játékos jó esélyekkel indul a legtöbbet fejlődött játékosok harcában a végső elismerésért is.

A Cavaliers legjobb dobói: Gee 20, Irving 19, Jamison 17

A Hawks legjobb dobói: Joe Johnson 28, Teague 18, Hinrich 14

Oklahoma City Thunder–Portland Trail Blazers 111–95

A Blazers nem csinálta meg a csodát, azaz, hogy egymás után idegenben győzze le a keleti-, majd a nyugati listavezetőt is, bár a viszonylag nagyobb különbség ellenére is tetszetősen játszott a nemrég edzőt és játékosokat cserélő oregoni alakulat. A 28 pontos Westbrook és a 26-ot dobó Durant vitték a prímet, de érdemes figyelnünk Thabo Sefoloshára is, aki hosszú kihagyás után tért vissza a minap, s ma már 11 egységig jutott, közte 3 triplával. A vendégeknél Jamal Crawford 23 pontos performansza a kispadról üdítőnek számít mivel a 2010-es Év Legjobb Hatodik Embere győztes pocsék formában kosarazott az utóbbi időben.

A Thunder legjobb dobói: Westbrook 28, Durant 26, Harden 14

A Blazers legjobb dobói: Ja. Crawford 23, Felton 19, Matthews 16

Phoenix Suns–Houston Rockets 99–86

Megvan a negyedik győzelme is zsinórban a Sunsnak és ezennel először áll pozitív mérleggel a Steve Nash irányította társaság. A Kyle Lowry és Kevin Martin nélkül felálló Rockets csak félkarú óriás a két pontzsák távollétében, persze Goran Dragic, az egykori arizonai játékos, így szépen kiteljesedhet, most is remekül teljesített (16 pont, 8 gólpassz, 4 labdaszerzés). Marcus Camby is bemutatkozott a texasiaknál (8 pont, 8 lepattanó), de a 25 pontos idénycsúcsot elérő Michael Redd és társai nem adtak esélyt a Houstonnak a győzelemre.

A Suns legjobb dobói: Redd 25, Frye 19, Gortat 15

A Rockets legjobb dobói: Scola 18, Dragic 16, Patterson 13

A nap hőse: Chris Paul, aki a 19 pontos, 15 gólpasszos dupla duplája mellett megint megmentette a Clipperst, 9 pontot szerzett a hosszabbításban a Pistons ellen.

A nap lúzere: Kobe Bryant, aki nem nagyon ismerte fel, hogy nem megy neki a dobás (20-ból 3 mezőnyből), inkább tovább erőltette azt, így ki is kapott a Lakers a Jazztől, pedig Bynumnak és Gasolnak is nagyon ment a játék.