NBA SL: Orlando 7. nap, Utah 4. nap, Las Vegas 1. nap

Tegnap este Orlandóban, egy nappal korábban pedig Utah-ban ért véget a nyári liga, viszont tegnap elkezdődött Las Vegasban is a "móka".

Utah-ban szerdán nem is rendeztek meccset, csütörtökön pedig befejeződött a torna (itt nem a szokásos kieséses rendszer volt, a négy csapat a négy nap alatt egyszer-egyszer játszott a három másik együttessel.

Utah Summer League, 4. nap, csütörtök
San Antonio Spurs - Boston Celtics 71-85

Az első negyedet még 22-13-ra nyerte a Spurs, utána viszont 27-13-ra a Celtics hozta a második 10 percet, innentől kezdve pedig végig jobbak voltak a zöldek. A győztesnél Marcus Smart most kiemelkedett (22 pont, 9/14 mezőny, 4/6 tripla, 7 gólpassz, 3 szerzett, 4 eladott labda), rajta kívül pedig az idén húzott játékosok is jól teljesítettek: RJ Hunter (18 pont, 4/4 tripla) és Terry Rozier (16 pont, 7 gólpassz) is legjobb meccsüket hozták és Jordan Mickey (9 pont, 9 pattanó) is hasznos volt. Ami gond, hogy a tavaly húzott James Young most is pocsék volt (9 perc, 1 pont, 0/4 mezőny). A túloldalon a két nappal korábban kiválóan játszó Kyle Anderson gyengén játszott (9 pont, 2/12 mezőny, 7 pattanó, 6 eladott labda), a második körben kiválsztott Cady Lalanne (13 pont) volt a legjobb.

A Spurs legjobb dobói: Lalanne 13, Smith 10/6, Anderson 9, Blackshear 9/3.
A Celtics legjobb dobói: Smart 22/12, Hunter 18/12, Rozier 16/6.

Utah Jazz - Philadelphia Sixers 84-78 hosszabbítás után

A Jazz 29-18-ra nyerte az első negyedet, majd fokozatosan adta le előnyét, végül hosszabbítás lett a meccs vége - ebben azonban a Utah megint jobbnak bizonyult. A bokasérülést szenvedő Dante Exum mellett ezúttal már Rodney Hood sem játszott a győztesnél, így Bryce Cotton (20 pont, 5 pattanó, 5 gólpassz) volt a legjobb, bemutatkozott viszont az idén a lotteryben húzott Trey Lyles (10 pont, 3/9 mezőny). A túloldalon Jordan McRae dobta a legtöbb pontot, de már nem először pocsék hatékonysággal (19 pont, 5/16 mezőny, 1/7 tripla, 8/10 büntető). Furkan Aldemirnek ezúttal a pontdobás nem ment, minden más viszont igen (5 pont, 1/4 mezőny, 15 pattanó, 3 blokk), Jahlil Okafor pedig ezúttal jól játszott, de nem kiemelkedően (11 pont, 5/10 mezőny, 6 pattanó, 6 eladott labda).

A Jazz legjobb dobói: Cotton 20, JaJuan Johnson 12, Cooley, Lyles 10-10.
A Sixers legjobb dobói: McRae 19/3, Okafor 11, Grant, McConnell 10/3-10/3.

A Jazz ezzel megnyerte az egész tornát, mivel egyedüliként 3-0-s mérleget ért el, a másik három csapat pedig körbeverést csinált, mindhárman 1-2-vel végeztek.

Az orlandó nyári ligában szerdán három meccset játszottak. Az Orlando White (amelyben a nem kifejezetten a Magichez köthető játékosok játszanak) megverték a Hornetset, ráadásul ezúttal Frank Kaminsky is gyengébb volt a vesztesnél. A Detroit lemosta a pályáról a Pacerst - Myles Turner és Stanley Johnson is kiválóan játszottak. A Heat pedig két ponttal bizonyult jobbnak a Clippersnél - az azóta már a Brooklyntól szerződést kötő Willie Reed, valamint a három nagycsapatban is érdekelt kosaras, Zoran Dragic, James Ennis és Shabazz Napier nagyon jók voltak, Justise Winslow azonban összesen 8 percet kapott és pont nélkül zárt.

Csütörtökön is három meccset játszottak, nagyon tartalékosan már. A Pacers és az Orlando Blue összecsapásán például sem Turner az egyik, sem Hezonja, Gordon és Payton a másik oldalon nem játszottak. Az Orlando White megverte az ezúttal is pocsék Brooklynt, ahol Rondae Hollis-Jefferson legalább leszedett 12 pattanót, ha már a scoring most se ment neki. A Memphis hibátlan maradt, miután az NBA-ben is érdekelt Russ Smith - Jordan Adams - Jarnell Stokes trió vezetésével megverte a Mitch McGary által húzott Oklahoma Cityt. Így érkeztünk el a helyosztók napjáig.

Orlando Summer League, 7. nap, péntek
Oklahoma City Thunder - Los Angeles Clippers 101-100 dupla hosszabbítás után

Végig nagyon szoros meccset játszott a két csapat, ezt mutatja a két hosszabbítás is - a rendes játékidő végén a Clippers éppcsak időn túl dobott egy majdnem félpályás kosarat, de nem adták meg. A második ráadás már hirtelen halál volt, Semaj Christon egy büntetővel meg is nyerte az OKC-nek a meccset. Mindkét oldalon megszórták magukat többen is a 8-8 fős rotációkból. A győztesnél nem játszott Mitch McGary, az érdekesebb emberek közül Dakari Johnson (10 pont, 11 pattanó) dupla-duplázott. A túloldalon a ligába visszavágyódó Jordan Hamilton (29 pont, 11/22 mezőny, 0/5 tripla, 8 pattanó, 5 eladott labda) volt a legponterősebb, de CJ Wilcox (14 pont) is jól játszott.

A Thunder lett így az ötödik, a Clippers a hatodik.

A Thunder legjobb dobói: Christon 23, Cook 22/6, Randolph 17/6.
A Clippers legjobb dobói: Hamilton 29, Moreira 21, Garrett 16/3.

Miami Heat - Detroit Pistons 91-68

Úgy sem volt egy súlycsoportban a két együttes, hogy a Heatnél senki nem játszott az érdekes emberek közül, sem a felnőtt csapatnál eddig is érdekeltek, sem Justise Winslow - kivétel Zoran Dragic (16 pont, 6 pattanó). Az ex-paksi Rodney McGruder ezúttal majdnem 14 perc alatt 5 pontig jutott (2/3 mezőny, 1/2 tripla, 3 pattanó, 2 eladott labda). A túloldalon Stanley Johnson leggyengébb meccsét játszotta (10 pont, 3/10 mezőny, 4 pattanó, 2 blokk) és a többiek közül sem tudott senki felnőni a feladathoz.

Ezzel az eredménnyel a Heat a harmadik, a Pistons pedig a negyedik lett.

A Heat legjobb dobói: Richardson 18/3, Dragic 16/9, Kalinoski 15/6.
A Pistons legjobb dobói: Dinwiddie 11/3, Johnson, Harper 10/3-10/3.

Orlando White - Memphis Grizzlies 73-75 dupla hosszabbítás után

A Memphis 20-6-ra nyerte az első negyedet, hogy utána 21-gyel bukja el a következő kettőt, így nekik kellett kapaszkodni a végén, de sikerült is kiharcolniuk a hosszabbítást. Az első ráadásban nem esett pont, majd jött a második a hirtelen halállal, ebben pedig Russ Smith (15 pont, 9 gólpassz, 3 szerzett labda) volt a hős. Mellette Jordan Adams (12 pont) és a jó nevű Michael Holyfield (13 pont, 5 pattanó) voltak a legeredményesebbek, igazán hatékonyan azonban csak utóbbi dobott. Az ex-fehérvári Tony Crocker a padról több mint 19 percet játszott, ezúttal is hasznos volt (7 pont, 3/5 mezőny, 1/2 tripla). A túloldalon Chris Singleton (16 pont, 5/9 mezőny, 2/3 tripla, 4 pattanó, 4 szerzett labda) volt a legérdekesebb név, a többieknek nem sok esélyük van az NBA-re.

A Memphis ezzel hibátlanul, 5-0-s mérleggel abszolválta az orlandói nyári ligát, a döntő megnyerésével pedig természetesen ők is nyerték az egész tornát.

Az Orlando White legjobb dobói: Singleton 16/6, Benson 16, Appling 15/3.
A Grizzlies legjobb dobói: Smith 15/6, Holyfield 13, Adams 12/3.

Orlando Blue - Indiana Pacers 98-74

Érdekesség, hogy a két alakulat egy nappal korábban is összecsapott, akkor a Pacers nyerni tudott, most viszont az Orlando már az első negyedben kialakított egy nagyobb előnyt, amit végig őrzött, sőt, növelni is tudott. A Pacersnél Joe Young ugyanúgy 28 egységig jutott, mint csütörtökön (28 pont, 11/23 mezőny), de nem nagyon akadt társa, Myles Turner ezúttal sem lépett pályára. A túloldalon szintén pihentek a nagyok, az egyedüli érdekes név, Devyn Marble pedig pocsék volt (7 pont, 1/9 mezőny, 4 pattanó, 3 gólpassz, 3 szerzett labda).

Az NBA szempontjából kevésbé érdekes játékosok hozták ezt a sikert a Blue-nak, amely ezzel a hetedik lett, a Pacers pedig a nyolcadik.

Az Orlando Blue legjobb dobói: Sibert 18/15, Trawick 16/3, Harvey 12/12.
A Pacers legjobb dobói: Young 28/3, Eddie 11/9, Octeus 11.

Charlotte Hornets - Brooklyn Nets 82-73

A két leggyengébb csapat meccsén a Hornets 12 ponttal nyerte a második negyedet, ezzel hozták a győzelmet. A Charlotte-nál ezúttal megint jó volt Frank Kaminsky (19 pont, 6 pattanó), a többi ponterős kosaras, PJ Hairston (16 pont, 5/15 mezőny, 3/10 tripla, 8 pattanó, 4 gólpassz) és Aaron Harrison (5/13 mezőny) viszont nem dobtak túl jól mezőnyből. A túloldalon Ryan Boatright újfent sokat vállalkozott (24 pont, 6 gólpassz, 8/20 mezőny), ezúttal azonban Rondae Hollis-Jefferson végre támadásban is megmutatta, milyen lehetőségek vannak benne (22 pont, 8/21 mezőny, 12 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda).

A Nets ezzel az utolsó helyen végzett, egyedüli nyeretlen csapatként, a Hornets pedig a kilencediken.

A Hornets legjobb dobói: Kaminsky 19/3, Hairston 16/9, Harrison 15/6.
A Nets legjobb dobói: Boatright 24/9, Hollis-Jefferson 22/9, Alexander 11.

Tegnap aztán elkezdődött a Las Vegas-i nyári liga is, amely az utolsó a sorban és a legtöbb csapatot foglalkoztatja a három Summer League torna közül.

Las Vegas Summer League, 1. nap
New Orleans Pelicans - Milwaukee Bucks 101-89

A Pelicans az első negyedet 16 ponttal megnyerte, a másodikat viszont 10-zel elbukta - a második félidőben aztán végig jobbak voltak ellenfelüknél, így megérdemelten nyertek. Bucksnál Damian Inglis visszafogott volt (11 perc, 4 pont, 2/4 mezőny, 2 pattanó, 1 gólpassz), Jorge Gutierrez még ennél is haloványabb (28 perc, 2 pont, 0/4 mezőny, 4 pattanó, 4 gólpassz), az idén az első körben draftolt Rashad Vaughn pedig felemásan mutatkozott be (14 pont, 5/14 mezőny, 0/4 tripla, 5 pattanó) - a padról Sean Kilpatrick volt a legeredményesebb (24 pont, 6/14 mezőny). A túloldalon nem sok, a nagycsapat szempontjából is érdekes játékos lépett pályára - Seth Curry 30 ponttal vitte a prímet (30 pont, 9/17 mezőny, 2/7 tripla), az ex-szolnoki Lazeric Jones pedig nem került pályára.

A Pelicans legjobb dobói: Curry 30/6, Rudd 17/9, Edwin 16/6.
A Bucks legjobb dobói: Kilpatrick 24/6, Kevin Jones 15, Vaughn 14.

Toronto Raptors - Sacramento Kings 90-68

Végig folyamatosan jobban kosarazott a kanadai gárda, simán mosták le a pályáról a Kingst, ahol egyedül a ligába visszatérő James Andersont lehet egyértelmű pozitívumként emlegetni (15 pont, 6/9 mezőny), de neki is volt 5 eladott labdája. Willie Cauley-Stein nem volt rossz, de kiemelkedően jó sem (11 pont, 4/9 mezőny, 3/6 büntető, 5 pattanó, 2 blokk). A túloldalon az első körben húzott Delon Wright kifejezetten jól mozgatta a csapatot (9 pont, 9 gólpassz, 0 eladott labda), a második körben Greivis Vasquezért kapott Norman Powell pedig ennek az első számú haszonélvezője volt (20 pont, 8/15 mezőny). Bruno Caboclo sokkal markánsabb volt, mint korábban bármikor (15 pont, 3/5 tripla, 5 pattanó, 3 szerzett labda), Lucas Noguiera pedig nagyjából azt hozta, amit a túloldalon WCS (10 pont, 5 pattanó, 2 blokk).

A Raptors legjobb dobói: Powell 20/3, Caboclo 15/9, Roberts Jr. 14.
A Kings legjobb dobói: Anderson 15, Cauley-Stein 11, Dukan 11/9.

Denver Nuggets - Atlanta Hawks 86-71

Az első és a harmadik negyedet nagyon könnyedén nyerte a Denver, a másik kettőben pedig hasonló teljesítményt nyújtottak a csapatok, így simán győzött a Nuggets. A Hawksnál két, az NBA szempontjából érdekes magasember játszott, de sem Mike Muscala (8 pont, 3/12 mezőny, 6 pattanó, 4 eladott labda), sem a most igazolt Walter Tavares (4 pont, 2/6 mezőny, 5 pattanó) nem volt túl meggyőző. A győztesnél Emmanuel Mudiay (11 pont, 5/15 mezőny, 0/4 tripla, 5 pattanó, 4 gólpassz), Nikola Jokics (9 pont, 6 pattanó) és Joffrey Lauvergne (8 pont) sem voltak kirobbanó formában, de ma ez is elég volt a sikerhez - Gary Harris jól játszott viszont (15 pont, 4 pattanó, 3 gólpassz)

A Nuggets legjobb dobói: Harris 15, Green 13, Mudiay 11.
A Hawks legjobb dobói: Patterson 16/6, Ashley 15/3, Petteway 11/6.

Los Angeles Lakers - Minnesota Timberwolves 68-81

A nap legjobban várt meccsét játszotta a két együttes az 1/1-gyel és az 1/2-vel a soraikban. Három negyed után egált mutatott az eredményjelző, majd az utolsó 10 percet nagyon megnyerte a TWolves, így végül viszonylag simán diadalmaskodtak. Enyhén szólva is keresték még a formát a csapatok. A győztes legjobbja Zach LaVine volt egyértelműen (24 pont, 7/17 mezőny, 4/8 tripla, 6 pattanó), a két magasember, Karl-Anthony Towns (12 pont, 4/10 mezőny, 3 pattanó, 4 gólpssz, 9 fault, 4 eladott labda) és Adreian Payne (10 pont, 4/13 mezőny, 9 pattanó, 8 fault, 4 eladott labda) nagyon sok hibával dolgoztak.

A túloldalon Jordan Clarkson vitte a prímet (23 pont, 8/17 mezőny, 2/7 tripla), mellette azonban a többiek Townsékhoz hasonlóan sokat bakiztak még. Julius Randle sem volt még meghatározó (11 pont, 3/9 mezőny, 5/8 büntető), Anthony Brown legalább egy jó átlagot hozott (9 pont), Tarik Black energikusan, de borzasztóan sok személyi hibával operált (9 pont, 13 pattanó, 10 fault, 3 eladott labda), D'Angelo Russell pedig felemás teljesítményt nyújtott (8 pont, 3/8 mezőny, 5 pattanó, 6 gólpassz, 3 szerzett labda, 7 fault, 5 eladott labda).

A Lakers legjobb dobói: Clarkson 23/6, Randle 11, Anthony Brown 9/3, Black 9.
A Timberwolves legjobb dobói: LaVine 24/12, Lorenzo Brown 17/3, Jeffers 14.

Houston Rockets - D-Liga válogatott 111-104

Egy nagyon pontgazdag meccsen az első negyedet még 4 ponttal nyerték a D-Ligások, a következő kettőt viszont összesen 21 ponttal a Rockets, így könnyedén nyertek. A győztesnél nem játszottak az érdekesebb nevek (Sam Dekker, Montrezl Harrell, Nick Johnson vagy Clint Capela), így Alan Williams (27 pont, 10 pattanó, 7 fault) és Glen Rice Jr. (20 pont, 6 pattanó) vitték a prímet. A túloldalon az egykori 1/2-es Hasheem Thabeet itt se mutatott sokat (8 pont, 6 pattanó), Scotty Hopson (27 pont) viszont láthatóan megpróbál visszakerülni a ligába.

A Rockets legjobb dobói: Williams 27, Rice Jr. 20/6, Cummings 14/3, Kennedy 14.
A D-Ligások legjobb dobói: Hopson 27/3, Taylor Griffin 15/9, Dentmon 14/9.

Cleveland Cavaliers - Golden State Warriors 75-83

A döntő "visszavágóját" rendezték a nap utolsó meccseként. A Warriors az első negyedben megszerzett előnyét végig növelte, hiába próbálkozott így az utolsó felvonásban a Cavs, a finálé végeredménye megismétlődött. A két nagycsapatnál is érdekelt magasember, Ognjen Kuzmic (14 pont, 8 pattanó) és James Michael McAdoo (20 pont, 7 pattanó, 2 blokk) voltak a legjobbak, az 1/30-on húzott Kevon Looney 5 ponttal, 6 pattanóval és 3 kapott blokkal mutatkozott be. A Clevelandnél Jerrelle Benimont (8 pont, 4/4 mezőny, 10 pattanó, 5 eladott labda) és Tyler Hawst (12 pont, 3/3 tripla) leszámítva nem sok embert lehet dicsérni, pocsékul játszottak így bemutatkozásként.

A Cavaliers legjobb dobói: Haws 12/9, Sykes 11/3, Shurna 9/6.
A Warriors legjobb dobói: McAdoo 20, Kuzmic 14.