NBA Summer League - Orlando 3. nap, Utah 1. nap

Az orlandói nyári liga harmadik napja mellett megkezdődtek a küzdelmek Utah-ban is, bemutatkozott többek között Jahlil Okafor.

Orlando Summer League, 3. nap
Orlando White - Indiana Pacers 85-76

A kevésbé tehetséges orlandói keret szinte végig hátrányban kosárlabdázott, az utolsó negyedet nyerték 13 ponttal, így fordították meg a találkozót. Náluk a két ex-washingtoni a legérdekesebb név, de Glen Rice Jr.-nak pocsék meccse volt (4 pont, 1/7 mezőny, 1/3 tripla, 3 eladott labda), Chris Singleton viszont tőle szokatlanul pontszerzésben is hatékony volt (16 pont, 8/12 mezőny, 6 pattanó, 3 gólpassz, 3 blokk, 2 szerzett labda), ő és Keith Appling (17 pont, 3/10 mezőny, 11/11 büntető) vezették győzelemre az együttest. A túloldalon Myles Turner ma is domináns volt (13 pont, 9 pattanó, 6 blokk), de 8 faultot is kapott, ezen mindenképpen változtatnia kell.

Az Orlando White legjobb dobói: Singleton 17, Appling 17, Braun 13/3.
A Pacers legjobb dobói: Whittington 16/6, Turner 13, Lockett 11/3.

Oklahoma City Thunder - Orlando Blue 73-65

A másik orlandói gárda szoros, de alacsony színvonalú összecsapáson pont az utolsó negyedet rontotta el, ott kaptak ki. Aaron Gordon megint borzasztóan jó volt (21 pont, 8/11 mezőny, 1/2 tripla, 4/8 büntető, 10 pattanó, 3 gólpassz, 3 szerzett labda), a fejlődés jeleit mutatja egyértelműen, legalábbis ezen a szinten. Mario Hezonjának nem ment a dobás annyira (14 pont, 6/16 mezőny, 2/9 tripla), viszont volt egy akkora zsákolása, hogy felrobbant az egész csarnok. Elfrid Payton láthatóan visszafogott, ma se váltotta meg a világot (4 pont, 4 gólpassz, 4 eladott labda). A túloldalon Mitch McGary szárnyalt ezúttal (19 pont, 9/12 mezőny), Dakari Johnson ezúttal nem tudott mellé felnőni (4 pont, 6 pattanó).

A Thunder legjobb dobói: McGary 19, Christon 12, Levi Randolph 10.
Az Orlando Blue legjobb dobói: Gordon 21/3, Hezonja 14/6.

Miami Heat - Detroit Pistons 78-73

Az idei draft legjobban várt kiscsatárai közül találkozott kettő, a Heat pedig egy szoros meccsen nyerni tudott úgy, hogy a második félidőben fordított, a Pistonsnak pedig egy esélye volt a legvégén az egyenlítésre 76-73-nál. Justise Winslow-nak a mezőnydobások nem mennek (5/15 mezőny), viszont nagyon jól harcol ki büntetőket, agresszíven támadja a gyűrűt (17 pont, 7/10 büntető) és Willie Reed is újfent jól játszott (13 pont, 11 pattanó). Az ex-paksi Rodney McGruder kezdett, de 13 és fél perc alatt 0/2-es mezőnymutatóval pont nélkül zárt, 2 gólpassza, 1 pattanója, 1 szerzett és 1 eladott labdája volt. A túloldalon Spencer Dinwiddie valamivel jobb volt, mint korábban, de még mindig nem megy neki igazán (11 pont, 4/10 mezőny), Stanley Johnson viszont extra hatékonysággal dolgozott most is (14 pont, 4/5 mezőny, 2/3 tripla, 7 pattanó, 2 szerzett labda, 1 blokk).

A Heat legjobb dobói: Winslow 17, Reed 13, Richardson 13/6.
A Pistons legjobb dobói: Johnson 14/6, Hilliard 12/6, Barlow 12/6.

Utah Summer League, 1. nap
San Antonio Spurs - Philadelphia Sixers 74-71

Az első félidő szorosan alakult, a harmadik negyedben azonban elhúzott a Sixers. A felvonás végén és a negyedik játékrész elején fordított a Spurs, majdnem végig előnyben is kosaraztak, de Jordan McRae egy perccel a vége előtt egyenlített (71-71). Innen azonban a Sixers már nem szerzett kosarat, a San Antonio viszont igen, így nyertek végül. A Phillynél bemutatkozott Jahlil Okafor és egy finoman szólva is gyenge első félidő után a második félidőben 7/11-es mezőnymutatóval jelentkezett (18 pont, 9/21 mezőny, 10 pattanó, 0/4 büntető) - igaz, a legvégén kilépett az alapvonalon, így nem tudott egyenlíteni csapata, de a többiek még gyengébb dobószázalékkal dolgoztak. A túloldalon Dairis Bertans (19 pont, 5/8 tripla) kiemelkedett a többiek közül.

A Spurs legjobb dobói: Bertans 19/15, Ware 12/6, Lalanne 12.
A Sixers legjobb dobói: Okafor 18, McRae 15/9, Grant 13/3.

Utah Jazz - Boston Celtics 100-82

A második és a negyedik negyedet nagyon megnyerte a hazai gárda, így simán hozták a találkozót. A Utah-nál a nagycsapat szempontjából is fontos fiatalok kiválóan szerepeltek: Dante Exum (20 pont, 9/11 büntető, 5 pattanó, 5 gólpassz) és Rodney Hood (23 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz) is vezérek voltak, de a Jazznél szintén profi szerződéssel rendelkező Jack Cooley is jó volt (13 pont, 13 pattanó) - kis szépséghiba, hogy Exum bokasérülést szenvedett a találkozón. A túloldalon Marcus Smart picit túlpörgött (26 pont, 6/20 mezőny, 2/10 tripla, 12/13 büntető, 8 gólpassz, 5 pattanó), James Young se volt annyira jó (12 pont, 4/11 mezőny, 1/5 tripla), az idei második körben húzott Jordan Mickey azonban hasznosan kosarazott (16 pont, 7/8 mezőny, 3 blokk)

A Jazz legjobb dobói: Hood 23/3, Exum 20/3, Cooley 13/3.
A Celtics legjobb dobói: Smart 26/6, Mickey 16, Fair, Young 12/3-12/3.