NBA Summer League: 10. nap, Las Vegas

Véget ért a Las Vegas-i nyári liga alapszakasza, kialakultak a beosztások az egyenes kieséses rendszerre. Hibátlan maradt a D-Liga válogatott, a Golden State, a Phoenix és a Chicago is - utóbbiak hosszabbításban verték a Portlandet. Muhammadnak továbbra sem megy, de Dieng kevés idő alatt is nagyon hasznos volt - nyert is a Timberwolves. Valanciunas visszavett, de a Raptors így is legyőzte a ma kiemelkedő napot kifogó Ben McLemore vezette Kingst. Teague egyre magabiztosabb a Bullsnál, Goodwin pedig megmutatta, milyen potenciál rejlik benne. Vesely próbál magának rotációhelyet szerezni a Wizardsnál, mai produkciójával egyértelmű, ez már nem az ő szintje.

Miami Heat - Minnesota Timberwolves 71-80

Végig magabiztosan vezetve verte a Minnesota a bajnok nyári ligás csapatát, kérdés nem volt a mérkőzés folyamán, hogy melyik a jobb csapat. A Timberwolvesnál Brandon Paul (13 pont) és John Holland (12 pont, 5 pattanó, 3 gólpassz) vitték a prímet. A fontosabb, draftolt játékosok közül Gorgui Dieng mutatott biztatóbb teljesítményt, ő alig több mint 13 perc alatt 6 pontig (3/4 mezőny), 5 pattanóig, 3 szerzett labdáig és 1 blokkig jutott, míg Shabazz Muhammadnak továbbra sem megy, ő majdnem 20 perc alatt csak 7 egységig jutott 3/10-es mezőnymutatóval. A túloldalon James Nunally (12 pont, 5 pattanó) volt a legeredményesebb és leghasznosabb is, míg Myck Kabongo egy újabb értékelhetetlen produkción van túl.

Toronto Raptors - Sacramento Kings 81-70

Egy hullámzó meccsen úgy tűnt, hogy a kanadai alakulat már az első negyedben eldönti a találkozót a saját maga javára (18-8), ám a félidőre két pontra visszajött a Kings. A második félidőben aztán nem volt már válaszuk a Raptors rohamára, és végül simán nyert a Toronto. A találkozó legjobbja az első kitűnő meccsét maga mögött tudó Ben McLemore volt, aki pazar mezőny- és triplamutatóval végül 26 pontig jutott. A túloldalon Jonas Valanciunas visszavett a tempóból, hiszen majdnem fél óra alatt mindössze 18 pontig és 8 pattanóig jutott, ráadásul volt 9 személyi hibája és 7 eladott labdája is, de Quincy Acy (14 pont, 5 pattanó), Terrence Ross (14 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda) és Chris Wright (13 pont, 6/7 mezőny, 6 pattanó) segítségével így is könnyedén diadalmaskodtak még úgy is, hogy 25 eladott labdájuk volt, és mindössze egy hármast tudtak bedobni a meccsen 12 kísérletből.

Milwaukee Bucks - Golden State Warriors 72-84

Harmadik mérkőzését is megnyerte a Warriors Las Vegasban, és első helyről várhatja majd a folytatást ennek köszönhetően. Most sem izzadtak meg túlságosan, már az első negyedet 9 ponttal nyerték, és ezt a különbséget ezután csak növelték - a differencia még így is a Bucksra nézve hízelgő, tekintve hogy 9-cel több eladott labdájuk volt (12-21), illetve mindössze 28.6%-kal operáltak mezőnyből. Az oaklandieknél öten is 10 pont fölé jutottak, de a 13 pontos határt egyikőjük sem lépte át, igazi csapatmunka volt ez. A nagy csapatban résztvevők közül sem Green, sem Bazemore, sem Machado nem volt igazán jó, ezt az estét most kifejezetten a nyári ligások hozták. A túloldalon John Henson uralta a festéket lepattanókban (9 pont, 15 pattanó), de mezőnyből ő is csak 3/10-et produkált.

Portland TrailBlazers - Chicago Bulls 78-80 h.u.

Kitűnő meccset játszott egymással a Bulls és a Blazers. A chicagóiak uralták az egész első félidőt, de a szünet után jobbak voltak az oregoniak, az utolsó negyedet pedig 9 ponttal hozták, és CJ McCollum (27 pont) egyetlen triplájával egalizálták is az eredményt, jöhetett a hosszabbítás. Itt megint a Chicago volt a jobb, így a Warriorshoz hasonlóan ők is hibátlanul végeztek három meccset követően. Marquis Teague nagyon magabiztos, főleg ha a tavalyi formáját nézzük, ma 25 pontig jutott (7/14 mezőny, 3/3 hármas, 8/12 büntető). Andrew Goudelock ma halványabb volt (11 pont, 4/13 mezőny), de 77-76-nál dobott egy floatert, amivel gyakorlatilag lezárta a meccset a ráadásban. A Bulls két újonca, Tony Snell (14 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz, 2 szerzett labda) és Erik Murphy (10 pont, 5 pattanó) is jól teljesített, de utóbbi eltörte az orrát a meccsen.

A túloldalon a már megénekelt McCollum azért mezőnyből nem volt túl pontos, hiszen csak 8/25-ös mutatóval rendelkezett, de már most is egyértelmű vezér, valószínűleg a nagycsapatban is az lesz a padról. Meyers Leonard (12 pont) pattanókban nagyon nem jeleskedett, de helyette is megtette ezt Thomas Robinson (12 pont, 18 pattanó), aki ma valósággal lubickolt a festékben. Érdekesség, hogy a Bulls úgy is nyerni tudott, hogy 51-29-re bukta a pattanócsatát.

Memphis Grizzlies - Phoenix Suns 88-100

Az első negyedet még a Grizzlies nyerte 7 ponttal, de utána beindult a Phoenix-i gőzhenger, és PJ Tucker (18 pont, 5 pattanó), valamint az újonc Archie Goodwin (22 pont) vezetésével simán nyert az arizonai alakulat, ők is hibátlanul állnak eddig. A Suns gyakorlatilag csak a dobóstatisztikákban nőtt ellenfele fölé, ott viszont nem is kevéssel. A túloldalon Donte Greene (18 pont, 6 pattanó) és Tony Wroten (17 pont) voltak a legeredményesebbek, de utóbbi játéka inkább volt káros, mint hasznos, mivel csak 4/17-ig jutott mezőnyből és volt 6 eladott labdája is, helyette sokkal hasznosabban játszott Willie Reed (10 pont, 5 pattanó) és Gerald Robinson (14 pont, 8 gólpassz).

Washington Wizards - Denver Nuggets 97-69

A nap legsimább meccsét játszotta a fővárosi alakulat a Nuggets-cel, gyakorlatilag a kezdő sípszótól kezdve uralták a találkozót, mindenben ellenfelük fölé emelkedtek és majd' 30 egységgel bizonyultak jobbnak a coloradóiaknál. A Wizardsnál Jan Vesely újra megmutatta, hogy készen áll a nagyobb kihívásra, ma 18 ponttal a mezőny legjobbja lett (9/11 mezőny), mellette Glen Rice Jr. (13 pont), Devon Booker (11 pont, 5 pattanó) és Dennis Horner (15 pont) is jó teljesítményt nyújtott. Otto Porter hét percet sem töltött a parketten, mivel jobb combjában húzódást érzett, és nem erőltették játékát. A túloldalon Evan Fournier (12 pont) volt a legjobb, de neki is volt 7 eladott labdája, mellette csak Quincy Miller (11 pont) jutott 10 fölé, és ő is gyenge százalékkal, az egész Nuggets elég botrányos teljesítményt nyújtott, főleg a Washingtonhoz képest.

D-Liga válogatott - Dallas Mavericks 82-75

A Mavs meglepte az elején a D-Ligából összeszedett játékosokból álló csapatot, 11 ponttal nyerték az első negyedet, de előnyük ezután egyre csak fogyott. A félidőben még két pontos előnyben voltak, ám a negyedik negyedet már egállal kezdte a két együttes, a végén pedig a hátulról érkező, lendületben lévő D-Ligások bedarálták a Dallast is, hibátlanul végeztek a Vegas-i torna "alapszakaszában". Győzelmüket sokkal jobb pattanózásuknak, illetve sok és jól értékesített büntetőiknek köszönhetik. A győztesnél Kyle Weaver (15 pont) volt a legeredményesebb, mellette a mindössze egy mezőnykísérletet értékesítő, ám 10/12-vel büntetőző Elijah Millsap (12 pont), illetve Stefhon Hannah (12 pont) jutottak még 10 fölé. A túloldalon Josh Akognon vitte a prímet (20 pont) gyenge mezőnyszázaléka ellenére is. Jae Crowder (15 pont) jól játszott, de gyengén büntetőzött (4/10), a frissen igazolt Gal Mekel (7 pont, 9 gólpassz, 6 eladott labda, 3 szerzett labda) pedig mindent csinált, jó és rossz értelemben is.

Mivel minden gárda három meccset játszott, kialakult egy bizonyos sorrend közöttük, amely alapján zajlanak tovább majd az események. A kiemelések és a program: