NBA Summer League: 16. nap, Las Vegas

Az idei nyári ligás ütközetek utolsó napján a Las Vegas-i torna döntőjére került sor ma hajnalban. A Golden State Warriors és a Phoenix Suns is megérdemelten jutottak a fináléba, hiszen összes meccsüket nyerték eddig a pontig. Itt aztán összecsapott a több NBA-veteránnal is felálló arizonai, és a leginkább a Warriors nagycsapatából is ismert két másodévesre, Kent Bazemore-ra és Draymond Greenre építő oaklandi alakulat - a döntő hősét azonban nem közöttük, hanem egy meglepetésemberben kell keresni. Lássuk a meccs összefoglalóját, és hogy ki lett a torna legértékesebb játékosa!

Golden State Warriors - Phoenix Suns 91-77

Maga a mérkőzés három negyedig nagyon izgalmas, színvonalas, szoros volt a végeredmény ellenére is. Fej-fej mellett haladtak a felek az első negyedben (22-22), aztán a második már jobban sikerült a Warriorsnak, meg is léptek öt ponttal - köszönhetően leginkább a felvonás közepén futott 11-2-es szakasznak (50-45). A harmadik negyed megint nagyon kiegyensúlyozott, igaz, az első félidőhöz képest gyengébb minőségű játékot hozott. Fordulás után 6 perc alatt mindössze 2 pontot ért el a Golden State, így egyenlített is a Phoenix (52-52), de utána megint meglépett a Warriors, így nagyjából maradt a félidei különbség a két gárda között (65-61). A negyedik negyed elejét aztán nagyon megnyomták Bazemore-ék, gyorsan 10 pont fölé tornázták előnyüket, onnan pedig már nem volt visszaút a Suns számára, így a Golden State Warriors nyerte a Las Vegas-i nyári ligát.

A győztesnél Bazemore (18 pont, 5 gólpassz, 4 pattanó), Green (12 pont, 8 pattanó, 3 gólpassz) és Cameron Jones (12 pont) megint a legjobbak között voltak, a találkozó hőse viszont az az Ian Clark (33 pont, 7/10 tripla) lett, aki már a félidőben 19 egységnél járt, a 33 elért pontja pedig Las Vegas-i rekord, ő volt ma az X-faktor, akire senki nem számított. A túloldalon Archie Goodwin (18 pont) főleg az első félidőben remekelt, hiszen akkor dobta pontjai nagy részét, szám szerint 16-ot. Mellette Marcus Morris (17 pont, 6 pattanó) és PJ Tucker (12 pont, 5 pattanó) játszottak még jól, és még ha a Golden State húzóemberei sem voltak ennél jobbak - már azok, akikkel a meccs előtt számolhattak -, Clark teljesítményére nem volt válaszuk, náluk senki nem tudott feljebb lépni.

A torna MVP-jének a Toronto Raptors litván centerét, Jonas Valanciunast választották, aki 18.8 pontot és 10 pattanót átlagolt, és tegnapi híreinkben már megszólalt a nyári liga fontosságával kapcsolatban.