NBA Summer League: 4. nap

A Thunder és a Rockets csapata is megőrizte veretlenségét a 4. napon, míg a Philadelphia és a Brooklyn alakulata eddig még nem nyert meccset. Jeremy Lamb kis híján megdöntötte csapattársa, Reggie Jackson alig 24 órás rekordját, Jason Kidd továbbra sem boldogul az ifjoncokkal – Kelly Olynyk pedig ismét nyomatékosította, hogy nagyon szeretne megkapni a Summer League MVP-jének járó elismerést.

Utah Jazz – Brooklyn Nets 98-69

Az eddig elég halovány Trey Burke nem lépett pályára a Jazzben, így távollétében Chris Roberts (15/6) és Jeremy Evans 15 pont, 9 pattanó) vezette a gárdát – no meg Alec Burks, aki alig 17 perc alatt 14 pontot rámolt be. A francia nagyember, Rudy Gobert most csak kevés percet kapott, a brazil hátvéd, Raul Neto (Lóránt Péter egykori csapattársa a Lagun Aróban) viszont többet, amit jó játékkal hálált meg. A Nets és Jason Kidd továbbra is nyeretlen, a hírek szerint az utolsó két meccsen Kidd nem is fog leülni a kispadra. A Brooklynban ma a hátvéd Chris Wright 20 pontja érdemel említést – de ő is -21-es plusz/mínusz mutatóval zárt. A találkozót egy kisebb incidens zavarta meg: az utolsó pillanatokban lekapcsolt a csarnok világítása.

Oklahoma City Thunder – Philadelphia 76ers 74-62

A Thunder 4-0-val áll a tornán, a Sixers sem tudott komolyabb ellenállást kifejteni ellenük. Az előző összecsapáson 35 pontos tornarekordot gurító Reggie Jackson nem is került pályára, nem úgy Jeremy Lamb, aki majdnem megdöntötte csapattársa csúcsát – végül 32 pontig jutott (10/14 mezőnyből, 3/5 tripla, 9/10 büntető). Mellette a center Steven Adams is egyre jobb, az újonc 13 pontig jutott, és jó védekezésével tűnt ki. A túloldalon Rodney Williams igyekezett tartani a lépést azok után, hogy Michael Carter-Williams nagyon rossz dobóformát fogott ki (7 pont, 3/16 mezőnyből) – a 76ers még nyeretlen (0-3).

Houston Rockets – Boston Celtics 85-78

A Rockets harmadik meccsén harmadik győzelmét aratta, de ez már közel sem volt olyan könnyű szülés, mint az előző – köszönhetően leginkább annak, hogy a James Anderson-Patrick Beverley hátvédduó pihent. Terrence Jones ugyan 14 büntetőt harcolt ki, de igazán senki nem találta a dobóformáját a Houstonban. Leszedtek viszont kerek 50 lepattanót, amiből 24 támadó volt – ennyi második esélyük volt kosarat szerezni. A Celticsben Kelly Olynyk most nem találta a tripláit (0/5), a kétpontosokat viszont majdnem hibátlanul hajigálta (8/9), és 10 lepattanóba is belekapaszkodott. Mellette Tim Abromaitis (14/6) azzal tűnt ki, hogy pluszmínusz mutatója +20-as volt a meccs végén, Phil Pressey pedig azzal, hogy Darius Johnson-Odom pihentetése miatt szabadon szervezhetett – ez 10 gólpasszban mutatkozott meg.