NBA Summer League, Las Vegas: 11. nap

Ma hajnalban véget ért az NBA idei nyári ligája, miután a Las Vegas-i torna döntőjét is megrendezték.

Las Vegas Summer League, 11. nap
San Antonio Spurs - Phoenix Suns 93-90

Hiába nyerte 6 ponttal az első negyedet a Suns, a második és a harmadik felvonást ugyanilyen különbséggel, 6-6 pontokkal bukták el. A záró játékrészben még tovább nőtt a különbség a két fél között, jócskán 10 pont fölött vezetett a San Antonio a negyed nagy részében. A végén ugyan triplákkal visszakapaszkodott a Phoenix, de hiába lett a vége csak hárompontos differencia, esélyük sem volt az arizonaiaknak az egyenlítésre. Ezzel Becky Hammon nemcsak az első női tréner, aki SL meccsen irányított egy NBA csapatot, de meg is nyerte a tornát a Spursnél egyébként segédedzőként dolgozó, egykori kiváló WNBA játékos. Az MVP Jonathon Simmons lett.

A Sunsnál a kezdők voltak porondon, és a sok dobást hibázó Devin Booker (10 pont, 3/10 mezőny, 2/3 tripla) mellett nem is volt gond senkivel - Alex Len takarított a palánk alatt (9 pont, 3/8 mezőny, 13 pattanó, 2 blokk), Archie Goodwin hozott egy átlagot (12 pont, 6/12 mezőny, 3 eladott labda, 3 blokk), TJ Warren újfent az egyik legjobb volt (17 pont, 7/14 mezőny, 6 pattanó), Mike James pedig kiemelkedően teljesített (32 pont, 10/18 mezőny, 3/6 tripla, 9/11 büntető, 8 pattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett, 5 eladott labda). A padról azonban összesen 10 pont érkezett, ebben pedig a Spurs sokkal jobb volt. Most Kyle Andersonnak nem ment annyira (15 pont, 5/13 mezőny, 5/9 büntető, 8 pattanó, 4 gólpassz), Jarrell Eddie kifejezetten gyenge volt (8 pont, 3/13 mezőny, 2/7 tripla), viszont a cserék közül Jonathon Simmons (23 pont, 7/14 mezőny, 9/12 büntető, 3 gólpassz, 3 pattanó) és Treveon Graham (22 pont, 7/11 mezőny, 3/4 tripla, 3 szerzett labda) is borzasztóan sokat tettek hozzá a meccshez, vezetésükkel nyerte a padok csatáját 60-10-re a San Antonio.

A Spurs legjobb dobói: Simmons 23, Graham 22/9, Anderson 15.
A Suns legjobb dobói: James 32/9, Warren 17, Goodwin 12.