NBA Summer League, Las Vegas: 1-2. nap

Péntek este elkezdődött a második nyári ligás torna, a Las Vegas-i is - az első napon 6, a másodikon pedig 8 meccset rendeztek. A New York Knicks és a címvédő Golden State Warriors mutatkoztak be a legjobban, 2-2 győzelemmel, de egymásnak feszült szombat hajnalban az idei draft első két választottja, Jabari Parker és Andrew Wiggins, és bemutatkozott ma hajnalban az orlandói tornát megnyerő Philadelphia Sixers is. Lássuk a 14 meccs rövid összefoglalóit!

1. nap, péntek
Dallas Mavericks - New York Knicks 64-76

Szoros első félidő után robbantott a Knicks a harmadik negyedben, ott megszerzett előnyükről nem tudott már visszajönni a Mavs. A New Yorknál nem meglepő módon Tim Hardaway Jr. (25 pont, 5 pattanó) volt a vezér, Cleanthony Early (13 pont) jól mutatkozott be, az éppen a Mavstől szerzett Shane Larkin (10 pont, 5 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda) pedig sokoldalúan játszott. A túloldalon a Bernard James (15 pont, 10 pattanó, 4 blokk). Gal Mekel (10 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) duó volt hasznos, a többiek gyengén játszottak.

Los Angeles Lakers - Toronto Raptors 78-88

A Raptors gyakorlatilag egy negyed alatt tudatosította a Lakersben, hogy ők a jobbak, hiába kapaszkodott tehát vissza az aranysárga-lila alakulat a harmadik felvonásban, nem forgott veszélyben a kanadai alakulat győzelme. A "brazil Kevin Durant", Bruno Caboclo 12 ponttal mutatkozott be, de az igazi pluszt John Shurna (21 pont, 5/8 tripla) és TJ Bray (12 pont, 3/3 tripla) hozták. A Lakersnél Jordan Clarkson (21 pont, 4 pattanó, 3 gólpassz) és Kevin Murphy (16 pont) emelkedtek ki.

Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers 68-70

A tavalyi és az idei 1/1-es vezetésével nyert a Cavs egy végig nagyon szoros találkozón a Milwaukee Bucks ellen - a pár pontos különbség ellenére a végjátékban nem vezetett egyszer sem a Bucks és döntetlen sem volt. Anthony Bennett (15 pont, 7 pattanó) és Andrew Wiggins (18 pont ,1/8 tripla) mellett Matthew Dellavedova (13 pont, 9 pattanó, 6 gólpassz, 6 eladott labda) játszott kulcsszerepet a sikerben, utóbbi főleg az utolsó percekben mutatott produkciójával. A túloldalon az idei 1/2-es Jabari Parker (17 pont, 9 pattanó) és Giannis Antetokounmpo (17 pont, 6 pattanó) vitték a prímet.

Charlotte Hornets - Golden State Warriors 58-70

Erről a meccsről, illetve a magyar bajnokságból ismert légiósok szerepléséről már korábban beszámoltunk. A Golden State már a félidőben 24 ponttal vezetett a borzalmasan játszó Charlotte ellen. A Warriorsnél Nemanja Nedovic (17 pont, 5 pattanó) és Orlando Johnson (12 pont) voltak a vezérek. A túloldalon Mickey McConnell (19 pont) és Josh Davis (14 pont, 16 pattanó) mellett nem volt értékelhető teljesítmény, Noah Vonleh (0 pont, 6 pattanó, 3 blokk, 0/13 mezőny) és PJ Hairston (7 pont, 2/16 mezőny, 1/10 tripla) is egészen pocsékul debütáltak.

San Antonio Spurs - Sacramento Kings 85-69

A kifejezetten jó erőkből álló Kings még vezetett a félidőben 8 ponttal, de a 19 egységgel elvesztett harmadik felvonás megpecsételte sorsukat. Nik Stauskas (14 pont) egészen jól mutatkozott be, Quincy Acy (14 pont, 7 pattanó) hasznos volt, de sem Derrick Williamsnek (12 pont, 5 pattanó), sem Ben McLemore-nak (11 pont, 8 eladott labda), sem Ray McCallumnak (10 pont, 6 pattanó) nem igazán ment a játék. A Spursnél hiába volt Austin Daye (14 pont, 9 pattanó, 5/18 mezőny, 1/8 tripla) a legeredményesebb, Kyle Anderson (6 pont, 6 gólpassz, 4 pattanó), Bryce Cotton (12 pont) és Darius Morris (12 pont) hasznosabbak voltak nála összességében.

New Orleans Pelicans - D-League All-Stars 83-81

A D-Ligások első negyedben megszerzett 11 pontos előnyüket nagyon sokáig tartották, aztán az utolsó felvonásban fordított a Pelicans és nyert. A New Orleans Russ Smih (20 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz, 3 szerzett labda, 6 eladott labda) mellett Patric Youngnak (11 pont, 13 pattanó) és a már 34 éves, több komoly sérülésen is túllévő Josh Howardnak (14 pont) köszönhet a legtöbbet. A túloldalról Devin Ebanks (15 pont, 13 pattanó) volt a legjobb, ő dupla-duplázott is.

A pénteki Top10 az orlandói nyári liga utolsó napjával együtt:

2. nap, szombat
New York Knicks - Portland TrailBlazers 71-69

Végig kiélezett találkozó végjátékába is még a Blazes fordult vezetéssel, ám a Knicks büntetőkkel és Shane Larkin duplájával átvette a vezetést és a győzelmet is megszerezték. A New Yorknál megint Hardaway Jr. (20 pont) vitte a prímet, ezúttal Shannon Brown (12 pont) tette a közösbe a legtöbbet mellette (12 pont) - sem Larkinnak, sem Earlynek nem ment annyira, mint az első meccsen, de mindketten fontos pontokat szereztek a negyedik negyed végén. A Portlandnél Thomas Robinson (19 pont, 7 pattanó), CJ McCollum (16 pont) és Will Barton (11 pont, 7 pattanó) voltak a legjobbak.

Washington Wizards - Atlanta Hawks 90-74

A félidőben még 6-tal a Hawks ment 12 ponttal megnyert második negyedének köszönhetően, ám a második félidőben Otto Porter (25 pont, 7 pattanó) és Glen Rice Jr. (22 pont) vezetésével átgázolt rajtuk a fővárosi alakulat, simán nyert a Wizards. Az Atlantában Adreian Payne (12 pont, 7 pattanó) volt a legjobb, de ő sem dobott jól (5/15 mezőny). Dennis Schröder (8 pont, 2/13 mezőny) nagy csalódás volt, a Krkából ismert Edo Muric (4 pont) viszont egészen jól használta ki a rendelkezésére álló 5 percet.

Denver Nuggets - Toronto Raptors 110-82

Óriási mészárlás lett a meccs a coloradói alakulat 110 dobott pontjával, már az első negyed után 17 ponttal ment a Nuggets. A most draftolt Gary Harris (33 pont, 6 pattanó, 5/10 tripla) a nap egyik legjobb teljesítményét nyújtotta, de jól játszott Quincy Miller (23 pont, 4 blokk) és Erick Green (17 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) is. A Raptorsnál Caboclo (11 pont, 3/10 mezőny, 1/6 tripla) ezúttal nem volt annyira meggyőző, DeAndre Daniels (12 pont, 5 pattanó) és Dwight Buycks (21 pont) voltak a legjobbak.

Minnesota Timberwolves - Dallas Mavericks 85-93

A Dallas a második és a harmadik negyedben akkora előnyt épített ki magának (17 ponttal voltak jobbak ebben a két felvonásban), hogy az utolsó 10 percre nem maradtak igazmak. A texasiaknál Ricky Ledo (21 pont, 5/8 tripla) és Bernard James (21 pont, 7 pattanó) voltak a legjobbak, de Eric Griffint (17 pont, 2 szerzett labda, 2 blokk) is ki lehet emelni. A másik oldalon Shabazz Muhammad (27 pont, 11 pattanó) mellett nem igazán volt kiemelkedő teljesítmény: Aleksey Shved (14 pont), Zach LaVine (13 pont) és Gorgui Dieng (12 pont, 10 pattanó, 2 blokk) segítsége pedig ezúttal kevés volt.

Golden State Warriors - Phoenix Suns 74-72

Erről a meccsről, különösen a végjátékáról reggel már beszámoltunk kicsit bővebben. A Sunsnál az idei első körben kiválasztott TJ Warren (22 pont) volt a legjobb, de Tyler Ennis (7 pont, 4 pattanó, 3 szerzett labda) is hasznosan játszott, míg a tavalyi draftee-k közül Alex Len (6 pont, 6 pattanó, 2 blokk) visszafogott volt, Archie Goodwin (17 pont) azonban Warren mellett a legjobb Sunsos. A Warriors szinte mindent Justin Holidaynek (29 pont, 13 pattanó, 2 blokk) köszönhet, a többiek egytől-egyig gyengén játszottak.

Los Angeles Clippers - Chicago Bulls 70-86

A Bulls minden negyedet megnyert, így előnyét folyamatosan növelve diadalmaskodott a Clippers ellen. A chicagói együttes és a mérkőzés messze legjobbja Tony Snell (27 pont, 5/7 tripla) volt, aki uralta az egész mezőnyt. Az idén draftolt Bulls-játékosok közül Doug McDermott (10 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 4 eladott labda) azért még kereste a dobókezét, Cameron Bairstow (8 pont, 6 pattanó) pedig nagyot brusztolt a palánk alatt. A túloldalon nem volt igazi vezér, Lorenzo Brown (17 pont, 8 gólpassz) volt a legjobbjuk.

Miami Heat - Houston Rockets 92-81

A Heat három negyeden keresztül folyamatosan jobb volt, az utolsó negyed előtt 17 ponttal vezettek, kérdés nem volt, hogy ők a jobbak ezen a napon. A Rocketsnél Nick Johnson (11 pont, 6 gólpassz) mentett át valamit az orlandói formájából, Isaiah Canaan (18 pont) és Donatas Motiejunas (13 pont) is jók voltak, de ezúttal ez nem volt elég a floridaiak ellen. A Heatnél Justin Hamilton (21 pont, 7 pattanó, 5 blokk) és James Ennis (19 pont, 8 pattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda) vitték a prímet, ahogyan Orlandóban is általában. Shabazz Napier (11 pont, 5 gólpassz, 5 eladott labda) egymás után második nap is hasznos tudott lenni, a padról pedig Tyler Honeycutt (16 pont) szállt be jól.

Philadelphia Sixers - Utah Jazz 74-70

Az orlandói végső győztes Sixers jól kezdett, de 6 pontos előnyük a harmadik negyed végére már 4 pontos hátránnyá vált. A végjátékban aztán Jordan McRae (20 pont, 2 szerzett labda, 2 blokk) és Drew Gordon (6 pont, 7 pattanó) kosaraival előnyre tett szert a Philly, amit meg is tartottak. McRae mellett Sean Kilpatrick (20 pont) volt a legjobb a győztesnél. A Jazznél bemutatkozott Dante Exum (10 pont, 3 pattanó, 3 gólpassz) és Rodney Hood (9 pont, 8 pattanó) is. Malcolm Thomas (13 pont, 8 pattanó), Rudy Gobert (11 pont, 9 pattanó) és Trey Burke (11 pont, 4 pattanó, 4 gólpassz) sem voltak rosszak, de vezér most nem volt a Jazzben ezen a meccsen.