NBA Summer League, Las Vegas: 2. nap

Townsnak és Russellnek továbbra sem megy, vereséggel mutatkozott be az NBA első női "vezetőedzője".

Las Vegas Summer League, 2. nap
Dallas Mavericks - New Orleans Pelicans 86-90

Szinte végig előnyben kosarazott a Pelicans, bár nem volt túl nagy a fórjuk. A végjátékban egy pontra még visszajött a Dallas (86-87), de három büntetővel biztosította a sikert a New Orleans. A Pels legjobbja most is Seth Curry volt, bár hatékonysága hagyott némi kívánnivalót maga után (25 pont, 9/23 mezőny, 1/9 tripla, 7 pattanó, 5 szerzett labda), a padról pedig ezúttal 15 percet kapott az ex-szolnoki Lazeric Jones is (5 pont, 2/6 mezőny, 1/2 tripla, 1-1 pattanó, gólpassz, szerzett és eladott labda). A túloldalon az idei draft első körében húzott Justin Anderson volt a legjobb (23 pont, 8/18 mezőny, 3/10 tripla, 7 pattanó), mellette a Mavs már igazolt játékosa, Dwight Powell volt a legponterősebb (19 pont, 14 pattanó, 4 eladott labda), a második körben kiválasztott indiai Satnam Singh pedig 10 és fél perc alatt 4 pontig, 3 pattanóig, 1 gólpasszig és a csapatban legjobbnak számító +10-ig jutott.

A Mavericks legjobb dobói: Anderson 23/9, Powell 19/6, Wayns 13/6.
A Pelicans legjobb dobói: Curry 25/3, Edwin 14/3, Dejean-Jones 10/3.

San Antonio Spurs - New York Knicks 73-78

Bemutatkozott a meccsen az 1/4-es Kristaps Porzingis és a liga történetének első női vezetőedzője, Becky Hammon is, aki a Spurs egyik segédedzője, de most ő vezeti a csapatot. Végig nagyon szoros volt az összecsapás, a harmadik játékrészben a San Antonio került előnybe, de a Knicks fordított, és bár volt esélye a Spursnek az egyenlítésre, a végén kihagyták a triplát 73-76-nál, így a New York-iak örülhettek.

A győztesnél a tavaly draftolt Cleanthony Early vitte a prímet (18 pont, 5/10 mezőny, 2/6 tripla, 5 pattanó, 3 gólpassz, 3 eladott labda), de egészen jó volt a két idei választott, Porzingis (12 pont, 3 pattanó, 2 blokk) és Jerian Grant is (12 pont, 1/6 mezőny, 9/10 büntető, 5 pattanó, 3 gólpassz, 2 szerzett labda). A Spursnél megint Kyle Anderson volt a legjobb (23 pont, 8/15 mezőny, 5 pattanó, 3 szerzett labda), mellette a tegnap a nagy csapattól szerződést kapó Jonathon Simmonst lehet kiemelni 15 pontja (4/11 mezőny, 6 pattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda) és egy hatalmas zsákolása miatt.

A Spurs legjobb dobói: Anderson 23, Simmons 15, Scott 10/6.
A Knicks legjobb dobói: Early 18/6, Porzingis 12, Grant 12/3.

Phoenix Suns - Washington Wizards 86-77

20-9-cel kezdett az elég erős állománnyal érkező Phoenix, onnantól kezdve pedig csak üldözték őket a fővárosiak, könnyedén nyert a Suns. Az arizonaik három NBA-ben is szereplő fiatalja kivétel nélkül húzóemberként viselkedett: Alex Len (17 pont, 8 pattanó, 3 blokk), Archie Goodwin (22 pont, 5 pattanó, 2 gólpassz, 2 szerzett labda) és TJ Warren (20 pont, 3 pattanó, 3 szerzett labda) is hatékonyak voltak. Az idei lotteryben húzott Devin Booker sem volt rossz, de pont a kinti dobás nem ment neki, amiért kiválasztották (12 pont, 4/11 mezőny, 0/4 tripla) - a korábban a ligában megforduló Josh Harrellson (0 pont, 0/4 mezőny) és Luke Harangody (5 pont, 3 pattanó, 2 blokk) nem sok sót evett meg. A túloldalon az 1/15-ös Kelly Oubre Jr. nyújtotta a legmarkánsabb teljesítményt, de ő sem volt túl precíz (20 pont, 8/20 mezőny, 1/7 tripla, 10 pattanó, 2 szerzett labda).

A Suns legjobb dobói: Goodwin 22/3, Warren 20, Len 17.
A Wizards legjobb dobói: Oubre Jr. 20/3, Famous, Machado, Suggs 10-10.

Minnesota Timberwolves - Chicago Bulls 71-84

Az első és a harmadik negyedben sokkal jobban játszott a Bulls, így hiába nyerte meg a páros felvonásokat minimális különbséggel a Minnesota, nem tudta megszorongatni sem a Chicagót. A Bullsnál az idén húzott Bobby Portis szárnyalt (23 pont, 9/14 mezőny, 3/4 tripla, 7 pattanó), nagyon jó volt mellette Doug McDermott (20 pont, 9/16 mezőny, 5 pattanó) és hatékonyan kosarazott Ramon Galloway is a Bullsnál (17 pont, 4/7 mezőny, 9/9 büntető, 9 gólpassz) 6 eladott labdája ellenére is.

Az 1/1-es Karl-Anthony Towns ezúttal is halovány volt (9 pont, 4/11 mezőny, 9 pattanó, 2 blokk) és most Zach LaVine sem nyújtott annyira jó teljesítményt (20 pont, 5/20 mezőny, 9/10 büntető, 9 pattanó, 4 eladott labda) - Andreian Payne (16 pont, 6/12 mezőny, 3/5 tripla, 9 pattanó) és Tyus Jones (14 pont, 3 gólpassz, 2 szerzett labda) viszont sokkal hasznosabban kosaraztak. Az ex-fehérvári Kyle Barone 6 perc alatt 0 ponttal és 1 pattanóval végzett.

A Timberwolves legjobb dobói: LaVine 20/3, Payne 16/9, Jones 14.
A Bulls legjobb dobói: Portis 23/9, McDermott 20/6, Galloway 17.

Portland TrailBlazers - Boston Celtics 76-85

Az első két negyedet a Boston összesen 18 ponttal nyerte, így hiába faragott ebből 11 egységet a harmadik játékrészben a Portland, nem tudtak már visszakapaszkodni ellenfelükre. A Celticsnél Marcus Smart ezúttal sem a hatékonyabbik énjét mutatta (19 pont, 5/17 mezőny, 4/11 tripla, 3 pattanó, 3 gólpassz, 3 szerzett labda, 3 eladott labda) és Terry Roziernek sem ment annyira a játék (7 pont, 3/9 mezőny, 3 pattanó, 3 gólpassz). A padról RJ Hunternek a dobás nem ment, a büntetőket viszont szépen harcolta ki (13 pont, 2/8 mezőny, 1/5 tripla, 8/10 büntető), Jordan Mickey viszont nagyon hasznosan játszott (15 pont, 10 pattanó, 3 blokk, 2 szerzett labda.

A túloldalon az idei drafton húzott Pat Connaughton (9 pont, 3/5 tripla, 4 pattanó, 2 szerzett labda) és a ligába visszakerülni próbáló Malcolm Thomas (13 pont, 10 pattanó, 2 blokk) hasznosan játszottak. A már a nagy csapatnál játszó Allen Crabbe már közel sem ennyire (15 pont, 6/15 mezőny, 10 fault, 3 eladott labda), és az egykori NBA-sek közül Daniel Orton (7 pont, 6 pattanó, 9 fault, 4 eladott labda) és Arnett Moultrie (6 pont, 5 pattanó) sem voltak túl meggyőzőek.

A TrailBlazers legjobb dobói: Crabbe 15/6, Thomas 13, Frazier 11.
A Celtics legjobb dobói: Smart 19/12, Mickey 15, Holmes 15/3.

Philadelphia Sixers - Los Angeles Lakers 60-68

A nap leggyengébb meccsén a második negyedet ugyan 12 ponttal megnyerte a Sixers, egyébként viszont a többit elvesztették, nem is kis különbségekkel, így viszonylag könnyedén nyert a Lakers. A Phillynél Jahlil Okafor még mindig nem tudott igazán hatékony lenni (19 pont, 6/14 mezőny, 7/12 büntető, 11 pattanó, 5 eladott labda, 2 blokk). Mellette egyetlen név kiemelhető, a tavalyi Achilles-szakadása után visszatérő Pierre Jackson (15 pont, 5/11 mezőny, 3/6 tripla), a második körben kiválasztott JP Tokoto például nagyot bukott (1 pont, 0/7 mezőny, 0/3 tripla, 5 pattanó, 2 gólpassz, 2 szerzett labda).

A túloldalon Jordan Clarkson volt megint a legjobb (19 pont, 8/16 mezőny, 4 pattanó, 3 szerzett labda, 3 eladott labda). Az 1/2-es D'Angelo Russellnek továbbra sem megy (14 pont, 4/15 mezőny, 0/3 tripla, 8 pattanó, 3 gólpassz, 7 eladott labda). Julius Randle nem lépett pályára, Larry Nance Jr. viszont nagyon sokat segített a győzelem megszerzésében (8 pont, 4/6 mezőny, 5 pattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk, +20). A két center újfent nagyon sok személyi hibával játszott, Tarik Black (7 pont, 6 pattanó, 8 fault) és Robert Upshaw (0 pont, 6 pattanó, 6 fault) játékából is ez emelkedett ki igazán.

A Sixers legjobb dobói: Okafor 19, Jackson 15/9, Wilbekin 9/9, Sampson 9/3.
A Lakers legjobb dobói: Clarkson 19/3, Russell 14, Nance Jr. 8.

Cleveland Cavaliers - Brooklyn Nets 75-76

Az első negyedet 8 ponttal nyerte a Nets, a középső kettőt viszont összesen 16-tal a Cavs. A negyedik felvonásban fordított a Nets - 3.9 másodperccel a vége előtt DJ Seeley két büntetőjével még a Cleveland állt jobban, 2 másodperccel a vége előtt azonban Markel Brown is két büntetőhöz jutott, amelyek a Brooklyn győzelmét jelentették. Az ohióiaknál a már említett Seeley (11 pont, 3/8 mezőny, 2/5 tripla, 5 gólpassz) mellett az első napon is jó Jerrelle Benimon (11 pont, 4/6 mezőny, 3/7 büntető, 11 pattanó, 4 eladott labda) emelhető ki a pozitív oldalon. A győztesnél a Miamiből "átköltöző" Willie Reed dupla-duplázott (10 pont, 10 pattanó), jó volt Rondae Hollis-Jefferson is (15 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz, 4 szerzett labda), Ryan Boatrightnak pedig a külső dobások mentek igazán (16 pont, 5/13 mezőny, 4/7 tripla).

A Cavaliers legjobb dobói: Seeley 11/6, Benimon 11, Shurna 9/9.
A Nets legjobb dobói: Boatright 16/12, Hollis-Jefferson 15/3, Brown 11/3.

Utah Jazz - Miami Heat 79-82

A Heat minimális előnyben kosarazott szinte a teljes mérkőzés folyamán, ezt az előnyüket viszont szépen tartották a végjátékban is, nem nagyon volt esélye a Jazznek az egyenlítésre vagy a fordításra. A Jazznél Dante Exum (boka) és Rodney Hood (váll) is sérült, így viszont most eléggé egyszemélyes volt az együttes, Bryce Cotton próbálta meg őket győzelemre vezetni, sikertelenül (28 pont, 8/15 mezőny, 2/6 tripla, 10/11 büntető, 5 pattanó, 4 gólpassz). A túloldalon Justise Winslow sérülés miatt nem játszott, James Ennis visszafogottan pattogtatott (6 pont, 3/7 mezőny, 5 pattanó), Shabazz Napier-nek nem igazán ment a játék (13 pont, 2/11 mezőny, 8/10 büntető, 4 gólpassz), Josh Richardson viszont ezúttal is a jól játszott (16 pont, 7/14 mezőny, 7 pattanó, 3 gólpassz, 2 blokk). Az ex-paksi Rodney McGruder 4 pontig (2/6 mezőny, 0/2 tripla) és 9 pattanóig jutott 24 és fél perc alatt.

A Jazz legjobb dobói: Cotton 28/6, Chris Johnson 10/6, Motum 9.
A Heat legjobb dobói: Richardson 16, Olaseni 14, Whittington, Napier 13/3-13/3.