NBA Summer League, Las Vegas: 3. nap

A Las Vegas-i nyári liga harmadik napján a Houston és főleg a Denver fiataljai szárnyaltak, utóbbiak 3 dupla-duplát is jegyeztek.

Las Vegas Summer League, 3. nap
D-League Select - Washington Wizards 94-74

Tükösimán nyert a D-Liga válogatott, miután 50-33-ra vezettek a félidőben is, onnan pedig csak tovább nőtt a különbség. A győztesnél megint a legjobbak között volt Scotty Hopson (20 pont, 7/10 mezőny, 6 pattanó, 4 eladott labda), mellette Romero Osby (18 pont, 7/12 mezőny, 4/5 tripla, 6 pattanó) és Casey Prather (13 pont, 8 pattanó) emelkedtek még ki a többiek közül. A túloldalon Kelly Oubre Jr. megszórta magát, de pocsék hatékonysággal dolgozott (18 pont, 5/17 mezőny, 0/5 tripla, 8 pattanó, 3 eladott labda), ezúttal a "híres" Jarrid Famous (21 pont, 5/7 mezőny, 10/11 büntető, 10 pattanó, 3 szerzett labda) volt a fővárosiak legjobbja.

A D-League legjobb dobói: Hopson 20/3, Osby 18/12, Prather 13.
A Wizards legjobb dobói: Famous 21, Oubre 18, Jones 8.

Houston Rockets - Phoenix Suns 108-89

A texasiak már az első negyedben 11 pontos előnyt szereztek, amiből hiába csípett le 5-öt a Suns a harmadik negyedben, az utolsó felvonásban megint sokkal jobb volt a Rockets. A győztesnél kisebb sérülések miatt ezúttal sem játszott a Nick Johnson, Sam Dekker, Clint Capela trió, míg a Phoenix Alex Lent pihentette ezúttal.

A Houstonban Montrezl Harrell bemutatkozott, nem is rosszul (11 pont, 4/9 mezőny, 3/6 büntető, 8 pattanó, 1 blokk), a legjobbak pedig Glen Rice Jr. (20 pont,6/13 mezőny, 3/6 tripla, 4 pattanó, 4 szerzett labda), Will Cummings (18 pont, 7 gólpassz) és DJ Kennedy (21 pont, 6/9 mezőny, 7 pattanó, 3 gólpassz, 4 szerzett labda) voltak - a jók között lehet egyébként említeni a tegnap is kiváló Alan Williams (16 pont, 5/13 mezőny, 8 pattanó, 3 gólpassz, 2 szerzett labda). A túloldal ezúttal kétszemélyes volt, Archie Goodwin (20 pont, 6 pattanó, 3 eladott labda) és TJ Warren (22 pont, 4 eladott labda) szállították a pontokat, Devin Bookernek viszont nagyon nem ment (4 pont, 2/12 mezőny, 0/4 tripla, 5 pattanó).

A Rockets legjobb dobói: Kennedy 21/3, Rice 20/9, Cummings 18/3.
A Suns legjobb dobói: Warren 22, Goodwin 20/6, James 10/3.

Toronto Raptors - Chicago Bulls 81-66

A harmadik negyedet leszámítva végig sokkal jobban játszott a kanadai alakulat, az egy nappal korábban még kiválóan játszó Bullst támadásban teljesen megfojtották. Az első körben húzott Delon Wrightnak ezúttal nem ment a dobás (10 pont 3/9 mezőny), viszont Norman Powell most is pazarul kosarazott (19 pont, 7/11 mezőny, 7 pattanó). Bruno Caboclo haloványabb volt, mint az első meccsen (11 pont, 4/13 mezőny, 3/8 tripla), Lucas Noguiera viszont ezúttal is hasznosan takarított a palánk alatt (8 pont, 4/7 mezőny, 12 pattanó, 3 blokk, 4 eladott labda). A túloldalon Doug McDermottnak nem ment a játék (11 pont, 5/13 mezőny, 0/4 mezőny), Bobby Portis egyenesen pocsék volt (5 pont, 1/10 mezőny, 6 pattanó, 3 eladott labda), így Cameron Bairstow volt a legjobb (11 pont, 5/11 mezőny, 11 pattanó).

A Raptors legjobb dobói: Powell 19/3, Drew Crawford 13/3, Caboclo 11/9.
A Bulls legjobb dobói: Bairstow 11/3, McDermott 11, Garrett 9.

San Antonio Spurs - Milwaukee Bucks 89-74

Az első negyedet még öt ponttal nyerte a Bucks, aztán azonban 18-cal bukták el összesen a következő kettőt, így a végére nem maradt izgalom. A győztesnél három ismertebb név volt porondon: Kyle Anderson (22 pont, 5/12 mezőny, 10/11 büntető) és Jonathon Simmons (13 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz, 3 szerzett, 4 eladott labda) megint a vezérek között voltak, ezúttal a tavaly Atlantából ismerős Jarrell Eddie (15 pont, 5/9 mezőny, 5/8 tripla) vitte a prímet mellettük. A túloldalon négy 11 pontos is volt, Rashad Vaughnnak azonban nem ment, (4/16 mezőny, 1/5 tripla, 4 gólpassz, 5 eladott labda), Jorge Gutierrez is felemás teljesítményt nyújtott (11 pont, 4/7 mezőny, 3 gólpassz, 4 szerzett labda, 4 eladott labda), Damian Inglisnek pedig semmi nem jött össze (3 pont, 0/5 mezőny, 5 pattanó). A San Antonio Spurs NBA-s gárdájának segédedzője, Becky Hammon ezen a napon is beírta magát a történelemkönyvekbe, hiszen ő lett az első női szakember az liga históriájában, aki mérkőzést nyert csapata élén a Summer League-ben.

A Spurs legjobb dobói: Anderson 22/6, Eddie 15/15, Simmons 13/3.
A Bucks legjobb dobói: Kilpatrick 11/9, Gutierrez, Vaughn 11/3-11/3, Clark 11.

Denver Nuggets - Sacramento Kings 98-76

A három ponttal megnyert első negyed után a Kings összeesett, a két középső felvonást 10-10 egységgel bukták el, így simán szenvedtek vereséget. A Sacramentónál csak Willie Cauley-Stein dicsérhető a nagycsapat szempontjából is érdekes emberek közül, ő is csak a támadójátéka miatt (15 pont, 7/13 mezőny, 1 pattanó, 1 blokk), James Anderson (5 pont, 2/7 mezőny, 5 eladott labda) és David Stockton (4 pont, 2/9 mezőny, 5 gólpassz, 6 eladott labda) is nagyon gyengék játszottak. A túloldalon Emmanuel Mudiay dupla-duplázott (19 pont, 10 gólpassz, 6 eladott labda), ahogy Nikola Jokics (10 pont, 11 pattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk) és Joffrey Lauvergne is (13 pont, 10 pattanó). Gary Harrisnek nem ment egyedül (10 pont, 4/12 mezőny, 2/9 tripla), de a padról még Ian Clark (19 pont, 7/10 mezőny, 5/5 tripla, 5 pattanó, 4 gólpassz), illetve Erick Green (16 pont, 7/11 mezőny, 3 szerzett labda) is kiválóan játszottak.

A Nuggets legjobb dobói: Clark 19/15, Mudiay 19/3, Green 16/6.
A Kings legjobb dobói: Wear 19/3, Cauley-Stein 15, McKissic 12/3.

Atlanta Hawks - Golden State Warriors 71-70

A nap messze legszorosabb meccsét játszotta a két együttes. Végig fordulatos, nem túl nagy különbségű találkozón az utolsó perc elején még a Golden State vezetett, majd Stephen Holt duplájával előbb egyenlített a Hawks, Glenn Robinson III egy büntetőjével pedig meg is nyerték a mérkőzést 25.3 másodperccel a vége előtt.

Az Atlantánál a két említett, Holt és Robinson III (mindketten 13 pont) voltak a legeredményesebbek. A két NBA-ben is érdekelt magasember közül Mike Muscala elmaradt a várakozásoktól (7 pont, 5 pattanó, 3 gólpassz, 2 blokk, 4 eladott labda), Walter "Edy" Tavares viszont hozta, amit várhatunk tőle esetleg egy szinttel feljebb is (6 pont, 6 pattanó, 5 blokk, 6 fault). A Warriorsnál James McAdoo-t lehet dicsérni (17 pont, 4 eladott labda), viszont Ognjen Kuzmic támadásban ezúttal láthatatlan volt (4 pont, 1/5 mezőny, 11 pattanó), Kevon Looney-nak pedig össze kell szednie magát (3 pont, 1/9 mezőny, 6 pattanó, 3 kapott blokk).

A Hawks legjobb dobói: Holt, Robinson 13/3-13/3, Petteway 9/3.
A Warriors legjobb dobói: McAdoo 17/3, Henton 13/9.

Dallas Mavericks - Portland TrailBlazers 80-93

Már a félidőben 16 ponttal vezetett az oregoni alakulat, kérdés sem volt, hogy ezúttal ők a jobbak. A győztesnél pályára lépett ezúttal Noah Vonleh is (13 pont, 4/9 mezőny, 5/7 büntető, 7 pattanó), de jó volt az egy nappal korábban is a jobbak közé sorolható Allen Crabbe (24 pont, 9/12 mezőny, 3/4 tripla) és Tim Frazier is (14 pont, 8 gólpassz, 5 pattanó) - sőt, mindketten javultak is, nem is kicsit. A túloldalon Dwight Powell újfent vezér volt, bár a dobás azért annyira nem ment neki (25 pont, 7/16 mezőny, 4/12 tripla, 7/10 büntető, 8 pattanó, 7 fault), James Anderson viszont nagyon gyenge napot fogott ki (5 pont, 2/9 mezőny, 0/4 tripla, 3 eladott labda), Satnam Singh pedig ezúttal +10 helyett -20-ban végzett (4 pont, 2 pattanó).

A Mavericks legjobb dobói: Powell 25/12, Pangos 12/6, Crawford 9/3.
A TrailBlazers legjobb dobói: Crabbe 24/9, Frazier 14, Vonleh 13.

Boston Celtics - Philadelphia Sixers 85-76

A Bostonnál Marcus Smart és James Young, míg a Phillynél Jahlil Okafor, JP Tokoto és Jordan McRae sem lépett pályára pihentetés miatt. A félidőben még szoros volt a mérkőzés, aztán a harmadik negyedben robbantott a Celtics, így a végén könnyedén győztek. Terry Rozier kitűnően játszott Smart nélkül is (22 pont, 4/9 mezőny, 2/3 tripla, 12/13 büntető, 5 gólpassz, 3 eladott labda), RJ Hunter viszont hiába dobott sok pontot, a hetékonysággal voltak gondjai (21 pont, 5/15 mezőny, 3/11 tripla). A palánk alatt Jonathan Holmes (15 pont, 10 pattanó, 3/4 tripla) és Jordan Mickey (16 pont, 11 pattanó, 4 blokk) megint nagyon jók voltak. A túloldalon Pierre Jackson nagyon visszafogottan teljesített (9 pont, 3/12 mezőny, 4 eladott labda), a hiányzók távollétében Scott Wilbekin (19 pont, 4/8 tripla) volt a legjobb.

A Celtics legjobb dobói: Rozier 22/6, Hunter 21/9, Mickey 16.
A Sixers legjobb dobói: Wilbekin 19/12, Sampson 13/6, Jackson 9/6.