NBA Summer League, Las Vegas: 4. nap

A Las Vegas-i nyári ligás torna negyedik napján Karl-Anthony Towns és D'Angelo Russell egyre gyengébb formába kerültek.

Las Vegas Summer League, 4. nap
Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers 87-94 hosszabbítás után

Két viszonylag szoros negyed után a Bucks 11-gyel nyerte a harmadik felvonást, a Cavs pedig 13-mal a negyediket, így jött a ráadás, amelyet 7-0-ra nyert a Cleveland. Az ohióiaknál ezúttal megoszlott a pontszerzés, először volt jó a második körben húzott Sir Dominic Pointer (13 pont, 5/6 mezőny), mellette DJ Seeley (14 pont, 3 szerzett, 3 eladott labda), DJ White (13 pont, 5 pattanó) és Rakeem Christmas (8 pont, 8/12 büntető, 11 pattanó) is hasznosan játszottak. A túloldalon az egykori NBA-s, Slava Kravcov Christmashöz hasonlóan produkált (9 pont, 9/14 büntető, 4 pattanó, 5 blokk). A nagycsapat szempontjából is fontos játékosok közül Jorge Gutierrez hatékony volt (4 pont, 2/2 mezőny, 8 gólpassz, 3 szerzett labda), Damian Inglis-nek jobban ment a játék már (8 pont, 2/4 tripla), Rashad Vaughnnak pedig a külső dobásokat leszámítva a pontszerzés (18 pont, 8/16 mezőny, 1/5 tripla, 1/3 büntető).

A Bucks legjobb dobói: Vaughn 18/3, Kilpatrick 16/6, Kravcov 9.
A Cavs legjobb dobói: Seeley 14/3, Harris 13/12, White, Pointer, 13-13.

Brooklyn Nets - New Orleans Pelicans 83-89

Hiába nyerte meg 9 ponttal a második negyedet a Nets, az elsőt és a harmadikat összesen 15-tel bukták el, a negyedik felvonásban pedig már nem tudtak fordítani. A Netsnél Rondae Hollis-Jefferson volt a legponterősebb és sokoldalúan is játszott, bár a dobás nem ment neki (18 pont, 5/14 mezőny, 0/2 tripla, 8/10 büntető, 6 pattanó, 2 szerzett labda, 1 blokk). Markel Brownnak továbbra sem megy a nyári ligában (14 pont, 6/14 mezőny, 5 eladott labda), Willie Reed haloványabb volt a megszokottnál (5 pont, 7 pattanó, 4 eladott labda), Ryan Boatright viszont megint jó volt kintről (13 pont, 3/7 tripla). A Pelicansnél Seth Currynek a hármasok megint nem mentek, de így is ponterősen játszott (20 pont, 8/17 mezőny, 1/6 tripla, 3 szerzett labda), mellette ezúttal Bryce Dejean-Jones emelkedett ki a többiek közül (26 pont, 8/12 mezőny, 4/7 tripla, 6/7 büntető). Az ex-szolnoki Lazeric Jones több mint 12 perc alatt 3 pontig (1/2 tripla), 1 gólpasszig, 1 eladott labdáig és 1 blokkig jutott.

A Nets legjobb dobói: Hollis-Jefferson 18, Brown 14/6, Boatrigh, Hollins 13/9-13/9.
A Pelicans legjobb dobói: Dejean-Jones 26/12, Curry 20/3, Birch 13.

Atlanta Hawks - D-League Select 74-84

A második negyedet 30-13-ra nyerték a D-Ligások, ettől kezdve nem volt kérdés, hogy ki lesz a győztes. A Hawksnál a két NBA-ben érdekelt magasember közül Mike Muscala nem játszott, Walter Tavares viszont megint hozott egy jó átlagot (12 pont, 3/4 mezőny, 6/6 büntető, 10 pattanó, 2 szerzett labda, 2 blokk, 6 fault), mellette pedig Glenn Robinson III (10 pont) és Lamar Patterson (15 pont, 5 pattanó, 3 szerzett labda) voltak a legjobbak. A túloldalon Justin Dentmon volt ma a legponterősebb (15 pont, 4/6 tripla, 3 eladott labda), Scotty Hopsonnak ma nem ment a dobás (11 pont, 5/13 mezőny, 0/4 tripla, 8 pattanó, 3 gólpassz), Casey Prather viszont megint ott volt a legjobbak között (13 pont, 4/6 mezőny, 2/3 tripla, 7 pattanó).

A Hawks legjobb dobói: Patterson 15/6, Tavares 12, Robinson III 10.
A D-League legjobb dobói: Dentmon 15/12, Prather 13/6, Hopson 11.

Sacramento Kings - Golden State Warriors 90-71

A nap legegyoldalúbb meccsén már 29 ponttal vezetett a Kings három negyed után, onnan csípett le egy 10-est a végére a Warriors. A Kingsnél Willie Cauley-Stein most meggyőzőbb volt sokkal (13 pont, 5/10 mezőny, 8 pattanó, 5 blokk), James Anderson gyakorlatilag hibátlanul dobott (17 pont, 6/6 mezőny, 1/1 tripla, 4/6 büntető, 4 pattanó, 3 gólpassz, 4 eladott labda), David Stockton pedig hasznosan játszott (10 pont, 4 gólpassz). A túloldalon James Michael McAdoo ezúttal csak szenvedett (9 pont, 1/6 mezőny, 7/12 büntető, 2 pattanó), Kevon Looney viszont végre megmutatta, miért vitték el az első kör legvégén (13 pont, 6/11 mezőny, 7 pattanó).

A Kings legjobb dobói: Anderson 17/3, Dukan 13/6, Wear 13/3, Cauley-Stein 13.
A Warriors legjobb dobói: Nastic, Sutton 14-14, Looney 13.

Denver Nuggets - Miami Heat 86-83

Az első negyedet még a floridaiak nyerték, ám a fordulás után folyamatosan csökkent előnyük, a coloradói alakulat pedig a negyedik felvonásban fordított és nyert. Azért a teljesítmények náluk is elmaradtak az egy nappal korábbiakhoz képest. Gary Harris továbbra sem találja a dobóformáját (12 pont, 4/10 mezőny, 0/5 tripla), Nikola Jokics ezúttal jóval visszafogottabb volt (8 pont, 3/4 mezőny, 3 pattanó), Emmanuel Mudiay-nak pedig nagyon sok hiba csúszott a játékába (10 pont, 4/13 mezőny, 1/5 tripla, 8 gólpassz, 5 eladott labda). Joffrey Lauvergne-t (11 pont, 9 pattanó) és Ian Clarkot (19 pont, 7/14 mezőny, 5/8 tripla) lehet egyértelműen dicsérni. A túloldalon Justise Winslow megint alig játszott (12 perc, 3 pont), James Ennis nem volt túl meggyőző (8 pont, 4 pattanó), viszont Shabazz Napiernek ment a játék (20 pont, 7/14 mezőny, 2/4 tripla, 6 pattanó, 6 gólpassz). Az ex-paksi Rodney McGruder 16 perc alatt 2 ponttal, 4 pattanóval, 2 gólpasszal, 2-2 szerzett és eladott labdával, valamint 1 blokkal zárt.

A Nuggets legjobb dobói: Clark 19/15, Harris 12, Green 11/3, Lauvergne 11.
A Heat legjobb dobói: Napier 20/6, Greg Whittington 16/6, Kalinoski 11/3.

New York Knicks - Los Angeles Lakers 76-66

Egészen pocsékul játszik eddig a Lakers a nyári ligában, az első negyedet 19-5-re vesztették most el, aztán hiába nyerték a második felvonást 9 ponttal, a harmadikat megint elbukták 8-cal, onnan már nem volt visszaút. A Knicksnél Kristaps Porzingis visszafogott volt (9 pont, 3/7 büntető, 3 pattanó), Cleanthony Early azonban ezúttal is a vezérek között volt (13 pont, 6/13 mezőny, 9 pattanó, 3 gólpassz). A hátvédek közül Jerian Grant sokat dolgozott a mezőnyben (10 pont, 3/8 mezőny, 8 gólpassz, 4 szerzett, 3 eladott labda), Langston Galloway viszont most is csak szenvedett (13 pont, 2/11 mezőny, 1/5 tripla, 9 pattanó, 3 eladott labda). A padról Ricky Ledo (4 pont, 4 eladott labda) és Thanasis Antetokounmpo (4 pont) is haloványak voltak.

A túloldalon D'Angelo Russell egyre rosszabb (8 pont, 3/7 mezőny, 1 gólpassz, 8 eladott labda), ezúttal viszont Jordan Clarksonnak sem ment (13 pont, 3/14 mezőny), Julius Randle pedig ezúttal is súlytalan volt (7 pont, 2/8 mezőny, 3/6 büntető, 6 pattanó). A második körben húzott Anthony Brown ezúttal eltűnt (20 perc, 4 pont, 6 fault), a padról Robert Upshaw 6 és fél perc alatt semmit nem mutatott (1 pattanó), Tarik Black viszont ezúttal faultgondok nélkül hozta le a meccset (10 pont, 5 pattanó, 2 szerzett labda). A cserék közül Jabari Brown erőlködésének legalább volt eredménye (20 pont, 5/14 mezőny, 2/7 tripla, 8/10 büntető, 3 szerzett labda), Larry Nance Jr. pedig a tőle megszokott küzdést hozta (2 pont, 0/4 mezőny, 6 pattanó, 3 szerzett labda).

A Knicks legjobb dobói: Galloway 13/3, Early 13, Grant 10/3, Kirk 10.
A Lakers legjobb dobói: J. Brown 20/6, Clarkson 13/3, Black 10.

Houston Rockets - Toronto Raptors 87-95

A texasiak 10 ponttal nyerték az első felvonást, a kanadaiak azonban 15-tel a második játékrészt és onnantól kezdve magabiztosan őrizték előnyüket. Érdekesség, hogy az utolsó negyed a nyári ligában ritkán látható pontesőt, 33-33 pontot hozott mindkét oldalon. A Houstonnál Montrezl Harrell domináns volt, de volt rengeteg hiba is a játékában (15 pont, 5/10 mezőny, 5/12 büntető, 7 pattanó, 8 fault), Glen Rice Jr.-nak viszont nagyon ment a játék (28 pont, 7/18 mezőny, 3/9 tripla, 11/11 büntető, 5 pattanó, 4 gólpassz, 4 szerzett labda, 3 eladott labda). A túloldalon Delon Wright ezúttal nem játszott, Bruno Caboclo most rosszabbik énjét hozta (7 pont, 3/11 mezőny, 1/8 tripla, 5 pattanó, 3 eladott labda), Lucas Noguiera (6 pont, 13 pattanó, 3 gólpassz, 4 blokk) és Norman Powell (19 pont, 7/11 mezőny, 5 pattanó, 4 eladott labda, 2 blokk) viszont a tőlük megszokott, nagyon jó produktumot nyújtották most is, kiegyensúlyozottan, magas szinten teljesítenek eddig.

A Rockets legjobb dobói: Rice Jr. 28/9, Harrell 15, Kennedy 12/6, Coleman 12/3.
A Raptors legjobb dobói: Powell 19, Talton 13, Scrubb 10/3.

Minnesota Timberwolves - Utah Jazz 82-91

A második negyedben 12 ponttal volt jobb a Jazz, onnan pedig nem volt visszaút a Timberwolves számára, hiába próbáltak meg mindent a harmadik felvonásban. A Utah-nál továbbra sem játszik sem Dante Exum, sem Rodney Hood. Trey Lyles nagyon felemás teljesítményt nyújtott (13 pont, 5/14 mezőny, 9 pattanó, 4 eladott labda), Jared Cunningham viszont láthatóan próbál visszakerülni a ligába (17 pont, 6/12 mezőny). A túloldalon Adreian Payne zsinórban másodjára hozza a legjobb teljesítményt (18 pont, 5/9 mezőny, 7/11 büntető, 6 pattanó), Karl-Anthony Towns azonban nagyon sokat erőlködik, Russellhez hasonlóan egyre gyengébb (14 pont, 4/15 mezőny, 10 pattanó, 2 blokk, 9 fault, 5 eladott labda). Ezúttal Tyus Jones is halvány volt (6 pont, 2/6 mezőny, 4 pattanó, 4 eladott labda), Zach LaVine pedig nem lépett pályára.

A Timberwolves legjobb dobói: Payne 18/3, Brown 15/6, Towns 14.
A Jazz legjobb dobói: Cunningham 17, O'Brien 13/9, Lyles 13/3.