NBA Summer League, Las Vegas: 5. nap

A Las Vegas-i nyári ligás torna ötödik napján több között megmérkőzött egymással Jahlil Okafor és Kristaps Porzingis.

Las Vegas Summer League, 5. nap
San Antonio Spurs - Portland TrailBlazers 79-75

A végig szoros találkozó az utolsó fél percben dőlt el, oda még egállal fordultak a felek, ám Anderson és Simmons 2-2 pontjára már nem érkezett válasz az oregoniaktól. A győztesnél Kyle Anderson ezúttal inkább csak tüzelt, mint célzott (19 pont, 5/14 mezőny, 0/2 tripla, 9/12 büntető, 4 pattanó, 2 blokk), Jonathon Simmonsnak a külső dobások nem mentek (12 pont, 4/9 mezőny, 0/3 tripla), Jarrell Eddie viszont hozta magát (16 pont, 6/13 mezőny, 3/9 tripla). A túloldalon Noah Vonleh nagyon jó volt most (20 pont, 6/10 mezőny, 1/2 tripla, 7/8 büntető, 8 pattanó), Malcolm Thomas is felnőtt mellé (15 pont, 6/6 mezőny, 4 pattanó), Allen Crabbe (15 pont, 7/13 mezőny, 0/3 tripla, 7 eladott labda) és Tim Frazier (8 pont, 3/9 mezőny, 8 gólpassz, 5 eladott labda) viszont felemás teljesítményt nyújtottak.

A Spurs legjobb dobói: Anderson 19, Eddie 16/9, Simmons 12.
A Blazers legjobb dobói: Vonleh 20, Crabbe, Thomas 15-15.

Dallas Mavericks - Washington Wizards 79-85

Már az első negyedben 8 pontos előnyt szerzett a fővárosi alakulat, amelyet végig magabiztosan tartott, egyáltalán nem forgott veszélyben a győzelmük. Kelly Oubre Jr. ezúttal is sok hibával játszott (11 pont, 4/11 mezőny, 2/6 büntető, 6 pattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda). Jarrid Famous ezen a meccsen is vitte a prímet (16 pont, 9 pattanó) és nagyon jó volt Shawn Jones (12 pont, 9 pattanó) és Damion James is (15 pont). A texasiaknál Justin Anderson támadásban megint erőlködött (15 pont, 3/11 mezőny, 1/6 tripla, 8/8 büntető, 3-3 szerzett és eladott labda). A korábban a New York Knicksnél is megforduló Jeremy Tyler jó volt (15 pont, 10 pattanó, 8 fault), Dwight Powell viszont nem volt olyan hatékony, mint korábban (18 pont, 6/15 mezőny, 1/9 tripla, 5/9 büntető, 6 pattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 2 blokk).

A Mavericks legjobb dobói: Powell 18/3, Anderson 15/3, Tyler 15.
A Wizards legjobb dobói: Famous 16, James 15, Machado, Jones 12-12.

Chicago Bulls - Brooklyn Nets 86-87

Az első félidőben 12 pontos előnyt szerzett a Bulls, innen jött vissza mínusz 3-ra a Nets a harmadik negyed végére. A negyedik felvonásban úgy tűnt, hogy a Chicago azért behúzza a meccset, alig több mint egy perccel a vége előtt még 10-zel vezettek (86-76), a Brooklyn azonban csinált egy 11-0-s futást Ryan Boatright vezetésével, 2.4 másodperccel a vége előtt a hátvéd 2+1-ével fordítottak és nyertek végül.

A győztesnél Boatright pontszerzésben igazi vezér volt (21 pont, 4/9 mezőny, 2/7 tripla, 11/12 büntető), Markel Brownnak még mindig nem ment a játék, de a végén fontos hármast dobott (14 pont, 6/14 mezőny, 4 gólpassz), Willie Reed hatékony volt (11 pont, 5/6 mezőny, 5 pattanó), Rondae Hollis-Jefferson pedig ha támadásban nem is, összességében véve hasznosan játszott (10 pont, 4/11 mezőny, 0/3 tripla, 2/5 büntető, 6 pattanó). A túloldalon Bobby Portis ezúttal annyira nem volt rossz, mint az előző találkozón, de jó sem (9 pont, 4/10 mezőny, 10 pattanó). A két NBA-ben érdekelt kosaras, Doug McDermott (19 pont, 8/14 mezőny, 0/3 mezőny, 2/6 büntető) és Cameron Bairstow (14 pont, 6/9 mezőny, 2/3 tripla, 4 pattanó, 3 eladott labda, 3 blokk) jó teljesítményt nyújtottak.

A Bulls legjobb dobói: McDermott 19, Tyrus McGee 16/12, Bairstow 14/6.
A Nets legjobb dobói: Boatright 21/6, Brown 14/3, Reed 11.

Philadelphia Sixers - New York Knicks 81-84

Igazi hullámvasút volt ez a találkozó, hiszen az első negyedet 13 ponttal a Sixers, a másodikat 9 ponttal a Knicks nyerte. A harmadik felvonás megint a Phillynek sikerült jobban, a negyedikben azonban fordított a New York és Scott Wilbekin 1.9 másodperccel a vége előtt dobott 3 büntetőjével lett egál az állás, ezzel mentett hosszabbításra a Sixers. A ráadásban aztán a Knicks lendületből diadalmaskodott.

A győztesnél Kristaps Porzingis egyelőre nem kiemelkedő, viszont nem is erőltet semmit (9 pont, 3/5 mezőny, 3/4 büntető, 3-3 pattanó, gólpassz és blokk, 7 fault). Cleanthony Early továbbra is nagyon jó (13 pont, 6/9 mezőny), Jerian Grant egyre magabiztosabb (12 pont, 5/9 mezőny, 5 pattanó, 4 gólpassz), ma pedig Maurice Ndour nőtt fel melléjük/föléjük (23 pont, 10/15 mezőny, 6 pattanó). A Sixersnél Scott Wilbekin továbbra is folytatja jó szereplését a nyári ligában (26 pont, 7/12 mezőny, 6/8 tripla), Jahlil Okafor viszont hiába mutat nagyon jó dolgokat, még nem tud hatékony lenni (18 pont, 8/18 mezőny, 2/7 büntető, 6 pattanó, 4 eladott labda, 5 kapott blokk). JP Tokoto most játszott és a külső dobásokat leszámítva jó is volt (7 pont, 3/7 mezőny, 0/3 tripla), Jordan McRae viszont hozta az orlandói tornán látott hasznosságát (3 pont, 1/5 mezőny, 0/2 tripla).

A Sixers legjobb dobói: Wilbekin 26/18, Okafor 18, Charles Jackson 9.
A Knicks legjobb dobói: Ndour 23, Early 13, Grant 12/3.

Boston Celtics - Miami Heat 101-69

A nap legsimább meccsén három negyed után még "csak" 10 ponttal állt jobban a Boston, erre tettek még rá 22-t a negyedik felvonásban. Tették mindezt úgy, hogy kezdőjük finoman szólva sem volt jó - Marcus Smart pocsék meccset hozott (6 pont, 1/11 mezőny, 0/8 tripla, 3-3 pattanó és gólpassz, 2-2 szerzett és eladott labda), Terry Roziernek a dobás nem ment, a társak kiszolgálása igen (7 pont, 3/10 mezőny, 1/3 tripla, 7 gólpassz, 1 eladott labda), Jordan Mickey pedig ezúttal csak hátul volt igazán hatékony (7 pont, 3/7 mezőny, 1/4 büntető, 11 pattanó, 2 blokk). A padról RJ Hunter (13 pont, 4/7 mezőny, 2/3 tripla) és Marcus Thornton (21 pont, 5/8 mezőny, 2/2 tripla, 9/9 büntető) is dicsérhetőek az idén draftoltak közül. A túloldalon Justise Winslow továbbra is gyengén játszik (5 pont, 1/5 mezőny, 3 pattanó, 3 eladott labda), az ex-paksi Rodney McGrudernek pedig ezúttal sem ment a dobás (6 pont, 3/8 mezőny, 0/2 tripla, 0/2 büntető, 3 pattanó, 1 eladott labda, 1 blokk).

A Celtics legjobb dobói: Thornton 21/6, Holmes 14/6, Malcolm Miller 13/9, Hunter 13/6.
A Heat legjobb dobói: Greg Whittington 18/9, Richardson 11, Trice 9/9.

Utah Jazz - Phoenix Suns 82-91

A Phoenix szinte végig jobban játszott, mint a még mindig tartalékos Utah, így könnyedén nyertek összeségében. Az arizonaiaknál ezúttal Devin Bookernek valamivel jobban ment a dobás, még ha összességében azért olyan nagyon jól még mindig nem célzott (18 pont, 7/18 mezőny, 2/5 tripla, 6 pattanó). TJ Warren a szokásos hatékony játékát hozta (16 pont, 7/13 mezőny), Alex Len visszafogottabb volt, mint a csapat első meccsén (8 pont, 2/6 mezőny, 4/7 büntető, 14 pattanó), a padról viszont az ex-Knick Josh Harrellson kifejezetten sokat tett hozzá (15 pont, 6/7 mezőny, 3/4 tripla, 9 pattanó). A túloldalon Hood és Exum továbbra sem léptek pályára, Trey Lylesnak továbbra sem megy a pontszerzés (10 pont, 3/10 mezőny, 0/5 tripla, 4 pattanó), így Bryce Cotton (13 pont, 5/9 mezőny, 6 gólpassz) és JaJuan Johnson (13 pont, 6/7 mezőny, 1/1 tripla, 9 pattanó) voltak a legjobbak.

A Jazz legjobb dobói: J. Johnson 13/3, Cunningham, Cotton 13-13.
A Suns legjobb dobói: Booker 18/6, Warren 16, Harrellson 15/9.