NBA Summer League, Las Vegas: 6. nap

A "rájátszás" első körét rendezték a 16 leggyengébb csapat részvételével a Las Vegas-i nyári ligás torna hatodik napján.

Las Vegas Summer League, 6. nap
Houston Rockets - Milwaukee Bucks 75-79

Szinte végig jobban állt a Milwaukee, vezettek már 10 pont fölötti különbséggel is, de a negyedik negyedben fordított a Rockets. A végjáték aztán jobban sikerült a Bucksnak, akik így ott vannak a második körben. A Houston szekerét a Montezl Harrell (16 pont, 5 pattanó), Alan Williams (17 pont, 8 pattanó), Glen Rice Jr. (16 pont, 5 pattanó, 3 gólpassz), Jaron Johnson (14 pont) négyes tolta, a többiek a közelükbe sem tudtak kerülni. A túloldalon Sean Kilpatrick (26 pont, 9/12 mezőny, 4/6 tripla) sokadik jó teljesítményét hozta, ezúttal Kevin Jones (20 pont, 9/14 mezőny, 9 pattanó) és az első körben húzott Rashad Vaughn (23 pont, 3/6 tripla, 4 eladott labda) voltak a legjobbak mellette. Jorge Gutierrez ezúttal sok hibával játszott (6 pont, 9 gólpassz, 7 pattanó, 9 eladott labda), Damian Inglis pedig semmit nem csinált (11 perc, 0 pont, 1 pattanó, 3 eladott labda).

A Rockets legjobb dobói: Williams 17, Rice Jr. 16/6, Harrell 16.
A Bucks legjobb dobói: Kilpatrick 26/12, Vaughn 23/9, Jones 20.

Brooklyn Nets - Philadelphia Sixers 75-68

Már az első negyedet 23-7-re nyerte a Nets, és bár a harmadik felvonásban gyakorlatilag majdnem eltüntette hátrányát a Sixers, végül nem tudták legyőzni a Brooklynt. Jahlil Okafor ezúttal nem játszott a Phillynél, távollétében nem sok jó teljesítmény akadt. Pierre Jackson (9 pont, 3/9 mezőny, 0/4 tripla) gyengén dobott, a második körben húzott JP Tokoto (9 pont, 3/3 mezőny, 2 szerzett, 3 eladott labda) és TJ McConnell (6 pont, 4 gólpassz, 3 pattanó) dicsérhetőek még úgy, ahogy. A túloldalon Markel Brownnak talán először ment a pontszerzés az idei SL-ben (23 pont, 10/20 mezőny, 4 gólpassz), Willie Reed is hasznos volt (11 pont, 9 pattanó), Rondae Hollis-Jefferson viszont mintha fáradna (2 pont, 1/6 mezőny, 4 pattanó, 2 blokk, 6 eladott labda).

A Nets legjobb dobói: Brown 23/3, Alexander 13, Hollins 13/12.
A Sixers legjobb dobói: Wilbekin 11/3, Tokoto, Pierre Jackson, Charles Jackson 9-9.

Atlanta Hawks - Miami Heat 75-64

Az első félidő még kiegyenlített játékot hozott, a második félidőben azonban végig jobban játszott az Atlanta, magabiztosan nyertek. A floridaiaknál Shabazz Napier kiemelkedett, de a hatékonytól nagyon messze volt (21 pont, 6/18 mezőny, 2/6 tripla, 7/13 büntető, 7 eladott labda), Gabriel Olasenit lehet még dicsérni (13 pont, 6/9 mezőny), de James Ennis például terített betli volt (1 pont, 0/7 mezőny, 0/3 tripla, 1/3 büntető, 3-3 szerzett és eladott labda). A túloldalon Mike Muscala megint pályára lépett, újra vezér tudott lenni (15 pont, 7/12 mezőny, 12 pattanó, 5 gólpassz) és a nagycsapat szempontjából még érdekes Walter Tavares is hozta magát (10 pont, 7 pattanó, 5 blokk).

A Hawks legjobb dobói: Muscala 15/3, Patterson 12/3, Robinson III 11/3.
A Heat legjobb dobói: Napier 21/6, Olaseni 13.

Golden State Warriors - Sacramento Kings 83-67

Az első negyedet még 9 ponttal nyerte a Kings és még félidőben is 7-tel vezettek, ám a harmadik felvonás 20-4 lett a Warriors javára, onnan már nem volt visszaút a Sacramentónak. A Golden State-nél nem meglepő módon újfent James Michael McAdoo vitte a prímet (20 pont, 6/13 mezőny, 8/13 büntető, 9 pattanó), nagyon jó volt mellette LaDontae Henton is (18 pont, 7/10 mezőny, 4/5 tripla), Kevon Looney viszont sokat próbálkozott, de nem túl hatékonyan (11 pont, 5/12 mezőny). A túloldalon David Stockton (17 pont, 6/15 mezőny, 2/6 tripla, 3/6 büntető) és David Wear (13 pont, 4/12 mezőny, 1/6 tripla, 6 pattanó, 6 eladott labda) is finoman szólva felemás teljesítményt nyújtottak, a többiek pedig még ennyit sem, Willie Cauley-Stein például nagyon visszafogott volt (6 pont, 4 pattanó, 2 gólpassz, 3 blokk).

A Warriors legjobb dobói: McAdoo 20, Lenton 18/12, Looney 11/3.
A Kings legjobb dobói: Stockton 17/6, Wear 13/3, Dukan 10/6.

Utah Jazz - Washington Wizards 78-86

Már az első negyedet 33-18-ra nyerték a fővárosiak, innen pedig nem tudott már felállni a Jazz, csak az utolsó játékrészben kozmetikáztak a különbségen. A Wizardsnál Orlando Johnson (16 pont, 11 pattanó) és Scott Machado (17 pont, 5/8 mezőny, 7/8 büntető, 8 gólpassz, 5 pattanó) pazar teljesítménnyel rukkoltak ki, Kelly Oubre Jr. viszont még mindig kicsit többet vállalt a kelleténél (12 pont, 3/11 mezőny, 1/5 tripla, 3-3 pattanó, gólpassz és szerzett, 4 eladott labda). A túloldalon csak Bryce Cotton volt megint kiemelkedő (20 pont, 7/17 mezőny), Brock Motum szépen használta ki a kevesebb lehetőségét (11 pont, 3/5 mezőny, 2/3 tripla), Trey Lyles azonban egyelőre formán kívül van (7 pont, 3/11 mezőny, 7 pattanó).

A Jazz legjobb dobói: Cotton 20/6, Motum 11/6, Cunningham 10.
A Wizards legjobb dobói: Machado 17, Johnson 16/3, Oubre Jr. 12/3.

Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks 86-88

Az első félidőben sokkal jobb volt a texasi együttes, 12 ponttal álltak jobban a nagyszünetben, aztán viszont a Lakers került fölénybe, egyenlítettek többször is a negyedik negyedben, Jeremy Tyler azonban 1.4 másodperccel a vége előtt visszatett egy elhibázott dobást, ezel győzött végül a Mavs. A Dallasnál Tyler volt az igazi vezér (25 pont, 11/15 mezőny, 11 pattanó), mellette az idén draftolt Justin Anderson (16 pont, 6/15 mezőny, 4/7 tripla, 4 pattanó, 2 blokk) és a már a Mavsszel szerződésben álló Dwight Powell emelkedtek még ki (12 pont, 1/6 tripla, 9 pattanó, 4 gólpassz).

A Lakersnél ezúttal D'Angelo Russell nem erőlködött annyit, sokoldalú volt, de még mindig nem volt elég hatékony (8 pont, 3/11 mezőny, 0/5 tripla, 6 pattanó, 5 gólpassz, 3 eladott labda). Julius Randle (17 pont, 4 pattanó) és Jordan Clarkson (17 pont, 6/13 mezőny, 5 pattanó) dicsérhetőek voltak és Jabari Brown volt a legponterősebb (19 pont, 6/11 mezőny, 2/4 tripla, 6 pattanó). A centerek közül Tarik Black ezúttal visszafogott volt (20 perc, 4 pont, 4 pattanó), Robert Upshaw valamivel jobb volt, de nem sokat játszott (10 perc, 5 pont, 2 pattanó). Larry Nance Jr. ezúttal csődöt mondott (15 perc, 0 pont, 1 gólpassz, 1 pattanó, -18), míg a második körös Anthony Brown szintén nem sokat tett hozzá (3 pont, 4 pattanó).

A Lakers legjobb dobói: Jabari Brown 19/6, Clarkson 17/3, Randle 17.
A Mavericks legjobb dobói: Tyler 25, Anderson 16/12, Wayns 12/6, Powell 12/3.

Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls 73-91

Végig jobban játszott a Chicago, amely a harmadik negyedben el is döntötte a mérkőzést. Bobby Portis ezúttal jobbik arcát mutatta a győztesnél (16 pont, 10 pattanó, 2 blokk), Doug McDermott is a jobbak között volt (16 pont, 8/16 mezőny, 5 pattanó) - mellettük Vander Blue-t (16 pont, 8 pattanó) és Tyrus McGee-t (14 pont, 4/5 tripla) lehet kiemelni még. A Cavsnél pocsékul játszott majdnem mindenki, DJ Seeley (16 pont, 6/14 mezőny, 1/6 tripla, 3/6 büntető) emelkedett ki, de igazán hasznosan ő sem tudott kosarazni.

A Cavaliers legjobb dobói: Seeley 16/3, Cook 10, Haws 9/3, Sykes 9.
A Bulls legjobb dobói: McDermott, Portis, Blue 16-16.

Portland TrailBlazers - Minnesota Timberwolves 82-77

Az első negyedben 7 pontos előnyt szerzett a Portland, és bár utána nagyon jól tartotta magát a Minny, fordítani nem tudtak, győzött az oregoni együttes. Karl-Anthony Towns első monster meccsét hozta a profik között (20 pont, 7/9 mezőny, 6/6 büntető, 10 pattanó, 3 blokk), Adreian Payne ezúttal csak csere volt (13 pont, 3/9 mezőny, 6/8 büntető), Tyus Jones és Zach LaVine pedig nem játszottak. A túloldalon Allen Crabbe megsérült, Noah Vonleh (16 pont, 10 pattanó) és Malcolm Thomas (15 pont, 5/6 mezőny, 5/6 büntető) azonban most is vezérek voltak, Tim Frazier pedig a sok eladott labdája ellenére hasznosan kosarazott (14 pont, 5/11 mezőny, 2/4 tripla, 6-6 gólpassz és eladott labda)

A Blazers legjobb dobói: Vonleh 16/3, Thomas 15, Frazier 14/6.
A Timberwolves legjobb dobói: Towns 20, Brown 16, Payne 13/3.