NBA Summer League, Las Vegas: 7. nap

A Las Vegas-i nyári liga hetedik napján a legjobb 8 közé jutás volt a tét a csapatok között.

Las Vegas Summer League, 7. nap
Phoenix Suns - Milwaukee Bucks 106-80

Az első negyed után 6 ponttal még a Bucks állt jobban és a félidőben is 2 ponttal vezettek, a harmadik és negyedik felvonást azonban 56-28-ra nyerte a Suns, így simán hozták a meccset. A Milwaukee-nál a tegnapi trió volt most is kiemelkedő, Rashad Vaughn (17 pont, 6/17 mezőny), Sean Kilpatrick (16 pont, 6/15 mezőny), illetve Kevin Jones (15 pont, 7/16 mezőny, 7 pattanó) mellett ezúttal Jorge Gutierrez is jobban megrázta magát (12 pont, 6 gólpassz, 3 szerzett labda). A győztesnél TJ Warren borzasztóan jó hatékonysággal szerzi pontjait továbbra is (23 pont, 9/15 mezőny, 4 gólpassz, 3 pattanó, 3 blokk). A két hátvéd közül Devin Booker legjobb meccsét hozta eddig (19 pont, 7/13 mezőny, 3/5 tripla), Archie Goodwin már kevésbé dobott jól (18 pont, 6/15 mezőny, 6 pattanó, 3 gólpassz, 3 szerzett labda). A két magasemberből Alex Len jó volt, de nem nagyon vállalkozott (12 pont, 9 pattanó, 4 blokk, 4 eladott labda), Josh Harrellson viszont megint hibátlan játékkal rukkolt elő (13 pont, 5/5 mezőny, 3/3 tripla, 6 pattanó, 5 gólpassz).

A Suns legjobb dobói: Warren 23, Booker 19/9, Goodwin 18.
A Bucks legjobb dobói: Vaughn 17/6, Kilpatrick 16/6, Jones 15.

New York Knicks - Golden State Warriors 54-76

A második és harmadik negyedben összesen 20 pontot vert ellenfelére a Warriors, így könnyedén jutottak tovább. Tették mindezt annak ellenére, hogy gyengén dobtak ők is (csapatszinten 37.5% mezőnyből) - leginkább csak Kevon Looney-t lehetett dicsérni (11 pont, 5/6 mezőny, 9 pattanó), még James Michael McAdoo sem volt ezúttal túl hatékony (16 pont, 5/14 mezőny, 9 pattanó, 3 eladott labda). A túloldal még nagyobb betli volt (21.7% mezőny, 15.8% tripla). Jerian Grant (14 pont, 4/12 mezőny, 5/6 büntető, 3 gólpassz, 3 pattanó) és Kristaps Porzingis (12 pont, 3/10 mezőny, 5/6 büntető, 4 pattanó, 2 szerzett labda) voltak még a legjobbak, de ők is csak a többiekhez képest emelhetők ki, Cleanthony Early (4 pont, 0/4 mezőny, 0/3 tripla), Ricky Ledo (2 pont, 1/5 mezőny) és Thanasis Antetokounmpo (2 pont, 0/5 mezőny, 0/3 tripla, 3 eladott labda) terített betlik voltak.

A Knicks legjobb dobói: Grant 14/3, Porzingis 12/3, Galloway 11/3.
A Warriors legjobb dobói: McAdoo 16, Chasson Randle 13/6, Looney 11/3.

D-League Select - Dallas Mavericks 88-104

Az első negyedet még három ponttal nyerték a D-Ligások, utána azonban folyamatosan vette át az irányítást a Mavs és végül nagyon simán nyertek. A Mavsnél a három szokásos név volt most is a porondon, az első körben draftolt Justin Anderson (23 pont, 8/15 mezőny, 4/6 tripla, 5 pattanó), a már a Dallasnál szerződéssel rendelkező Dwight Powell (22 pont, 8/14 mezőny, 3/7 tripla, 9 pattanó), illetve az egykori Knicks-játékos, Jeremy Tyler (15 pont, 6/10 mezőny, 11 pattanó) - mellettük nagyon jó volt ezen a napon a korábban a Sixersnél és a Clippersnél is megforduló Maalik Wayns is (22 pont, 10/16 mezőny, 4 eladott labda). A túloldalon Scotty Hopson ezúttal inkább csak erőlködött (9 pont, 3/10 mezőny, 0/6 tripla, 5 pattanó, 4 gólpassz, 3 eladott labda), Justin Dentmon viszont kiválóan játszott (31 pont, 8/13 mezőny, 6/10 tripla, 9/9 büntető, 5 pattanó, 3 szerzett labda).

A D-League Select legjobb dobói: Dentmon 31/18, Bouldin 13/9, Jackson, Hopson 9-9.
A Mavericks legjobb dobói: Anderson 23/12, Powell 22/9, Wayns 22/3.

San Antonio Spurs - Brooklyn Nets 74-71

A Spurs az első negyedben 8 pontos előnyt szerzett, a harmadik játékrészben azonban fordított a Nets. Hullámzó negyedik felvonásban a Nets egy perccel a vége előtt még vezetett 1 ponttal, az utolsó minutum azonban jobban sikerült a Spursnek, akik két büntetővel és egy duplával hozták a meccset - a Brooklynnak három esélye volt az egyenlítésre, de nem tudták kihasználni egyiket sem.

A győztesnél a szokásos két név került elő megint, Kyle Anderson (25 pont, 10/22 mezőny, 8 pattanó, 2 blokk) és Jonathon Simmons (18 pont, 7/11 mezőny, 3/6 büntető, 5 gólpassz, 4 pattanó, 2 szerzett labda) voltak a legeredményesebbek és a legjobbak is. A túloldalon Markel Brownnak úgy, ahogy ment a dobás (17 pont, 6/14 mezőny), viszont a többieknek nagyon nem - Willie Reed is többet hibázott a szokásosnál (4 pont, 1/5 mezőny, 8 pattanó, 2 blokk), Rondae Hollis-Jefferson pedig megint nem volt jó támadásban (11 pont, 5/13 mezőny, 1/5 büntető, 8 pattanó).

A Spurs legjobb dobói: Anderson 25, Simmons 18/3.
A Nets legjobb dobói: Brown 17, Hollis-Jefferson 11, Adams 11/6.

New Orleans Pelicans - Washington Wizards 97-81

Hét ponttal nyerte az első negyedet a Pels, onnantól pedig csak nőtt a különbség, ez a találkozó is borzasztóan sima lett. A győztesnél ki más, mint Seth Curry volt a legeredményesebb ezúttal is (26 pont, 12/21 mezőny, 6 pattanó, 4 szerzett labda) - mellette egy 13, illetve három 12 pontos játékos is szerepelt. A korábban a Miami Heatnél (is) próbálkozó Jarvis Varnado nem nagyon erőltette meg magát (0 pont, 4 pattanó), az ex-szolnoki Lazeric Jones pedig hiába dobott sokszor, találni nem talált jó hatékonysággal (6 pont, 3/9 mezőny, 0/2 tripla, 3 pattanó, 2 gólpassz, 4 szerzett, 3 eladott labda). A túloldalon megint a Scott Machado (17 pont, 7/14 mezőny, 2/5 tripla, 3 gólpassz, 3 szerzett, 4 eladott labda), Orlando Johnson (12 pont, 5/11 mezőny, 5 gólpassz, 3 pattanó), Shawn Jones (12 pont, 5/7 mezőny, 11 pattanó, 2 blokk) trió volt a legjobb, Kelly Oubre Jr.-nak továbbra sem megy a dobás (10 pont, 4/13 mezőny, 0/3 tripla).

A Pelicans legjobb dobói: Curry 26/3, Drew II 13/3, Edwin 12/6, Rudd, Birch 12-12.
A Wizards legjobb dobói: Machado 17/6, Johnson, Jones 12-12.

Denver Nuggets - Atlanta Hawks 73-82

Nem mindig nagy különbséggel, de szinte a találkozó teljes folyamán vezetett az Atlanta, semmi esélye nem volt a végjátékban a Nuggetsnek a fordításra vagy az egyenlítésre. A győztesnél a Stephen Holt (17 pont, 6/12 mezőny, 3/3 tripla), Terran Petteway (14 pont, 5/15 mezőny, 4/10 tripla, 9 pattanó, 7 gólpassz, 2-2 szerzett labda és blokk), Brandon Ashley (18 pont, 7/13 mezőny, 2/2 tripla, 8 pattanó), Lamar Patterson (17 pont, 6/9 mezőny, 6 pattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda) négyes volt a legjobb, az ő vezetésükkel érték el a sikert. A túloldalon Joffrey Lauvergne (12 pont, 11 pattanó) és Erick Green (17 pont, 6/12 mezőny, 4/8 tripla, 3 gólpassz, 3 szerzett labda) jól játszottak, Ian Clark már nem annyira (13 pont, 5/13 mezőny, 0/3 tripla, 6 gólpassz, 5 eladott labda), Emmanuel Mudiay (8 pont, 4/9 mezőny, 1 gólpassz, 7 eladott labda) és Nikola Jokics (2 pont, 1/5 mezőny, 5 pattanó, 6 fault, 3 eladott labda) pedig kifejezetten pocsékul kosaraztak.

A Nuggets legjobb dobói: Green 17/12, Clark 13, Lauvergne 12.
A Hawks legjobb dobói: Ashley 18/6, Holt 17/9, Patterson 17/3.

Toronto Raptors - Chicago Bulls 80-84

Az első negyedet még 27-12-re nyerte a kanadai alakulat, és bár folyamatosan fogyott előnyük, még a záró felvonás előtt is volt 8 pont a fórjukból. A Bulls azonban hengerelt az utolsó 10 perc folyamán - már a negyed felére megfordították az állást, és hiába vette fel a kesztyűt ideig-óráig a Raptors, nem tudták tartani a lépést a Chicagóval. A végjátékban nem volt esélye a Torontónak az egyenlítésre sem, így jutott a legjobb 8 közé a Bulls.

A chicagói együttesben Doug McDermott kiemelkedett ezúttal (28 pont, 11/25 mezőny, 8 pattanó, 5 kapott blokk), Bobby Portis viszont most sem volt túl jó, ahogy az előző Raptors elleni meccsen sem (9 pont, 3/11 mezőny, 4 pattanó, 2 blokk) és Cameron Bairstow is inkább védekezésben jeleskedett (8 pont, 4/11 mezőny, 5 pattanó, 5 blokk). A túloldalon Norman Powell ezúttal a megszokottnál jóval gyengébb volt (15 pont, 5/16 mezőny, 4 eladott labda), Lucas Noguira viszont hozta a szokásos számsorát (11 pont, 3/8 mezőny, 16 pattanó, 4 gólpassz, 3 blokk) és Bruno Caboclo is meglepően hatékony volt (15 pont, 4/7 mezőny, 6/7 büntető) - Delon Wright ezúttal sem lépett pályára.

A Raptors legjobb dobói: Powell 15/6, Caboclo 15/3, Talton 11/3, Noguiera 11.
A Bulls legjobb dobói: McDermott 28/3, Garrett 11, Portis 9/6.

Boston Celtics - Portland TrailBlazers 91-85

Hullámzó találkozón az első negyedet 5 ponttal a Blazers nyerte, de a következő kettőt összesen 14-gyel elvesztették. Az utolsó 10 perc folyamán fordított az oregoni alakulat, 1 perccel a vége előtt még vezetett is, de a végjátékot jobban bírta a Celtics, amely 85-85 után, az utolsó fél percben Terry Rozier révén csinált egy 6-0-t, amire nem volt válasza a Portlandnek.

Az említett Rozier volt messze a legeredményesebb a győztesnél (19 pont, 5/11 mezőny, 7/8 büntető), mellette csak Jordan Mickey jutott 10 pont fölé (13 pont, 4/10 mezőny, 5/6 büntető, 11 pattanó). Marcus Smart jól kezdett, de a második negyedben megsérült a jobb kezén a középső ujja és már nem tért vissza a pályára (7 pont, 3/6 mezőny, 2 szerzett labda), RJ Hunternek pedig most nagyon nem ment a dobás (9 pont, 1/8 mezőny, 1/5 tripla, 6/7 büntető, 4 gólpassz, 3 pattanó, 3 eladott labda). Ezúttal a tavaly draftolt James Young is szerepet kapott, sok köszönet most sem volt produkciójában (9 pont, 2/8 mezőny). A túloldalon a megszokott duó, Noah Vonleh (20 pont, 7/10 mezőny 3/3 tripla, 9 pattanó) és Malcolm Thomas (15 pont, 7/13 mezőny) vitték a prímet, ezúttal Rashad James csatlakozott hozzájuk (20 pont, 9/14 mezőny, 4 pattanó, 3 gólpassz).

A Celtics legjobb dobói: Rozier 19/6, Mickey 13, Hunter, Young 9/3-9/3.
A Blazers legjobb dobói: James 20/3, Vonleh 20/9, Thomas 15.