Négy hete veretlen a ligaelső Spurs!

Mára virradóra 13 mérkőzést játszottak le az észak-amerikai profi kosárlabdaligában, ahol sok meglepetés nem született ezen a játéknapon, ám annál több "izgalmas" egyéni teljesítményt láthatott a nagyérdemű. A ligát vezető San Antonio Minnesotában sem botlott meg, az est egyetlen jelentősebb papírforma-borítása pedig Washingtonban történt meg, ahol odalett a New York öt győzelmet számláló diadalsorozata. A Boston ötödik találkozóját is megnyerte Rajon Rondo kidőlése óta, most a Rudy Gay-jel "felturbózott" Toronto csarnokát vette be a tavalyi önmagára emlékeztető Kevin Garnett vezette Celtics. Rick Carlisle a Dallas élén megszerezte edzői karrierje 500. győzelmét, méghozzá a Portland ellen, a nap rangadójának várt Oklahoma City - Golden State derbit pedig a vártnál sokkal könnyebben nyerte meg a tavalyi finalista. Nézzük, milyen érdekességek történtek még ezen a játéknapon!

 

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Toronto Raptors - Boston Celtics 95 - 99

A kanadaiak Rudy Gay (25 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda) vezetésével már kétszámjegyű fórban is voltak a záró etap elején, de az utóbbi időben extra motivációval játszó Celtics a dupla duplázó Kevin Garnett (27 pont, 10 lepattanó) és az ex-torontói Leandro Barbosa (14 pont) kosaraival már az utolsó játékrész közepére fordítani tudott, onnantól pedig kijött, hogy melyik a rutinosabb gárda. A Boston hibátlan az all-star kezdőirányító, Rajon Rondo szezon-befejező sérülése óta, a Raptors pedig továbbra is kilátástalan helyzetben van, ami a playoff-reményeket illeti, s egyelőre Gay-jel is negatív a gárda mérlege (1-2). A Toronto egyébként visszakapta két hónapja sérült magasemberét, Andrea Bargnanit, aki 13 ponttal szállt be a kispadról.

A Raptors legjobb dobói: Gay 25, Lowry 17, A. Johnson 16 

A Celtics legjobb dobói: Garnett 27, C. Lee 15, Barbosa 14

 

Philadelphia 76ers - Indiana Pacers 69 - 88

A Sixers nem tudta tovább nyújtani győzelmi szériáját, így még mindig messze az 50 százalékos küszöb, ráadásul Thad Young elvesztése az ábra szerint nagyon mély nyomot hagyott a Collins-legénységben, idei legrosszabb hazai produkciójával rukkolt ki a Philadelphia. Roy Hibbert a jobbik arcát mutatta, s a maga 18 pontjával, 14 lepattanójával és 5 blokkjával érzékeltette, hogy mennyire hiányzik Andrew Bynum a Sixers palánkja alól, a hazaiaknál egyedül a 19-et szóró Jrue Holiday érte el a kezdők közül a kétszámjegyű határt pontszerzésben.

A 76ers legjobb dobói: Holiday 19, Moultrie, L. Allen 12-12

A Pacers legjobb dobói: Hibbert 18, Ge. Hill, Da. West, George 15-15

 

Washington Wizards - New York Knicks 106 - 96

A nagyvadakra specializálódó Wizards elkapta a keleti második helyezett New Yorkot is, méghozzá igencsak magabiztos játékkal tette mindezt a 21 pontos, 9 gólpasszos John Wall fémjelezte Wizards. A vendégeknél megszakadt Tyson Chandler három mérkőzést átölelő 20 lepattanós szériája, de 13 lecsorgó labdát azért összekapart a tavalyi szezon legjobb védője, ám ez a teljesítmény Carmelo Anthony 31 pontjával és a Knicks kispadjának termelékenységével sem volt elegendő az idegenbeli diadalhoz, zsinórban öt győzelem után vesztett a New York.

A Wizards legjobb dobói: Wall 21, Ariza 20, Webster 19

A Knicks legjobb dobói: Anthony 31, Stoudemire 19, Felton 17

 

Orlando Magic - Los Angeles Clippers 76 - 86

Érdekes csatát vívott a két, más-más célért küzdő, de egyaránt elég komoly gödörben lévő együttes, hiszen mindkét oldalon hiányzott az öt-öt legmagasabban jegyzett játékosból négy-négy ember. A Los Angeles-iek viszont a 27 pontos, 6 labdát is szerző Eric Bledsoe főszereplésével megszakították hármas kudarcszériájukat és a Paul, Griffin, Crawford, Billups négyesfogat nélkül is képesek voltak diadalmaskodni - igaz ezt a zsinórban tizenegyedszerre vesztő Orlando otthonában tették Vinny Del Negro tanítványai.

A Magic legjobb dobói: Nelson 18, Vucsevics 15, Q'Quinn 10

A Clippers legjobb dobói: Bledsoe 27, Jordan, Hollins 13-13

 

Cleveland Cavaliers - Charlotte Bobcats 122 - 95

Ez a találkozó szépen demonstrálta, hogy mekkora a differencia a ligautolsó Charlotte és a mezőny összes többi csapata között. A 22 pontos Kyrie Irving húzta Cavaliers idénycsúcsot döntött kiosztott gólpasszban (33) és elért mezőnyszázalékban (56,5) is. A tavalyi 1/1-es mellett a mostani draft negyedik választottja, Dion Waiters vitte a prímet a hazaiaknál, az ő 19 egységén felül a 2011-es 1/4-es, Tristan Thompson (17 pont, 9 lepattanó, 3 blokk) hozott még átlagon felülit Byron Scott fiai közül. A Bobcats vezére, Kemba Walker csupán 5 pontig és 4 gólpasszig jutott, ami korán meg is pecsételte a vendégek sorsát.

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 22, Waiters 19, T. Thompson 17

A Bobcats legjobb dobói: Mullens 15, Sessions 14, Henderson 12

 

Atlanta Hawks - Memphis Grizzlies 103 - 92

Nagyon kijött a lépés ezen az estén az Atlantának, hiszen több fontos kiegészítőember hiányzása dacára is magabiztos játékkal fektette két vállra a Drew-legénység a saját játékát a Rudy Gay - Tayshaun Prince csere óta még csak kereső Grizzliest. A hazaiaknál az élete formájában pattogtató Jeff Teague 22 ponttal és 13 gólpasszal volt a legjobb, de a 19 pontos, 11 lepattanós, 6 gólpasszt is kiosztó Josh Smith is kitett magáért. Kyle Korver sorozatban 42. mérkőzésén is értékesített legalább egy triplát, ezzel a vonatkozó franchise rekordot be is állította, minden összejött ma a Hawks játékosainak, miközben a Memphis a magasemberek pihentetését, pótlását nem tudta megoldani, így nem is lehetett igazán esélye már a végjátékban.

A Hawks legjobb dobói: Teague 22, Josh Smith 19, Horford 17

A Grizzlies legjobb dobói: Z. Randolph 20, Conley 17, Bayless 15

 

Miami Heat - Houston Rockets 114 - 108

A 36 pontot szóró James Hardent nem tudta megállítani a címvédő, ráadásul Chris Bosh is hiányzott a Miaminál, ám ezzel együtt is célba ért a 32 pontos LeBron James fémjelezte Heat. A vendéglátóknál a 31 egysége mellé 8 gólpasszt is kiosztó Dwyane Wade is legjobb tudása szerint produkált, bár a floridaiak egyszer leadtak egy majd 20 pontos előnyt, ám végül ez a két klasszisteljesítmény elegendő volt a sikerhez.

A Heat legjobb dobói: L. James 32, Wade 31, Battier 12

A Rockets legjobb dobói: Harden 36, Patterson, Asik 15-15

 

Detroit Pistons - Brooklyn Nets 90 - 93

A 8 pontos, 9 gólpasszos Jose Calderon egyre inkább be tud illeszkedni új csapatába, de a biztos rájátszónak tűnő Nets legyőzése még nagy falatnak bizonyult a Pistons számára ebben az új felállásban. Greg Monroe 23 pontos, 10 lepattanós dupla duplája igen szép, ám a hazaiak kezdőcenterének volt is miért kaparnia, hiszen a cseréje, a mostanában egyre produktívabb Andre Drummond lesérült a találkozó közben. A brooklyniaknál a 17 pontos, 9 lepattanód Brook Lopez volt leginkább elemében, de a 10 egységén felül 14 lecsorgó labdát is begyűjtő Reggie Evans is gondoskodott arról, hogy a palánk alatti csatát a vendégek nyerjék.

A Pistons legjobb dobói: Monroe 23, W. Bynum 13, Knight, Singler 12-12

A Nets legjobb dobói: B. Lopez 17, Joe Johnson 16, G. Wallace 14

 

New Orleans Hornets - Phoenix Suns 93 - 84

Megmérkőzött egymással a Nyugati Főcsoport két leggyengébb alakulata, s a 19 pontos, 12 gólpasszos dupla duplát szállító Greivis Vasquez bevitte a hátán a négymeccses vesztőszériát megszakító NOH-t. A vendéglátóknál játszott Eric Gordon is, akinek a nyáron éppen a Phoenix adott egy zsíros szerződésajánlatot, de ma nagyon nem ment neki a dobás, mezőnyből csak 14-ből 3-mal zárt. A 16 pontos, 11 lepattanós Aminu viszont teljes mértékben a nyerőemberek közt emlegethető, a Hunter-legénységnél hiányzott egy igazi vezér, illetve egy kiemelkedő egyéni performansz.

A Hornets legjobb dobói: Vasquez 19, Aminu 16, R. Anderson 14

A Suns legjobb dobói: Dudley, Gortat 14-14, Dragic 13

 

Oklahoma City Thunder - Golden State Warriors 119 - 98

A Warriors 24 órával korábban irdatlan nagy verésbe szaladt bele Houstonban, ahol 140 pontos s 23 triplát kapott Mark Jackson alakulata, utána pedig rázós utazása, illetve éjjele volt a GSW játékosainak, többen taxival voltak kénytelenek eljutni Oklahoma Citybe a balul sikerült repülőút után. Ennek fényében nem csoda, hogy a 68 pontot termelő Durant, Westbrook, Martin trió vezette Thunder átszaladt a Golden State mostanság idegenben egyébként sem túl jól funkcionáló védelmén.

A Thunder legjobb dobói: Durant 25, Westbrook 22, Kev. Martin 21

A Warriors legjobb dobói: K. Thompson, H. Barnes 19-19, Curry 14

 

Dallas Mavericks - Portland Trail Blazers 105 - 99

Az edzői pályafutása 500. alapszakasz-sikerére késülő Rick Carlisle legénysége szép játékkal vágott vissza a múltheti, portlandi vereségért, amit ráadásul elképesztő körülmények közt szenvedett el a dallasi gárda. A 28-at szóró OJ Mayo vezetésével most a negyedik negyedben végig kézben tartotta a meccset a Mavericks, Dirk Nowitzkitől bőven elég volt 16 pont is ezen az estén. A Blazers legjobbja most is a texasi illetőségű LaMarcus Aldrdige volt, de hiába a 27 pontos, 10 lepattanós dupla dupla, a sérült Batummal felálló oregoniaknak nem jött össze az idegenbeli diadal.

A Mavericks legjobb dobói: Mayo 28, Carter 17, Nowitzki 16

A Blazers legjobb dobói: Aldridge 27, Matthews 21, Lillard 19

 

Minnesota Timberwolves - San Antonio Spurs 94 - 104

Tim Duncan és Manu Ginobili távollétében a Parker, Green, Leonard trió vette át az irányítást a Spursnél, s a január második hete óta legyőzőre még nem találó San Antonio bevette Minnesotát is, ahol a Timberwolves ezzel a vereségével már 10 mérkőzéssel áll az 50 százalékos küszöb alatt. A 31-et dobó francia játékmester után a 28 pontos karriercsúcsát 8 értékesített triplával felállító Danny Green volt  legeredményesebb a texasiaknál, de a 19 pontos, 10 lepattanós dupla duplával záró Kawhi Leonard is idei talán legjobb produkcióját nyújtotta. A hazaiaknál Kevin Love, Brandon Roy és Chase Budinger után Andrei Kirilenko is kidőlt a sorból, így a többi vezér nem volt képes ellensúlyozni a ligaleső mai teljesítményét.

A Timberwolves legjobb dobói: Pekovics 21, Barea, Derrick Williams 15-15

A Spurs legjobb dobói: Parker 31, D. Green 28, K. Leonard 18

 

Utah Jazz - Milwaukee Bucks 100 - 86

Bár egy 10 pontos, 11 lepattanós dupla duplát elért a sérült Larry Sanderst pótló Samuel Dalembert, de a wisconsiniak így is nagyon hiányolták a tegnap csúnyát eső blokkológépet, simán kapitulált is a Bucks Salt Lake Cityben. A hazaiak a 17 pontot, 9 lepattanót és 5 blokkot is elérő Enes Kantertől kaptak egy váratlan extra teljesítményt, így nem volt nagy gond Mo Williams és Gordan Hayward távollétéből, pláne, hogy a Millsap, Jefferson páros szokás szerint fickándozott a palánk környékén.

A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson, Millsap 19-19, Kanter 17

A Bucks legjobb dobói: Ilyasova, Jennings 17-17, Ellis 13

 

A nap hőse: Eric Bledsoe, aki a maga 27 pontos, 6 lepattanós, 3 gólpasszos teljesítményével kirángatta a csávából a nagyon tartalékos Clipperst, irányítóként 3 blokkot is kiosztott, valamint egészen extrának számító 6 labdaszerzést is végrehajtott.

A nap lúzere: A Charlotte Bobcats, mely teljesen szétesett játékkal kapott 122 pontot Clevelandben, ahol azért nem a hatalmas pontterméseiről híres a hazai gárda.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus